Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

nem értek hozzá, ezért szakértőktől kérdezném, hogy ennek van gyakorlati haszna vagy csak paraszt vakítás?

Aurea mediocritas

(#2) 14adam válasza AXisBOLD (#1) üzenetére


14adam
addikt

Inkább csak parasztvakítás.

De már a Zalman megcsinálta ezt 3-4 évvel ezelött. Szóval nem egy nagy cucc. Rajta vagyok a belső keresésem,bár MMIX kolega megint megelőz... :)

(#3) gooool


gooool
őstag

Ennek kb annyi értelme van,mint a korábban egyik hírben elhangzó szénszálas tápborítás.Az is csak vakítás,akárcsak ez.
Ha már egyszer 80+ Silver,akkor mi a túrónak hőcsöves hűtőborda rá?Milyen hőmennyiség termelődik 85-90%-os hatékonyságnál? :F

Üdv, Balázs

(#4) bartucc válasza gooool (#3) üzenetére


bartucc
addikt

Mondjuk 600W terhelésnél, ami egy ez alá még illő konfigot futtatva előfordulhat, az 90%-nál is 60W. Nem kevés, de tök felesleges a hőcső. (80% terhelés felett meg úgy se lesz 90% feletti hatásfok)

Sok értelme nincs, parasztvakítás.

Adam14: várom a belsőt, akkor én már nem keresem, ha ketten is rajta vagytok :D

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#5) Dyno válasza 14adam (#2) üzenetére


Dyno
veterán

Teljesen függetlenül attól hogy Zalman heatpipie-os tápja is FSP beles volt, valahogy mintha ez is az lenne, legalább is elrendezés szerint.De valszeg tévedek, szerint CWT, az bevált nekik, annyira meg már csak nem hülyék hogy vissza tértek Topowerhez.

ui: Nehéz lesz megtalálni a belét, emrt ahogy elnéztem híres külföldi oldalakon is mai hírként szerepel, kábé ugyan ezzel a szöveggel.Aztán max megcáfoltok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) gooool válasza bartucc (#4) üzenetére


gooool
őstag

Gondolom,hogy van hőtermelés,de közel sem akkora,hogy hőcsövekkel kelljen megtámogatni a tápot.Ellenben lesz pár ember,aki csak ezért veszi majd meg,ahogy régen a Zalman cuccait.

Üdv, Balázs

(#7) Pete83


Pete83
csendes tag

Régen ezeket a Tagan tápokat, az összes számtech. újság agyba-főbe dicsérte!:) Kíváncsi vagyok erre a hűtés megoldásra...:)

A PROMO itt kezdődik: http://www.youtube.com/watch?v=6sSGajzt9wc&feature=share ||| FastPost - http://www.fastpost.hu/

(#8) Dyno válasza Pete83 (#7) üzenetére


Dyno
veterán

Pedig elég szegényes elektronika volt bennük, ebből látszik, milyen színvonalasak nálunk a lapok, éppen múlthéten kaptam elő 2002-2003-as lapokat, hát fogtam a fejem....

Tagan azóta forgalmaz normális tápkat mióta a Topwertől átpártoltak a CWT-hez.

(#9) 14adam válasza Dyno (#5) üzenetére


14adam
addikt

Tudom,hogy az Fsp-s,de ezt a réz hőcsöves tákolást már jó rég megcsinálták azt írtam :)

A a pipe rock II impervio beles volt ami ugye tudjuk az enermax tulajdona félig meddig. Nemlesz rossz cucc ha ez is impi. Tesztkeresést feladom :DDD

(#10) Dyno válasza 14adam (#9) üzenetére


Dyno
veterán

Ez szerintem Impervio, felépítésileg teljesen ugyan, legalább tudom honnan volt ennyire ismerős.De akkor nem rossz, bár számunkra semmis, ugyse lesz itthon kapható, Tagant is csak addig lehetett kapni, ameddig a Topowertől vették a belet.

(#11) Gyuri27 válasza 14adam (#9) üzenetére


Gyuri27
félisten

Majd jön stol és jól megmondja. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#12) 14adam válasza Dyno (#10) üzenetére


14adam
addikt

Eléggé egyezik a kettő,csak a primer oldalon 2 puffer kondi van a III-ba a II-be meg 3 pufi. De a tekercs és a kis kék kondi is ott van.
De lehet,hogy enhance,mert nézd meg a bemeneti szűrőnél a kábelek felvannak tekerve egy kis gyűrűre,ez tipikus Enhance szokás.
Nah,majd meglátjuk,hogy miez pontosan

(#13) Pete83 válasza Dyno (#8) üzenetére


Pete83
csendes tag

Még az, hogy a lapok, de a lapokban lévő "szakemberek" is ezt ajánlották, olyan nevekkel említették együtt mint Chifi, FSP...
Jelzem, ez 2008 előtti idők voltak!

A PROMO itt kezdődik: http://www.youtube.com/watch?v=6sSGajzt9wc&feature=share ||| FastPost - http://www.fastpost.hu/

(#14) bartucc válasza Dyno (#10) üzenetére


bartucc
addikt

Fene se tudja, lehet hogy leesik ide is egy kamionnal... De ez is csak egy felesleges termék a sok közül. Kezdem ott, hogy 700W-os a legkisebb, így az emberek 99%-a kiesik, ha normálisan méretezi a gépébe a tápot. (aki meg nem, az vesz 550-es LC Power-t, meg HKC-t) A hőcső meg jajj de jól hangzik, de ha eddig 1000+-os tápok megvoltak anélkül, talán ez nélkül is túléljük. :D

Pete83: azért az is érdekes, hogy már anno is nagyon nyomták a Chifi delta beles tápjait. Hatásfokban jók voltak, de egyébként meg... Bár amikor megjelentek, meg nagyon divatosak lettek, 6800 ultra is kuriózum volt. (az meg evett 110W-ot, na akkor mi van... Prescott-al se volt meg 250-300W)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#15) aero. válasza gooool (#3) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az csak matrica volt, de egyébként nem néz ki rosszul.

(#16) V.Dave


V.Dave
senior tag

Talán a zajkibocsátáson segít a hőcsöves megoldás, így még jobban alul tudják szabályozni a ventillátort mint bárki más bár lehet hogy tévedek.

Én remélem van valami haszna és nem csak annak jó hogy megdobja egy kicsit az árcédulát.

Xiaomi mi 8 6/128

(#17) aram01


aram01
nagyúr

nekem tetszene egy ilyen megoldás a gépemben

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) MMIX


MMIX
addikt

Az én tippem Enhance

(#19) Silentfrog


Silentfrog
veterán

É még sosem hallottam olyat,hogy a tul meleg táp miatt lett volna valami baja a gépnek.
Persze le tud égni de ha vizhütés lenne benne akkor is lefüstölne.
Ráadásul még csak nem is látja az ember ha ilyet vesz,max elmondhatja a tag,hogy höcsöves a tápja.
Egy kis továbbtervezéssel meg lehetne oldani a hőcsöves hütésü plexi oldalas tápot is. :DDD

(#20) zazahoho


zazahoho
őstag

Jobb hőelvezetés =alacsonyabb venti fordulat ,ergo halkabb .Szerény véleményem szerint :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#21) Silentfrog válasza zazahoho (#20) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha annyira fontos lenne a hőleadás akkor lenne a tápokban nagyobb hőleado felület szerintem.

(#22) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Én a Zalman hőcsöves 850-ét azért vettem meg, hogy halk legyen.

⭐ Stella

(#23) Dyno válasza MMIX (#18) üzenetére


Dyno
veterán

Elképzelhető, sőt ez a legvalószínűbb, bár Impervio és ezek között lenyűgöző a hasonlóság.

(#24) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ez a hőcsöves hűtés hát öö, mondjuk jól mutatna a zseblámpámon. Ha akarnak valami kezdeni magukkal akkor vörösrezet neki, nagy bordákkal és a táp ne nyomjon kevesebbet mint 4-5 kiló, beton nélkül természetesen. Nah arra már bólogatnék én is. Mellesleg az 500-as Everestem is atom kussban van, pedig néha azért elszabadulnak a voltok a P4 felett, ami azért nem egy CULV kategória :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25) szuper-t


szuper-t
senior tag

[földönfetrengősnevetőssmyli]
Jó lenne ha nem az alu bordáról "vonná" el a hőt:D

(#26) fatal`


fatal`
titán

Micsoda parasztvakítás...

(#27) Angel1981 válasza V.Dave (#16) üzenetére


Angel1981
veterán

A szélzajt viszont növelheti.
A Zalman esetében is ott van a hőcső, mégsem tartozik a leghalkabb tápok közé.

(#28) frenetik


frenetik
tag

van pár éve egy 550-es tagan tápom, haveré meg szarrá ment és nem is cserélték, mert megszűnt a forgalmazása. :D

lehet, hogy hülye kérdés, de azért megkérdezem. :D egy nagyobb teljesítményű táp, mondjuk 700-as, kevésbé melegszik ugyanakkora fogyasztásnál?

(#29) Dyno válasza Tikakukac (#24) üzenetére


Dyno
veterán

Összetudtad hozni, hogy az ASROCK Combo lapba megy a PCI expressz meg az AGP is egyidejűleg?

(#28) frenetik: Ez táp függő, meg attól is függ mennyire terheled le.De a tápoknak 40-60%-nál a legmagasabb a hatásfokúk, tehát ott dolgoznak alegjobb hatékonysággal.

[ Szerkesztve ]

(#30) Tikakukac válasza Dyno (#29) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyszerre nem hajlandóak működni, 9600pro val és 6800gs-el legalábbis nem megy, de én nem is tudok olyanról akinél ment volna.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31) Sonec


Sonec
tag

Ez arra lesz jó hogy a bordák között összegyűljön a por :U

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#32) Dyno válasza Tikakukac (#30) üzenetére


Dyno
veterán

Ja csak az adatlapodon mind kettő kártya bevanírva, aztán gondoltam hátha még is mennek egyszerre. :)

(#33) #16939776


#16939776
törölt tag

Ekkora marhaságot 700-1000W-os tápok, olyan felépítéssel ami 300W fölött Enyhén szólva "ciki", ez megspékelve heat-pipe-os hűtéssel :DDD

Elég lett volna bőven egy kissé rücskösebb alumíniumdarab, és a fennmaradó keretet egy normális minőségű 450V-os pufferkondira költeni inkább :W

VASTAGBETŰS PARASZTVAKÍTÁS

(#34) Tikakukac válasza Dyno (#32) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, sajnos. A 9600-os maradt az Asrockban az Asusba meg jött a 6800GS, nekem a WoW meg CoD2-re tökéletesen elég :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) #13260800 válasza #16939776 (#33) üzenetére


#13260800
törölt tag

Szerintem meg nem parasztvakítás, a hőcső miatt jobb a hőelosztás emiatt hatásosabban hűt a ventilátor. Emiatt nem kell nagyobb fordulaton mennie és ráadásnak nem kell 500 Kilónak lennie a tápnak. Arról nem is beszélve, hogy manapság már szinte mindenhol találkozunk hőcsöves megoldással emiatt gondolom jelentősen nem is drágítja ha egyáltalán drágítja a tápot. Szerintem értelmes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#36) #16939776 válasza #13260800 (#35) üzenetére


#16939776
törölt tag

Tisztázzunk valamit, a hőcső nem hűt, csak a hőt vezeti a hőleadó felülethez. Ami ebben az esetben minimális. :D

A venti légszállítását nem lehet nagyon lecsökkenteni, mert a hűtőbordán kívül is van benne bőven melegedő alkatrész, és szó szerint megfőnek megfelelő légáram hiányában.

1KW-os táp 80%-os hatásfok mellett teljesen kiterhelve, 200W hőt diszipál. Ezt nem lehet kis légszállítású ventivel legyőzni.

Ezzel a konstrukcióval max. 350W-os tápot szoktak építeni, az hogy ezekre 700-1000W-van ráírva na az PARASZTVAKÍTÁS, attól hogy raktak bele Heatpipe-ot, attól még nem alkalmas a névleges teljesítmény felének leadására sem!

[ Szerkesztve ]

(#37) MMIX válasza #16939776 (#36) üzenetére


MMIX
addikt

80Plus Silver Enhance beles Silverstone Strider Plus 1000W. A tesztelő nem panaszkodott, hogy baj lenne a leadott teljesítménnyel. Majd a Tagan-ról készült tesztben meglátjuk, hogy mit tud és mit nem, ezzel a hűtési megoldással.

[ Szerkesztve ]

(#38) #16939776 válasza MMIX (#37) üzenetére


#16939776
törölt tag

Így néz ki egy 1KW-os táp belűről, semmi különbség

[ Szerkesztve ]

(#39) MMIX válasza #16939776 (#38) üzenetére


MMIX
addikt

A Tagan-ban lévő bél sorozat max 1000W-os terv. A CWT bél meg minimum 1000W-os tervezés..

(#40) #16939776 válasza MMIX (#39) üzenetére


#16939776
törölt tag

egy darab 2,5 négyzet-centiméteres mag-keresztmetszetű ferrit magos trafo-n át tud férni az 1000W tartósan? hogy?

(#41) MMIX válasza #16939776 (#40) üzenetére


MMIX
addikt

Egy hobbi PC tulaj napi hány órában járatja 1000W-on a gépét? Nem az örökkévalóságnak készülnek, a cél hogy vegyél újat 5-6 évente(vagy hamarabb). A profi célra készült tápoknál más az elvárás a felépítés és az árcédula.

(#42) menalcas válasza MMIX (#41) üzenetére


menalcas
őstag

Pontosan :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#43) Dyno válasza #16939776 (#38) üzenetére


Dyno
veterán

Ez pont a CWT-nek az az 1KW-os bele ami két darab 500W-os elektronikából áll.Igaz ez most nem lényeg csak megjegyeztem, Enhance, legjobb tudomásom szerint nem így csinálja a KW-s tápjait, ott van 2-3puffer kondi.

(#44) 14adam válasza Dyno (#43) üzenetére


14adam
addikt

"Enhance, legjobb tudomásom szerint nem így csinálja a KW-s tápjait"

Így van.Az enhance általába nem osztja meg ketté az 1kw-t mint a cwt. Ami MMIX linkelt teszt ott is látszik,hogy csak egy trafó van a cwt-nél meg jól lehet látni,hogy kettő van. De a puffer kondi nemlényeg,hogy mennyi van benne mert a pipe rock II-be 3 pufi kondi van mégsincs 3 fele osztva az elektronika. Inkább csak a trafót kell nézni,hogy abból mennyi van.

(#45) #13260800 válasza #16939776 (#36) üzenetére


#13260800
törölt tag

"Tisztázzunk valamit, a hőcső nem hűt, csak a hőt vezeti a hőleadó felülethez. Ami ebben az esetben minimális."

Ezt nem értem. Lévén teljesen értelmezhetetlen, hiszen egy hűtési rendszerről beszélünk aminek része a hőcső.

A mai tápok jó része ön szabályozza a ventilátorok fordulatszámát, amit néhány melegedő alkatrészhez "konfigurál" ha a tápon belül javítjuk hűtést akkor esélyünk van rá, hogy nagyobb terhelésnél is később kapcsol hangosabb üzemmódba a táp. És mivel szerintem nem lesz egy ilyen egységtől drágább a táp ha már 2 - 3 fokot nyer a cucc már az is okés. Emiatt NEM PARASZTVAKITÁS. Ha emiatt 25 ronggyal drágább lesz mint az előző széria igazad lenne de ahogy én olvastam olyan áron sőt még olcsóbban adják majd. Így ez csak egy plusz dolog.

(#46) MrCsiT válasza Angel1981 (#27) üzenetére


MrCsiT
addikt

melyik Zalman nem tartozik a leghalkabbak közé ? 360B-APS és 460B-APS mindenki szerint a leghalkabbak között vannak, olyan seasonic s12 kategória. Te melyikre gondoltál ?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#47) #16939776 válasza #13260800 (#45) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha olyan lényeges lenne a jó hűtés akkor nem alumínium-ra, hanem réz-re kerülnének a Fetek/diódák, és nem a lemez széléhez kapcsolódna a HP.

A hűtési megoldás komplett kivitelezése kb 50-70 Euro-centbe kerülhet, sorozatgyártás esetén. Szerintem nem ez képzi a táp árát.

(#48) Dyno válasza MrCsiT (#46) üzenetére


Dyno
veterán

Már nagyon nem tartozik a halkak közé, jóval halkabb tápok vannak már.

Meg ebben a ZAlmanban FSP-HLN bél van, ami nem olyan hatásfokkal rendelkezik, hogy a mai mezőnyben halknak számítson.

(#49) forgonati


forgonati
őstag

Nagyon fasza az 1000 watt meg a heatpipe meg az anyámkínja, de az, hogy a kábeleket úgy vezetik ki a házból, hogy még egy nyomorék gumikarika sincs körülötte, és közvetlenül dörzsölődik hozzá a lemez éléhez, az vérlázítóan gagyi megoldás, és biztonsági szempontból veszélyes is. A szekrényem alján cipősdobozban heverő régi szar Trust tápomon is van a kábelkötegen egy műanyag gyűrű, ami a lemezhez való közvetlen érintkezést hivatott akadályozni. Filléres dolog, és ha egy noname gyártó rá bírja rakni a tápjára, akkor egy ilyen tápról miért marad le könyörgöm :W :W :W Sose vennék Tagan-t, jót még nem hallottam róla.

Keelah Se'lai!

(#50) Sonec válasza forgonati (#49) üzenetére


Sonec
tag

Mert ha tönkremegy a tép jó üzlet mert rohansz másikat venni :))

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.