Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Pofám leszakad. :(((
Mintha használt alkatrész lenne. ott mondhatja az eladó, hogy adott árért nem óhajtja eladni a portékát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) banhammer


banhammer
veterán

Ugye nem baj ha nem kezdem sajnalni a gyartokat?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) xlife11


xlife11
senior tag

Holnap akkor megyek és gyorsan veszek egyet tartaléknak, nehogy úgy emelkedjen még az ára mint a HDD-nek. :U

(#4) #56573440


#56573440
törölt tag

nocsak, ezeket a gyárakat nem vízpartra építették és most félnek hogy nem tudják követni a vinyógyártókat bevétellel vagy mi a gubanc?

egyébként vicces hogy a kisebb kártyákat drágították meg, nem ezeket teszik tonnaszámra az alsó-közép kat telók mellé? lehet én tévedek no :B ;]

(#5) h33t


h33t
csendes tag

Dejó, hogy rendeltem Hong Kong-ból egy 32Gb-os Class10 es MicroSd kártyát még 2 hete és boldog használója vagyok :)

Postával együtt volt 6000Ft és Kingstone. (Kis papír borítékba adták fel mint levél és ideért 1 hét alatt)

(#6) anaqer válasza macilaci78 (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Mintha használt alkatrész szabad piac lenne. ott mondhatja az eladó, hogy adott árért nem óhajtja eladni a portékát.

TFTFY

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Enje Samsung, egyre gynúsabb vagy nekem! (itt szeretném megjegyezni, hogy ha moderátor látja ezt a postot, akkor legyen szives kreálni egy bóloató szomorú smile-t)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8) Daffchy


Daffchy
őstag

Az szép...
Még jó, hogy beszereztem pár darab TEAM Class 10-es 16GB-s MicroSD-t... :))

(#9) bteebi


bteebi
veterán

Hurrá :(((. Akkor asszem nemsokára indulok beszerezni az MB-MBSGA-mat.

#5: Az se lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) macilaci78 válasza anaqer (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szabad piac van, tehát az alacsony piaci árért nem kell legyártani sem.
Komolyan, Te egy szalmaszálat is hajlandó volnál keresztbe tenni abban a biztos tudatban, hogy nem éri meg anyagilag?
Adjuk drágábban, mert olcsóbban nem fogy... A NAV, magyar államháztartás hozzáállására hajaz ez a történet.

dfsz34: Követni fogják, ha a Samsung el tudja adni drágábban a portékáját, a többinek is menni fog.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) dfsz34


dfsz34
őstag

Az a baj, amit nem ért a Samsung sem, ha ő egyedül árat emel és nem követik a többiek, akkor annyi történik, hogy a Samsung microSD-k kereslete lecsökken a többieké megnő.
A HDD esetében szerintem simán lekartellezték az áremelkedést, de ott két-három cég kellett csak, hogy megeggyezzen. Igaz, ott is annyi történik, hogy mivel betelt a terrás hdd-m (legális cuccal) és nem kívánok 23 ezerért új WD hdd-t venni, tehát veszek 100 dvd-t 5 ezer forintért és felszabadítok 400-420 giga helyet, ami nekem elég még további 1-1,5 évig, aztán a hdd gyártók tehetnek egy szívességet.

(#12) pusszycat válasza dfsz34 (#11) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Csak Dvd-t ne van vagy 400 nekem és kb. 5 x hamarabb letöltöd, mint ameddig kikeresed borzalmas. :W

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#13) anaqer válasza macilaci78 (#10) üzenetére


anaqer
veterán

"Szabad piac van, tehát az alacsony piaci árért nem kell legyártani sem."

Tehát inkább zárják be a gyártóüzemeket és küldjék el a munkásokat, mint hogy az átmeneti keresletcsökkenést magasabb árral ellensúlyozva, de tovább termeljenek.

okay.jpg

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) dfsz34 válasza pusszycat (#12) üzenetére


dfsz34
őstag

Annyira nem vészes, ha ritkán használt anyagot teszel rá.Számozás és katalógus készítése, dvd lemezenként 2-3 perc munka és utána már a keresés is gyors.

Kezd a világ tényleg a pofátlanság irányába haladni. Ha a bankoknak nincs elég profitjjuk kamatot emelnek és az utolsó bőrt is lehúzzák az ügyfélről. Ha a gyártóknak nincs elég profitjuk, akkor kartellezve árat emelnek valamilyen mondvacsinált indokra hivatkozva.

Az milyen közdazdaságtan, hogy onnan indul ki a tervezés, hogy a cégnek kell x milliárd profit, amit mindenképpen megszerez. Ha kell akkor mesterségesen csökkenti a keresletet.

Tisztára mint az olajüzlet árszabályozása, ami eleve egy gerinctelen dolog, hogy leülnek a nagyfejűek és megmondják mennyi lesz olaj ára, attól függően, hogy nekik mennyi bevételre van szükségük. Onnan tanulnak az elektronikai gyártók, nagyon nem jó hír ez.

(#15) djculture


djculture
félisten

Szerintem ez is egy jól behatárolt cél arra hogy rohanjon mindenki venni akkor is ha épp semmi szüksége rá. Pendrive nem fog drágulni?

(#16) Alborosie


Alborosie
aktív tag

Az örökös áremelésnek egyszer véget kellene vetni. :U

(#17) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nem tudom mit hupákol itt mindenki, ez egy bevett gyakorlat más termékeknél is. Csökkenő kereslet esetén inkább szűkítik a kapacitást, mintegy mesterséges hiányt generálva. Sajnos ez egy kényszer szülte megoldás... Más kérdés az áremelkedés mértéke és időtartama, a HDD-k esetében már kicsit elszaladt a paci szerintem.

<< Heimdal >>

(#18) Angel1981


Angel1981
veterán

Aminek az árát nem viszi fel a válság, vagy valami természeti katasztrófa, azt felviszik a gyártók.
Sehogy sem jó...

(#19) djculture


djculture
félisten

Érdekes amúgy a ramok árazásával még nem tudtak mit kezdeni. Pedig azon van a legtöbb veszteség azt papolják folyton.

[ Szerkesztve ]

(#20) Alborosie válasza Angel1981 (#18) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Ez olyan, mint amikor iszik az ember. Ha valami öröm van azért, ha bánat van azért.
Szerintem ez a válság, ha nem is teljesen, de részben lecsengett. Csak sokan haszonszerzés miatt meglovagolják még. Persze azzal nem számolnak, hogy ettől még nem lesz semmi megoldva...

A szolgáltató kér egy-két esetleg háromszoros árat a termékeiért. Nem fogják annyian megvenni, mint ahogy azt elvárná. Mi marad? Idővel kénytelen lesz az árból engedni, különben rajta marad.

De, ez biztos megéri valakiknek... :U

(#21) mickemoto válasza macilaci78 (#10) üzenetére


mickemoto
őstag

Megy a sírás ha az aktuális negyedévi tervezett nyereség nem üti meg a szintet vagy nem jobb az előzőnél.Sajnálatos dolog. :P

Viszont tényleg jobban megéri nekik ha az árakat növelik, a kereslet úgysem csökken annyival.

[ Szerkesztve ]

(#22) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

A Samsung :R most nyeregbe érzi magát,diktálni akar,és valamennyire tud is az elektronika néhány szegmensében,ez megy is addig amíg valaki fölé nem kapaszkodik...

Wasabi...

(#23) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Vennék 5$-ért a cikkben meghatározott méretű memóriakártyát....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#24) #56573440 válasza wwenigma (#23) üzenetére


#56573440
törölt tag

szerintem adnak. csak alá kell írni egy szerződést hogy havonta x milliót elviszel, és talán még alkudhatsz is belőle ;)

(#25) wwenigma válasza #56573440 (#24) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Arra probalok celozni hogy rothadjanak meg a nagy/kiskerek - főleg a szürkeimportos cuccossal... :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#26) #56573440 válasza wwenigma (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

átjött, azért volt a végén a ;) ez van. előállítani szeirnted mennyi ha ennyiért is eladható nagy tételben?

(#27) lujó55


lujó55
őstag

Nem értem miért nem nyekkennek meg a HDD és SSD gyártók? Vagy az IGP panel gyártók. Arra miért van folyamatos kereslet? Szerintem itt valami parasztvakítás van a háttérben és egy komoly célzott árvágással akarják valakik kicsinálni a többieket :((

(#28) kromatika válasza lujó55 (#27) üzenetére


kromatika
veterán

+1.Csupa " jó" hírek mostanában. marad a méreg drága,elavult HDD még jó ideig,dráguló alap lapok, mem karik.....itt valami nem kóser :N

[ Szerkesztve ]

(#29) djculture válasza kromatika (#28) üzenetére


djculture
félisten

Mi nem drágul itthon?:) Szerencsétlen g530 pont néztem 2 hónapja dumáltuk hogy 10k ért megéri bestbuy... már 12k meg felette a legtöbb helyen. A drágább prociknál meg 20% drágulás is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#30) blueMerle


blueMerle
veterán

Akkor azt hiszem, hogy én is beszerzek most egy 16GB-osat a fényképezőmbe

(#31) cellpeti válasza h33t (#5) üzenetére


cellpeti
veterán

Kingstone márka nem nagyon van...ha van is messze a Kingston és Kigmax-tól

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32) letepem


letepem
aktív tag

samsung samsung samsung , mi lészen így veled , ha csak azzal nem foglalkozol akiből megélsz...

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#33) h33t válasza cellpeti (#31) üzenetére


h33t
csendes tag

Sosem gondoltam volna, hogy beleköt egy valaki abba a sima elírásba. Biztos a sors hogy a nyelvtan tanárom is petike volt.. :D

(#34) 2544AACD


2544AACD
csendes tag

A Samsung pont azért lett sikeres cég mert a korábbi versenytársaknál gyorsabban, rugalmasabban, olcsóbban, azonos/jobb minőségben volt képes gyártani. Most úgy látom ez a gyártó is félkarú óriássá vált. Sok cég kezdett így hanyatlani, nézzétek meg, hogy pl. hány SONY LCD monitorral találkoztok és hány Samsunggal. A Samsung jó úton halad, hogy a SONY sorsára jusson.

Más:
Valójában sem kapacitásban, sem sebességben nem fejlődtek különösebben az SD/MICRO SD kártyák. Már régen a 100GB-os kategóriában kellene mozogniuk, valódi alternatívát nyújtva ezzel a DVD/HDD helyett. Most persze nem megy a bó't, mert hátra dőlve várták, hogy hízzon a bankszámla. Gittegyletezés helyett tessék versenyképes terméket reális áron árulni, és akkor lesz bevétel. Amúgy emeljék nyugodtan az árakat, épp most akartam venni, de akkor inkább csak azért se veszek, hadd legyek a homokszem a fogaskerekek között. :DDD

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.