Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Arcanine


Arcanine
csendes tag

Kiváncsi leszek, hogy a jelenlegi Watch szériát lefrissítik-e az új rendszerre, ahogy azt pár éve fordítva már megcsinálták.

(#2) Szultino


Szultino
csendes tag

ööö... nem arról volt szó, hogy a whereóesz gagyi, nuku üzemidő, lassú, és amúgyis hagyjuk, a tizen ehhez képest meg maga a hájperszuper wasisdas?

Amúgy én örülnék ha ez beválna, mert a wearos közelebb áll ahhoz, hogy ténylegesen ki lehessen egy telefont váltani olyan helyzetekben, ahova nem szívesen vinném magammal, de elérhető kell maradjak, akár IM-en is.

Samsung nem hiszem, hogy belemenne a dologba, ha ez visszalépés lenne...

(#3) MrPetya19 válasza Szultino (#2) üzenetére


MrPetya19
addikt

"ööö... nem arról volt szó, hogy a whereóesz gagyi, nuku üzemidő, lassú, és amúgyis hagyjuk, a tizen ehhez képest meg maga a hájperszuper wasisdas?"
Pont ezen gondolkoztam, meg a wearOS se túl gyors, és még rajta a oneUI. Kíváncsi leszek...

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#4) adamklark


adamklark
senior tag

pont ez hiányzott..

(#5) blueMerle


blueMerle
veterán

Jaj nemár :(

(#6) Maxxy10


Maxxy10
addikt

"Galaxy Watch Active 4"
Kijott mar a harmadik? :F

(#7) Arcanine válasza Maxxy10 (#6) üzenetére


Arcanine
csendes tag

Watchból se volt 2, ahogy noteból se 6. Gondolom szinkronba hozzák a számozást. :)

(#8) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Jelenleg nagyon jo a Tizen, app is boven van ra, nem ertem a valtast. Ha elrontjak, akkor telobol is mas markat fogok nezni.

(#9) Skynet258


Skynet258
veterán

Hát ez meglepő hír, azt hittem a Wear-t már eltemettük. Nekem megváltás volt Tizen-re váltani a Wear után, szóval annyira nem örülök a hírnek. :U

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#10) doooo válasza Skynet258 (#9) üzenetére


doooo
veterán

A Google elvileg szinte az alapoktól átdolgozza idén a Wear-t... Majd kiderül nemsokára, hogy mi sül ki ebből...

(#11) MrPetya19 válasza Skynet258 (#9) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én most akartam Tizenre váltani Wear-ről....

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12) janeszgol válasza doooo (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

En meg azt is kinezem a Google-bol, hogy a legnagyobb androidos gyartoval kooperacioban fejleszti.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) adamklark


adamklark
senior tag

sok az 'elvileg', minek kell változtatni ami működik

(#14) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Én bízom ebbe a közösködésbe. A Tizen tényleg jó volt, de én pl Pont azokkal az appokkal szenvedtem meg, ami nekem kellett volna: Listonic bevásárló app, sokáig a Strava sem volt jó, az Endomondo sem (+). Mostmár Gugliéknak ott van a Fitbit is a hátuk mögött. Szóval én várom.
Ha nem jön be, még egyelőre lehet venni Active 2-t, GW3-at is. Vagy ott van az új Garmin Venu 2, amit pont a Samu új órái miatt nem vettem még :D

(#15) Huntszy


Huntszy
tag

Ez jó hír. A WearOS egy fos, de mindenkinek jobb lenne ha jó lenne és tényleg lenne egy értelmes alternatíva az Apple Watchnak nagy felhasználói bázissal és széles app támogatással de azért a WeatOS jelenlegi hibái nélkül.

Igen a WearOS-nél jobb a Tizen de egy egymárkás rendszer támogatása sosem lesz olyan nagy Android vonalon mintha közösen csinálnák. Így a Samu is jól jár, ha mélyen bele tud folyni a WearOS fejelsztésébe és kikupálni úgy, hogy jó legyen akkor az órái továbbra is jók lesznek, cserébe mivel nagyobb lesz az OS piaca így több lesz rá az app, így maga a Samu is több appot tud kínálni az óráihoz. Persze így a konkurencia is ugyan azzal az OS-el jön de bízhat abban, hogy HW-esen az ő órái továbbra is jók/jobbak leszek, megvan a nevének a patinája, tüzetesen ismeri a rendszert hiszen menne van a fejlesztésében (sőt akár még a saját HW-iket észben tartva tolhatnak be changeket) így azért valamennyi előnye van egy n+1 kínai gyártóval szemben a piacon.

Összességében én ezt egy Win-Win helyzetnek látom. Mostmár csak az kell, hogy tényleg dobjákk ki a fenébe a régi WearOS-t, nyissanak egy vatta új projektet és a Samu tapasztalatával, a Google hátszelével és ökoszisztémájával csináljanak egy nagyon király Apple Watch alternatívát.

(#16) Decske válasza Arcanine (#1) üzenetére


Decske
aktív tag

Nem lesznek frissítve, maradnak Tizen-en. Kapnak még 3 év szoftvertámogatást és kifújt.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#17) Kanczy válasza Decske (#16) üzenetére


Kanczy
veterán

Ez már biztos? S3 tulajként nem örülnék egy zsír új OS-nek.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#18) moleculez válasza doooo (#10) üzenetére


moleculez
veterán

De imádom ezt az alapoktól újragondoltuk dumát. Mind az x millió sok kódot átnézték, a teljes UX-t újratervezték... Hagyjuk mán' :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#19) Luser2000


Luser2000
addikt

Juppiiii! Akkor ezzel együtt jön a GPay is!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#20) Duree


Duree
veterán

Szerintem ez egy jobb megoldás, legalábbis papiron meglátjuk mint hoz a jövő. Viszont remélem nem akarják méreg drágán árulni?

duree54

(#21) Schuler888


Schuler888
senior tag

Nagyon remelem hogy tenyleg az alapoktol kezdik ujra a Wear OS-t, mert azutan a szaggatos, sok helyen inkonzisztens rendszer utan megvaltas volt a Tizen. Na meg akkor remelem alap, hogy lesz API vernyomas es ECG, meg a keszulo vercukormereshez, mert ha jol remlik WearOS-es orakon az ezereves pulzus es SpO2 a max amit tudnak

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#22) Wajk


Wajk
addikt

háát, eddig akkumulátor kezelésben eléggé alulmaradt a legtöbb riválissal szemben. (én min. 1 hetes üzemidőt preferálnám) De ha újraírják az alapoktól és sikerül, akkor rám számíthatnak :K

Mivel a Tizen is elég jó volt ebben remélem a Samsung-nak már kézzelfoghatóbb infói vannak ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#23) arn


arn
félisten

No ezt is megeszi a google... garmin hasznalhatna vegre.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) Decske válasza Kanczy (#17) üzenetére


Decske
aktív tag

Igen. "Meanwhile, Samsung said that its existing smartwatches will continue to run Tizen and it’ll continue to support the OS for three years. But moving forward, new devices will use this co-engineered Wear OS instead."
Forrás

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#25) kalimist


kalimist
aktív tag

És vajon mikor fognak fejlettebb SoC-ra és fejlettebb gyártástechnológiára költözni? A Cortex A53 (Exynos 9110-ben és Snapdragon Wear 4100-ban is ez van) jövőre 10 (!!) éves.

(#26) Kanczy válasza Decske (#24) üzenetére


Kanczy
veterán

Zsír, köszi :R

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#27) babosmiki


babosmiki
addikt

Na fasza... :((

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#28) maximilien88 válasza turbulencia8 (#8) üzenetére


maximilien88
tag

a Tizen után én megfogadtam hogy akkor lesz újra okos órám (és nem konnekted vacak zárt rendszerrel) ha mindezt meg tudom oldani app-okkal
* idokep (MO-n sokkal pontosabb mint egy global Weather vmi)
* banki app-jaim
* nfc fizetés
* tőzsde app-jaim (bróker cég + investing.com)
* okos otthon app-ok, Xiaomi Home, Smart life, stb, klímához persze másik
* transmission, kodi stb app-ok vezérléshez

ezek mind bent vannak a Google Play-ben most telefonra. A Samsung még a saját okos otthon rendszeréhez se adott ki rendes Tizen app-ot, mondogassad a bixby-nek hátha megérti.

(#29) arn válasza maximilien88 (#28) üzenetére


arn
félisten

Erre van az okostelo. Ez egy masik eszkoz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) adamklark


adamklark
senior tag

most előttem van hogy büszkén emeled a karod és a csuklódon intézed a tőzsdei műveleteket, banki fizetés az tényleg hiányzik samsung órából (mókolás nélkül), ami special nem Tizen hibája hanem üzleti balfaszkodás (máshol elérhető amúgy)

(#31) ShadowX válasza maximilien88 (#28) üzenetére


ShadowX
őstag

Akkor sokáig nem lesz még okosórád. :DDD
Egy részét még éretném is, de pl miért akarod a a tőzsde és banki appjaidat egy ~1,4"-es kijelzőről vezérelni? Az okosórák inkább kiegészítők, semmint telefon helyettesítők.

Én pár hónapja vettem egy Watch Active 2-t, sokkal jobb, mint az előtte használt Huawei Watch GT2-m. Alapvető funkciókra nagyon jó, sokszor nem kell felvenni a telefont miatta az asztalról és ez elég is. De ha ezen kéne banki dolgokkal szórakozni, vagy még inkább tőzsdei, belebolondulnék, hogy mellényomok és ugrik a lóvé.

(#32) kakuk.tamas válasza maximilien88 (#28) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ezt egy Apple Watch szinte hozza is…

Hírhez:

Volt WearOS-es órám (több is), volt GWA2-m is és ezerszer jobb volt, mint a Wear-es társai. A Samsung szerintem most fogja elbaszarintani az óráit… :U Ha váltottam volna iOS-ről vissza droidra, Samut vettem volna az órái miatt. De ezek után…

Röhögnék, ha váltana a Samsung, és bejelentik a magyar bankok, hogy elérhető a SamsungPay nálunk is.

Remélem az okostv rendszerét nem akarja bántani a Samsung, mert akkor elveszített teljesen.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#33) MrPetya19 válasza kakuk.tamas (#32) üzenetére


MrPetya19
addikt

Bátyám pont iOS-hez vett Galaxy Watch-ot, mert a wearOS nem nyerte el a tetszését.
"Röhögnék, ha váltana a Samsung, és bejelentik a magyar bankok, hogy elérhető a SamsungPay nálunk is."
Ez egy jó ötlet :DDD

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#34) róland


róland
veterán

Ha már így összebútoroznak, akkor Samsung Pay helyett akár jöhetne a Google Pay is a Samsung Tizen-es óráira!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#35) kakuk.tamas válasza MrPetya19 (#33) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Én is használtam a Active2-t az elején iOS-el, és meglepően jól elvolt a két eszköz egymással.
Akkor cumizná be a Google és a többi gyártó, ha az Apple natívan támogatná a Watchot droidon.

Kíváncsi lennék hány ember venne Watchot a droidja mellé.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#36) ShadowX válasza Decske (#16) üzenetére


ShadowX
őstag

Ez sem így konkrétan igaz...


Amúgy arra is kíváncsi leszek, hogy ezeken az új wearos-es csodákon marad -e a samsung munkaprofil támogatása....jelenleg ugye nem küldenek a pixelek sem munkaprofil appokból értesítéseket az órákra. Egyedül a samsung telefonok teszik, samsung órákra (galaxy wearable appban állítható). Nálam ez volt az egyik ok a pixelről samura váltásnál (óra + telefon).

(#37) Wajk válasza kakuk.tamas (#32) üzenetére


Wajk
addikt

A Bixby-t már kukázza, elkezdte lecserélni a Google Asszisztens-re... szóval elég nagy összeborulás van a háttérben, nekem az jön le.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#38) Decske válasza ShadowX (#36) üzenetére


Decske
aktív tag

Köszi a pontosítást (a Google fordítós mondatodat nem feltétlenül értem, mit akar mondani), az én forrásomban ez nem volt benne.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#39) ShadowX válasza Decske (#38) üzenetére


ShadowX
őstag

Melyik google fordítós? Reggel volt na. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40) Decske válasza ShadowX (#39) üzenetére


Decske
aktív tag

A kávé nagy úr! :DD A legelső mondatra gondoltam.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#41) HoldfenyLuna válasza Wajk (#37) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Mondjuk ez nekem plusz pont. Bixby az utóbbi időben nem mindent úgy csinál, mint korábban (pl korábban azt mondtam, hogy set silent mode vagy turn on silent mode es Minden hangot kikapcsol, utóbbi jó időben ezt vagy nem érti vagy csak a csengőhangot nullazza le). Vízszont a rutinjai pöpecek, és azok a funkciók tényleg automatán működnek, amik pl Apple esetében nem. Pl ha beérek a melóhelyre (cím alapján), akkor lenémítja az összes hangot és ha eljövök, akkor mindent visszakapcsol. Ezt imádom benne. Almánál ez nagyon hiányzott nekem.
Szerintem Guglinak és Samunak is jól jön ez a házasság. Van mit összerakniuk.

Már csak a diktálás lenne olyan verhetetlen, mint Almánál.

[ Szerkesztve ]

(#42) Wajk válasza HoldfenyLuna (#41) üzenetére


Wajk
addikt

én sem negatívra gondoltam, szerintem is jó. :K Minél több eszközön van használva, annál jobb lesz. Bixbynek azért megvoltak a maga korlátai. A Samu valszeg rájött, hogy az erőforrásokat inkább másra irányítja. Ezt a játszóteret meg meghagyja a "nagyoknak".

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#43) HoldfenyLuna válasza Wajk (#42) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Ja, nem is úgy értettem, hogy negatívként írtad, csak közben rámjött a szof#*ás és eszmebjutott ez meg az, meg hogy minek örülnék még :C

(#44) MrPetya19 válasza HoldfenyLuna (#41) üzenetére


MrPetya19
addikt

"Bixby az utóbbi időben nem mindent úgy csinál, mint korábban"
Nekem ezt a google is szereti eljátszani időről időre.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45) Huntszy válasza MrPetya19 (#44) üzenetére


Huntszy
tag

Csak abból a serviceből nem kukáznak dolgokat ami már halott. Sajnos ez néha a jó dolgokat is eléri :S

(#46) Schuler888 válasza Huntszy (#45) üzenetére


Schuler888
senior tag

Bixbynek tuti halal. A samsung az osszes hangprojektoranak a reklamjaban az alexat "reklamozza" mint asszisztens

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#47) MrPetya19 válasza Huntszy (#45) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én nem a service-re gondoltam, hanem hogy a szimpla Call my mum is sok a google-nek néha, néha meg nem.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.