Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Klassz cuccos lehet hogy ha megbolondulok majd beszerzek egyett elegge felkeltete a fantaziamat :)

(#2) rudi válasza xmaas (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

És igazából ez csak a felszín karcolása volt, állítólag az SDK-val csuda dolgokat lehet hozzátenni. Meg persze van még néhány csapat, akik kommersz forgalmazásba terveznek hasonlót.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

Az anti drone megoldásokról is lesz körkép maximum egy cég egyetlen terméke bemutatásával?

(#4) xmaas válasza #06658560 (#3) üzenetére


xmaas
őstag

Veszel egy ilyet Ruszki nyaloka es problem solved egy dron se fog tobbe leskelodni utanad :D

(#5) nbg válasza #06658560 (#3) üzenetére


nbg
senior tag

No igen, ez igy eleg reklam szagu lett...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#6) sketchifun


sketchifun
senior tag

Talán nevezhetem magam ebben a témában rutinosnak. Volt már saját kínai gépem, vezettem már JRC-t, és DJI-t is.

Gyerekek, nagyon komoly. Az FOV egy olyan dolog, hogy el se hiszed. Tapasztalni kell. Ez az igazi szimulátor.

Annyi észrevétel, hogy a gyere haza funkció csak mostanában lett az igazi. Eleinte ha megnyomtuk a gombot, beállt 20m magasságra, és egyenes vonalban repült a vezérlőhőz. De ez csak nyílt terepen működik. Egyéb esetbeb neki megy a fának/falnak. Elvileg az új fw-ben már ez is javítva van.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#7) flexxx2


flexxx2
őstag

Kollega is vett egyet, üzleti céllal. Az 1.1 milla volt, azt mondta innen indul a normális kategória.

(#8) Ghard


Ghard
őstag

Nemrég szereztem be egy wltoys v262 camera versiont. 27k Ft volt, igy azt hiszem szórakozás céljára, vagy ismerkedésre tökéletes. Nincs gps vagy leesés védelem, ezen kívül remekül irányítható. A gyári akku sajnos csak 10 perces, egy nagyobb akku (2000mah) ajánlott hozzá. Próbaképpen egy régi telefont tettem rá, ami 140g, de elég jól bírta, igaz ennél többet már nem nagyon bírna. Banggood-on elég sok féle van, szerintem otthoni szórakozásra ezek is megfelelnek és az ár is töredéke a drága modelleknek.

(#9) 80hun


80hun
addikt

Mérmost lassan én is kipróbálnék egyet :DD

(#10) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Nagyon tetszik ez a téma. Hatalmas potenciál van ebben a drón irányításban.
Milyen nagy egy ilyennek a hatótávja? Mennyire nehéz irányítani? Mindenképpen programozási tudást igényel?
Milyen telefon vagy tablet kell az irányításhoz?

(#11) Béééla válasza arcsi84 (#10) üzenetére


Béééla
őstag

A telefon vagy tablet irányítást felejtsd el. Repülni akarsz vagy szelfizgetni?

És mennyire nehéz? Hát én ajánlanám egy 10 ezer forintos csodamasina megrendelését távol-keletről pár pótakkuval (ha kell linkelek típust, ide azért nem írom ki mert 2 hét múlva úgyis idejétmúlt lenne a link meg a típusszám is :D ) és azzal kitűnően elkezdhetsz tanulni. Majd ha azzal tudsz manőverezni meg szépen menni bátran, akkor jöhetnek a nagyobbak és nagyobbak. Kellemetlen, amikor 100 ezret beleölsz egy nagy masinába, majd az első repülésnél földhöz vágja magát ismeretlen eredetű hiba miatt.

Bélabá

(#12) sityak válasza arcsi84 (#10) üzenetére


sityak
tag

a témában jelzett cucc akár 2 km-re is képes elmenni
de alapvetően a repülési távolságot két dolog határozza meg
hogy milyen jellegű a kommunikáció
a leginkább elterjedt a 2.4GHz, ami tipus és környezettől függően azért 1km távolságig jó
és vannak különböző longrange rendszerek (433MHz) ezekkel több 10km-re is el lehet menni

a másik ami nagyban befolyásolja, az a repülési idő, hisz hiába képes az adód ellőni 2km, ha a gép csak 5 percet repül

irányítás csak megszokás és tudás kérdése
minél nagyobb egy gép annál lomhább, tehát úgymond könnyebb irányítani
az orientáció kicsit bonyolít az irányításon, de azt hamar meg lehet tanulni
programozni nem kell tudni, van olyan vezérlő ami dobozból kibontva képes kiszolgálni az adott gépet megfelelően
persze egy finomhangolás mindig sokat segít

a telefonos irányítás nincs kizárva, de egy rendes rendszert, normál RC adó-vevő párossal szokás irányítani

[ Szerkesztve ]

http://legipanorama.hu

(#13) caprine


caprine
aktív tag

A 20 perc 4 rotoros gépnél nagyon jó érték, pláne, hogy a többség csak 10 percet ha tud.

A leesés elleni védelem ilyen módon inkább nevetséges, ez nem véd meg a leeséstől, csak az ügyetlenségedtől.

A hatótávra meg egy élő példa. Kollégámnak volt egy távirányitós hajója, ami kikerült a hatótávból, persze ment tovább egyenesen :DDD Úgy szereztek egy csónakot hogy utána menjenek, de közben besötétedett :)

A banggood, tinideal, stb oldalak teli vannak velük, persze olcsobb példányokkal, + alkatrész is van hozzájuk. Tanulni tökéletesek, egyik másik annyira stabil, hogy lakásban is lehet reptetni.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#14) ChipKng


ChipKng
aktív tag

Esetleg Ez???

2B OR NOT 2B that is FF

(#15) Vikt0r válasza Béééla (#11) üzenetére


Vikt0r
aktív tag

20e Ft körül tudsz ajánlani valami kamerás modelt teljesen kezdőknek akár PÜ-ben is.

(#16) rudi válasza arcsi84 (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

A Phantom 3 konkrétan 1,3 kilós és 60 centis, szóval nem kicsi. Maximális hatótávolságra 2 kilométert adnak meg, abban nem vagyok biztos, hogy ilyen távolságból stabilan képet is tud visszaküldeni, de még haza lehet hívni. Mint írták, semmi programozási tudást nem igényel, egy kis technikai érzék kell hozzá. Az irányítás alapja egy erre a célra kifejlesztett távirányító, tablet, telefon főként kiegészítőként tehető bele, hogy lásd, amit a gép lát. Mennyire nehéz irányítani? Az újabb DJI már nem zuhan le olyan könnyen, ha minden rendeltetésszerűen működik. Ha meg nem... Mindenesetre egy RC helikopternél messze sokkal-sokkal kezesebb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) rudi válasza ChipKng (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Meg se nézem, ugye a 3DR Solo van a videóban? :) azt napokban megírom, és igyekszek feltúrni majd a többi komoly, kommersz gépet is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) rudi válasza caprine (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Én úgy vagyok a quadrokopterekkel, mint a többi RC-s cuccal: amihez nem lehet emberi időben (értsd nem Kínából 4-6 hét alatt) pótalkatrészt szerezni az kb. nem létezik. Mert tuti, hogy olyan része fog sérülni, amiből éppen nincs pót :) én RC autóval jártam így. Mindent meg lehetett szerezni az otthoni ár felén, harmadán, de a ki a fenének volt kedve gyakran egy hónapot várni rá. Így aztán meguntam, hogy rakás pénzem áll az éppen nem szükséges pótokban, csak éppen az nincs, ami azonnal kellene, és a helyi bolt mellett döntöttem mégis.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) Pistu77


Pistu77
csendes tag

Es semmi mas csak egy "fizetett" hirdetes. :(

Aki egy kicsit benne van a dolgokban tudja, hogy ennel sokkal jobbat lehet osszerakni kevesebbol. A DJI csak az agyatlan penzeseknek gyart tularazott es tulertekelt jatekszereket.....

(#21) scarabaeus válasza arcsi84 (#10) üzenetére


scarabaeus
őstag

Szép az a hatótáv. Van, aki egy korábbi, de tuningolt DJI-vel ment 2,4 km-re (mostanában pedig egy Inspire 1-nal nyomul ugyanebben a témában, űzi az óceánjárókat).

Quoth the Raven "Nevermore."

(#22) Pistu77 válasza scarabaeus (#21) üzenetére


Pistu77
csendes tag

Mitol is lesz ez szep hatotav?

Azert kivancsi lennek egy olyan tesztre ahol nem magasan repulnek rendes terepviszonyok kozott. Nem csak a semmi kozepen magasan.... Csakmert se az 5.8as se a 2.4es technologia amit hasznalnak nemigen szeretni ha berepulnek vele valami moge....

(#23) rudi válasza Pistu77 (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Az "agyatlan pénzesek" két legdrágább erőforrása a tudás és az idő: sem idejük, sem szakértelmük nincs egy komolyabb kamerás quadrokopter megépítéséhez. Ők szupervidáman kiteszik a Phantom vagy bármilyen out of the box megoldás árát. Akinek meg ez dárga/kevés/amatőr természetesen csináljon sajátot, vegyen/béreljen komolyabbat.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) kpal


kpal
veterán

Komoly cucc . Bár aggódásra ad okot egyre jobbok ezek es bámelyik lakásba benézhetnek vele .

(#25) Pistu77 válasza rudi (#23) üzenetére


Pistu77
csendes tag

Csak egy dolgot felejtenek el megemliteni az ilyen eloveszed es hasznalod dolgoknal: a vasarlok nagy szazaleka tokhuje hozza. Mint technika mint egyeb oldalrol nezve. Aminek a kovetkezmenye eleg kellemetlen mint azok szamara akik rendesen foglalkoznak ezzel a hobbival es betartjak az irott es iratlan szabalyokat es foleg azokra nezve akikre raesik egy mert a tulajdonosa "agyatlan". Ez persze nem a DJI hibaja..

Es igen a sajat epiteshez ido es "szaktudas" kell. De pont ettol jon az ami megakadalyozza azt, hogy mas megseruljon amikor te repulsz.....

Felreertes ne essen a DJI gyart hasznalhato dolgokat. Nem ez a resze az amivel baj van. De ez a vonal a tipikus parasztvakitas draga penzert olyanoknak - tisztelet a kivetel - akik meg annyira is lustak, hogy legalabb korulnezzenek van e valaki akit lefejezhetnek vele. De igen, nem letezik hulyebiztos termek a piacon..

(#26) Pistu77 válasza Pistu77 (#25) üzenetére


Pistu77
csendes tag

Illetve ami lemaradt. A cim altalanossagban indit aztan csak egy gyart (a legdragabb) termeket mutatja be...

(#27) Cathfaern válasza rudi (#19) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Bangood-nak már van UK-s raktára is, ahonnan 4-6 nap alatt jönnek meg a cuccok. Ár hasonló a kínaihoz, max kicsit drágább Pl.: [link]

(#28) Ghard válasza Cathfaern (#27) üzenetére


Ghard
őstag

Egyrészt valóban van uk raktár, de sok minden nem kapható itt.
Másfelől a 4 hét szállítási idő az "ingyenposta". Hamarabb kell? Van opció rá, pár munkanap alatt itt van, nyilván plusz pénzbe kerül :)

(#19) rudi

A saját quadcopteremből indulok ki: 4 fogaskerék 500Ft, 1 motor 1000Ft.
Mi más romolhat még el? :)
Vagy van brushless motoros is, igaz dupla pénz, ott nincs fogaskerékáttét és a motor élettartama is jóval nagyobb, mint a szénkefésnek.

[ Szerkesztve ]

(#29) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A kamera megoldása még kicsit veszélyesnek tűnik nekem, túl alacsonyan "lóg" a drón talpához. Ha véletlenül egy nagyobb kövön vagy csúcsos buckán landol vele az ember, egyből oda egy "pár százezer" forintos alkatrész...

[ Szerkesztve ]

(#30) #25583896


#25583896
törölt tag

(#31) rudi válasza Ghard (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Rotor, ESC, rádiós egység, zuhanásnál váz, akku elpukkanás, nagy ritkán a távirányító elektronikája.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) tecsu válasza Béééla (#11) üzenetére


tecsu
addikt

"Földhöz vágja magát ismeretlen eredetű hiba miatt."
Ez inkább az olcsóbb, kínai modelleknél jellemző. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#33) ChipKng válasza rudi (#18) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Igen, az van rajta. Eleg jonak tunik, leszamitva, hogy max 400 lab magassagig engedi a SW rajta az emelkedest. Durrognak is miatta az emberek video hozzaszolasai kozott.

2B OR NOT 2B that is FF

(#34) rudi válasza ChipKng (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, azért a 120 méter legyen már elég :) Jó, nyilván van ahol nem az, de én már csak az időjárás, esetleges széllökések kiszámíthatatlansága miatt sem vinném feljebb a sajátomat. 120 méterről a profi kamerás dolgok döntő többsége is megvalósítható már.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) sityak válasza Pistu77 (#20) üzenetére


sityak
tag

hogyne
csak a lightbridge ami benne van, az önmagában 1000 USD
és akkor még nincs motor, váz, prop, FC, gimbal, kamera, adód-vevő
tehát olcsóbban is lehet csinálni, meg jobbat is lehet csinálni
de így kompletten azért az állításod nem igaz

http://legipanorama.hu

(#36) ZooLee válasza Pistu77 (#25) üzenetére


ZooLee
őstag

Csak egy dolgot felejtenek el megemliteni az ilyen eloveszed es hasznalod dolgoknal: a vasarlok nagy szazaleka tokhuje hozza. Mint technika mint egyeb oldalrol nezve.

Es igen a sajat epiteshez ido es "szaktudas" kell. De pont ettol jon az ami megakadalyozza azt, hogy mas megseruljon amikor te repulsz.....

Nem egészen értem mi köze az építési szaktudásnak a repüléshez, és ahhoz hogy megsérül-e valaki vagy sem. Egyáltalán nem kell tudni építeni ahhoz, hogy valaki biztonságosan és/vagy jól tudjon repülni. Természetesen a szükséges minimális technikai ismeretekkel rendelkezni kell, de egyáltalán nem feltétlenül kell építeni.

Azt az időt, amit az alkatrészek és építőelemek összevadászásával, elkészítésével, összeépítésével, beállításával, tesztelésével és berepülésével tölt, azt az időt fordíthatja repülésre vagy a repülés gyakorlására is. Igaz, többe kerül, ezt mindenki maga eldöntheti, hogy ér-e annyit az ideje.

(#37) Allien


Allien
veterán

Számomra ez egy félre vezető cikk (vagy, csak a téma címe az). A kommersz NEM ezt a terméket jelenti, mert ez inkább a csúcs felé van, de semmi esetre sem az átlagos felhasználónak való. Persze, más a kommersz a Föld országaiban, de azért számomra az átlagos drónt NEM ez a kategória takarja. Ha a Mi viszonyainkat nézzük, akkor max 30-40E hufig bezárólag (kamera nélkül) lehet valahol. A legolcsóbb kínából már kb 15 dollárért házhoz hozzák. Persze, ez kb semmire se jó, csak próbának. Relative nem túl drágán azért vannak TÉNYLEG kommersz cuccok, azaz az átlagnak megfizethető termékek. Kamerával (FPVs) is már kb 90 dollár körül meglehet venni. Más kérdés, mire jó ez a kategória, de a kommersz az ez, és nem az 1000 dollár körüli cuccok. :K
szerintem

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#38) Cathfaern válasza Allien (#37) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem itt a "kommersz" abban az értelemben van használva, hogy bárki magánember számára elérhető. Nem is feltétlen abban az értelemben, hogy drága-e vagy sem, hanem hogy "polcról leemelve" mi a reális maximum amit meg lehet kapni.

(#39) Allien válasza Cathfaern (#38) üzenetére


Allien
veterán

Azért linkeltem: kommersz szó jelentése. Ergo, azért mégse elérhető "bárki" számára. Ráadásul, ez inkább profi cucc, mint hobby.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#40) rudi válasza Allien (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem hagyjuk ezt a szavakon lovaglást. Az igazán profi qudrokopterekhez, mondjuk ehhez vagy a BBC, Discovery és többi, valóban profi stábjai által használt gépekhez képest a Phantom igenis egy kommersz cucc mint tudásban, mint árban. A 90 dollárosok azok quadrokopter játékszerek és alapvetően a drón fogalomnak sem feltétlenül felelnek meg.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) Teréz Atya válasza Allien (#39) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Szevasz!

Van egy olyan sanda gyanúm h el vagy tévedve az árakkal kapcsolatban. A DJI Phantomok kb 500-1000 ojró közt vannak. Azért nem egy élet munkája összehozni - kb egy éven át egy csomag cigi.

+ amit linkeltél, hát lehet, hogy annak az értelmezésén is el kellene gondokodnod:

1. kereskedelmi, kereskedői - pipa
2. tömegben gyártott, közepes minőségű (áru) - Hát nem egy DJI Inspire (kb 2300 ojró áfa és vám nélkül)
3. csak az anyagi sikert tekintő (mű) - nem hiszem h a DJI lenne az üdvhadsereg :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#42) #45185024


#45185024
törölt tag

ÓÓ egy Mops
Megvan a Magyar haderő legújabb fejlesztése.
Betanít Mopsokat drónokat irányítani és kiszórjuk a Grippenekből őket.
Reszkess MOSZKVA !!!!
:)
HUFO

[ Szerkesztve ]

(#43) schawo válasza Allien (#39) üzenetére


schawo
titán

Kommersz = kereskedelmi, kereskedelemben megvásárolható.

Tökéletesen illik erre a termékre, szembeállítva a sok DIY megoldással, amit te rakhatsz össze magadnak alkatrészekből, de kereskedelemben készen nem kapható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) tecsu válasza schawo (#43) üzenetére


tecsu
addikt

Ez, ebben a formában bizony nem helyes. Ráadásul címben...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.