Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Az tök jó lenne, ha csak szoftveres a dolog, mert akkor xda pillanatok alatt megcsinálná nemhivatalosba a 11 Ultrára is :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) joey04


joey04
titán

fossák magukból a telefonokat, de a 11 ultra folytatása meg már hónapokat késik...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Örvendetes hír, amíg van google liszenszük 🙃

¯\_(ツ)_/¯

(#4) mjani1172 válasza Zsoleszhun (#3) üzenetére


mjani1172
addikt

Mit tudsz? :)

(#5) Segal válasza joey04 (#2) üzenetére


Segal
veterán

Meg kellett várni vele a 8+ Gen1 bejelentést...

mjani1172Í: Csak 1 troll a sok közül...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#6) joey04 válasza Segal (#5) üzenetére


joey04
titán

Meg kellett várni vele a 8+ Gen1 bejelentést...

reméljük jobb lesz mint az elődje. az ígéret megvan, de még húzni is kár volt rajta. csak ne melegedjen, és ne merüljenek vele a telefonok. elég lett volna "stabilizálni".

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) janeszgol válasza Segal (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Zsoleszhun mint troll? Azt nem hiszem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Csak az jutott eszembe, hogy a huawei is végig ment ezeken a lépcsőkön és most hol van :)

¯\_(ツ)_/¯

(#9) Donki Hóte válasza Segal (#1) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Én meg remélem, hogy NEM csak szoftveres lesz a dolog, mert az olyan lenne, mint amikor valaki elviszi az ezer köbcentis turbómotoros autóját chiptuningra, majd gyorsulási versenyen akarja lenyomni a kétezres turbós autókat.

A szoftveres finomítás természetesen fontos, de pont a Leica az, aki hardverben (optikában) is érdemi előrelépést tud felmutatni a fröccsöntött műanyag optikás telefonokkal szemben.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#10) pusszycat válasza joey04 (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jobb lesz mert kevesebbet fogyaszt, tehát nem melegszik annyira, pedig 10% gyorsabb is. pl. +17 óra zenelejátszás, +5.5 óra telefonbeszélgetés, +1 óra játék ez ugyanakkora akkuval értendő.
Ja ez nem mind egyszerre vagy ez vagy az. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#11) joey04 válasza pusszycat (#10) üzenetére


joey04
titán

Jobb lesz mert kevesebbet fogyaszt, tehát nem melegszik annyira, pedig 10% gyorsabb is

igen, a marketinget olvastam, az minden évben hasonló. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) Graphics válasza Zsoleszhun (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Huawei-t még mindig a hálózati üzletág miatt lőtték le.

A mobilipar kiesése másodlagos eredmény volt.

Nem azért vették el a amcsi licenszeket, mert a Huawei mobilipari tényező volt, hanem mert a hálózati üzletág csípte a szemét az Amcsiknak... Okkal persze.

De ezt ne itt. Van már rá millió totyik.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Segal válasza Donki Hóte (#9) üzenetére


Segal
veterán

Szerintem megkapja az újabb optikát a telefon, de így elsőre a Leica (főleg az idő rövidsége miatt) tutira valami szoftveres dolog lesz és majd a későbbi modelleken lehet több annál.
Én csak azt írtam nekem speciel jó lenne, ha 1:1-ben csak szoftver lenne mert az egyből átmókolható a 11-re. :K
VViszont ami tuti hogy nálam a 12 ki fog maradni mert a 11 is egy remek telefon :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#14) Plug Life


Plug Life
senior tag

„közösen fejlesztett” = megveszik a Leica címkét 😂

(#15) roli543


roli543
őstag

Gsmarena szerint júliusban érkezik.

Remélem nem csak egy felirat lesz a telefon hátulján

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#16) Segal válasza roli543 (#15) üzenetére


Segal
veterán

Tutira nem csak annyi lesz. :N
A telefon árán is látni fogod a partnerséget :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#17) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Ha pont ugyan az maradna a kamerás hardver, akkor már veszem is vissza a 11 ultrát.
Persze fontos a szoftveres dolog is, de azért kb az összes gyártó ezt csinálta idén, semmi hardveres fejlesztés csak szoftveres, na meg is látszik mennyivel lettek jobbak. Hát semennyivel..!
Tapasztalat mert volt kb az összes ide csúcs és tavalyi is.
Igaz a mi 11 ultrában lévő gn2-es szenzort azóta sem tudták lelépni, de azért na legyen már még jobb. :)

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#18) Donki Hóte válasza Segal (#13) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha márciusban kiderült, hogy együttműködnek, akkor kb. az idei év elején kezdhették a közös munkát. Mivel a telefon csak júliusban fog debütálni, akkor ez a fél év pont egy átlagos Xiaomi telefon fejlesztési periódusa, vagyis nem lehet szűkös időre hivatkozni.

Közös szoftverfejlesztésnek nem tudom, hogy lenne-e értelme, hiszen a Xiaomi fotós szoftverei elég jók, pl. az Isocell szenzorból rendre jobb képeket hoznak ki a Xiaomi telefonok, mint maga a szenzor gyártója, a Samsung a saját telefonjaiban.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19) Segal válasza Donki Hóte (#18) üzenetére


Segal
veterán

Akkor úgy írom elsőre minek sütné el az összes lőport a gyártó, ha a bemutatón a Leica szó hallatán is extázisban lesz a tömeg?
Csak csinálni kell egy prezentációt hozzá (amit szoktak is ugye a Xiaomi bemutatókon) ami kiemeli hogy pár "Leica filterrel" mennyivel jobbak lesznek a képek és kész. Zabálni fogja a nép...
Aztán a kövi verzióban már jöhet 1-2 lencse is az optikába, de így elsőre kizártnak tartom :(

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#20) Elit3Zotya válasza Segal (#19) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Lehet a szoftverrel trükközni egy bizonyos fokig, de van az a határ ahol már csak a hardveres fejlesztés hoz látható különbséget, de a gn2-es szenzorból lehet tudnak még jobbat kihozni, már ha tényleg az marad, de nehogy a végén visszalépés következzen. :DDD

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#21) juuzer válasza Plug Life (#14) üzenetére


juuzer
addikt

Mint az OnePlus a Hasselbladot? :DD

Vamos a la playa.

(#22) Plug Life válasza juuzer (#21) üzenetére


Plug Life
senior tag

Iparági praxis szerint...

(#23) Segal válasza Elit3Zotya (#20) üzenetére


Segal
veterán

Itt nem is okvetlenül az a lényeg hogy jobb, hanem hogy több.
Ahhoz hogy jobb legyen nem feltétlen kell Leica licensz, mert az további optimalizációval is megoldható, itt inkább arra mehet a fókusz a prezentáción hogy miket tud pluszban felmutatni kamera fronton a telefon.
Pár hangzatos név mögé bújtatott szoftveres újdonság...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#24) Noukoum válasza Graphics (#12) üzenetére


Noukoum
veterán

Persze, azért fut a Huawei laptopon a legújabb hivatalos Windows 11. :U

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#25) Graphics válasza Noukoum (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én hálózati üzletágról és mobilokról beszéltem, a laptopokat egy szóval sem említettem.

Szerk.: Nem értem miért forgatod ki a szavaimat, eddig eléggé hasonló véleményen voltunk... Na mindegy. Jó szórakozást.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) Noukoum válasza Graphics (#25) üzenetére


Noukoum
veterán

Tehát lelőtték a mobilágat a hálózati üzletág miatt, de a laptopágat meg meghagyták.

Nyilván… :C :C :C

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#27) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Csak nekem tűnt fel, hogy az emberünk ujja a dedikált kameragombon van? :C
Lehet lesz egy értelmes droidos telefon is a piacon. Várós!

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#28) pusszycat válasza kakuk.tamas (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszem romlik a látásom, nem látok semmit a kezében. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#29) kakuk.tamas válasza pusszycat (#28) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Jajj, hát Te. :DDD Érted hogy értem. :)
De tökre úgy tartja az ujját, nem? Legalábbis én nem így szoktam tartani az ujjam fotózáskor.

(Jobb kéz mutatóujj)

Tökre jó lenne egy dedikált kameragomb. Meg max 6.1".... :C

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#30) Karavik


Karavik
veterán

Már tavaly decemberben tudtam (még a Xiaomi 12 széria bejelentése előtt), hogy nem lesz Xiaomi 12 Ultra 8 gen 1-el csak a következő generációs 8+ gen 1-el 2022q3-ban. Ezt anno több fake Xiaomi 12 Ultra híresztelős topikban leírtam itt MA-n is.

De nem véletlenül vártak vele ennyit, mert ennél a telónál mindennek stimmelni kell maximálisan. Másrészt pedig ez lesz a következő telóm 😜

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#31) Segal válasza Karavik (#30) üzenetére


Segal
veterán

Mindent nem fog ez sem megkapni, mert a kijelző alatti előlapi kamera esélytelen...
Valahogy a folyékony lencse is nagyon eltünt a Fold bejelentése után...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#32) Karavik válasza Segal (#31) üzenetére


Karavik
veterán

Eddig a kijelző alatti selfie kamera képminőségben még nem érte el azt a szintet, hogy kilépjen a experimental feature kategóriából, ezért a MIX4 kiváltsága maradt. Egy "concept" telóban elmegy, ott úgy is a technológiai megmérettetés a lényeg, hasonlóképpen a liquid lens a Fold-ban.

Azért titkon reménykedem, hogy minőségben tudtak előre lépni annyit, hogy viszont láthatjuk az under display selfie kamerát a 12 Ultra-ban.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#33) Elit3Zotya válasza Karavik (#32) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

A mix4 -ben azért nem volt 2k-s kijelző, mert nem tudták megoldani azzal a felbontással, de azóta lehet tudtak rajta annyit fejleszteni, hogy belekerüljön.
Az biztos, hogy a mix 4 ben nagyon jól megoldották, mert én nem nagyon vettem észre, hogy ott a kamera.
De a minőség ahogy írtad is, nem volt a legjobb, de inkább lenne itt is az aminőség 2k felbontáson, csak ne lenne kameralyuk.. :)

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#34) joey04 válasza Karavik (#30) üzenetére


joey04
titán

és akkor ultra lesz a neve? mert azt is mondtad, hogy nem lesz ilyen készülék.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) Karavik válasza joey04 (#34) üzenetére


Karavik
veterán

Pontosabban azt mondtam, hogy 8 gen 1-el biztosan nem lesz Ultra amivel kizártam a 2022 q1 és q2 megjelenést

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#36) joey04 válasza Karavik (#35) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Segal válasza Karavik (#35) üzenetére


Segal
veterán

Mediatekkel vagy Exynossal lehetett volna ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#38) Karavik válasza joey04 (#36) üzenetére


Karavik
veterán

Itt a proof 1: [link] 2: [link] 3: [link]

De ezeken kívül is kifejtettem már többször, több topikban, több hsz-re reagálva is, most hirtelen ezeket találtam.... Én csak leírtam a tényeket az álhíreszteléseket megcáfolva

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#39) Graphics válasza Karavik (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Így igaz, az ingres lett az F4 GT és a Redmi K50 Gaming

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) joey04 válasza Karavik (#38) üzenetére


joey04
titán

értem

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) Zsoleszhun válasza joey04 (#40) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nem jól értelmezed, olvass vissza. Azt írta a 12-es széria megjelenésekor nem lesz ultra, a flagship a 12 pro lesz.

¯\_(ツ)_/¯

(#42) Graphics válasza Zsoleszhun (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Érti ő, csak nem akarja, pedig épp ott beszélték, tehát még vissza is kereshető.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) Karavik válasza joey04 (#40) üzenetére


Karavik
veterán

Nem úgy tűnik...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#44) joey04 válasza Karavik (#43) üzenetére


joey04
titán

Ja jó lesz ez az ultra mix :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) joey04 válasza Zsoleszhun (#41) üzenetére


joey04
titán

Én csak arra a részre reagáltam amit mi beszéltünk ott, hogy mással miket beszélt meg később hogy bővítette az nem volt téma részemről.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#46) Bálint85


Bálint85
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek a Xiaomi 12 ultra verni fogja a Honor Magic 4 Ultimate vagy a Pro szériát? A Xiaominak vagy a Honornak megbízhatóbb a szoftverje? :F

:R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#47) pusszycat válasza Bálint85 (#46) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem Honor Magic 4 Ultimate a jobb, kamerában is.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#48) Donki Hóte válasza Bálint85 (#46) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezen a szinten annyira kicsik a különbségek, hogy a "verni fogja" kifejezésnek abszolút semmi értelme.

Sokak véleménye szerint a Xiaomi az elmúlt időszakban nagyon ráment a szemnek szépre hangolt fotókra, sajnos a természetesség rovására.

Ha a 12Ultra a várt szintű kamerát fogja tartalmazni és kicsit visszavesznek túlszínezettre, túlszaturáltra, túldinamikázottra hangolt kinézetből, akkor nem lesz rosszabb, mint a Magic4 Ultimate.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#49) Karavik válasza joey04 (#45) üzenetére


Karavik
veterán

Onnan indult a beszélgetés, hogy 2021 decemberében nyitott "Bemutatkozott a Xiaomi 12-trió" topikban megkérdezted "hol a flagship". Erre a szálra reagálva írtam, hogy "Már bejelentették, csak nem Ultra-nak hívják hanem Pro-nak. Ultra elnevezés most nem lesz"

Hiszen én tudtam 100% biztosan az álhíresztelésekkel ellentétben, hogy Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 SoC-al nem lesz 12 Ultra, amit pár nap múlva ki is fejtettem részletesen, lásd előző hozzászólásomban a témához kapcsolódó hsz linkek.

...és még mindig a 12 Pro a jelenlegi Xiaomi flagship, mindaddig amíg 2022q3-ban be nem mutatják a 12 Ultra-t 8+ Gen 1-el SoC-al.

Őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy el kell magyarázni...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#50) joey04 válasza Karavik (#49) üzenetére


joey04
titán

Amit pár nap múlva kifejtettél. Így van. Akkor és ott annyit mondtál, hogy nem lesz ultra. Ennyi. Hogy később ott vagy máshol mit írtál, az részemről nem volt téma. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.