Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Youri


Youri
veterán

Talán le kellene szállni a magas lóról, és jobban figyelni a valós igényekre

RTX ON

(#2) Xaels


Xaels
félisten

Rá kéne gyúrjanak a Marketingre. Amíg 5percenként SGS3 reklám megy a tv-ben és az Olimpia hivatalos telefonja volt addig a One szériát szinte sehol sem látni. Így, hogy akarnak eladásokat produkálni, ha az emberek nem is szereznek tudomást róluk.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3) Zirowe válasza Xaels (#2) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Dehogynem, ott van a fashion weeken a gyönyörű zebrájával. ;] ;] ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4) korpicschess válasza Zirowe (#3) üzenetére


korpicschess
veterán

lol, pont ezt akartam írni, hogy az majd kihúzza őket... :DDD

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#5) Sacredcow


Sacredcow
csendes tag

kozepkategoriaba is kellene tolni valami hasznalhatot, kevesbe tularazva, kulonben szerintem a helyzet mostani allasa szerint 2-3 even belul lehuzhatja a rolot a HTC, kar, pedig a regi desire agat nagy szerettem..

Acta est fabula.

(#6) callmeakos válasza Youri (#1) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát kb....
Leeshetett volna már nekik hgy kizárólag "prémium" készülékekkel nem fognak nyereségesen menni ebben a piaci helyzetben. Az még csak rondít a helyzeten, hogy minden olyan készülék ami nem OneX fajsúlyú (Desire C, Explorer) tuti bukó: De ez megy már vagy 1-1,5 éve. Ha ez idő alatt nem esett le nekik a tantusz, vessenek magukra.

All→M8

(#7) Xaels válasza Zirowe (#3) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem bejött :P Szeretem az ilyen merész dolgokat. Lehet nem vagyok elég "Konzervatív". Önmagában, hogy ott kint van az még nem elég, kéne mellé legalább egy ismert arc, mert a divatvilág nem túlságosan foglalkozik komolyabban a mobilkommunikációs dolgokkal.

Amúgy szerintem kiadhatnának egy olyan termékpalettát ami önmagában ennyire feltűnő. Nem kell, hogy mindenkinek tetsszen, de ha beszélnek róla az sokat számít. Jelenleg a One széria nagyon el van találva, de nem kap elég hátszelet.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8) jooker82


jooker82
nagyúr

Az USÁban már szinte haldoklik a HTC.... :P [link]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#9) oliwire


oliwire
őstag

Sajnálatos hír, pedig egyedi gyártó, szép termékpalettával. Talán az árban kéne lentebb adniuk, nem sikerül mindig olyan telefont készíteniük, ami az ár-érték+design miatt tömegesen megérje a vásárlóknak. Át kell gondolniuk a marketinget, a Sony-nak is úgy tűnik sikerül helyrejönnie, Nyugat-Európában a Nokiát maguk mögött hagyták. Sok sikert a HTC-nek is!

(#10) vicze válasza Youri (#1) üzenetére


vicze
félisten

LOL, mikor fogjátok megérteni, hogy nem az olcsó készülékekkel lehet profitot termelni?
SGS3, Note, Note2, iPhone mind filléres telók ugye? Az Apple se a 100$-os telefonjaival termeli az extraprofitot...
Igen is a minél drágább minél magasabb kategóriás telókkal lehet profitot termelni, ahogy pontosan a HTC tette évekig, csak most túl erős lett a konkurencia és iPhone AT&T függőségének megszűnésével elvesztette a US-t, mint legnagyobb piacot.

(#11) Apika


Apika
Közösségépítő

Eddig sem ment nekik jól. De úgy tűnik, hogy nincs vége a lejtmenetnek...

[ Szerkesztve ]

(#12) Xaels válasza jooker82 (#8) üzenetére


Xaels
félisten

Kéne értelmezni a táblázatot is. Az LG folyamatosan veszteséget termelő mobil ágazatáról ne beszéljünk akkor ;]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#13) callmeakos válasza vicze (#10) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ez mind szép és jó, de tedd hozzá mind azt a marketing és PR munkát amit a HTC végez. Azt kérded mi az? Hát ez a baj. A HTC hírből nem ismeri ezt a fogalmat. Mind tudjuk hogy a OneX egy jó telefon, de az SIIIhoz, az iPhone-hoz képest lepkefing a marketingje...

All→M8

(#14) Youri válasza vicze (#10) üzenetére


Youri
veterán

az iPhone más tészta, a Samsung pedig hidd el, hogy nagyon sok bevételt köszönhet a rengeteg tömegtelefonnak...

RTX ON

(#15) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sajnálnám, ha nem tudnának kijutni a gödörből.. :(

Everybody lies.

(#16) feliks


feliks
senior tag

Talán ideje lenne észrevenniük dolgokat:
-túl drágán adják a készülékeiket
-optimalizálni kéne, vagy nagyobb akksit tenni a vasaikba(one x és sensation is gyorsabban merül, mint ahogy a titanic merült)
-cserélhető akksival adni a vasakat
-előbb rendesen ellenőrizni a cuccokat, utána kiadni..(sensation deathgrip, porosodó kijelző, idén valamelyik one-nál death grip, általánosan is gyenge wifi-erősség, one x kijelzőhiba, one x kezdeti szoftverhibák, one s kopós anyaga, stb.. ) az lg is sok problémával küzd, de legalább olcsó(bb) Samunál meg nem is rémlik mikor volt valamivel gond hw-rel..

személy szerint one x-et akartam venni saját használatra, mert nagyon tetszett veletechen (meg kèsőbb amikor hozzám került egy rövid időre) de egyszerűen nem elég jó ahhoz képest, amennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#17) Integra válasza Barthezz2 (#15) üzenetére


Integra
titán

ők tehetnek róla

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) tdd587


tdd587
őstag

Nokia vagy HTC megy előbb csődbe? Ha már csőd, legyen kövér alapon Nokia... de a HTC is nagyon igyekszik, úgy látszik.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#19) jooker82 válasza Xaels (#12) üzenetére


jooker82
nagyúr

Az utolsó 2 negyedévben már nyereséges volt,de az LG-nek máshonnan is vannak tartalékai,millió leányvállalat stb.... őket nem kell félteni,h csődbe mennek,a HTC pedig arra juthat,ha nem változtat,főleg az árakon,meg nem csak a premium kategóriára kellene feküdniük,ők közel sincsenek azon a szinten mint az Apple,hogy csak a felsőkategóriát engedjék meg maguknak...

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#20) csaabz


csaabz
őstag

Kár lenne a HTC-ért, jó mobilokat gyárt, csak az árakon csúsznak el kicsit.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#21) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Én még szeretnék egy HTC-t venni, remélem megvárnak...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22) Epsylon


Epsylon
aktív tag

Én az első Universal-om óta erősen HTC párti vagyok (most is van egy Evo 4G-m és egy Evo 3D-m), de valahogy ez a One széria a design miatt sehogy nem tudott megfogni.. Lehet akármilyen hiperfejlesztett belső, ha nem szivesen fogom kézbe. De hála az égnek ez csak az én véleményem és másoknak tetszik.
Viszont a palettaszélesítés tényleg hasznis lehetne. Ha lenne miből válogatni, lehet, hogy választanék is. De így, hogy ne egy X vagy V, tetszik nem tetszik.. Így, kösssz nem!
Nem alsókategóriás mobilokat szeretnék, mert azért annyira nem kellene lejjebb adni, hanem több (2-3) készüléket, különböző tulajdonságokkal (ami nem a színvariáció!) kategórián belül.

A kedvenc játékszerem a csavarhúzó! ;) Dicodes/SvoeMesto

(#23) feliks


feliks
senior tag

:D ilyen megfogalmazásban sem hallottam még írni egy lejtmenetről/esetlegesen bekövetkező csődről..:DD

egyébként tényleg igaz, hogy kéne némi palettafrissítés..mondjuk nem ártana egy ellenfél az xperia u-nak.. azaz normális áron kétmagos vas.. kicsit tetszetősebb, mint egy one v a már majdnem retró hw-rel..

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#24) vicze válasza callmeakos (#13) üzenetére


vicze
félisten

Te meg tedd hozzá hogy itthon...
US-ben és külföldön ugyan úgy reklámozva van ugyan olyan erősen jelen van a szolgáltatóknál, csak te azt nem látod, az hogy a magyar piacot sok mindenki leszarja egy dolog...

Youri: Mitől más tészta? Az iPhone is csak egy HW, amit eladnak annyiért, amennyiért megveszik... Pont hogy nem, az olcsókból nincs profilt, az csak a név terjesztésére van, mennyiségi eladásra. A sokszoros profit SGS és Note sorozaton van, abból van a negyedévenkénti 4milliárd +. A HTC-nek is ebből volt eddig, csak most kiszorították őket onnan sajna.

(#25) blade zte


blade zte
őstag

Én speciel a htc helyében felvinném az árakat 400-ezer huf ra.Mindig csúcsproci,mindig legnagyobb(felbontású) kijelzö,full kevlár,lecsúsztatható másodlagos kijelzö,beépített sztereó hangszóró hattalmas hangerövel.Ramot is lehetne mindig maxon tartani, pl ha 2gb a max, rakjanek bele 3 vagy 4-et.Én helyükben átválnék az elsö teljesítmény miatt drága telókat gyártó gyártónak.Olcsó szinten meg a teljesítményt vinnék maxra a kínai procikkal,továbbra is jó anyaggal, és nem akadozó sensével.Így olcsó marad, de nem fognak szégyenkezni a gagyi teljesítményü proci miatt.De a htc-nek valahogy nem jön be ez az iphone árú, de tudásban nem kiemelkedö (vagyis nem hozott több ramot, vagy többieknél messze erösebb procit) készülékek gyártása.Aki vakítani akar, az úgyis vesz egy vertu-t.

Mindenesetre kényelmességben a legjobb(szoftver és anyag szinten) ígyis.Csak a lécet tegyék feljebb.

Oppo find 7 astro black

(#26) Youri válasza vicze (#24) üzenetére


Youri
veterán

az iphonet háromszor ennyiért is megvennék, mert epül...

De én nem konkrétan az árra gondoltam amúgy sem, a One X olcsóbb, mint az SIII, vagy a szifon, ezzel nincs probléma

RTX ON

(#27) h3lios


h3lios
addikt

A Nokia most jön fel, mint a talajvíz. Az új Lumiákat nagyon eltalálták, még nekem is tetszenek, pedig én rühellem az egész WP ökoszisztémát.
Ha valamit nem változtat a hTC, akkor hamarabb mennek csődbe, mint a Nokia.

B-tag: H3lios#2825

(#28) =Mentor= válasza tdd587 (#18) üzenetére


=Mentor=
őstag

Menj már a fenébe, a Nokia abszolút nincs csődhelyzetben, de még csak a közelében sem, a HTC sem, de nekik sokkal rosszabbak a kilátásaik az tuti.

:W :U

(#29) Barthezz2 válasza tdd587 (#18) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Áruld már el, miért jó az neked, ha valamelyik is csődbe megy? Komolyan nem értem, miért kell mindenhol ennek szurkolni.. :U

Elég légből kapott feltételezés, ráadásul úgy mondod, mintha tudnád..

Everybody lies.

(#30) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Pedig a ONE széria nagyon rendben van, marketing kéne több.
A ONE X szerintem a legjobb a kapható 4 magosok között.

Amiről szó van, hogy az embereknek nincs igazán igényük olyan dolgokra, mint Sense vagy nem biliműanyag. Vagyis de, van, de azt ingyen akarják alanyi jogon.

A Samsung káros a piacra, az ömlesztett szarral elveszi a lehetőséget az egyedi gyártóktól, remélem Apple alájukvág, hogy ne rombolják mások lehetőségeit.

[ Szerkesztve ]

(#31) Epsylon válasza blade zte (#25) üzenetére


Epsylon
aktív tag

És akkor a csájnízok ugyanabban a köntösben, ugyanazzal a hardverrel (MTK procival) kiadnák a saját változatukat $199-ért és az elitmobil mehetne a levesbe..

A kedvenc játékszerem a csavarhúzó! ;) Dicodes/SvoeMesto

(#32) gabancs


gabancs
addikt

Most komolyan!

Valaki elhiszi, hogy a reklám ad el egy telefont? Én nem mondom, hogy nincs olyan ember, aki nem a reklám alapján választ, de ekkora veszteséget a reklám hiányára fogni szerintem több mint ostobaság.

(#33) feliks válasza Youri (#26) üzenetére


feliks
senior tag

nemcsak mert epül, hanem mert pl egy céges telefonnak nem találni jobbat. megbízhatóbb a rendszere mint a droidnak, átlagcélokra mindent tud, minőségi, és minden célra van rá alkalmazás.. Nem egy liga a droiddal. Persze félre ne érts, nem azt mondom hogy jobb, nem azt, hogy a sok divatmajomnak nem fölösleges, de nagyon nem lehet a droiddal hasonlítani. iPhone ellenfele majd a WP széria lesz, ha egyszer elér egy normális szintet a marketplace alkalmazások száma.. ugyanaz a recept: stabil, megbízható, és a júzernek semmi jogosultsága nincs moddolgatni (persze iphonera van cydia, de azért a root alapeleme a droidnak, a cydia viszont nem az iPhonenak)

[Be Happy]

(#34) Youri válasza gabancs (#32) üzenetére


Youri
veterán

pedig de...

feliks: ezzel a tudatos apple vásárlók nagyjából 2%-os rétegét le is fedted, még ha nem is értek egyet a mondandóddal, a többi a divatmajom hipszter instagrammer, akinek mindegy, hiszen facebookozni is $2000-os macbookkal szokott

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#35) vicze válasza =Mentor= (#28) üzenetére


vicze
félisten

Nézőpont kérdése. A Nokia nagyobb pénzügyi tartalékkal rendelkezik, de veszteséges és még és ha WP8 nem váltja meg a világot, akkor sok-sok negyedévenkénti 1milliárdos veszteségelkönyvelés lesz, aminek a vége az, hogy valaki felvásárolja őket. (Lenovo ;) )
HTC-nek kevesbb a tartaléka, de még nyereségesek és talán max. minimális veszteségre tudják kihozni 13 Q1-et is, utána pedig újabb sorozattal újabb nekifutás lesz. Majd az idő eldönti, de megint egy évig nem lesz növekvő nyereség max. stagnálás.

(#36) feliks válasza Youri (#34) üzenetére


feliks
senior tag

persze, nem vitatom, de nemhiszem, hogy mindenhol olyan magas lenne a divatmajmok száma mint itthon..:)

[Be Happy]

(#37) keIdor válasza =Mentor= (#28) üzenetére


keIdor
titán

Beletiportak a lelkedbe? ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) p06


p06
senior tag

Hát valamit tennie kellene, és gyártani olcsóbb okos telefonokat, mert míg a két koreai-ank komoly bevétele van más iparágakból, és azokat a bevételeket tudják marketingre fordítani (mert lássuk be fontos dolog, de nem elég mindenre), addig a HTC kisebb cég lévén ebből kellene megélnie...

Hál., istennek nem értek ezekhez, de én így látom :)

Stanley-B.: köszi de ha valakinek az tetszik akkor miért baj?? csak kérdem, amúgy sem a Samu miatt van ott a HTC ahol van... Amúgy egyenlő esélyek voltak anno androidnál (Nexus, és Desire )

[ Szerkesztve ]

(#39) Epsylon válasza feliks (#33) üzenetére


Epsylon
aktív tag

Honnan veszed ezt a badarságot, hogy az Androidnak a root a lételeme? o.O Én egy androidos mobilomat sem root-oltam, mégis tökêletesen tudom használni hiba, fagyások nélkül elég hardcore módon. Csak egy példa. Nincs PC-m. Mindent ezen csinálok.

A kedvenc játékszerem a csavarhúzó! ;) Dicodes/SvoeMesto

(#40) callmeakos válasza vicze (#24) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az tény hogy itthon 0.
De az USA-ban? Te ott élsz? Látod a vezető TV csatornák reklámjait, a reklámtáblákat, az újságokat hogy hirdetve vannak? Ugyan én nem látom, csak azt, hogy lassan másfél éve arról szól a fáma hogy folyamatosan veszteséget termel a cég. És ezt a 2őt pont össze lehet kötni bármennyire is fájó.

All→M8

(#41) #06658560 válasza vicze (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Németországban TV reklám van Samu, meg ... ja, alma, amikor új termék jön ki. Óriásplakát reklám van Nokia, Samu, meg ... ja alma. Szolgáltatói reklámokon jelenik meg htc termék. Egy jó másfél éve még rendesen reklámozták magukat plakátilag, mostanság már nagyon nem.

(#42) feliks válasza Epsylon (#39) üzenetére


feliks
senior tag

onnan, hogy még a marketes appok egy része is igényel rootot. pl én hálózatos témakörben dolgozom, wireshark fenn van(pardon, itt shark a neve) csak roottal megy. egyébként mi a deoid legnagyobb előnye? az, hogy teljes hozzáférésed van a rendszerhez, minden változtatható, cserélhető. ehhez megint root kell. oké, persze, van aki nem rootolja, de az csak alapokra használja, amire egy tisztességes featurephone is elég lenne, ha lenne..
Most őszintén, szerinted hány ember van, aki tudatosan vesz droidot (azaz nem azert mert kell valami olcso amiben van wifi meg gps), és nem rootolja? szerintem olyan 80-20lenne a root javára..:)
Aztán lehet tévedek, de nekem 100+droidos ismerősből tán 20nak nincs eootolva a telefonja, de azoknak én mutattam meg azt is, hogy mi a market..:)

[Be Happy]

(#43) Youri válasza feliks (#42) üzenetére


Youri
veterán

oké, persze, van aki nem rootolja, de az csak alapokra használja, amire egy tisztességes featurephone is elég lenne, ha lenne..

megkérdezem minden gonoszság nélkül, te trollkodsz, vagy meggyőződésből írsz ekkora marhaságokat???

RTX ON

(#44) vicze válasza callmeakos (#40) üzenetére


vicze
félisten

US-ben a HTC a szolgáltatókkal van igazából kapcsolatban, és a szolgáltatók nyomják a reklámokat a telefonokról, részben itthon is így van, csak nálunk a Samsung gyakorlatilag egyeduralkodó. Ha rákeresel van rengeteg reklám és főleg AT&T próbálkozott és azért SGS3-og őszintén szólva biztatóak voltak az eladások és az nyereség is nőtt mostanáig. Ne a főcímeknek higgy nézd meg a számokat, január óta ez az első visszaeső hónap eddig növekedés volt. Tavaly volt a nagy zuhanás nem idén, novembertől normalizálódik, az előző évhez képesti összehasonlítás. Az Apple után a Samsung mérte a 2. csapást a HTC-re felső kategóriában. Meglátjuk szeptember 19-én az 5"-os teló válasz lesz-e bármire is.

(#45) Stanley-B. válasza p06 (#38) üzenetére


Stanley-B.
őstag

A szar anyag? Nem baj, pont ezt írtam, hogy az emberek nagy részének nincs igénye jobbra.

Vagy írhatnám úgy is, hogy igénytelenek ;] csak ez leírva felháborodást okoz.

Habár nem értek egyet azzal, hogy egyenlőek voltak az esélyek, ettől függetlenül a felhasználók sikeresen kétszereplőssé teszik a piacot lassan...

Kiszorulnak a piacról az olyan szereplők, mint pl. a HTC, akik valami egyedit akarnak hozni.
De, jó nagy részben a samsung miatt van ott. Az Apple-t azért nem említettem, mert ők valódi innovációval érték el a pozíciójukat, ezért ha nagy piacot szereznek, az megérdemelt.

(#46) hunter84 válasza feliks (#42) üzenetére


hunter84
aktív tag

Szerintem meg felesleges a számokkal dobálóznod, hidd el a többség azt sem tudja mi a szar az a root, maximum csak az idejáró olvasók.

Én sem rootoltam soha egyetlen droidos telómat sem, mégis mindenre tudom használni őket.

(#47) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Na igen, ki kéne már nyitni a szemüket..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#48) blade zte válasza Epsylon (#31) üzenetére


blade zte
őstag

Te ebben a témakörben annyira tudatlan vagy... :((( .Mondtam hogy mtk procit raknak a csúcstelóikba? :U .Csak elmondom a legújabb xiaomi m2 2gb rammal, s4 procival legyártani, és nem venni 370 dolcsi(ismétlem nem az eladási költség)!!!És ez úgy, hogy nincs kevlárborítás, 12 mp-es kamera.Az mtk 6577-es procis telók lehet hogy eleve jó minöségüek, de NEM LEHET HOZZÁJUTNI mo-n.Htc kínai, ugyanolyan olcsón gyártaná.A drága telóik meg annyra full extrásak lennének, hogy a legyártása is olyan drága lenne, mint amennyiért adják a csúcstelókat.Csak az alakot tudnák másolni...

Oppo find 7 astro black

(#49) p06 válasza Stanley-B. (#45) üzenetére


p06
senior tag

Vagyis akkor igénytelen vagyok értem köszi ;] (nem kötözködés akart lenni tényleg :) )

De azért az talán látható, hogy nem mindig tesz teljesen ésszerű lépéseket a HTC :( 3D-s vonal, vagy ott a One X+ szerintem, teljesen szükségtelen bőven elég mindenre a "sima" X. Vagy hoznának ki nép telefont, mint ahogy a Sony-s és szerintem hosszútávon be is válna a dolog. Mert csak csúcs kategóriával megélni nem hinném, hogy lehet....

De mindenkinek más az ÉRTÉK rendje és ez így jó. :)

(A samu is alkot egyedit, nem is keveset, és szerintem azért az sem gyenge, hogy szinte csak saját alkatrészeiket (amik azért nem rosszak) rakják a telefonjaikba)

[ Szerkesztve ]

(#50) crhis86 válasza feliks (#42) üzenetére


crhis86
tag

Én sem értek veled egyet. Igen vannak olyan appok a marketen, amik root jogosultságot igényelnek, de azok ilyen pro cuccok, mint a wireshark (ami amúgy elég rossz példa). Az átlagembernek egyáltalán nem kell. (Amúgy ha már úgy istenítetted a iphone-t mutass egy ilyen progit, mint a wireshark ios-re). Attól még az ismerőseid többségének rootolva van a telója, egyáltalán nem biztos, hogy szükségük is van rá. Én is rootoltam anno, amikor még újdonság volt az Android, telepítgettem romokat, beléjük piszkáltam stb., de már egyáltalán nincs szükség root jogokra és nem, nem lenne elég egy tisztességes featurephone.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.