Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Első cikkem itt. Várom a véleményeket.

(#2) tom956ster válasza pixelmester. (#1) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Részemről el tudnám fogadni. Mondom ezt úgy, hogy ezt megelőzően egy HOX-ot hajtottam. A cikkhez gratula, tetszetős, fotós, lényeges, bár kicsit MA! kaptafa. (Úgy vélem ettől csak kevesek szoktak eltérni itt a Logouton, ami nem baj, csak már néha uncsi 7 év után az MA! tesztjeit olvasni, így legalább itt valami egyediségre vágyom).
Köszi az írásért!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#3) pixelmester. válasza tom956ster (#2) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

elsőre nem akartam különcködni... :U

(#4) freestailo válasza pixelmester. (#3) üzenetére


freestailo
őstag

Jó cikk, jó telefon, egy árat beletehettél volna sztem, de ennek ellenére is tetszik

(#5) Buci21 válasza pixelmester. (#1) üzenetére


Buci21
addikt

jo a cikk, a telefon sem rossz, de ennel komolyabb hardvert es alig gagyibb kulsot kaptam 720p-s kinelzovel 50-ert. Tegyuk ra a HTC logot, es max 60 rongyot adnek ezert ki, de talan csak 50et. Mennyibe kerult?

(#6) pixelmester. válasza freestailo (#4) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Az árat direkt nem raktam bele, mivel az változhat...
Az edigital-nál 99ezer, én 85-ért vettem a GSM-arénában, de a PartnNero GSM-nél csak 72.

(#7) Buci21 válasza pixelmester. (#6) üzenetére


Buci21
addikt

a 72 az még tűrhető, a többi pofátlanul túl van árazva :D

(#8) Ununqatrium válasza pixelmester. (#6) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Lehetett volna kicsit részletesebb, de ettől még jó kis cikk. Ismét egy szép készülék, engem megfogott a kimondottan leegyszerűsített, mégis modern külseje, bár a HTC készülékház téren többnyire betalál. A hardver valóban nem minden, végre valaki, aki lát is, nem csak néz. :) Annyit viszont hozzátennék, hogy akármennyire jól optimalizált a rendszer, szerintem kicsit sokat nyom a készülék ára.

Említed a cikkben, hogy a 245 ppi ma már kicsit kevésnek számít. Igaz, bár szerintem ez a kisebb gond. Ami elszomorító, az a sima TFT panel. Kár, hogy spóroltak a kijelzővel. A megjelenítőre háklis vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#9) freestailo válasza pixelmester. (#6) üzenetére


freestailo
őstag

72-ért nem rossz, de a jótól elég messze van így is. Mondjuk anno a htc legendemet is 80-ért vettem, rá két évre sikerült 10-ért eladni :)

(#10) pixelmester. válasza Ununqatrium (#8) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Mi a baj ezzel a kijelzővel? :F :F

(#11) Buci21 válasza pixelmester. (#10) üzenetére


Buci21
addikt

hozok én mellé neked egy IPS panelt, hasra fogsz esni :D betekintési szögek nem jók annyira ezeken a paneleken sajna :/

(#12) gyurkikrisz válasza Buci21 (#7) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Inkább a 72 van pofátlanul alulárazva. Külföldről behozott no gari készülék, bolt garanciával, ahol vagy javítják vagy nem, de inkább nem. De javítsatok ki ha tévedek

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#13) Buci21 válasza gyurkikrisz (#12) üzenetére


Buci21
addikt

HTC-hez képest a 72 jó ár, a tudásához képest pedig nem az

(#14) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ugyanezt tudja a Galaxy Ace 3 65-ért (mondjuk ez a hardverkörítés en blokk nem ért többet ötvennél gyártótól függetlenül).

B.Cs.

(#15) balhe az van válasza pixelmester. (#1) üzenetére


balhe az van
csendes tag

Szia!

Mindenre van megoldás, a kezdőképernyő stílusa alatt lehet visszaállítani a normál nézetre, és mellőzni ezáltal a blinkfeedet (ami amúgy is csak egy feljavított frined stream). Legalábbis ONE X 4.2.2.-nél így van.

DS

(#16) balhe az van válasza pixelmester. (#6) üzenetére


balhe az van
csendes tag

Csak arra kell vigyázni, hogy magyar CID-je legyen. Egy német még elmegy, de lehet kapni mindenféle elvetemült országbélit is. A frissítéseket pedig csak várja az ember, és semmi.

DS

(#17) hunter84 válasza bollokcs80 (#14) üzenetére


hunter84
aktív tag

Maradjunk annyiban, hogy jobb kezemben a One Minim, bal kezemben barátnőm Ace 3-a, és az egy híg fos a HTC-hez képest. Azonos hardver - sőt a One Mini HD - de a Samu még így is akadozik, még a menüben is.

Optimalizálás a kulcsszó, ebben a HTC nagyon jó, igaz csak a felső-közép és felső kategóriában.

(#18) balhe az van válasza Buci21 (#11) üzenetére


balhe az van
csendes tag

Vagy az IPs mellé, egy hTC féle S-LCD 2-3-at.
Személyes adatok biztonsága szempontjából sokkal jobbak az alacsony betekintési szöggel rendelkező képernyők. A legtöbb képernyőt (mérettől és felhasználástól függetlenül), főleg a telefonokét, szinte mindig a képernyőre merőlegesen nézi az ember.

DS

(#19) Buci21 válasza balhe az van (#18) üzenetére


Buci21
addikt

kivéve buszon, vonaton kitekeredve :D

milyen adatot védesz te ennyire? :P

(#20) kispecek


kispecek
aktív tag

Nem nagy visszalépés egy iPhone-hoz képest?Bár attól függ melyik i-d volt:)
Azárátkicsitdrágánaktartom

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#21) Jim Tonic válasza Buci21 (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Valami kínai hulladék a példád, ugye?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) Ununqatrium válasza pixelmester. (#10) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Nekem konkrétan az, hogy az én szememnek a fehér sárga, a fekete pedig szürke.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#23) Buci21 válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


Buci21
addikt

hulladék a a jóédes... :P

Jiayu G3T, külsőre nem ilyen szép, de használhatóságra, sebességre, és kijelzőre 50 rongyért hozza ezt...

(#24) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Vettem ma egy Nokia Lumia 525-öt. Most jöttem csak rá igazán, hogy mennyire király ez a HTC :)

(#25) capulet75


capulet75
addikt

A HTC nem vasban aláz, bár abban sem rossz. Egyben vannak a telefonjaik érzetre, minőségben és szoftverezettségben. Pár napi használtam az One helyett egy 70k-s kínai telefont (5coll,4mag,jó képminőség,korrekt minden,ect...), még is alig vártam hogy visszaadjam és elfelejtsem.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#26) Buci21 válasza capulet75 (#25) üzenetére


Buci21
addikt

kinek mi kell, úgy tűnik :D ízlések és pofonok, én pedig nem adok ki ennyit egy telóért :R

(#27) Maximum1 válasza Buci21 (#23) üzenetére


Maximum1
őstag

Csak 10percre adnám a kezedbe, hogy érezd mit hívnak qualcomm snapdragonnak.
Az lenne az első kérdésed: tényleg csak 2 magos?

Több kérdésed nem lenne, mert vérjiayus vagy..... :DDD

Szerk.: a gps-t el sem hinnéd, hiába látod

[ Szerkesztve ]

(#28) Buci21 válasza Maximum1 (#27) üzenetére


Buci21
addikt

szerinted az xperia SP-ben mi az anyám van? :P apámé, használtam, és a két telefon egyforma gyors, sőt, a weblapokat chrome-ban a Jiayu dobja be gyorsabban, pedig egy kategória az SP ezzel (leszámítva a nagyobb felbontású, de ennél is gyengébb színű kijelzőjét)

GPS nekem AGPS támogatással olyan 15-25 másodperc, és életemben 2szer volt rá szükségem max

[ Szerkesztve ]

(#29) capulet75 válasza Buci21 (#26) üzenetére


capulet75
addikt

de én igen ;)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#30) Buci21 válasza capulet75 (#29) üzenetére


Buci21
addikt

"ízlések és pofonok", csak magam tudom idézni :D ahány ember, annyi féle igény, és ez így jó :R

(#31) capulet75 válasza Buci21 (#30) üzenetére


capulet75
addikt

az "ízlések és pofonok" sok esetben csak "pénztárca és lehetőségek". én is járnék egy '69-es Camaro-val, csak hát ugye "nem tetszik"... :U

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#32) Buci21 válasza capulet75 (#31) üzenetére


Buci21
addikt

igen, a pénz is nagy úr, de én szeretnék minél erősebb vasat kapni szép kijelzővel és nagy akkuval a pénzemért, a külső másodlagos. Így lett kínai, ami erőben ezeket a 70 ezreseket hozza, kijelzőben is, egyedül a külcsínben marad el.

(#33) Maximum1 válasza Buci21 (#28) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem meg volt Jiayu-m, nem apámnak.
Felhasználói élmény napokban, hetekben mérve, összehasonlíthatatlan.

(#34) Buci21 válasza Buci21 (#28) üzenetére


Buci21
addikt

arra akkor mi a magyarazat h kb minden weblapot ez hoz be gyorsabban? nem tudom mit ertesz felhasznaloi elmeny alapjan :D Am az SP-t hasznaltam par napig, csak a kijelzoje nem volt az igazi. Melyik jiayu-d volt? (g3, g3s/t? )

(#35) woodstock323


woodstock323
tag

A cikk jó.
A telefon sem rossz,de tényleg drágák a HTC-k.
Viszont!
Barátnőmnek 2 hónapos Samu ACE 3 van nekem meg most lett egy sony xperia L.Árban ugyanaz,tudás,kijelző stb papíron minden ugyanaz.
Mégis most döbbentem rá,hogy a specifikáció mit sem számít,ha az ember nem hasonlít össze 2 vasat használat közben(és nem arra gondolok hogy megnyomkodom a boltban)
Egyszerűen a samu egy fapadnak tűnik hiába ugyanaz,valahogy vannak olyan nüansznyi dolgok a sony-ban ami miatt megbántam még a gondolatát is hogy ace 3-at akartam.
Pedig tényleg apróságokról van szó,(sebességben és rendszerben egyaránt)de valahogy érezni hogy sony-nál jobban figyelnek az emberre.
A kinézet az meg szubjektív.
Annyit hozzátennék,hogy nekem ez céges és eddig a sony jóval drágább volt,meg az már 1 éve kint van piacon,de ha most elvennék tőlem és újra drágább lenne egy 10essel,kifizetném a többletet mert nem csak feliratot fizeted meg.Míg decemberben,pont a drágább ár miatt nem vettem meg,hiszen papíron ugyanaz.

(#36) shifty!


shifty!
senior tag

Aki itt olvas összefoglalót egy készülékről, annak elég egy ilyen hardveres jellemzés, nagyrészünk úgyis tudja mi mocorog ott, táblázatok és benchmarkok nélkül is :) Aki arra izgul, az vagy beteg, vagy beteg...
A pont úgyis az előttem szólóknál van,de röviden foglaljuk össze: jöjjön bárhonnan és legyen akármekkora, amikor megnyomkodod, csak akkor tudod meg, milyen is igazából (kísérteties hasonlóságot vélek felfedni némely női szervvel, ez csak a véletlen műve lehet.)

A telefon igencsak impozáns, ez az anyaghasználat korrektnek tűnik, bár személyesen nem találkoztam még vele, de valóban kérdés hogy egy amúgy haldoklóban lévő HTC miért nem próbálja meg bebrusztolni egy ilyen korrektül sikerült termékét is a szolgáltatókhoz.

Az anyaghasználattal amúgy a HTC is tud nagyon mellé nyúlni, lásd: Desire 500.
Hát volt HD2-m, Desire S-em, barátnőmnek van szerencséje egy 500-ast nyomkodni, azon kívül hogy hardveresen okés (seggemet a földhöz verem amikor utána használnom kell a Samu Galaxy S+ t :DDD), a műanyagja nagyon kínai.

[ Szerkesztve ]

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#37) xmaas


xmaas
őstag

Nem rossz keszulek de mondjuk jobban szeretnem latni 50 ezres kategoriaban mert igazabol moto g vel van egy szinten kb. ahoz kepest nem ad sok pluszt csak arban

(#38) dragon1993 válasza xmaas (#37) üzenetére


dragon1993
őstag

Pontosan.
Ennyiért inkább Moto G.
Bár most ,hogy megvette a Lenovo remélem jönni fog hozzá még frissítés.
Illetve 72k-ért Nexus 4

(#39) Steve1207 válasza dragon1993 (#38) üzenetére


Steve1207
veterán

A MotoG nagyon el lett találva ebben a kategóriában, így értelmszerű.

Az előző kommentekre: szerintem az anyaghasználat simán a "felhasználói élményhez" tartozik. Tény, hogy nem mindenki igényli, van akinek elég annyi, hogy fú ez van benne és kész meg megelégszik valami gagyibb burkolattal.
Aztán jön szoftver részről az optimalizáltság, amiben azért odateszik magukat, na meg a Sense. Próbáltam Sense nélkül pár esetben, de úgy érzetre +30% minimum, amit ad és ez árban is tükröződik. Nekem pl a halálom a TW és ha nem a felsőkategóriát nézzük valami förmedvény (használni és kinézetre is). Egyedül a Huawei és LG szoft tupírozásait mondhatom korrektnek.
Részemről ezekért nem sok az a 15e plusz, ami átlagosan minden telefonon rajta van.

A cikk jó, bár egyediséget várok szintén logouton.

Itt lehet ezek után jönni, hogy akkor egy alap CM rendszer és csá, viszont a felhasználók 90%-a azért vesz telefont, hogy használja, ne azért, hogy mókolja és a kiválasztás is a megnézed-megveszed mert tetszik dolgon alapul.

.

(#40) simihun


simihun
aktív tag

köszi a cikket. :)

számomra akkor is túl van árazva ez a készülék is. ilyen a magyar piac :)

(#41) Blyan válasza Buci21 (#7) üzenetére


Blyan
félisten

Hát nem tudom, ha azt nézem, hogy a négymagos HD kijelzős Moto G ott a partnero-nál max 66-ből megvan (16-os változat. akár kétkártyás is), akkor ez is túlárazott... :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#42) Pulsar


Pulsar
veterán

Jó cikk :C :R

(#43) capulet75 válasza Buci21 (#32) üzenetére


capulet75
addikt

Tényleg sok készülék megfordult a kezeim közt, a legfontosabb tapasztalatom az lett hogy a vas kb huszadrangú. Ma már a kétmagos készülékek is bőven elfogadható vagy akár korrekt teljesítményt nyújtanak, (pl Nokia 920 vagy akár a Galaxy S2), ezeknek a kijelzőjük is szép, elfuttatnak szinte minden játékot és az egyéb paramétereik is rendben vannak. Amiben ki lehet tűnni a tömegből az az anyaghasználat (bár ez nem fő szempont) és a legfontosabb a felhasználói élmény. És ezt a HTC nagyon tudja.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#44) Buci21 válasza capulet75 (#43) üzenetére


Buci21
addikt

egy árszint felett, de 60 rugó alatt még a hardver sokat számít sztem :R

(#45) capulet75 válasza Buci21 (#44) üzenetére


capulet75
addikt

Kétszáz dodó körül van pl egy iocean x7 elite. 4 mag, 5" képátló, 2gb ram, FHD IPS panel, 32g rom, 13mpx kamera. Még sem az igazi. És a felhasználói élmény az összes új HTC-ben jó.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#46) halkow


halkow
őstag

Manapság nem olcsók a tellók én azt mondom 75k ért még elmegy a konkurensek is hasonló áron futnak ,a cikk jó lett és legalább nem copyzák ma-t ez tetszik

Alcatel onetouch idol2s the king

(#47) Buci21 válasza capulet75 (#45) üzenetére


Buci21
addikt

nekem nem jottek be a 60 rugo alatti HTC-k, pedig nezegettem eloszor itthon. A baj a gyenge kijelzo volt kb mindegyiken, akadni eppen egyik sem akadt. Mondjuk az elso dolgom lenne nova launcherre cserelni a sense-t :D

szerk: az iocean telod az egy az egyben a neken n6, es nekem tul nagy lenne. Igy lett 160 dodoert a mostani Jiayu, es ezzel baromi elegedett vagyok. Neztem itthon is a kategoriaban telot, a samsung lehuz, a tobbiek pedig csak nem voltak olyan kellemesek az arukert, igy vallaltam be ezt :D szerszerk: es nem bantam meg :D

[ Szerkesztve ]

(#48) Lacy6 válasza capulet75 (#43) üzenetére


Lacy6
senior tag

100%-ig egyetértek veled. Több olyan készülék volt a kezemben amibe erősebb hardver volt, de valahogy nem tudtak úgy megfogni mint a HTC. Apámnak Sony SP-je van, de az nagyon laggos a hox-hoz képest. Többször gyorsabban nyit meg alkalmazásokat az SP, de képes a menüben vagy főképernyőn iszonyat dúrvákat laggolni. Pedig szinte alap rajta minden, nincsen agyontelepítve.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#49) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Szomorúan tapasztalom, hogy még mindig az a szempont, hogy minél kevesebb pénzért minél nagyobb számok legyenek a spec-be írva... :W :W :W
Nemrég vettem egy Nokiát, amiben ugyan picit gyengébb proci van, mint a HTC-mben, de kb ugyanaz a hardveres háttér, és kevesebb, mint a felébe került. Viszont orbitális a különbség...
Szóval ennyit a számokról... :C :C :C

(#50) Buci21 válasza pixelmester. (#49) üzenetére


Buci21
addikt

jatekok es video alatt viszont megnyalhatja az ember a gyenge hardveres hatteret

szerk: a hardverbol.jol optimalizalt szoftver mellett is a kijelzo a legfontosabb, ebben a htc-ben azt kifogasoltuk. 720p IPS-n nem sirnank mar :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.