Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) Kroni1


Kroni1
veterán

Nem lett egy alapos cikk szerintem. Az alvást nagyon jól monitorozza az eszköz, és ha a hozzákapcsolt intelligens ébresztést használjuk, akkor minden reggel (a beállított legkésőbbi időpontig) akkor fog ébreszteni amikor a legkevésbé alszunk mélyen, igyekszik mindig a megfelelő fázisban. Reggeli vitalitásunkkal kapcsolatban nem az a legfőbb befolyásoló tényező, hogy hány órát aludtunk, hanem hogy milyen szakaszban ébredtünk. És ez nem mindennap van ugyanakkor. Na ez az amiért nagyon is érdemes használni ilyet, és nem az értesítések megnézése.. (szerintem)

A mi band-ek is tudták ezt a funkciót régebben, de fw frissítéssel kikerült, nem volt túl pontos, de a Huawei TrueSleep féle megoldását én személy szerint imádom!

[ Szerkesztve ]

(#7) pusszycat válasza Kroni1 (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Engem az okos égőm ébreszt reggel. Csak annyit csinál,h a beprogramozott időben narancs színben pompázik. Jobb mint ha hanggal ébresztgetne. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#8) kbyte1024 válasza pusszycat (#7) üzenetére


kbyte1024
veterán

Hát ez valami csodás :C tehát alszól(gondolom nem nyitott szemmel)és narancsfényben ébreszt a kütyüd amikor csukva a szemed. Mondom csodás :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#18) Kroni1 válasza pusszycat (#7) üzenetére


Kroni1
veterán

Hangra én se szeretek ebredni, főleg hogy az felébreszti a feleségemet és a 1.5 éves gyereket is.. ez szépen rezeg a kezemen, és csendben tudok kisurranni a fürdőbe, úgy hogy a többiek tovabb alszanak. Az okosizzó nalunk nem oké, hisz felébresztené a többieket is. És mint irtam, ennek pont az a lényege, hogy nem pontos időben ébreszt hanem egy tól ig intervallumon belül akkor, amikor az neked a legmegfelelőbb...

(#21) Kroni1 válasza haris (#19) üzenetére


Kroni1
veterán

30perc a max. Tehát ha beállitod, h 6kor kelned kell, akkor az adatok alapján 5:30 és 6h közt akkor ébreszt, amikor az a leginkább közel áll egy ciklus végéhez.

(#119) pusszycat válasza Gedeon31 (#118) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Ezért nem használok telefont,csörgőórát. Igaz a karkötő is tud ébreszteni rezgéssel de nem azt használom. Az okos égőm felkapcsol, narancs színben úszik minden 10 Watt a fogyasztása de 100 Watt-nak felel meg,szóval elég erős,h felkeljek, 2 hónapja van meg és egyszer sem aludtam el. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#364) RBJ


RBJ
addikt

Megjött a fólia rá. Innentől használat.
Ébresztés csak 1 db van?
Ezek után már csak riasztás a többi?
Rezgés gyakoriságát hiváskor nem lehet állítani? Band 2 után gyengusnak érzem.
Nekem most nagy élmény, hogy már látom ki hív, nem kell a telót megnézni.
mi band 2 után haladás. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#476) V.Stryker válasza beyruth82 (#475) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem is ez a gond... korán kelők vagyunk. Reggel 5-re van ébresztő, hogy mire a gyerekek kelnek (6), addig kényelmes kávézás, esetleg egy kis szobabiciklizés beleférjen, mert estére már nincs energia rá. Ennek ellenére ma is kicsivel 4 után már keltem. És folyamatosan ez van mostanság. Este 9kor meg csuklom össze, mivel napközben nincs lehetőség aludni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#488) RBJ


RBJ
addikt

Értesítés és ébresztés bekapcsolva csak 7 napot bírt. Bíztam a 10 be.
mi band után elég gyengus. ;]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#621) Skillerz válasza Gedeon31 (#620) üzenetére


Skillerz
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a karkötő mennyi adatot tud tárolni bluetooth kapcsolat nélkül? Szóval ha alszok benne és megszakítom a kapcsolatot, akkor reggel tudja szinkronizálni a telefonnal az alvásom? Vagy egy 8 órás alvás túl sok információ?
Illetve a másik kérdésem, ha az intelligens ébresztést bekapcsolom, és megszakítom a bluetooth kapcsolatot estére, az ébresztés idejére az applikáció képes automatikusan visszakapcsolni a bluetooth-t, hogy ébresszen a karkötő?

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#711) Skillet válasza pusszycat (#697) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem bőven elég a rezgése, asszonynak is, de biztosan ember függő. Nagynénéméknél annó az az istentelen vinnyogó ébresztő volt BÍ-BÍ-BÍ-BÍ-BÍ-BÍ olyan hangosan, hogy a szomszédok is tuti felkeltek... De nagynéném meg a két unokatesóm vígan aludtak tovább... :C

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#965) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok. Szeretném megosztani a tapasztalatomat, hátha valakinek hasznos lehet a jövőben:
A karkötő által ajánlott ébresztést, speciálisan az okos ébresztést elkezdtem használni egy hete.(okos ébresztés: elméletileg beállítasz egy időintervallumot, mely alapján a karkötő megnézi, milyen státuszban vagy az alvásodban és aszerint ébredszt fel). Szkeptikusan álltam hozzá, amikor beállítottam 7 napja, de eddig kivétel nélkül amikor elkezd a karkötő rezegni a csuklómon egyből felébredek rá és nem nehezen. (30 perces idő intervallumot adtam meg az okos karkötőnek). Eddig mindig szundi, szundi hátán volt a reggeli kelés, de most egyből, "könnyedén" felkelek. Szóval engem megvett kilóra a funkció és ajánlom. Persze lehet az ébresztés újszerűsége(csukló) váltja ki a könnyebb felkelést...még nem tudom.
Valaki használja még ezt a funkciót?Kiváncsi vagyok a tapasztalatokra.

(#970) kmarci25


kmarci25
veterán

Én is kezdem megszokni csütörtök óta a band-et. Előtte Mi band 2 volt. Ami abban pozitívum volt, az erősebb vibramotor. Ebben picit gyengébb, de nem zavaróan. Amúgy mindent sikerült beállítani, kijelzi a hívó nevét is (A Health app-nak kellett enegdélyeket adni hozzá), mér mindent szépen. Egy kérdés: az ébresztésnél a szundit nem lehet alapból kikapcsolni? Mindig szundi nélkül kelek, és egyáltalán nem szeretném használni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1112) Cyborg válasza fant0mi (#1083) üzenetére


Cyborg
őstag

Szia,

Most kipróbáltam ezt az ébresztés dolgot.
Nekem egyet rezeg csak, amikor a telefon ébresztője szól, de, ha a health appban állítok be ébresztőt, akkor rezeg rendesen, van szundi, meg elutasít funkció is.
A rezgés nekem teljesen rendben van, az utolsó frissítéssel erősebb lett, már majd szetrázza a perecet.
Nálam is Mi band 2-őt váltott, ahhoz képest 10x jobban rezeg a hb4, a mi band 2-őt csak szökőévente vettem észre.

(#1256) Varshi


Varshi
aktív tag

Mindenki csak az alvásfigyelésről ír, az azért nekem kicsit "alap" már mostanság (azt most hagyjuk, mennyire részletes meg használható), de az alvásciklus-figyelős ("intelligens") ÉBRESZTÉS érdekelne engem nagyon, arról alig szoktak írni.

Tényleg működik, hogy jó fázisban kelt fel a karkötő?

(#1257) PociAti válasza Varshi (#1256) üzenetére


PociAti
senior tag

(#1260) PociAti válasza Varshi (#1259) üzenetére


PociAti
senior tag

Jól mondtad, szerinted fontos. Sokunknak nincs szüksége ébresztési funkcióra, mert az előre kitűzött felkelési időpontra már önállóan éberek vagyunk. Ami neked fontos, az másoknak teljességgel felesleges. Ha valakinek 7 óra alvásra van szüksége, és 6-kor kell kelnie, ez azt jelenti, hogy 23 órakor már aludnia kell. Ezt szervezés kérdése, amit előző nap kell megtenni.
Évente egy-két alkalommal fordul csak elő nálam, hogy nem lehetne a biológiai órára (és a halkan megszólaló rádióra) bízni az ébresztést, ekkor jön jól az ébresztő óra. De jellemzően meg tudom szervezni, hogy elégséges időm legyen alvásra.

Az alvás minőségén viszont bőven van mit csiszolni, vagy ha jó, akkor azt a szintet fenntartani. Ehhez nyújt nagy segítséget az alvás monitorozás. Meg ahhoz, hogy 2-3 rossz minőségű alvás után nem lesz elégséges a szokásos mennyiség, hanem extra időt kell rá szánni.

Ezt a képet meg csak úgy itt hagyom, mert vicces:

[ Szerkesztve ]

(#1264) Varshi válasza PociAti (#1260) üzenetére


Varshi
aktív tag

Na jó, tegyük fel, hogy "szerintem" és "nekem". De a többiek honnan tudják kipróbálás nélkül, hogy nekik "is" vagy "sem"? :)

Én amúgy évek óta "nézem az alvásaimat", és azon kívül, hogy meg tudom mondani, mikor jöttek át a gyerekek közénk az ágyba, illeve hogy vajon miért érzem magam szarul, sok dologra nem tudtam használni. Nem tudom ezt a tudást "visszaforgatni". Mert a gyerekek attól még átjönnek. :)

Abba most nem mennék bele, hogy "mikor kell menni aludni", engem igazából az érdekelne, hogy járok jobban, ha jellemzően 11-kor fekszem: hagyjam-e magam a legtovább aludni, mondjuk 7-ig (és ugye evidens, hogy nem minden nap fognak ugyanúgy alakulni a ciklusok (ezt tisztán láttam a Fitbit AltaHR-rel), tehát egyik nap nem érvényes feltétlenül a másikra is), vagy hagyom a karkötőt mondjuk fél7-kor ébreszteni - ha ő úgy látja jónak.

Ez a biológiai órás dolog szép, de alkatilag különbözünk. Én akkor kelek fel "idő előtt" magamtól, ha nagyon fontos dolog lesz másnap, és tudom, hogy nem szabad elaludni. Vagy ha tudom, hogy nincs otthon a nejem, aki reggelit csinál a gyerekeknek. De nem olyankor szoktam a legjobban kialaudni magam.

Persze ha Te akkor kelsz, amikor optimális, és mindezt magadtól, akkor neked tök jó és irigyellek. :D :))

(#1420) etooo válasza SirRasor (#1416) üzenetére


etooo
senior tag

Plusz funkciók: zenevezérlés óráról, ébresztések ki-be kapcsolása óráról. De ha már az edzéseket felsoroltad, pl. a biciklizés (kültéri) nem elérhető HB-en az óráról, csak telefonról.

Edzést már egyszer kifejejtettem itt, de dióhéjban: pontosabb edzés, és több információ érhető el közvetlenül az óráról a telefon elővétele nélkül.
Amúgy a MB is rezeg kilóméterenként, igaz itt a távolság nem állítható.

Kijelző érzékenység: sokszor előfordul, hogy görgetném a listát a menüben, üzenetekben, akárhol, és görgetés helyett random megnyit dolgokat, amihez hozzáérek. MB-en ilyennel még nem találkoztam. Persze lehet csak kifogtam egy rossz példányt.

Testreszabhatóság alatt nem csak a watchface-eket értettem, mellesleg nem csak a gyárik vannak, hanem ezer mások által csinált is, és bárki csinálhat is magának.
Amire még gondoltam: még az alap béna Mi Fit (én se szeretem) is képes az éjszakai mód egyéni időzítésére, a csuklófelemeléses infókijelzés egyéni időzítésére, illetve egyéni rezgésmintákat létrehozni a különböző tevékenységekhez.
Egyéb programokkal pedig még több beállítási lehetőséget kapunk.

MB-en is el lehet rejteni a menüket, nem csak pakolgatni lehet.

Félreértés ne essék, nem MB fanboykodni akarok HB topicban, vannak dolgok, amiben jobb a HB, ahogy le is írtam már itt korábban, de ez a "mindenben leiskolázza" nagyon távol áll a valóságtól.

[ Szerkesztve ]

(#1592) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Ez az okos ébresztés dolog nektek működik? Pár napja próbálgatom, de mintha semmit sem csinálna. A beállított időben jelez és annyi :(

(#1593) kmarci25 válasza hkari (#1592) üzenetére


kmarci25
veterán

Én nem használom, le is tiltottam. Egyszer próbáltam 20 perces ráhagyással, de a megadott időpontban ébresztett. Gondoltam rá, hogy kipróbálom hosszabb 30-40 perces ráhagyással, de az meg mire jó, ha felkelt fél órával korábban? (Oké, elvileg könnyebb felkelni, meg kipihentebb leszek, de mégis úgy érzem, hogy nekem többet ér az a plusz fél óra szunya.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1595) Janaboy válasza hkari (#1592) üzenetére


Janaboy
veterán

Nekem 10 perc van előtte és ha már fent vagyok akkor "ébreszt" pontosan 10 perccel hamarabb, amúgy általában időben kelt.

Janaboy

(#1665) Ladybird66


Ladybird66
tag

Jelentem a pontatlan alvás adatoknak lehet köze a laza órának. Alis szíj van rajta, picikét meg is nyúlt, de nem foglalkoztam vele, hogy laza. Lehet hogy kb. azóta nem jelzi az ébrenléteket.
Ma kétszer voltam fent, egyiknél ki is keltem, bezártam az ablakot. Mindkettőt jelezte. Stimmelt kb. az elalvás, stimmelt az intelligens ébresztés.

-- Kata --

(#1666) Kovi87 válasza kmarci25 (#1664) üzenetére


Kovi87
csendes újonc

Én elég rossz alvó vagyok, általában sokat forgolódok mire sikerül elaludni. Az esetek nagyrészében már ezt is alvásnak számolja.. Múltkor egyszer direkt figyeltem, fél 1kor még ébren voltam 3/4 5kor meg szólt az ébresztő. Ez nagyjából 4 óra alvás, az óra szerint meg aludtam majdnem 7et. Elég nagy eltérés ahhoz, hogy kikapcsoljam mert így fölösleges.
Ha már van benne pulzusmérés nem tudom azt miért nem veszi figyelembe az elemzéskor. Biztos pontosabb lenne..

[ Szerkesztve ]

(#1672) brucka


brucka
tag

Sokat beszéltetek most az alvás figyelésről, az nálam elég pontosan működik..
Viszont arra lennék kíváncsi, hogy mi a tapasztalatotok az intelligens ébresztéssel?

(#1674) brucka válasza Jumbozorz (#1673) üzenetére


brucka
tag

Majdnem 3 hónapja van meg és nekem is 30 perc van beállítva, de eddig mindig pontosan abban a percben ébresztett ami be volt állítva. Lehet rosszul értelmezem ezt a funkciót, de nem kellett volna azért legalább néhányszor pár perccel korábban keltenie?
Sokszor volt, hogy az app szerint a mély alvás közepén keltett.

(#1676) Skillerz válasza brucka (#1674) üzenetére


Skillerz
tag

Dettó ugyanez, 4 hónapja van meg a készülék, ha korán kell kelnem mindig beállítom az intelligens ébresztést is. Próbáltam már mindegyik idő lehetőséget, sosem ébresztett előbb csak a megadott időpontban.
Más: 10 napig voltam a tengeren, rengeteg fürdőzés volt, a karperecnek semmi baja, szóval bírja a sós vizet.

[ Szerkesztve ]

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#1774) Bibby


Bibby
addikt

Az tényleg soha nem lesz megoldva, hogy a truesleep és az intelligens ébresztés egyszerre menjen?
Tudtok erre bármilyen hivatalos magyarázatot, választ, akármit? Vagy ez tényleg teljesen érdektelen mind a felhasználók mind a gyártó számára?

Ελευθερια η θανατος

(#1775) Janaboy válasza Bibby (#1774) üzenetére


Janaboy
veterán

Ha kikapcsolod a TrueSleepet akkor megy normálisan az Intelligens ébresztés?

Janaboy

(#1777) Janaboy válasza Bibby (#1776) üzenetére


Janaboy
veterán

Ez új infó, ki is probálom majd.

Annyit tudsz tenni, hogy írsz a Huaweinek és reménykedni.
Amugy amikor én már full ébren vagyok, akkor ébreszt hamarabb, nekem 10 perc van beállítva smart alarmra, és pontosan 10 perccel előtte ébreszt, de lényegében már fent vagyok.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#2046) col válasza csendes (#2045) üzenetére


col
addikt

Igen a programban több dolgot lehet állítani, hogy "karemelésre" mit tegyen, vagy ne tegyen. Képernyő ébresztése, oldalak váltása pl.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#2076) njnl


njnl
aktív tag

Sziasztok!

Abba furcsa helyzetbe kerültem, hogy a karkötő bármit is csinálok jelzi ha a telefon ébreszt. Ha minden értesítés ki van kapcsolva, akkor is. Már újraindítás, reset, újrapárosítás minden megvolt, de ez rezeg mintha muszáj volna. Valaki járt már így?

(Megelőzve a kérdést, nem, nem azért van, elég zavaró amikor én a szobában alszom a gyerek meg felkel a nappaliszekrényen vibrátort játszó karkötőre... :W )

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#2077) Cyborg válasza njnl (#2076) üzenetére


Cyborg
őstag

Hülye kérdés, de a külön ébresztő funkció is ki van kapcsolva?

(#2090) njnl válasza Szpisti (#2084) üzenetére


njnl
aktív tag

Köszi szépen, de az elejétől fogva így használom :) a folyamatos pulzus meg ki volt kapcsolva mindig is és ez a funkció így is tökéletesen működik.
De ez a rohadt rezgés nem marad abba az órán ébresztésre :W :D

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#2108) Skynet258 válasza kmarci25 (#2107) üzenetére


Skynet258
veterán

Az alvásmonitorozást és rezgéses ébresztést szeretem de órában sosem aludnék, leginkább emiatt. Meg techb*zikent elfér rajtam minden ilyen szar. :DDD De nem vennék például okosórát a Huawei-től... Nálam van most egy Watch GT 2 Pro, nagyon szép, nagyon sokáig bírja egy töltéssel de csak egy óra formába csomagolt aktivitásmérő, nem egy igazi okosóra mint az Active... Szóval ha band-ről lépnél felfelé akkor a Tizen rendszer jó alternatíva. :K

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.