Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Máté94 válasza WolfLenny (#99) üzenetére


Máté94
addikt

Chimerát kell ismerni, az a bootloader. :DDD

(#102) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Nos. Bent figyel a HDD caddy. Egyáltalán nem látszik ki. Sőt konkrétan "evleszik". Szóval eszétikailag teljesen jó.

Egy dolog zavar. DVD-ként kezel és így állandóan felpörög majd leáll mint a DVD.

Keresem mivel tudnám rávenni, hogy folyamatosan pörögjön, mert nem tesz jót a vinyónak... :(

Lehet az SSD-vel kellene kicserélnem, de az meg nagyon nem praktikus... :(

(#103) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

HDD megállás megoldva. Laptop-mode-ban ki kellett kapcsolnom ezt a funkciót.. :)

(#104) emitter válasza Graphics (#66) üzenetére


emitter
őstag

hm, ezek szerint én nagyon jó kis vételt csináltam, amikor szeptemberben br. ~140-ért jutottam hozzá (notebookstore.hu, i5, 4GB ram, Intel HD vga), igaz win7 nélkül, és angol bill.-lel, de még így is megérte :)

(#105) Graphics válasza emitter (#104) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó vételt csináltál, az enyém kb annyival drágább, hogy dedikált videó is van benne.
Most elszálltak az árak, egy hasonló konfigos gépet itt hardveraprón lehet találni 199ezerért. de ha boltit néz az ember, akkor 210-220ezer körül vannak ezek a gépek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#106) WolfLenny válasza Graphics (#105) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Jaja. Amit Én 200ért vettem az most 216.

(#107) Graphics válasza WolfLenny (#106) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Reméljük csökkenek végre az árak, tavasszal , nyár elején tervezek egy kisebb upgrade-t, és szeretnék végre egy kis csökkenést is látni :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#108) Ramaden


Ramaden
csendes tag

Sziasztok!
Egy igazán egyszerű kérdést szeretnék feltenni, amire még sem találtam választ eddig..

A hp probook 4530s típusú laptopon(angol billentyűzet) hol találom az Í betűt?

Előre is köszönöm a választ! :))

(#109) emitter válasza Ramaden (#108) üzenetére


emitter
őstag

hali,

kis í: jobb alt + j
nagy Í: jobb alt + I (nagy i)

:)

(#110) Graphics válasza Ramaden (#108) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Így van :), az én típusom is angol billentyűzetes :), de már megszoktam, sőt asztalin is reflexből így írom , kellett hozzám két hét, és teljesen megszoktam.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#111) bandus


bandus
veterán

hogyan műkszik ez a grafiksu rendszer váltogatás? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#112) Graphics válasza bandus (#111) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szoftveresen lehet választani, kb 3-4 másodperc alatt zajlik le a folyamat, illetve lehet alkalmazáshoz is rendelni grafikus 'kártyát' . intel-amd.

Jó dolognak tartom, főképp fogyasztás szempontjából

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#113) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Használ valaki Ubuntut 4530S-en? A wifi "N" hálózaton müxik?

(#114) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Szia! Köszönöm, hogy megírtad ezt a tesztet, mert hetek óta ezt a laptopot néztem ki magamnak én is, illetve a 17"-os társát, csak még nem tudtam dönteni. Egy fontos dolog ki maradt a tesztből. Akkumulátor idő! Írja a HP, hogy up to 6h, és máshol is olvastam hogy jól bírja, de azért az üresjárat/terhelés, minimális/maximális fényerő, film, netezés alatt, ilyesmiket szivesen olvastam volna, de azért azt a 3-4 órát szerintem ki fogja bírni.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#115) Graphics válasza sladka_pani (#114) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szia attól függően mennyire van terhelve a proci és a videovezerlő.
Kis terhelésen Intel HD-vel tényleg elmegy 4-5 órát. De a reális kb a 2-3 óra. De sikerült már gyorsan is lemeríteni. Javarészt viszont hálózati áramról hajtom.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116) sladka_pani válasza Graphics (#115) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

És nem voltak még billentyűzet vagy aksi nemtöltési problémák? Egy ismerősnek sajnos harmadszor kell már reklamálni az övét, de lehet, hogy peches darabot fogott ki. Én remélem nem járok igy, mert nagyon várom már, hogy meglegyen :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#117) Graphics válasza sladka_pani (#116) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát a billentyűzet jó, tény, hogy ezek a csodabevonatok sokat nem érnek :D, ugyanúgy elkezd fényesedni, de kaptam karácsonyra egy rapoo bluetooth billentyűzetet hozzá, és néha azzal használom, főképp ha mondjuk nincs kedvem kuporogni a laptop előtt.

Töltéssel nem voltak gondok, azt tényként kezelem, hogy ahogy én használom az aksim 1 év múlva lehet gyengül.

Illetve hát én más gonddal nem találkoztam, szoftveresen is rendben van, sőt most szemezek egy 4530s probookkal, amiben B840-es proci van, de itthon nem kapható.

Én nagyon megvagyok elégedve, valószínűleg az egy év garanciás időt gond nélkül elviszi, előtte megveszem a plusz 2 év garit, szóval még ha el is adom is nagyon jó vételnek számít majd :), jövőhéten lefóliáztatom.

Amit fontosnak tartok, hogy minden hónapban sűrített levegővel legyen kifújatva, és legalább kéthetente áttörölgetve a felülete.

A többi már a tulajon múlik, én igyekszem a legnagyobb becsben tartani, mert számomra jelenleg a tökéletes munkaeszköz, persze mindig van jobb, de jelen formájában én bárkinek merem ajánlani ezt a laptopot :) Csak ügyesen kell vásárolni :)

U.i.: ja és most lesz 4 hónapja nálam /hibamentes/ , ha valaki vásárláson töri a fejét , nyugodtan kérdezhet még róla, szívesen válaszolok

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#118) sladka_pani válasza Graphics (#117) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Köszi, lenne pár amatőr kérdésem :D
- Mit jelent ahogy használod az aksit? Pontosan hogy kell tölteni? Régen volt már ilyenem telefonban is.. szóval kicsomagolom, gondolom van valami töltés benne, lemerítem, vagy egyből hálózatról töltöm, és hány óráig? Aztán hányszor kell a ciklust megismételni? Nem tudom már hogy van ezeknél, hogy aztán jól bírja az aksi... ezt leirhatnád szájbarágósan, köszi.
- B840 proci az milyen, valamiféle Celeron, miért jó?
- 15 vagy 17" között nem tudok még mindig dönteni, nagyon észrevehető súlyra, méretre? Lenne hordozva is, de azért lehet az élmény jobb lenne 17-esben, ár és paraméterek nem nagyon különböznek ahol én tudom rendelni. Aksi idő sem, mert 73-as batri van a nagyobban 8 cellás.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#119) emitter válasza sladka_pani (#118) üzenetére


emitter
őstag

hello,

az akkutöltésről annyit, hogy a Li-ion akkukat nem kell formázni, nincs semmi kezdeti csoda-ciklus, amitől hosszabb élettartamú lenne. Én 30%-ra állítottam be a Low-level riasztási szintet a windózban, ekkor rárakom a töltőre. Ugyanis ha rendszeresen nagyon lemeríted (20-30% alá), akkor jobban csökken az élettartama (=mélykisütés).
Hallottam arról is, hogy nagyon feltölteni sem jó (tehát mondjuk végig 30-80% között kéne tartani), de ezt már nem vállalom, hogy állandóan figyeljem mikor éri el a 80%-ot és huzogassam le, majd fel. Amíg nem gyártanak vmi intelligens töltőt, ami ezt a kapcsolgatást megtenné helyettem, addig nem foglalkozom vele.
Azt sem tudom, hogy ha hálózatról használom (elég sokat), akkor jobb-e kiszedni az akkut, de mivel ez egyben szünetmentesként is funkcionál, inkább benne hagyom. Meg persze kényelmesebb is így.

(#120) sladka_pani válasza emitter (#119) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszod, hasznos volt! :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#121) Graphics válasza sladka_pani (#118) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szia, bocsi, csak nem jelzett az e-mail értesítő időben :D

Szóval, én a B840-es procisat olyan embereknek ajánlom, akik sokáig szeretnének egy laptopot megtartani ,de elsődlegesen semmi másra nem használják a gépet csak mondjuk, net , msn, max flash játék, esetleg Angry Birds szintű telepített alkalmazások, office, zene, és ennyi :)

Súlyra nem hiszem hogy lenne különbség ,engem a 17-estől csak az tart vissza, hogy a képernyő jobban hajlandó a csavarodásra, de átlag felhasználó életében ez sem okoz gondot.

Illetve ha most vennék új gépet, akkor inkább jobban szétnéznék, és dokkolható típust vásárolnék, mégha az esetleg nem is 17-es, hanem mondjuk 14-15"-os.

Ez persze mind attól függ, ki mire akarja használni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#122) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Tett föl itt valaki OSX-et erre laptopra?

Láttam angol fórumot, de valahogy kicsit magas nekem az install.. Kellene egy kis help. Esetleg magyar leírás...

Előre is thx!

(#123) Graphics válasza WolfLenny (#122) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem próbálkoztam még vele, max ha lesz helyem átmásolni a cuccaimat :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#124) bjames


bjames
aktív tag

Én is szert tettem egy 4530-asra i5-ös procival, tetszik. Az viszont kicsit meglepett, hogy a kijelző nem nyitható nagyon ki, csak kb. 135 fokra, de az össz. véleményem határozottan pozitív a gépről :)

Lenne két kérdésem:
- A venti-t lehet valahogy állítani, hogy fölöslegesen ne pörögjön? Néha gondol egyet, s lekapcsol, de többnyire alapjáraton de hallhatóan pörög, s fujja a hideg levegőt.
- Linux-al vettem, s nem volt túl egyszerű rávarázsolni a win 7-et. Tud valaki egy módszert vagy hp programot, ami automatikusan felrakja a szükséges drájvereket? A lenovonál pl. ez szépen meg van oldva.
- A két kérdésből a harmadik: SSD beépítésről + winya áthelyezése keretbe a cd helyére témával kapcsolatban vannak még tapasztalatok? Az egyik online boltban (itt mo-n) vannak hp probook-ok hdd+ssd kombóval, érzésem szerint a bolt építi be az ssd-t, szóval úgy tűnik van rá vmi szép megoldás.

Üdv, és köszi a cikket!

(#125) Graphics válasza bjames (#124) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Videó: [link]

BIOS update-t egyelőre ne erőltesd, volt akinek kavarodást okozott. tedd fel a videót, driverre nincs megkötés a sorrendre:
Írom nekem mi van fent: és jó ha felkerül

HP 3D DriveGuard

HP Connection Manager:

Synaptics:

HP Hotkey

HP Support Assistant:
SD card

Valamelyik USB 3 vezérlő is kell majd:

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#126) bjames válasza Graphics (#125) üzenetére


bjames
aktív tag

Köszi szépen a linkeket, majd megnézem hogy esetleg mit nem telepítettem fel belőle.

(#127) KungFuCe


KungFuCe
csendes tag

Nekem is gond a hosszú i az angol klaviatúrájú ProBook 4530s-en. Milyen billentyű-kombinációval állitható elő?

(#128) Graphics válasza KungFuCe (#127) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megoldás: Alt Gr + J

állandó megoldás SharpKeys -> átállítod a bal shift-et hosszú í-nek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#129) KungFuCe válasza Graphics (#128) üzenetére


KungFuCe
csendes tag

Kössz. Közben sikerült megtalálnom az esc billentyű alatt, az "1" billentyű előtt.

(#130) escape


escape
aktív tag

Sziasztok!

Kb 2 hónapja vettem egy ilyen gépet. Mult héten cseréltem benne egy SSD-re a gyári vinyót. A telepítés után felpakoltam a drivereket, majd kért újraindítást. Megkapta, de elindulni már nem akart. Ezt produkálta folyamatosan. Megjárta a szervizt, és ma szóltak, hogy mehetek érte. A boltban beletett +4 GB Kingston ram érintkező felülete el volt oxidálódva, ezért nem akart elindulni. Megtakarították és most működik.

Gondoltam leírom hátha valakinek hasonló problémája lenne vele, én ugyanis nem sok értelmeset találtam neten hozzá, mindenki alaplap hibát írta, és a hp szervizes emberke is.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#131) Graphics válasza escape (#130) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem semmi, ilyet se hallottam még.

Enyém jelenleg kezd belassulni, de szerintem hamarosan újratelepítem, mert sok a felesleges dolog szerintem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#132) bjames válasza escape (#130) üzenetére


bjames
aktív tag

Köszi az infót, én is bővítettem 8 GB-ra, jó ennek az infónak a birtokában lenni.
Tervezek én is SSD beépítést.
Te hogy építetted be, a hdd helyére?
Engem érdekelne, honnan lehet szerezni mo-n hdd beépítőkeretet a cd-rom helyére, vki tud ilyet?
Az SSD-t már kinéztem... :)

(#133) escape válasza bjames (#132) üzenetére


escape
aktív tag

Hali!

Az SSD-t a vinyó helyére tettem be, egyszerűen kicseréltem, semmi extra. Optikai meghajtó helyére megy a beépítő keret majd a vinyóval, azt pedig e-bayről rendeltem, illetve lakótársam, mert ő vágja h hogy kell, én nem szívesen próbálkozok vele.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#134) bjames válasza escape (#133) üzenetére


bjames
aktív tag

Ha megvan a beépítő keret, esetleg beszámolnál róla hogy milyen? Mennyire passzol, küllemben is? Ill. hogy pontosan mit rendeltél?
Köszi előre is.

(#135) escape válasza bjames (#134) üzenetére


escape
aktív tag

Természetesen, amint megvan, jelzem itt. ;)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#136) Nile


Nile
csendes tag

Halihó!
Vettem egy ilyen probookot én is. Elég pozitívak a tapasztalataim róla, de olyan problémám van, hogy amikor ssd-re cseréltem a merevlemezt, akkor az a fekete gumi ami rávolt ragasztva a gyári hdd-re akadályozta hogy beletegyem az ssd-t. Kb fél óra szórakozás után leszedtem, révén hogy ragasztva volt. De egy kicsit eltépődött. Szerintem nem töltött be semmilyen szerepet, viszont érdekelne, hogy buktam-e emiatt a garit? Elég piti dolog, de fontos lenne, ugyanis a tapipaddal sem vagyok kibékülve. A bal felső része kicsit kiemelkedik szemben a jobb felső részével. Ez csak nálam van így, vagy nálatok is így van? A válaszokat köszönöm előre is.

Az ssd nálam picit melegszik de nem megy 51 fok fölé, révén hogy az ssd
70 fokon is üzemképes, így gondolom nem nagy probléma.

[ Szerkesztve ]

(#137) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Én januárban vettem és egyből lecseréltem a vinyót SSD-re. A benne lévő HDD-t pedig keretbe tettem az oprika helyére. Minden szép és jó... lenne.
Linux alatt nincs gond, azonban W7 alatt a következőket produkálja:

Katt.

Szóval müködik a gép rendesen W7 alatt is, azonban egy restart vagy shutdown-nál bekapcsolva marad... Ha visszateszem az optikát nincs veled gond.

Ötlet??

(#138) escape válasza Nile (#136) üzenetére


escape
aktív tag

Nekem semmi baja tapipadnak, a vinyós témára meg annyit tudok mondani, hogy én is letéptem azt a cuccot, mert máshogy nem lehet kivenni a vinyót, és azóta már gariztatva is volt, és nem kötöttek bele.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#139) bjames válasza WolfLenny (#137) üzenetére


bjames
aktív tag

Esetleg bios frissités, ssd firmware frissítés, win driverek frissitése elsösorban csipkészlet intel, eszközkezelöben nézd meg, hogy az satavezerkönél lehet e vmit állítani, win speciális energiagazdálkodásban szétnézni, lehet e ott valamit állítani a cdvel kapcsolatban.
Ezek csak eszmefuttatások, de sosem lehet tudni, hátha...
Egyébként milyen az ssd-d?
Sok sikert :)

Még vmi: Ha esetleg lehet másik portra kötni a hddt...

[ Szerkesztve ]

(#140) WolfLenny válasza bjames (#139) üzenetére


WolfLenny
senior tag

SSD firmware, BIOS a legfrissebb. Driverek szintén. Másik portra nem tudom kötni sajnos.

Ami a vicc, hogy nem mindig csinálja. Ha visszateszem a DVD-t, akkor sosem csinálja, müxik rendesen...

Amúgy nagyon jó az SSD. Boot idő harmada linux és windows alatt is a HDD-nek

(#141) bjames válasza WolfLenny (#140) üzenetére


bjames
aktív tag

Én épp most rendeltem egy samsung ssd-t, majd kiderül nálam is csinál-é ilyet :S
Kiváncsi lennék, hogy másnál probook-al hasonló esetben működik-e rendesen.
Milyen márkájú az ssd-d?

(#142) WolfLenny válasza bjames (#141) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Samsung 470-es 64GB

Külföldi oldalakon is olvastam a jelenséget.

(#143) creation válasza Graphics (#1) üzenetére


creation
senior tag

Köszi a cikket, tanulságos volt számomra... megtanultam, hogy ez se notebook (lásd notebook és az élet 1920*1200-nál kezdődik :) )

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#144) Graphics válasza creation (#143) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A kijelző felbontása visszaveti, de ha megnézzük a konkurenciánál is elég ritka a minőségi anyaghasználat, és a Full HD együtt.

Ár/érték arányban nálam ez nyert, még szóba jöhetne a 8560-as Elitebook, de ott nincs dedikált VGA, ami pl nekem fontos lenne.

Ott van még a Dell E6520-as Full HD kijelzővel, de az is majd kétszerese ennek árban.

Lehet van kompromisszum itt is, de én szerintem ennyiért még mindig nincs jobb választás

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#145) escape válasza bjames (#134) üzenetére


escape
aktív tag

Nah, végre hozzájutottam a kerethez, és a vinyó is megvan hozzá, így tegnap sikeresen bepasszintottam a helyére.
A keretről nem csináltam képet, ezért meg most már nem szedném ki, a linken találsz párat, és ugyanúgy néz ki élőben is. Kaptam hozzá egy nagy adag csavart, de azokat nem használtam, nem tudom hova felfogatni, ezért jelenleg csak a csatlakozó tartja bent a caddy-t.
Itt találsz pár képet a bent lévő keretről. Nem vagyok megelégedve vele, mert szörnyen ronda, de egy darab lemezből majd gyártok hozzá egy olyan takarót ami az optikai meghajtón van, és ráragasztom a caddy levehető elülső fekete műanyag csíkjára, ami optikai meghajtó ajtajának van álcázva.
Egyébként rendben működik, egy boot sorrendet kellett állítanom, filmet néztem már róla, nem állt le közben, sleep és kikapcsolás rendben megy. Ha van még kérdésed akkor tedd fel.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#146) Graphics válasza escape (#145) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elvileg a DVD-n lévő keretet le lehet pattintani, és át lehet pattintani a caddy-re, legalábbis engem eddig így informáltak :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#147) escape válasza Graphics (#146) üzenetére


escape
aktív tag

Épp írni akartam, hogy benéztem, és tényleg :D Kicsit körülményes, és elég vékonyak a fülek, de óvatosan le lehet szedni, és átpakolni a caddyre. Most már sokkal jobban érzem magam :D

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#148) Graphics válasza escape (#147) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hehe :D ,jólvan, azért erről is kérnék/kérnénk egy fotót, mert nemsokára én is beruházok szerintem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#149) escape válasza Graphics (#148) üzenetére


escape
aktív tag

Kép a fent linkelt albumban. Nem tökéletes az illeszkedése, de jobb mint a méteres lyuk :DD

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#150) WolfLenny válasza escape (#147) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Milyen oprendszer fut W7?

A belső vinyó mit lett? SSD, HDD? Kíváncsi vagyok nálad minden alkalommal leáll-e rendesen a W7. (Ha az van)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.