Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) FoxiestFox válasza Cyberpunk (#50) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Helyes-helyes. Én úgy gondolom, hogy az Apple prémium consumert gyárt, nem igazán lehet összemérni munkaállomásokkal, hisz ergonómiában nem veheti fel a versenyt, annak ellenére sem, hogy elég sokan dolgoznak Macen (ami számomra a mazochizmus netovábbjának hat). :D
Szépnek szép, azt mondjuk meghagyom.

(#52) Cyberpunk válasza FoxiestFox (#51) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kevés a port ez a hátránya. Esetleg speciális szoftverek a Windows hiánya miatt nem mennek el, de van egy jó kis Paralels-ünk. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#53) FoxiestFox válasza Cyberpunk (#52) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Meg a szigetes kínlódás, meg a trackpoint hiánya, meg a tükröződő kijelző, meg a hatalmas, meg multitaccsos, de valahogy mégis rémes tapi, stb
Van, aki ezeket pozitívumnak tartja, nekem egy is elég lenne, hogy a falra mászva rettegve pillantsak le az asztalon üldögélő szerkezetre :DDD

(#54) Cyberpunk válasza FoxiestFox (#53) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja azt a szigetes "kínlódást" a Lenovo is erőlteti a Thinkpad szériájában, és nem csak az Edge esetében. ;)
Trackpoint tényleg jó, de egy jó touchpad-el elvagyok nélküle, igen az Apple gépekben a legjobb ez, magasan veri a többi lapost mint pontosság, és mint érzékenységben, és ugye multitouch gesztusok, amik kiveszik a részüket az OS X vezérlésében. Egy Tp, vagy Elitebook a közelében nincs ha touchpad-ről van szó, és ezt bátran kijelentem. Egeret sem használok ma már, azért ez mond valamit nem? ;]

Tükrös kijelző nem feltétlen hátrány, szabadban az egyértelműen. Egyébként van antiglare MBP, és Air is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#55) FoxiestFox válasza Cyberpunk (#54) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, a Thinkpad magabiztosan lépdel a consumeresedés felé, ergonómiában legalábbis. Picsogtunk is eleget a topikjában miatta...
Igaz, én csak alkalomszerűen használtam az Apple-féle tapit, és consumerből nem tudnék jobbat mondani, de számomra a T60-T500-ig alkalmazott Tp tapi az etalon (bár inkább Trackpointot használok, pontosabb, gyorsabb), a felülete zseniális, és rendkívül érzékeny.
A multitouch implementációja tényleg jó az Apple-nél, ugyanakkor én ott sem használtam, mivel nem szoktam meg, nem hiányzik.
Ár/értékben pedig használt árakat és azonos architektúra-generációból származó business gépeket és az Apple motyóit összehasonlítva.. nem is kérdés, melyik életképesebb.
Én nem fogok designért és multitouchért fizetni, ergonómiáért viszont fogok, főleg, ha 2-3 éves gépek esetében 1/3 árat kell csak fizetnem a hasonló korú Apple "nemalternatívadeazonosgeneráció"val szemben :)
Egeret én is csak CS-hez használok, meglepő, de a Trackpoint állati jól működik játékok alatt, a Dead Space 3-at azzal vittem végig :D

(#56) Cyberpunk válasza FoxiestFox (#55) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor az lehet a baj, hogy nem használtál sokat almás gépet. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#57) FoxiestFox válasza Cyberpunk (#56) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egy dologra tudnék használni egyet, ha beülnék valami hipster kávézóba, vastagkeretes szemüvegben, és kurva fontos embernek álcáznám magam, és megpróbálnék csajozni :DDD

(#58) Cyberpunk válasza FoxiestFox (#57) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Alábecsülőd ezeket a gépeket, ezek nem csak vagizni valók ám! :D Komoly munkára is megfelelnek, feltéve ha nem csak Windows-on fut valami speciális céges szoftver, akkor nem, de ez a probléma is kiküszöbölhető.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#59) FoxiestFox válasza Cyberpunk (#58) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, van rájuk egy csomó kreatív alkotó cuccos, ezt tudom, viszont ettől még nem lesznek munkagépek, nagyon nem :N
Azok számára legalábbis semmiképp, akik tényleg komoly tervezőszoftvereket használnak, ahol a Quadro és FireGL GPU-k alapvető fontosságúak.
Én ugyan nem használok ilyesmit, de amint már említettem, az ergonómiához ragaszkodom, számomra tényleg szörnyű volt a billentyűzet és a tapi is. Ezek viszont már szubjektív dolgok.

(#60) Cyberpunk válasza FoxiestFox (#59) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor nagyon különleges lehet az a T500-as tapipad. :D Érdekes, mert én pont nem ezt érzem, nem egy TP járt mér a kezeim közt. Volt amit hosszabb ideig használtam is. Billentyűzettel még egyetértek, a régiek valóban jók voltak, jó volt rajtuk gépelni, egyébként gépelés szempontjából az összes lapos bill. egy vicc kategória. Na szóval ott vagyunk, ahol a part szakad. De számomra különösen vicces ilyet olvasni, aki napi szinten használja ezt, meg azért gyakran összefut más gépekkel is. :DDD :)) A trackpoint-ot megértem, mint ellenérvet abban elég jók a Thinkpad-ek. Thinkpad! Direkt írtam csak ezt, a HP-t inkább hagyjuk, futottak még kategória e szempontból. ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#61) FoxiestFox válasza Cyberpunk (#60) üzenetére


FoxiestFox
félisten

HP tényleg elég fostos. (Bocs, cikkíró :D )
Nem tudom, hogy általánosságban mennyire különleges, de számomra nagyon jól használható.
De igazán a Trackpoint hiánya fájna.
Szóval ja, ebben eltér az ízlésünk. De flame nélkül megbeszéltük, szétoffolva egy újabb topikot. ;]

(#62) #06658560


#06658560
törölt tag

Negatívum:

Trackpoint minősége
Klavi kompletten.

(#63) Ati1979


Ati1979
veterán

Köszöni a tesztet. Gratulálok az új gépedhez.
Én is hasonló gépet nyüstölök. :)
Egyel régebbit, még a core2-es szériából.

A billentyűzete kiváló. Ez az utolsó elitebook széria amiről ez elmondható.

(#64) oszi666


oszi666
őstag

ha a HOX a htc one x, akkor azt mire cserélted btw?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#65) all6atos válasza tom956ster (#42) üzenetére


all6atos
tag

Ha mar 200 es WS, akkor ez elgondolkodtato, bar 2 baja azert van, Optimus es 16:9.

(#66) deja vu válasza all6atos (#65) üzenetére


deja vu
addikt

Jó de ezzel a W520-al meg 300 lenne a végösszeg, mert kell bele ssd, plusz ram, optibay, táska. Amúgy nagyon jó kis gép az a ws, de volt ott sokkal jobb ajánlat is, 250-ért árult Dell Precision M4700-at. Nekem álmom egy Precision. :B

Ennek gagyibb a billentyűzete mint amit a T520-ig használt a Lenovo? Ezt ismerem, szóval ehhez tudok viszonyítani. tom956ster tervezed majd a jövőben egy Dreamcolor panel beszerzését, azzal végképp atomjó gép lenne? Ez gondolom sima TN panel.

Látom Apple hittérítés megvolt.
Egyébként nem értem, hogy jön egy workstation gép tesztjéhez a consumer macbook, köze nincs egymáshoz.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#67) Tim82 válasza deja vu (#66) üzenetére


Tim82
nagyúr

A W520-nak még a régi fajta billentyűzete van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68) deja vu válasza Tim82 (#67) üzenetére


deja vu
addikt

Ez hogy jön ide, tudom jól, hogy a 30-as szériától változtatott a lenovo? :F Az elitebook billentyűzete érdekel, hogy milyen a régi thinkpadhez képest.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#69) Tim82 válasza deja vu (#68) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem kell letámadni azért, mert félreértettem, hogy mire vonatkozik a második bekezdésed elején feltett kérdés.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70) deja vu válasza Tim82 (#69) üzenetére


deja vu
addikt

Ok, bocsánat. :R

Melyik Dreamcolor panel való bele:[link], [link]

Gondolom drága egy ilyen panel, lehet vagy 50 ezer. Ez még nem a spórolós fajta LG amit mostanában nyomnak ez valós 10 bites, nem 8+2.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#71) tom956ster válasza deja vu (#66) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Próbálok nagyjából mindenre reagálni...

oszi666 : A HOX az a HTC One X-et jelenti és nem volt más helyette, két hónapig buta telefonon nyomtam, nem volt gáz, sőt, sok szempontból jó volt.

all6atos: Nekem a link nem hozott fel konkrét terméket. Ha megfigyeled, a kessh nem volt egyben egy időben, különben vettem volna cégesen 300 bruttó környékén inkább vadi új gépet, amit így utólag már biztosan bántam volna, mivel nem tudtam volna ilyen minőséget kapni, hiába régebbi ez. Nem vagyok elvakult, nekem is álom egy újabb precision M6*** de sajnos nehezen és drágán beszerezhető. Ellenben van egy cimborámnak egy friss 250k huf +-os Dell gépe, (i7 4th gen, 8 gb ram, 250 gb ssd, fhd panel stb, de minden ez sokkal gyöngébb műanyag házban foglal helyet. Ugyan hardverben odaver lazán az enyémnek, de vajon 4 év múlva is úgy teszi a dolgát, mint ma az enyém? )

deja vu :
Ez sima TN panel, de szerencsére matt. Egyenlőre nincs tervben DC panel, szerintem annak a legnagyobb előnyét az ember úgy tuja kihasználni, ha grafikus, vagy PS-el dolgozó, én speciel egyik sem vagyok, a PS-t csak ritkán veszem elő...
Apple nem érdekel noti szinten, biztosan jó, arra amire, de nekem tervezésre alkalmatlan, másra meg nem használok pc-t.

Köszönöm az eddigi hsz-eket, örülök, hogy sikerült valami olyat bemutatni legalább egy kicsit is, ami nem egy hétköznapi gépezet. A magyar háttérvilágított billentyűzet beszerzésével már volt megkeresés is, nyugodtan jelentkezzen mindenki, aki szeretne ilyet. Nem kereskedem vele, csak beszerzési linket adok. Van egyébként több HP Elitebookhoz is, nem csak 8740w-hez... :)

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#72) all6atos válasza all6atos (#65) üzenetére


all6atos
tag

Azota leszedtek a W520-at.

(#73) all6atos válasza deja vu (#66) üzenetére


all6atos
tag

SSd-je volt, taska se kell ehhez, mert eleve nem 17-es es kozel sem nyom annyit, mint a HP, az optibay meg van 5k... Es ugye eleve 4 RAM slotos, jobban lehet vele jatszani, az akksi is joval bikabb stb... Az a Precision es ar kombo meg inkabb feher hollo :D.

[ Szerkesztve ]

(#74) all6atos válasza tom956ster (#71) üzenetére


all6atos
tag

"Ugyan hardverben odaver lazán az enyémnek, de vajon 4 év múlva is úgy teszi a dolgát, mint ma az enyém?" Ha 1 max 2 even belul nem elsz alaplap hibas a gep, akkor lottozzon :).

(#75) hallador válasza FoxiestFox (#61) üzenetére


hallador
addikt

Sajnos úgy tűnik nem nagyon láttál mostanában HP-t, touchpadban kicsit nagyon veri el a Thinkpad-et, de inkább nagyon, trackpointban meg partiban van az újakkal.

Nekem Van T61-em, meg 6460B-m is. A T61-ben a billencs ami jó, touchpadban, simán elveri a T61-et, trackapointban meg partiban van.

Az ÚJ thinkpadeket, meg simán elveri mindenben.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#76) Ati1979 válasza deja vu (#70) üzenetére


Ati1979
veterán

Drága hát. A hp valami 500-600 USD felárral árulja az ilyen paneles laptopokat. :)

(#71) tom956ster

Pedig jó a dreamcolor. Brutálisan jó. :)

(#77) FoxiestFox válasza hallador (#75) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Végig kiemeltem, hogy számomra, úgyhogy innentől fejen is állhat nekem a HP.
Ugyanúgy fostosodik, mint a TP, egyedül a Dell tartja a szintet úgy-ahogy a Precikkel és a Latik között is vannak erős darabok.
Az új TP-ket elszarták taccspedben is, ez tény. A régiek viszont nekem eléggé bejöttek, de, mint írtam, én inkább Trackpointos vagyok, abban meg a HP elég hányás volt végig. Dell épp vállalható még, de nem erőltetném náluk sem. Az újakat nem próbáltam még azzal pöcögtetni.
Mondjuk a Dell legalább billentyűben nagyot lépett előre mostanában.

(#78) hallador válasza FoxiestFox (#77) üzenetére


hallador
addikt

Azért nem kell általánosítani a W szériás elitebookok, ma már ZBook partiban vannak a Precisionnak, 15, 17 collos Mobile Workstation HP-k nagyon is partiban vannak a Dellekkel, az EliteBook valóban nem az igaz már, abban a Kategóriában a Dell a jó ebben egyetértünk, de Mobile WS-ban a HP még mindig az élen van azért, ha jobban megnézed, és igazából nagyon nem számít hogy szerinted fejre áll vagy nem a HP.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#79) FoxiestFox válasza hallador (#78) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ebben kiegyezhetünk végülis, és használjuk, amit hatékonyan tudunk használni.
A gond inkább a consumeresedésben keresendő az összes munkaállomásnál, tényleg tök szépek már, épp csak használni szarabb őket.
Ha pár éve azt mondja valaki, hogy a designra fognak gyúrni ergonómia helyett, képen röhögöm :D

(#80) hallador válasza FoxiestFox (#79) üzenetére


hallador
addikt

Ezzel pontosan én is így vagyok.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#81) Hunter2


Hunter2
addikt

"A szériáról csak nagyon röviden:

A HP négyjegyű számokkal illette akkoriban a Notebook hardvereit. Ebből csak anyit tudtam kilogikázni, hogy ha azt olvasom : 8740w akkor az ezt jelenti kb:
8: Elitebook széria
7: a kijelző átfogója, jelenesetben ez 17” -> innen a 7-es az 1-es elhagyásával.
40: a széria 4. upgradeje, vagyis anno kezdték a 8710-el, mára a 8770-is kikopott, mivel már a Z sorozatot tolják egy új számozási rendszerrel, így azzal nem is törődöm, olyanom még sokáig nem lesz."

w: workstation kategória ;)

(#82) Napfénysüti

Nagyon jó kis gépnek tűnik. Nekem is volt business class notebookom és bizony sok tekintetben vissza is sírom a mostani consumer Toshiba után. Mondjuk cégesnek meg épp 2 hete kaptam egy új Thinkpad T430-at szóval legalább melóhelyen még megvan a BC érzés. :)

Més que un club!

(#83) Peczek


Peczek
aktív tag

Ha külső monitorral (is) használod, akkor javaslok beszerezni egy dokkolót. Nekem bejött, használtan már elég olcsón lehet kapni, bekapcsolt állapotban is lehet dokkolni, és nem kell napjában kétszer bedugni-kidugni mindent (egér, monitor, hálózat, külső vinyó, táp, audio out,), ja és attól fogva a 120w-os tápot sem kell cipelned.

Nekem egyébként egy régebbi Eleitebook-om van (6930p), 4 éve szállítom mindennap, vidékre, építkezésre, állványzatra fel, van hogy motorral, ha letekarítom, még is olyan, mint, ha új lenne. Ja egy külső fény érzékelő cserém azért már volt, garanciában.

És az Archicad 15-ot még bírja külső HD monitorral, kiterjesztett asztallal, pedig ez inregrált videokártyás.

(#84) szinpeti


szinpeti
csendes tag

Közművezel rajta általában? Vagy minek a 2monitoros setup?

(#85) tom956ster válasza szinpeti (#84) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Építőmérnökként többnyire utakkal foglalkozom, illetve mindennel, ami kihívást jelent.
A két monitor sokat segít minden esetben: egyik oldal helyszínrajz, a másik hossz-szelvény, vagy keresztszelvények... praktikus és erőmű igényes leosztás :)

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.