Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gfefe


gfefe
őstag

Pöpec kis kari és bivaj hűtés :)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

a szürke és fekete között mi a különbség? :)

(#3) Solten válasza JoeYi (#2) üzenetére


Solten
addikt

Kicsit elcsúszott a kép, próbálom kicsinyíteni :D A fekete a 8.1-es Catalystal készült.

Saor Alba

(#4) domi007


domi007
őstag

ÖÖÖ, jó kis írás...lesz majd belőle. Nekem így még egy kicsit kevésnek tűnik, de, egy-két játékteszttel már azt mondanám ok.

De rugdaljatok, ha nincs igzaam.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#5) gfefe válasza domi007 (#4) üzenetére


gfefe
őstag

szerintem ez nem a játéktesztről van hanem a hűtésről....

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#6) Solten válasza domi007 (#4) üzenetére


Solten
addikt

Igazából tényleg jól lenne vagy 10 játékon megnézni, de ez ez egy miniteszt, linkeltem linkeket a játéktesztekhez. Amit tud a turboX tudja ez a kártya is. :)

Saor Alba

(#7) Dany007


Dany007
veterán

Had kötözködjek egy kicsit :) Persze nem rosszindulatból.

Azt írtad az elején, hogy a fő szempont a hang, a teljesítmény, és az ár.
Namost azt sose tudom megérteni, hogy a hang miért olyan nagyon fontos? Most buta módon magamból indulok ki, de ha használom a gépet, akkor vagy zene megy, vagy film, vagy játék. Tehát szinte mindig van valamilyen alkalmazás, ami messze elnyomja a gép alaphangját. Persze nem kell nagy hangerő hozzá, a házimozim (tökmind1 mert előtte erősítő+hangfal volt) 50/17-es en megy, win hangerő az első-második csík körül. Éjszaka pedig fülhallgatót használok.
Persze aludni én se tudnék a gép zúgása közben. Szóval amenyiben éjjel-nappal megy a géped, még amikor alszol akkoris (gondolom letöltés 1000-rel), ezesetben érthető a halk hardver iránti igény :)
A második szempont volt a teljesítmény. Nekem is 8800GTS-em van, ahogy neked volt. Tuninggal igaz, de durván 10500-10600 pontot kaptam a 3DM06-ban. Vagyis sz.tem teljesítményben nemsokat nyertél.
Én viszont 91 ezerért vettem a 8800GTS-t tavaly májusban :D Szóval az ár/teljesítmény arányban messze viszi a pálmát! (persze én majd egy éve vettem a kártyát)
Amúgy talán már a csavarhúzóért is megérte xD Nagyon komoly!

(#8) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Zúzós kártya, csak bűn volt AMD-s rendszerbe tenni :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9) DeltaPower


DeltaPower
őstag

megnyugodtam, a jó öreg silencer-szerű hűtés létezik 3850-en is, az accelero olyan csúnya :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#10) Solten válasza Dany007 (#7) üzenetére


Solten
addikt

Köszönöm neked és a többieknek az építő jellegű kritikát :)

Van benne valami, néha beküldöm az erősítőt, hadd szóljon a muzik :) Sokszor csak ülök a "csendben" és netezgetek, szövegszerkeztek :D Engem zavart hogy pl. gém közben ordenáré bőgés jött a házikó felől (GTS), persze idle állapotban hangja se volt. 320 MB-s kártyám volt és csinálhattam akármit, 9000-et se érte el. De szvsz az AMD prockó miatt, nem kap annyit pontot, mint az intel. Akárhogy is, ha akár megegyezik a teljesítményük az is megfelelel, a GTS-en is szépen szaladgált minden.. :) Megfelelt volna továbbra is csak komplett gépet adtam el, és nem a kártya lecserélése volt a cél.

Egyébként ha megtekintesz pár tesztet, azokban gyorsabb a turbo a G80 GTS-nél... :)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#11) RexpecT


RexpecT
addikt

Gyönyörű ez a a hűtés :K .

(#12) leviske válasza Solten (#10) üzenetére


leviske
veterán

Nagyon jó kis írás, így tovább!!! :R :)
Ja és természetesen grat. a kártyához! :R

(#13) Solten válasza leviske (#12) üzenetére


Solten
addikt

Köszi :DDD :R

Saor Alba

(#14) Gaben01 válasza Solten (#10) üzenetére


Gaben01
őstag

Korrekt kis írás,tetszik ez a hűtés.Azért egy 05-öt is futtathatnál,ott a végső pontszámba sokkal kevésbé szól bele a cpu ereje mint a 06-ban.Viszonyításképpen, a 320-as GTS-em 20.812 pontot csinál 05-ben.Kíváncsi vagyok hogy tényleg előre lépés lenne-e egy 3850 a mostani g80-amhoz képest.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#15) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Jó kis teszt, és a kártya is frankó ;) Viszont én azt hiszem maradok a kaptafánál, azaz a jobban melegedő, de gyorsabb 2900XT-nél, az mégiscsak hoz 14-15k körül 3dmark06-ban :DDD

gottagofast

(#16) Solten válasza msgt.fubar (#15) üzenetére


Solten
addikt

Egy ideig még nem kell lecserélned az biztos :) A pontszám egy dolog, a 3dmark06-ban nem vitézkedik az AMD CPU, intellel szebb lett volna a kép.

Saor Alba

(#17) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

Grat a teszthez! :C

amúgy a hűtő UV reagens

"A ramok hűtéséről külön rézborda gondoskodik!
erre nem esküdnék meg

max aluminium galvanízálva rézzel vagy festék

nézegettem HD3850 és HD3870-et is azon is alu volt csak a GPU-ra ami megy az réz

8800GTS 320MB le van maradva sok tekintetbe
Intel proci meg túl van pontozva a 3Dmark06-ba főleg a Core 2 Quad

[ Szerkesztve ]

(#18) msgt.fubar válasza Solten (#16) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Most nézem, tényleg. Intellel a tied is hozott volna 1-2 ezerrel többet, de végülis mindegy, mert játékokban nemhinném hogy lenne különbség AMD és Intel között. Vagy félremér a 3dmark06, vagy jól lepénzelték őket. Én a másodikra szavazok :)

gottagofast

(#19) Solten válasza MaSzKa (#17) üzenetére


Solten
addikt

Thx, igen egy quad procival szárnyal a 3dmark06. Meglett volna lazán a 16ezer :DDD Ezért szvsz alkalmatlan a pontos benchmarkra, de egyfajta közelítő értéknek megfelel :)

Saor Alba

(#20) Dany007 válasza MaSzKa (#17) üzenetére


Dany007
veterán

kövezz meg ha tévedek, de ahogy látom abban az értékelésben amiről képet szúrtál be a 3870 X2-t veszik 100%-nak. Ami ugye 2 magos. Gondolom erre utal az X2 jelző.
Szal ebből adódóan még jó hogy lenyomja az összes többit. Az lenne a csunya ha nem!
Ahhoz képest viszont lassúnak tűnik, hogy alig 20%-kal jobb mint egy sima egymagos GTX. Szal ebből nekem úgy tűnik, ez kb olyan mint az nvidiás SLI, 2 kártya de csak 30-40% plusz teljesítmény...

(#21) Gaben01 válasza Solten (#19) üzenetére


Gaben01
őstag

Csak magamat és Rover623 kollégát tudom idézni, 05-el kell vga-kat összehasonlítani: link
Jó lenne egy 05-ös eredmény is.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#22) Solten válasza Gaben01 (#21) üzenetére


Solten
addikt

Okay, meglesz :)

Saor Alba

(#23) Dany007 válasza msgt.fubar (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Ez meg egy kicsit túlzás szerintem. Mármint okés, hogy volt ilyen botrány a 3Dmark meg az Intel, vagy asszme az Nvidia között. De most azért mindent erre fogni?
Nem azt mondom, h rossz az AMD, de azért az Inteltől manapság egy kicsit le van maradva.
Amúgy tényleg ezért kéne néhány géjm teszt. Abból egyértelműbben kiderülnek a dolgok. Na de ott meg azt szokták mondani, hogy az is Nvidiára meg Intel-re lett optimalizállva. Hát végülis igen. És? Mocsok dolog az tény. De ha ezzel mindenki tisztában van, akkor mért vesznek amd-t?
Tavaly májusban én is azért vettem Intelt mert jobb volt mint az amd. Ez van. Ha meg arra optimalizállják a játékokat /programokat, akkor naná, h azt fogok venni. Sajnos ez marketing. Nekem is így éri meg, meg nekik is. (persze ha kiszorítják az amd-t akkor már nekem se fogja megérni, szal én szurkolok az amd-nek!)

Edit: ha már géjm teszt. Nekem a Crysis 35-45fps-sel ment átlagban, 1280-ban textura high, shadders high, object high, minden más very high, Vista alatt. Plusz be volt kapcsolva az r_motionblure 3, meg az r_deptfield 2 ha jól írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Solten válasza Gaben01 (#21) üzenetére


Solten
addikt

Addig is:

Synthetic benchmarking: 3DMark 05 & 06 Business Edition

[link]

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#25) RexpecT válasza Solten (#24) üzenetére


RexpecT
addikt

Nem látszik rendesen a kép :) .

(#26) Motion_Blur válasza MaSzKa (#17) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez a kép iszonyat nagy hab, nézd meg 3870 X2 tesztet tweaktown-on, 2 mag ellenére sokszor végez a 8800-ak alatt... ;)

+ 8800GTS 320MB is erősebb kártya, mint a HD3850 (mindkét kártyám volt/van, tudom miről beszélek)

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27) Solten válasza RexpecT (#25) üzenetére


Solten
addikt

Akkor:

[link]

Saor Alba

(#28) Gaben01 válasza Solten (#24) üzenetére


Gaben01
őstag

Hááát,engem nem győzött meg :)
Jó kártya ezt nem vitatom,de azt hiszem marad az gts a gépemben.
Viszont ez a PowerPlay energiatakarékos funció jól hangzik.Ennek érződik-e a hatása?Pl a hőmérsékleteknél?

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#29) Zin


Zin
senior tag

Jol nez ki :R

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#30) leviske válasza Dany007 (#20) üzenetére


leviske
veterán

Ugye tudod, hogy az a kétmagos kari, amit leakarsz húzni...ahoz képest, hogy "csak" 25-30%-al lép meg 1280x1024-ben...olcsóbb mint a GTX!!!! Csak ugy ennyit a fikázásról és arról, hogy mit illik és mit nem. ;)

Azt meg megint nem veszed észre, hogy a maga 450$-os árával egy 600$-os kártyát (Ultra) is lever... :)

Senki nem mondta, hogy éljenezze mindenki a X2-t, de jelenleg jobb választás, mint egy GTX/Ultra.... aki meg arra merevedik, hogy egymagos a karija, az vegyen GTS 512MB-t és élvezzen. :R

Azt pedig halkan megjegyzem, hogy az AMD-től ez is szép eredmény. Hogy miért? Mert még csak most kezdték el felkeresni játékfejlesztők...eddig csak nV-ra optimalizáltak és, ha azt vesszük alapul, hogy mennyivel tért el a két gyártó technologiailag...az is figyelemreméltó, hogy egyáltalán elindulnak rajta a zöld játékok. :)

MOD: amugy figyelmedbe ajánlom azokat a teszteket, ahol kipróbálják a kártyákat nagyobb felbontásokon...meg fogsz lepődni, hogy mennyire lemarad az Ultra a későbbiekben. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) dragonfx


dragonfx
veterán

klassz kártya jó hűtéssel.a tuning is frankó.ára mennyi volt?55?
Tény középkategóriában eza legjobb vétel, nvnek domborítania kell, méghozzá nagyot.
Ez a csavarhuzó ötletes és praktikus marketing ajándék... :K

gémteszteket párat nyomhattál volna...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32) JoeYi válasza dragonfx (#31) üzenetére


JoeYi
őstag

sztem 45 lehetett. Ha 55 lett volna akkor nem kéne domborítania az NV-nek, mert 51ért 512 megás 8800gt-t kapsz :)

(#33) JoeYi válasza leviske (#30) üzenetére


JoeYi
őstag

nagyon nagy felbontásnál a memória dominál, márpedig az x2-re 1 gigát pakoltak

(#34) strebacom válasza Solten (#27) üzenetére


strebacom
senior tag

Iszonyat jó a cikk amit irtál gratula és sok ezer FPS hozzá......nem ismerjük mi egymást valahonnan ?... :D

(#35) KoPy89 válasza Dany007 (#23) üzenetére


KoPy89
tag

Ne azt nézd melyik csinálta a leggyorsabb processzort, hanem x pénzért melyik éri meg jobban, ugyan ez vonatkozik a videokártyákra is.
Mert hiába jobb az Intel q6600, a 9500as Phenomnál, mégis ott van köztük a kb. 10000 forintos árkülönbség...

ON:
Úgy látom a hűtésről akartál írni, de amit írtál koránt sem meríti ki az iceq3 adta lehetőségeket. Igaz nekem egy x1950pro-m van ilyen hűtéssel, ami valószínűleg kevesebb hőt termel.
Atitool-al beállítottam a ventillátor fordulatszámait. Így alapjáraton 18%-on pörög, ami szinte hangtalan, és nem melegedik a kártya 60 fok fölé! Játékok, HD filmek persze megdolgoztatják a kártyát, ezért van beállítva, hogy ha emelkedik a hőmérséklet, nő a ventillátor fordulat száma.
Ilyen beállításokat próbálgattál a kártyával? Mert, gondolkozok a cserén és mindenképp egy ilyen hűtéssel ellátott kártyát szeretnék vásárolni, ha ez is így állítható.
Ha jól tudom az Atitool-nak, az x1950pro után nem volt már újabb verziója, van más program amivel ezeknek az új kártyáknak lehet állítgatni az ilyen beállításaikat?

(#36) Gaben01 válasza KoPy89 (#35) üzenetére


Gaben01
őstag

Van,pl a Riva tuner v2.06 link

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#37) Solten válasza strebacom (#34) üzenetére


Solten
addikt

:D :R

Saor Alba

(#38) Solten válasza JoeYi (#32) üzenetére


Solten
addikt

Január első hetében vásároltam 52e HUF. Egy gyári sípoló prüttyögővel (1slot) ellátott 512-es GT-ért akkor 65-70-et kellett leperkálni.

Saor Alba

(#39) Solten válasza Gaben01 (#28) üzenetére


Solten
addikt

Nagyon klassz észrevétel! :K Bevallom, fogalmam se volt róla hogy ezt Mobility technológiát, már a 3800 kártyáknál is alkalmazza az Ati.

Természetesen, idle módban 45-48 fokos a kártya, terhelésnél max 65 fok :)

Saor Alba

(#40) Solten válasza KoPy89 (#35) üzenetére


Solten
addikt

Gaben észrevétele, PowerPlay funkciónak hála, ennél a kártyánál nincs ilyenre szükség.

Saor Alba

(#41) Solten válasza Gaben01 (#21) üzenetére


Solten
addikt

Megvan a 3dmark05 teszt, (1280*1024) "alap órajelen" 15468. Az a vicces hogy bármilyen tuning esetén megfagyik a benchmark program. A 06 és a játékok szépen futkosnak emelt órajelen, semmi problem... :))

Azt mondjuk nem értem hogy a vérbe' lett 20k pontod, a GTX-ek és a GT-k 17k körül teljesítenek... :)

Saor Alba

(#42) Gaben01 válasza Solten (#41) üzenetére


Gaben01
őstag

Nézd meg,hátha találsz vmi hasznos infot. :) Japersze,a 05-öt 1024x768-ban futtasd,az számít alapértelmezettnek :K
A fagyi nem egyedi jelenség,nálam is előfordult,hogy orthos stabil minden,06 lement, a 05 fagyott. :F

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#43) Speed® válasza Motion_Blur (#26) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"+ 8800GTS 320MB is erősebb kártya, mint a HD3850"
Szvsz amíg nem egy 512es 3850est használsz, ne jelents ki ilyet.
A 320as GTSt verik a HD2900asok és a 3850 nagyjából ugyanaz.
720/1820on a 740/1650es 2900XTvel megközelítőleg ekvivalens.
Ez a HIS kari a GTSek (g80ak, off course) és a GTX között van.
Jó lenne alá egy komolyabb C2D, igencsak meglódulna.

Ha lenne IX38am és 4G körüli Quadom, ilyen karikból állna a CFem ;]

(#44) Gaben01 válasza Speed® (#43) üzenetére


Gaben01
őstag

Az 512-es változat mennyivel tud többet a 256-osnál?Úgy értem,hogy kijön a különbség kisebb felbontásban is?Mert nekem eddig úgy tűnik hogy a 320-assal van kb egy szinten teljesítményben.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#45) Speed® válasza Gaben01 (#44) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jó lenne ha végre elfelejtenénk ezeket a berögzött dolgokat, mint a felbontás-VRAM kapcsolata. Egy rakat játék van már, ami olyan méretű textúrákkal és csilicsáré effektekkel operál, ami szétfekteti a 256VRAMos karikat. És nem kell hozzá 1280x1024 sem. Ez a HD3850 teszt egy 256os karival van, nézheted a 3870 eredményeit simán, ha tudni akarod mennyivel gyorsabb ez az 512es OC HIS.

(#46) Gaben01 válasza Speed® (#45) üzenetére


Gaben01
őstag

1280x1024 4xAA/16xAF esetén (ahogy én is használom az a 320as gts-em) elenyésző az a 4% különbség a gts javára, gondolom a 3850 az 256 megás.A többi tesztben meg változó,de nagyjából azonos szintű a két kártya.A 3870-es meg tényleg rendesen leveri.Viszont ha azt mondod hogy az 512 3850 esetén nézhetem a 3870-es eredményeit,akkor bennem felmerül a kérdés: 3850 512MB vagy 3870 512MB?Lehet hogy az én megközelítésem a láma.Na mindjárt át is olvasom újra a 3800-asok ph-s tesztjét.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#47) Solten


Solten
addikt

Nem kell lesajnálni a Black prockót, főleg ha az árát nézzük :)

[link]

Saor Alba

(#48) Solten válasza Solten (#47) üzenetére


Solten
addikt

Szvsz a kártyához bőven jó.

Saor Alba

(#49) Speed® válasza Gaben01 (#46) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

AA használatával a jelenlegi megvalósítás miatt a 38ak hátrányban vannak.
De ha hinni lehet a spekulációknak, hamarosan vége az eddigi klasszikus élsimítási eljárásnak és helyét olyan veszi át, amire valójában fel van készítve a HD architektúra. Meglátjuk, egyelőre éljünk a mának vagymi, itt veszít :K
A tesztben valóban 256os a 3850es, azért mondtam, hogy nézd a 3870 eredményeit, mert a gyári OCs 512es 3850ek totál azt a szintet hozzák.
A GPUk tök egyformák, a 3850es kicsit alul van feszelve, de hozza a 780at, ami ugye a 3870 szintje (777). Sőt, sokaknak megy 800 körül/felett is, ha benézel a HD topikba. A memória órajele csalóka, a 3850en GDDR3 van, alacsonyabb időzítésekkel. Egy 1nses 2100 körül járó GDDR3 nem lassabb sokkal (sőt..) mint a 2700 körülre tekert GDDR4.

(#50) Gaben01 válasza Speed® (#49) üzenetére


Gaben01
őstag

Köszönöm a kimerítő választ.Akkor már csak a kérdés marad: 512-es 3850 OC vagy 512-es 3870?

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.