Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dolby


Dolby
senior tag

Várjuk a tesztet. Elképzelhető hogy még a héten befut? Kiváncsi vagyok boltokba mikor kerül itthon.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#2) Pusztitusz


Pusztitusz
tag

A Llano esetében sokan túl erősnek tartják az IGP-t és relatíve gyengének a központi processzormagok teljesítményét.

A tobbi meg blablablablabla.... marketing mantra.
Magyarazd mar el Abu, ha annyira olcson tudnak eloallitani mindent CPU APU VGA, akkor penzt keresni miert nem tudnak vele? Ellentetben masokkal akik naagyon dragan tudnak gyartani mindent VIA INTEL nVidia stb.
(a na majd most mer itt van apu, nem kell mivel a cegek maradnak Intel-nel (marmint a meghatarozo cegek ergo az a piac kilove ugy asztali mint server fronton)

Varjuk a proci teszteket :)

[ Szerkesztve ]

My god has a hammer, your god was nailed to a cross. Any questions?

(#3) laci666


laci666
senior tag

"90 és 130 euró között vásárolhatók meg"
Ez elképesztően jó ár érte :R :R
Remélem a lap is olcsó lesz alá.
És akkor meg lesz az új konfigom :)
Hát kíváncsi vagyok mit fog az Intel erre lépni.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#4) #56573440 válasza Pusztitusz (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

"a na majd most mer itt van apu, nem kell mivel a cegek maradnak Intel-nel (marmint a meghatarozo cegek ergo az a piac kilove ugy asztali mint server fronton"

miért kéne a cégek vegyék akik intel fronton vonulnak asztali és szerver vonalon? vagy gizike a diszpécser ilyen gépet kéne kapjon? vagy bárki céges környezetben igényli a multimédiás képességeket, és az esetleg kompromisszumokkal elfutkorászó játékokat? indokolt lenne? vagy szerverekbe szánták? ez kb pont annyira erőltetett mintha azt mondanánk hogy az arm labdába se rúghat, mert a professzionális munkaállomásokhoz kevés, a szuperszámítógépek építői pedig nem is ismerik a nevét...

[ Szerkesztve ]

(#5) joi29


joi29
őstag

"a Socket FM1-es tokozású Fusion APU-k pedig 90 és 130 euró között vásárolhatók meg, azaz direkt ellenfélnek az AMD az Intel második generációs Core i3 termékeit választotta."

Ő izé, akkor most egy i3 áráért kapsz egy kb ugyanolyan erős procit + egy
alsó középkategóriás VGA-t 2in1 ?

(#6) mghltm


mghltm
addikt

let's get ready to rumble! :DDD ;]

kezdodhet a tuzijatek. :)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#7) baluka26 válasza joi29 (#5) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem gyengébb procit.
Nem arról volt szó, hogy maga a processzor az Athlon II sebességét fogja hozni?
szerk: "Pretty much an Athlon X4"

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8) Cadal


Cadal
őstag

(#9) patex1983


patex1983
őstag

(#10) Zso2 válasza laci666 (#3) üzenetére


Zso2
őstag

Hát kíváncsi vagyok mit fog az Intel erre lépni.
Az Intel már régen lépett a Sandy-val... :)

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#11) Cadal


Cadal
őstag

(#12) mghltm


mghltm
addikt

www.anandtech.com

www.hardwarecanucks.com

www.guru3d.com

www.hardwareheaven.com

www.hexus.net

www.tweaktown.com

www.tomshardware.com

a proci resze kb a phenom ii x4 teljesitmenyet hozza, a gpu pedig bitang eros. :)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#13) joi29 válasza baluka26 (#7) üzenetére


joi29
őstag

Igen úgynézki, hogy az AIIx4 teljesítményét hozza átlagos felhasználás mellett
ami hol jobb, hol rosszabb az i3-nál.
De ha tegyük fel még akár 15~20%-al rosszabb is, a 3D-s teljesítménye olykor
több mint a kétszerese az Intelének.
Azért ez gáz hogy 2x erősebb, nem valahány vagy pár százalékkal, hanem 2x.
:Y

(#14) Zso2 válasza joi29 (#13) üzenetére


Zso2
őstag

A cikk-ben is az van írva ,hogy a mainstream játékosok vannak megcélozva, mikor éppen ők azok akik semmit nem vesznek észre,hogy egy a pici játékuk 60 fps helyett 100-al megy.....szóval aki megvette a sandyját nem fog sírni ez miatt.
A belinkelt tesztet látva a fogyasztáson meglepődtem.,, picit sokk.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#15) patex1983


patex1983
őstag

(#16) Abu85 válasza Pusztitusz (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A CPU-t, vagy APUt olcsón lehet gyártani, mert az csak egy lapka. A VGA gyártása drága.
A VGA senkinek sem nagy biznisz. Ha az lenne nem ment volna tönkre a BFG az elmúlt évben. Az AMD és az NV sokkal nagyobb cég, ellavíroznak negyedévről-negyedévre pár millió dollár nyereséggel, esetleg veszteséggel, de nem ezt várja az ember egy olyan piactól, ami 500-700 millió dollár bevételt hoz. Azért szar a sajnos VGA-piac. Nagy befektetés, és esetlegesen kicsi haszon. Most meg pláne szar lesz, hogy az OEM-gyártók ennyire érdektelennek tartják a VGA-k beépítését. :(
Nem írtam le a cikkben, mert szerintem örök ötlet marad, de az OEM-gyártók azt javasolják az AMD-nek és az NV-nek, hogy csináljanak USB 3.0-s VGA-kat. Én ezt nem tudom elképzelni, és alapvetően az AMD sem szimpatizál a gondolattal. Az NV-t még erről nem kérdeztem, mert nem voltak a konferencián, de gyanítom, hogy nekik sem tetszik az ötlet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nagyon tetszik az integrált video teljesítménye. Nekem akár még elég is lenne amennyit manapság játszom.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#18) Zotya984


Zotya984
senior tag

:C Grat AMD eddig jónak tűnik.
Most próbálom meg "belőni" az integrált videóvezérlőjét asztali VGA teljesítményhez.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19) Boxi88


Boxi88
őstag

Egy tesztre kíváncsi lennék! :K

(#20) joi29 válasza Zso2 (#14) üzenetére


joi29
őstag

Lehet, hogy sírni nem fognak, (pedig volna reája okuk) mert én nem igen
látom egyik tesztben sem, hogy az i3-ak hoznának 60fps-t bármelyik
játékban is.
Sőt a legtöbb esetben alulról kapirgálják az átlag 30fps-t a minimumai pedig
szerintem erősen késztetik még a mainstream játékost is legyen
az bármilyen igénytelen, hogy eggyel lejjebb kapcsolja a felbontást vagy
a grafikai beálltásokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) martonx


martonx
veterán

Ha a legdrágább Llano tényleg 30K körül van, akkor év végén eladom a mostani Phenom II X2 + Radeon 3870 + alaplap kombómat. A 4 Gb DDR3 1600-as RAM-om meg ehhez is jó lesz egy darabig.
Ha jól sejtem 50K körül ki fog jönni az új cucc, és kis szerencsével a mostanit simán eladhatom 30K felett.

Én kérek elnézést!

(#22) Calibos


Calibos
addikt

Csalódás :(
Irodai felhasználásra optimális...

(#23) LackoMester


LackoMester
addikt

Azért én egy kicsit erősebbnek vártam mint CPU , bár nemrossz. ;) Otthoni használatra ( akár játékra is, persze megkötésekkel ) tökéletesen jó lehet. Meglátjuk. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#24) atti_2010 válasza Calibos (#22) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Te egy 4 magos CPU-val irodázol akkor nagyon rosszul csinálsz valamit.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#25) Angel1981 válasza Abu85 (#16) üzenetére


Angel1981
veterán

Ha jól értelmezem a cikket, akkor az IGP nélküli CPU-k, és a belépő szintű dedikált VGA-k majdhogynem rekordsebességgel nyugdíjazva lesznek, igaz?
Úgy tudom, hogy a GPU gyártó cégek bevételeinek nagyobb részét, az 50-100 USD közötti dedikált VGA-k adják.
Ha ezeket a GPU-kat ilyen gyorsan kiváltják, akkor a közép, felső-közép, felső kategóriás dedikált VGA-k esetén is gyorsan komoly változás lesz, vagy legalább is igencsak megdrágulnak, nem?
Ez viszont további visszaesést fog eredményezni az eladásokban, a folyamat öngerjesztővé válik, míg az IGP-k egyre erősebbek lesznek.
Egyáltalán lesz 3-4 év múlva dedikált VGA??? :F

[ Szerkesztve ]

(#26) antikomcsi válasza laci666 (#3) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Miért annyira jó ár a 130 euró?

Komolyan kérdem. Ha a egy hasonló árú lapot nézünk alá, szóval nem a leggagyibb ratyit, akkor lap+apu máris ~70K környékén jár. Az meg annyira nem jó. Tegnap néztem, hogy 18-19K az új 6670 512/gddr5, és kijön még mellé egy x4, meg egy lap is.

Szóval remélem nem ilyen 35K-s APU árak lesznek, mert az sok érte. Vagy legalábbis csak kezdetben lesz ilyen drága a többi termékhez képest, és hamar lemegy az ára.

(#24) atti_2010

Esetenként több ezer soros listákat kell használni a munkához, nálam pl. jól jön a 4 magos cpu, és "sok" 4giga ram a munkához. Amire nincs szükség az az erős grafika, egy HD4200-is több, mint erős ide.

[ Szerkesztve ]

(#27) ftc


ftc
nagyúr

Tesztek alapján... Alap szinten elég még 1920*1080-ra is! Megvan a gépem :)

(#28) atti_2010 válasza ftc (#27) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Annyi pontot csinál mint egy HD 4670, márpedig az középszinten minden játékot elvisz 1920x1080-ban is.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#29) Abu85 válasza Angel1981 (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD hat hónap alatt szeretné kivonni az IGP nélküli CPU-kat. Egyedül a felsőházban marad meg a Bulldozer. Az alatt minden proci IGP-s lesz.
Nagyjából a 65-70%-a a VGA piacnak a 100 dollár alatti termékeket jelenti. Ha ezek eladása esik, akkor óriási baj van. Egyelőre senki sem tudja megmondani, hogy mi lesz a VGA-piac sorsa. Az AMD mondta, hogy ebben a generációban már nem tudnak változtatni. Ezek a 40 nm-es termékek ezzel a termékskálával végigmennek. Amíg jönnek a 28 nm-esek, addig lehet elemezni a helyzetet, mert az előrejelzések is nagyon eltérőek. Még mindig sokan mondják azt, hogy a VGA-piac nem fog esni, de már vannak olyan elemzők, akik a piac összeroppanását jósolják. Igazából annyira új a helyzet, hogy senki sem tud pontos jóslatokat szolgálni. Az AMD visszaeséssel számol a VGA-piaccal kapcsolatban, de szerintük ez nem lesz 30-40%-nál több. Mindenesetre továbbra is győzködik a gyártókat és az Intelt, mint szabványfelelőst, hogy kínálják fel a thin Mini-ITX alaplapokon a dedikált GPU-k beépítésének lehetőségét. Ezzel a gyártóknak nem kell kötelezettség sem, csak egy opció lenne a GPU beépítése. Jelenleg a szabványtervezett sarkalatos pontja, hogy a processzorok PCI Express vezérlőjét nem lehet kivezetni. Így ugye nehéz VGA-t rakni a gépekbe, ha nincs meg a port. :(
Az IGP hatásait leghamarabb a 28 nm-es generációnál fogjuk érezni. Egyébként a drágulás nagyon is opció. Ez valóban öngerjesztő folyamat, de magát a VGA-piacot veszteségesen nincs értelme fenntartani, vagyis kell találni egy olyan egyensúlyi állapotot, ami mellett még nyereséges. Ha ehhez drágulás kell, akkor drágulni fognak a VGA-k. Ami állandó téma a gyártók részéről az a külső VGA-k forgalmazása. Az OEM-ek ezt javasolják, de képlékeny a dolog. Egyrészt nem tudni, hogy a vásárlók elfogadják-e ezt a megoldást. Az eddigi külső VGA-s megoldások eladása eléggé gyenge volt, bár kétségtelen, hogy alig kaptak reklámot.
Olyan szinten, mint a hangkártyák piaca biztos fennmarad a VGA-piac is. A többi a reformokon múlik. Ha kitalálnak valamit a gyártók, akkor komolyabb gond nélkül is átvészelhetik a VGA-k az IGP-k nyomulását.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) Abu85 válasza antikomcsi (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csakhogy a régi Athlon II eltűnik. Az AMD-nek már most nehezére esik eladni a terméket, mert a partnerek IGP-s porcit akarnak. Erről szól a hír, hogy az OEM-ek igényei megváltoztak. A CPU+VGA már nem gazdaságos számukra. Egy lapkában kell nekik mindkettő.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) LackoMester válasza atti_2010 (#28) üzenetére


LackoMester
addikt

középszinten minden játékot elvisz 1920x1080-ban is azért erre nem vennék mérget, persze, ha valakinek elég a 15-20 FPS akkor ámen. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#32) Taranti


Taranti
senior tag

És ez azt jelenti, a csúcskategóriás CPUkban is lesz IGP? Mert ha tényleg megszűnnek az alap VGA-k, és valaki mondjuk Bulldozert/Core i7 980X-et vesz, mivel jeleníti meg a képet? Vesz 60k+-ért egy csúcs VGA-t, amire esetleg abszolút nincs szüksége? Bár az Intel csúcs SB-i tényleg ilyenek...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#33) Abu85 válasza Taranti (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A csúcskategóriás CPU-k a szerverpiacra készülnek. Oda nem kell IGP. Az asztali verziókban sem lesznek.
Egyelőre nehéz megmondani, hogy az új igények mellett hol fogják felvenni a VGA-k a fonalat. De elméletben, aki felsőházból választ procit, az többnyire nem belépőszintű VGA-t vesz a termékbe. Persze eleve az sem mellékes, hogy a teljes asztali PC-s piac alig 10%-a költ 200 dollárnál drágább CPU-ra. 400 dollárnál drágábbra meg alig 2%. Biztos lesz olyan akinek ez a helyzet nem tetszik, de a többség úgyis combos VGA-t vesz a combos porcik mellé.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) antikomcsi válasza atti_2010 (#28) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Most néztem Tamás hardverén, hogy az APU mellet ott van a kis diszkrét vga, amíg a 965 mellet csak az integrált.

(#35) Pepe78


Pepe78
senior tag

A teszteket elnézve ez elég biztatónak néz ki...
Nem gondoltam volna , hogy PCI-E Vga nélkül is lehet élvezhetően játszani valamit. :DDD
Óriási húzás ez az AMD- től.
Vga piac így jelentősen átalakul majd.
:C :C

(#36) easy...rider válasza Calibos (#22) üzenetére


easy...rider
őstag

Nem értek egyet. 720P-ben sok játék fog menni rajta.
Én a 42"-os TV-men nem tapasztalok nagy különbség 1080P és 720P között. (ha direkt azt figyelem mi a különböző, akkor persze észreveszem, de akkor meg nem a játékra figyelek :) )

Szóval egyszerűbb és főként olcsó játékos gépek építésére szerintem tökéletes.
Ha meg filmet akarsz rippelni, vagy egész nap "winrar-ozni" akkor nem ez a te géped.
Erős játékos konfighoz meg majd buldózer

(persze ez magánvélemény, nem kell vele egyetérteni) ;)

Taranti
Ezt nem tudom, de lehet hogy itt lesz valami alaplapi okosság mint a mostani chipseteknél. Nem olyan nagy kaland szerintem az AMD-nek egy integrált GPU-t beletenni valamelyik északi hídjába.

Már csak azt remélem hogy lesz ITX-es formátumban is ilyen alaplap. Van erről valami infó?

[ Szerkesztve ]

(#37) Abu85 válasza antikomcsi (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs ott. A HD6550D az IGP neve. Meglepő a tempója, de ennyire gyors.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) Taranti válasza Abu85 (#33) üzenetére


Taranti
senior tag

Na igen, tulképp az járhat rosszul, akinek nagy számítási teljesítmény kell, de alap VGA elegendő. Ha már itt tartunk, a szerverekbe mit fognak "megjelenítő" néven beépíteni?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#39) Abu85 válasza Taranti (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amiket eddig. A szerverpiacon az a jó, hogy a dzsunka megjelenítőkért is 100-200 dollárt kérnek. Az asztali piac a kérdéses, mert ott nem lehet heroináron adni a holmikat.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) mghltm válasza atti_2010 (#28) üzenetére


mghltm
addikt

minden jatekot full hd-ban? kukaba a cypress pro-val! :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41) antikomcsi válasza antikomcsi (#34) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Na ezek a jófajta jelölések. A "2"-es nincs ott a jelölésben. Akkor mégis simán ment az APU, anyu nélkül. :B

(#42) atti_2010 válasza antikomcsi (#34) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nincs amellett semmi de azt bírom hogy a Tomhardwer egy idle fogyasztást már nem mert mérni.

tiborandras Itt a részletesség és az elsimítás a kulcs, azok zabálják a nagyobb VGA-kat ha elkezded emelni, de ha nem vagy elvetemült játékos figyelmen kívül hagyható.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#43) easy...rider válasza easy...rider (#36) üzenetére


easy...rider
őstag

mármint Socket FM1-es micro ITX alaplap lesz e?

[ Szerkesztve ]

(#44) joi29 válasza easy...rider (#36) üzenetére


joi29
őstag

Ha meg filmet akarsz rippelni
Az API-ban épp ez a tulajdonság lesz az ami borsot törhet az ellenfél orra alá,
mivel ez az IGP sokszorta gyorsabban lesz képes videót kódolni mint
bármelyik hasonló árkategóriájú processzor.

[ Szerkesztve ]

(#45) Abu85 válasza easy...rider (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ASRock csinál Mini-ITX-es A75-ös alaplapot. Valamikor szeptember körül akarják a bedobni a mély vízbe.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) madgie válasza joi29 (#44) üzenetére


madgie
titán

Melyik ellenfél orra alá? Amelyiknél ott a Quick Sync már év eleje óta? Azt nem lesz egyszerű földbe döngölni, de hajrá :)

(#47) atti_2010 válasza Abu85 (#45) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Valamikor szeptember körül akarják a bedobni a mély vízbe.Nehogy bedobják már a víz árt neki! :)

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#48) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

eyefinityhez akkor diszkrét kártya kell továbbra is?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#49) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Ez mind szép és jó, de én azért szeretnék még külön VGA-t venni. A következő lapomat is úgy nézegetem, hogy bele lehessen majd tenni kettőt hármat :))

Átlagfelhasználónak, vagy aki csak néha-néha játszogat, komoly alternatíva egy ilyen rendszer (prociban a videókártya is, elfogadható áron, skálázott teljesítménnyel) :C

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#50) devast


devast
addikt

Hát ezt se nekem találták ki :)
Nem szidom, nem is dícsérem. Az amd-nek biztos nagy lépés ez. Számomra viszont kb egyhelyben toporgás. Eddig is megkaptad ugyanezt, kb ugyanennyiért, csak két darabban. Majd meglátjuk milyen lesz a bulldozer.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.