Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Bog említette, h nem szeretsz videoban szerepelni. Ez nem is igaz. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Vannak erősebb és vannak gyengébb ajánlatok is ennél. Sőt van közel 200 ezerért is rosszabb vétel.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) sebestyen93


sebestyen93
tag

Igazán elhagyhatná végre, az összes gyártó ezt a 2MP-s ratyi makrókamerát. Nem értem minek erőltetni.

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#4) joey04


joey04
titán

Ez így megint semmi :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) Gzolo


Gzolo
senior tag

Anno Snapdragon 625 már tudta a 4K-t (pl. Huawei Nova, 2016-ból), visszafelé fejlődik a Qualcomm?

(#6) janeszgol válasza janeszgol (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

De hogy konkrét legyen: kijelző ok, nekem a 12 megapixeles képek is tetszenek nappal (és az esti sem rossz), illetve a videók képminősége is jó. A hangot később tudom megnézni.
Az SoC pedig elmegy.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) rigoberto


rigoberto
őstag

Na valami újdonság.
Ja nem ide..

(#8) #27070592


#27070592
törölt tag

Egyszerűen siralmas a mobilpiac, évek óta.
Kijelző 7".. tabletben elmegy, telefonhoz ormótlan.
Kamera.. a szenzor kicsi és zajos, az optika látószöge szűk, de legalább életlen is és ca-val terhelt.
3.5jack és SD slot nincs, no comment.

A nyolc éves Sony Z3C-m egy csoda volt ehhez képest. Tengerparton víz alatt videoztam vele, védőtok nélkül. 2014, 4K..
Miért nem lehet ma is jó telefonokat piacra dobni? Azt hallottam iPhone 14-ből sem lesz mini, dobták a koncepciót. Fekete pont.

(#9) Danipicur2


Danipicur2
tag

Ha ez a mobil 70-80 ezer lenne, akkor a negatívumokra még mondanám, hogy az 5G oltárán áldoztuk fel (Lásd: Galaxy A32 5G a pocsék TFT panellel), de 130 ezerért az 5G megléte már nem magyarázat többek közt az ultraszéles kispórolására, a belépőszintű videós képességekre, de ilyen ármagasságban az Soc se nagy eresztés, ahogy ennyiért már OLED panelekbe is belefutni, lásd: Galaxy A52s 5G, de ennyiért az A33 5G is jobb deal IP67-s vízállósággal, 48 megapixeles OIS-s főkamerával és 4K videóval

(#10) Legendd


Legendd
senior tag

Az a helyzet, hogy nem az idei telefonok igazán gyengék, hanem a tavalyi modellek voltak átlagon felüliek. Ezért az ideiek egyszerűen nem tudnak labdába rúgni, főleg a chiphiány miatt. Én is készítettem videót erről a telefonról, ugyanez a véleményem.
[YouTube]

Alea iacta est!

(#11) Legendd válasza janeszgol (#2) üzenetére


Legendd
senior tag

Samsung Galaxy A52s 5G, Realme GT Master, Poco F4, Xiaomi 11 Lite 5G NE, akár még Poco X3 Pro, ezek mind jobbak és olcsóbbak. Talán majd a Magic4 Pro vagy az Ultimate jó lesz, mert ezzel a Lite-tal csak magát égeti a Honor, holott prémium akar lenni.

Alea iacta est!

(#12) Cecevok válasza Legendd (#10) üzenetére


Cecevok
tag

Vagy elértek egy olyan pontot a közép/alsóközépes telefonok ahonnan nehezen és lassan lehet továbblépni. Pl: 90/120 Hz-es amoled, sztereó hangszórók, 60+wattos töltés, normális főkamera, OIS, 5G.

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#13) doooo


doooo
veterán

Ennyire ócska kamerás képességeket is rég láttam... ezen a téren egy Honor sem tudott nagyot (vagy legalább az adott kategóriában megfelelőt, átlagosat) mutatni az elmúlt egy évben. Ami valahol még elfogadható is lehetne (vagy inkább bele lehetne törődni)... ha nem erre épülne a marketing nagyobbik része. "Matrix AI Vision Camera"... Szánalmas.

Egyébként jó látni ilyen őszinte és egyben meglehetősen objektív értékeléseket, viragdani (főleg a kamerával kapcsolatban). Valahogy elszoktam ettől néhány márka kapcsán... üdítő az ilyesmi ebben a korai kánikulában. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14) Schuler888


Schuler888
senior tag

Es ezek nyertek hatalmas piaci teret kinaban? Lol.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#15) Hallosz


Hallosz
senior tag

Lassan ott tartok, hogy inkább benevezek egy 4G-s nyomógombos telefonra, az legalább zsebbarát. Veszek mellé egy 12 colos táblagépet és meg is van a szett.

Mert lakni, muszáj.

(#16) pusszycat válasza Schuler888 (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem ezzel. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#17) Kevin8997


Kevin8997
tag

Felesleges lett évente új telefont kiadni, fejlődni szinte semmi lényegeset nem tud a felhozatal csak ipari szemetet termel. Persze a gyártókat szorítja a profit de ennek már semmi értelme.

(#18) zozzo72 válasza Kevin8997 (#17) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Szerintem is elmúlt az az idő amikor évente lehetett csalogatni a vásárlókat mindig újabb készülék megvételére.

Lassan három éve használom megelégedéssel a mostani telómat.

(#19) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Erre sem érdemes cserélnem. Hiába nézegetem a teszteket, amire kell, a Nova 5T még mindig elég, és bár van jobb, de nem annyival amennyit rá kellene költenem.

Wasabi...

(#20) janeszgol válasza Gzolo (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Itt többen is tévúton vannak. A Huawei Nova hiába tud 4K felvételt, kamerában rosszabb, mint ez.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) judas13 válasza zozzo72 (#18) üzenetére


judas13
addikt

milyen telót?

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#22) dredjudge84


dredjudge84
őstag

A gorilla glass verzióról lehet tudni valamit? Azt hiányoltam a tesztből.

(#23) p2pp válasza Legendd (#11) üzenetére


p2pp
őstag

Vki küldjön már tesztre Pro meg Ultimate verziót! 😁

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#24) efi99


efi99
senior tag

Ezekkel a nagyot mondó 50-60-66 W-os töltőkkel valami nem stimmel. Szerintem már megy a kamuzás. Ha én egy 4500-as telepet 1:30 alatt nyomok fel 0-ról 100-ra 15W-os töltővel (Samsung amúgy), akkor csak nekem furcsa, hogy 1:03 perc egy 4800-as 66W-tal? Egyre elvetemültebb W értékek jönnek, de a töltési idő nem bír 50%-nál többet javulni mégsem?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#25) zozzo72 válasza judas13 (#21) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Sony.

(#26) nicu71


nicu71
addikt

ez egyértelműen túlárazott telefon,kész.Viszont az írás nagyon tetszett,élvezetes a stílus,oda fogok figyelni a kedves szerzőre a továbbiakban is :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#27) dredjudge84 válasza efi99 (#24) üzenetére


dredjudge84
őstag

Nekem egy Realme gt 2 pro van, és az 5000-es akksi nulláról 35 perc alatt feltoltodik. (65W)

(#28) janeszgol válasza efi99 (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez egy tök jó észrevétel. Van szabályzó az akkuba építve is, illetve a telefonban is szoftveresen. Az akku töltöttségi állapotától függ, hogy mennyire pumpálja az akkut.
De persze a töltés is függ az akku minőségétől, a kábel minőségétől, a töltőfej minőségétől.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) Postas99 válasza efi99 (#24) üzenetére


Postas99
senior tag

Javaslom megnézni ezt a video-t:
[link]
Marques Brownlee aka MKBHD készített egy adás erről. Igaz ő azt vizsgálta, hogy mennyire tesz jót a gyorstöltés az akksiknak.
Konkluzió: azért van 2 db kisebb méretű akksi a telefonban mert azt lehet gyorsabban feltölteni.. lásd video..

(#30) viragdani01 válasza dredjudge84 (#22) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Sikerült időközben kideríteni, az első oldalon is javítottam. Nincs Gorilla Glass védelem, ismeretlen üveg védi a kijelzőt.

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#31) Füleske válasza janeszgol (#28) üzenetére


Füleske
addikt

Meg az akku hőmérséklettől.
Már nagyon régóta a töltés görbét rajzol, a gyártók a csúcsot adják meg, ideális körülmények között. Hogy a csúcsról milyen meredeken esik a töltési sebesség, az nem mutatna jól a marketing anyagban.

(#32) judas13 válasza zozzo72 (#25) üzenetére


judas13
addikt

tnx

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#33) efi99 válasza dredjudge84 (#27) üzenetére


efi99
senior tag

Eleve nincs túl sok értelme arról beszélni, hogy mikor éri el a 100%-ot, mert ez gyártói "önmérséklet" kérdése. Kb 80% felett ugyanis a töltési sebesség egyre lassul, kis tulzással a 0 felé tart. Ezért 98-99 környékén valahol a szoftver egyszercsak azt mondja, hogy akkor ez most már 100, nem várunk még további 15-20-25 percet arra az 1%-ra. (Ez kiválóan tetten érhető, ha az ember 100 után rajt hagyja még egy fél órát, utána nagyon sokáig nem ugrik a legelső százalék, nem csoda, mert valójában 2-3% is lehet az ténylegesen). Mint látható a játéktér elég nagy, 20 perccel jobb eredményt is el lehet érni egy ilyen teszten, ha hamarabb nyögi be a rendszer, hogy kész.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#34) zozzo72 válasza judas13 (#32) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Asszem, 'tán te is voltál egy ideig Sony fan.

(#35) #74992384


#74992384
törölt tag

Karakter nélküli rossz ár/érték arányú ócska kínai tucat telefon.
Ezek azok, amiket tízesével dobnak ki hetente a piacra, ahelyett, hogy évente 1-3 telefonjuk lenne, normális szoftveres támogatással.
De tényleg nem értem a logikát, ebben, még olcsóbb is azonosból többet legyártani.

(#36) subset


subset
senior tag

Hát ez tényleg elég lite lett....és sajnos mostanság mint mindennek ennek is megkérik az árát.
Hogy szoftveresen már most el van hanyagolva, az nem túl biztató.
Ez van.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#37) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Hát ez valami hihetetlen ronda szegénykém. :DDD
P9/P10 - Honor 8-9 óta mintha vergődnének. :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#38) judas13 válasza zozzo72 (#34) üzenetére


judas13
addikt

:K Igen jól emlékszel :R még nagyon régen az okostelós korszak előtt vagy anak az elején......

...akartam is még írni, hogy nem lep meg, hogy Sonyt mondtál.

Ez a két márka az iPhone vagy Sony ami nálam is a több éves használatot jelentheti. Más nem játszott évekig..
Másod telóm a kis 2020-as (aksi miatt került hátrább), de ha a helyzet úgy hozza első lesz megint majd szerintem egy darabig.... aztán akár egy Sony? bármi megtörténhet! :K

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#39) zozzo72 válasza judas13 (#38) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Bizony ám... 🙂

Lehetne erről rengeteget értekezni.

Nem gondolom, hogy ebben a topicban kellene erről irkálnom, de tény, hogy nálam abszolút favorit az általam említett márka.

Elnézést ha valakiket esetleg ez zavar. :R

(#40) forgonati


forgonati
őstag

Az arany színű kör meg a közepébe írt matrix olyannyira gáz, hogy felőlem lehetne bármi belül, instant kuka.

Keelah Se'lai!

(#41) doooo válasza forgonati (#40) üzenetére


doooo
veterán

Hát akkor szerencse, mert tényleg kuka, mindenképp. :DDD

(#42) NemMo


NemMo
őstag

Nem valami nagy eresztés ez a telefon

(#43) p2pp válasza NemMo (#42) üzenetére


p2pp
őstag

Továbbra is várom, h végre legyen Pro meg Ultimate.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#44) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Gyenge lett. A pro tesztet várom.. :K

(#45) pergabb


pergabb
senior tag

Amikor egy iphone 13 pro max üzemidőre 9 pontot kap, ez pedig 10-et, akkor látni, hogy mennyire tökéletes a ph tesztje... :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.