Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) Totom76


Totom76
csendes tag

Az első számítógépem ATARI ST volt, jó kis gép volt! Annyit hozzá tennék, hogy egy akkor IBM PC ami XT-t vagy 286-ost jelentett korántsem vette fel a versenyt sem az Amiga 500-sal sem az ST-kel. Oké akkor abban jó volt hogy Mariska néni a Számalknál csinálta a bérszámfejtést :DDD
Az Amigák videó stúdiókban voltak, az Atarik meg a zenészeknél és szöveges kiadvány szerkesztőknél. Csak két elég nagy programot megemlítek a Cubase-t és a Calamus-t.
Kár hogy Karácsonyra kaptam, mert én egyébként Amigát vettem volna akkor.
Tulajdonképpen a PC akkor kezdett igazából rájuk verni a 486-s és a Pentiumoktól meg a moduláris felépítéssel, hogy a VGA kártyák fejlődtek és a hangkártyák. Ideig még követte az Atari és a Comodore is, mert Atariban a Falcon vagy a TT sorozat azok elég erős gépek voltak, Amigánál az 1200-es meg hirtelen nem jut eszembe milyen gépeik voltak.
Az Atarimnak a TOS német volt :DD BASIC-ben programozgattam rá meg szétszedtem és összeraktam, raktam bele emulátort, aztán 1994 környékén eladtam egy zenésznek és vettem belőle egy 386-os, szerettem :O :U de ez van :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.