Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bally


Bally
senior tag

Na ez tetszik, de azért én a memóriákat is hűteném!

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#2) LordX


LordX
veterán

''A hűtő ára 9000Ft.''
Tök jó. Csak Mo-n nem van sehol. :(

Valaki szerezzen egy ilyet nekem, meg egy Zalmann legyezőt (szigorúan a rézből valót) hozzá SocketA-ra...

(#3) Ploszi válasza LordX (#2) üzenetére


Ploszi
senior tag

olyan legyezőt rendelhetsz asszem overclock-eréktől a neten, olyan 13E-11E bruttóért, kétségtelen, gyönyörű darabok :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#4) Hory


Hory
aktív tag

Egy apro bibi van a dologgal: ez meg mindig a hazon belul vezeti el a hot. Igy lehet, hogy a GPU-ventit el lehet hagyni, viszont a hazventi annal gyorsabban fog porogni (es annal hangosabban).
Ha mar 9e-t kiadok (kiadnek) egy ilyen cuccert, elvarnam, hogy ugyan-legyenek-olyan-kedvesek, es hazon kivulre tegyek azt a holeado feluletet!
Raadasul azzal, hogy a vga-kartya masik felere vezetik at a hot, pont a cpu-t huto borda koruli levegot futik fel alaposan. Hu de hasznos. :)
Ki volt az a baromallat, aki ezt igy kiadta a keze kozul?

(#5) Satan-Claus válasza Hory (#4) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Hát azért olyan közel nincs az AGP a CPU-hoz, hogy jelentős difi legyen az előre vagy hátra leadott hő között. meg aztán ott van a közöttük a táp a maga kis ventijével ami ugye arra hivatott, hogy kiszívja a meleg levegőt amit a GPU, és a CPU termel. Vagyis a két ellenkező irányból jövő hő nem is igazán keveredik.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#6) Hory válasza Satan-Claus (#5) üzenetére


Hory
aktív tag

Ezt honnan vetted? Az atlag gepben a tap joval a cpu felett van. Es az a ''nincs kozel'' az kb. 10 centi, csakhogy van meg kozte egy alaplapi chipset. Es kb. pont egy vonalban vannak.

(#7) Satan-Claus válasza Hory (#6) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Ez így igaz, de az északi hídon is ugyanúgy van egy venti ami a táp felé nyomja a levegőt, és a procihűtő meleg levegőjét is a táp hivatott elszívni, mivel más lehetőség nincs egy zárt házban. Meg aztán nem tarom túl valószínűnek, hogy egy cégnél aminek az a célja, hogy a számtógépben a lehető leghatékonyabb hűtést hozzák létre (nemcsak vga, ugyanugy proci is), és ahol valszeg olyan szakbarbár mérnőkök melóznak akik többet tudnak a gépben a levegő áramlásának irányáról mint a saját anyjukról, olyan VGA hűtőt tervezzenek ami szétfűti a procit. Szóval vitatkozhatunk mi a semmiről brilliáns elménk sziporkáit villogtatva, de nem lenne sok értelme...

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#8) Dalai Láma válasza Hory (#4) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem értek veled egyet. Ha a vga kártyán van ventilátor, akkor is a gépházon belül marad a meleg levegő. Ha csak borda van, akkor is. De attól még, hogy nincs venti a GPU-n, még nem kell nagyobb és hangosabb házventi!!!

És nem hgy hangosabb nem lesz, de még halkabb is, mert nem fog zajongani a VGA venti.

Szóval a gondolatmeneted hibás. És az ottani mérnökök és egyéb emberek sem teljesen hülyék azért!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9) Dalai Láma válasza Dalai Láma (#8) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Azonkívül a nagyobb légtérben eloszlik az elvezetett hő. A házventi meg legalább a GPU által termelt hőt is ki tudja szívni, nem úgy, mint eddig.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10) Satan-Claus válasza Dalai Láma (#9) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

OFF

Nem láttalak a Bigbro-s topic óta, ennyire rákattantál a tanulásra, vagy más témákat olvasunk? Mindenesetre welcome back!

ON

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#11) Dalai Láma válasza Satan-Claus (#10) üzenetére


Dalai Láma
őstag

OFF: szerintem csak elkerültük egymást, bár volt egy időszakom, amikor inkább csak olvastam a fórumokat. De egy ideje újra elkezdtem aktívkodni. :)

ON

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#12) dshk válasza Hory (#4) üzenetére


dshk
aktív tag

''Egy apro bibi van a dologgal: ez meg mindig a hazon belul vezeti el a hot. Igy lehet, hogy a GPU-ventit el lehet hagyni, viszont a hazventi annal gyorsabban fog porogni (es annal hangosabban).''

Attól, hogy nincs benne venti, miért termelődne több hő a házban??? Valójában kevesebb hő termelődik, mert a belső venti is termelne egy kicsit, amit itt ki lehet hagyni.

Ettől még csinálhatnak olyat aminél a borda nagyrészt kilóg a gépből, de praktikusan ezt utólag aligha lehet megoldani. Ahhoz már eleve úgy kellene a kártyát tervezni.

(#13) LordX válasza Hory (#4) üzenetére


LordX
veterán

Azért kell elvezetni a hőt a másik oldalára a kártyának, mert az az oldal van felfelé. És mint tudjuk a meleg levegő inkább felfelé szokott menni.

1ébként nézd meg a tesztet.

(#14) atus válasza Hory (#4) üzenetére


atus
senior tag

Nem tudok rólad túl sokat, sőt nem ismerlek egyáltalán. De szerintem te sem ismered a Zalman mérnökeit. A különbség, hogy ők produkáltak valami figyelemreméltót, a megszokottól eltérőt, ami nagyságrendekkel hatékonyabban, csendesebben működik. Te nem. De te gondolkozás nélkül lehúztad a munkájuk eredményét. Ki a baromállat akkor?

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#15) Hory válasza atus (#14) üzenetére


Hory
aktív tag

Hubazmeg, sok lud disznot gyoz. :)
Akkor szep sorjaban.

Egyreszt, nem tudom, mit vagytok oda ezert. SEMMI ujat nem talaltak ki, a heatpipe mar regota ismert. Fogtak ket bordat, rendeltek koze egy hocsovet valahonnan, es jo dragan kiadtak. Ez aztan tenyleg komoly mernoki munka volt. Nem kell elszallni mindentol.

Az, hogy ''huuu, a zallman mernokei ilyen meg olyan okosak, valoszinuleg jobban tudjak, mint ez a lamer itt'', szinten rendkivul naiv hozzaallas. Aki latta mar, hogy hogy mennek a dolgok az eletben, hogy milyen hihetetlenul hozza nem erto emberek ulnek egyes helyeken, az tudja, hogy SEMMIT sem jelent ez. Tisztelet a kivetelnek, de ebbol tenyleg nagyon keves van.

Mi is van meg? Ja igen, a borda holeado felulete. Egyreszt a normalisabb alaplapokon nincs chipset-ventilator (az enyemen se, sis735), igy valamivel erzekenyebbek (lehetnek). Masreszt az a bajom, hogy a hazventi megkavarja kicsit a levegot, ez igaz, de akkor se tartom tul szerencsesnek a haz felso egyharmadaba zsufolni a holeado egysegek >80%-at. Tulsagosan korbefutik egymast. Egy izmosabb vga kartya a cpu-eval osszevetheto hot ad le. Ezt igy odavagni ala, ugy, hogy pont kozte van a chipset, kisse mar szemet szur.
A tap az altalam latott hazak 90%-aban nem log be a cpu fole, hanem az alaplap folott foglal helyet. Mintha ez a midi-hazak sajatossaga lenne...

Az meg, hogy semmibe se tellett volna hazon kivulre vezetni a hot, egyenesen rohejesse teszi a termeket. Az agp es a legfelso pci slot osztott, es az agp slot felett is szokott lenni egy kulon slot. Barmelyiken ki lehetett volna vezetni. OK, neha gondokat okozott volna. Enelkul viszont az altalatok annyira ajnarozott termek hasznalhatosaga erosen megkerdojelezheto. Most komolyan: ennek IGY mi ertelme van? Ha annyira zavar az, hogy venti van a videokartyan, amugy is tehetsz ra nagy bordat + lassu fordulatszamu ventit. Vagy egyszeruen feje tetejere allithatod a geped (legtobb hazzal megteheto). Raadasul a termek eleg nagy barkacsolast igenyel, aki erre hajlando, az mar a fentieket is megteszi.

Huh, asszem semmi se maradt ki.

(#16) RiddleR válasza LordX (#2) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Mailoztam az overclock.hu team-el és azt mondták, hogy már rendeltek pár darabot (ZM80), de még nem jöttek meg. 1enlőre az árukról sem tudtak semmit sem mondani.

(#17) szutsg


szutsg
csendes tag

Én drukkolok a heat-pipe technológiának, nagyon sok fantázia van benne, kár, hogy házilag ezt már nehéz megcsinálni. Zalmanék jól gondolkodtak, mivel a meleg valóban felfelé száll, de tényleg sok alaplapon a prociventi pont beszívja majd a meleg leveg?t, amit?l a vga ugyan h?vösebb lesz, de mint a cikkben is írják, a ház bels? h?mérséklete emelkedik.
Az a baj, hogy ezzel megspórolok egy vga ventit, de az automata fordszabályozós chieftec tápom ventije gyorsabban fog pörögni, tehát csöbörb?l-vödörbe.
Ha lehetne szavazni, én is támogatnám a házon kívüli h?t?bordákat.
szutsg

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#18) andorpapa válasza Hory (#15) üzenetére


andorpapa
őstag

Na akkor kezdjük ismét a dolgokat, szépen, pontokba szedve.

1. Szerinted nem szabad elhinni a ''gyártó biztosan tudja, mit csinál, a mérnökeik értenek hozzá'' dumát. Ez igaz. Viszont ha nem értenek hozzá, akkor szar lesz a termék, vagyis nem fogják szeretni a userek. Ott van például a GlobalWin CAK38 (első generációs, nem a II). Egyszerűen fika, nem is lett császár, nem véletlenül jött a második generáció. Vagy hogy a heatpipe-ot is emlegessük: az első Cooler Master hp-s cucc (tehát nem a HHC-001 és az IHC-L71) nagyon leszerepelt, nem is terjedt el, levették a listáról.

Ebből mi következik? Szerintem az, hogy a sikeres termékek azért azok, mert tudnak valamit, ami azzá teszi őket. A Zalman hűtők például alacsony (vagy nulla) zajszintjük miatt kedveltek. Nem a legjobb hűtők, de halkak. A Swiftech MCX462+ az egyik legjobb cooler, viszont hangos, mint az állat. De mégis népszerű. Miért? Mert az egyik legjobb. A Zalman meg az egyik leghalkabb. Ezzel a hosszú gondolatmenettel csak arra akartam rávilágítani, hogy egy rossz terméket nem fognak imádni az emberek.

2. ''a normalisabb alaplapokon nincs chipset-ventilator (az enyemen se, sis735)''. Szerintem ezt kommentálni sem kellene, mégis megteszem. Például itt a készülő Abit nForce-os lap, ha jól emlékszem, NF7 lesz a neve. VAN rajta venti, de szerintem ugyanúgy bele fog tartozni a ''normális alaplapok'' kategóriájába, és szívesebben választanám, mint egy SiS735-ös lapot. Vagy ott a ''natúr'' MSI KT3, ami szerintem szintén jó alaplap, mégis ventivel van szerelve. Szóval ez amolyan ''nekem nincs rajta cooler, szóval akkor ez a jó'' típusú hozzáállás...

3. ''Ha annyira zavar az, hogy venti van a videokartyan, amugy is tehetsz ra nagy bordat + lassu fordulatszamu ventit. Vagy egyszeruen feje tetejere allithatod a geped (legtobb hazzal megteheto).'' Ez vicc akart lenni? Két probléma is van ezzel a kijelentéssel. Igaz, hogy a ház egyszerűen a fejére állítható, de ugye nem gondoltad komolyan? Például hogyan teszem be a CD-t??? Vagy a meghajtót is fordítsam meg? Magyarul inkább szereljem át az egész házamat, de még véletlenül se rakjak fel egy Zalman VGA coolert?

Aztán: tényleg tehető a GPU-ra nagyobb borda, lassú ventivel. De azért nem mindegy, hogy a a GPU cooler 1 PCI slotot vagy 3-at emészt föl! Látnád atus hűtőjét! Egy Coolink Cool181 lett átalakítva VGA coolerré, és rohadt jól hűt, viszont nagy. Valamint sokkal nehezebb spéci, házi hűtőt csinálni, mint megvenni egy valójában jó hatásfokkal (és alacsony, vagyis nulla zajszinttel) üzemelő Zalman VGA hűtőt.

4. ''Egy izmosabb vga kartya a cpu-eval osszevetheto hot ad le.'' Nos, pontos számadataim nincsenek, de ha egy VGA chip 70 Watt körül disszipál, akkor az már húzós dolog lenne, és valószínűleg nem egy akkora kis falatka aluminium coolert rakna rá a gyártó, hanem egy vörösréz dögöt, mert egy CPU bizony szerintem még ma is sokkal több hőt ad le.

5. ''az a bajom, hogy a hazventi megkavarja kicsit a levegot, ez igaz, de akkor se tartom tul szerencsesnek a haz felso egyharmadaba zsufolni a holeado egysegek >80%-at.'' Ezt én sem tartom szerencsésnek, de az ATX szabvánnyal jár, így felesleges lázadozni, a Zalman sem tehet róla, hogy az AGP port ott figyel a chipset és a proci alatt, viszont ha tüzetesen áttanulmányozunk egy, a házon belüli légáramlásról készült kimutatást, akkor ráeszmélünk, hogy nem teljesen logikátlan, ám ezt most nem fejteném ki, talán túl unalmas lenne, meg nem is tartozik közvetlenül ide.

Az idézett mondat elejéhez annyit fűznék, hogy a házventi megint kétes fogalom. Milyen ház, milyen venti, milyen távolságok? Fontos kérdések ezek, ugyanis a házszellőztetés nem egyszerű gyerekjáték, ha profin (és korrekt módon) akarjuk kivitelezni, akkor a legapróbb dolgokra is figyelni kell. Persze lehet követni a ''bevágjuk a ventit oszt jóvvan'' elvet is, de ha áttanulmányozzuk a PC légáramlását, talán olyan okos dolgokra jövünk rá, melyek nagymértékben képesek javítani a ház szellőzésén.

6. Viszont a lényeg akkor is az, hogy a Zalman coolert nem az általunk elképzelt tökéletes megoldással kell összehasonlítani, hanem a létező alternatívákkal. Mert hogy mi is van? Vegyük a GeForce4 referenciahűtőjét. Egy kis darab (viszonylag gyengén = olcsóér' kivitelezett) aluminium borda, amin egy átlagos hangerejű (átlagos alatt a nulla zajszint és az Abit OTES közötti értéket értem) venti kever, és a levegőt több irányba löki a bordáról. Szóval hova megy erről a hő? Miután kifújja a bordák közül, természetesen egy része az AGP foglalat tövéhez csapódik, amely onnét ismét a kártyához száll, rontva a hűtést.

A többi levegő viszont eltávozik a kártyától, méghozzá két irányba:
1. a vinyók felé, amely azonban a viszonylag kis légsebesség miatt valahol a kártya végénél le fog lassulni, és a nagyobb szívóerejű CPU hűtő magához fogja szippantani, esetleg egy jól és jó helyre beszerelt case cooler viszi ki a házon kívülre.
2. közvetlenül a kártya szélénél (a felső részénél) a chipset-CPU területre érkezik, melyet vagy az ott található CPU/chipset cooler fog magához szívni, vagy az előbb említett házventi fog kiszippantani a házból. Esetleg egy duálventis táp CPU felé eső ventije, de mivel ez ritka, így ezzel az esettel nem foglalkozunk.

Eredmény? Az, hogy nem tökéletes a hűtés, ugyanis a hő egy része a kártya ''fontos'' felén marad.

Mit tud a heatpipe-os rendszer? Először is megnövelt felülettel rendelkezik, ami mindenképpen előnyösebb a referenciacooler méreténél. Aztán: heatpipe. Mire is jó a heatpipe? A hp nem hűt, csak hatékonyan szállítja a hőt. Jelen esetben a melegedő részről a kevésbé megeledő részhez, vagyis a kártya másik oldalára. El kell ismerni, hogy nem tökéletes megoldás, de végülis mi a célja a VGA hűtésnek? Az, hogy a melegedő egységtől (vagyis a GPU-tól, esetleg a RAM-tól) a lehető leggyorsabban a lehető legtöbb hőt vonjuk el. Az már másodlagos kérdés, hogy a keletkező hőt hova vezetjük. Ez utóbbi kérdéssel nem a VGA hűtés, hanem a házszellőztetés foglalkozik.

Hová lehetne vezetni a hőt? Vagy a kártya tetejére (ahogy a Zalman tette), vagy a házon kívülre. Na de hogyan? És hová? Szerinted az AGP fölött még van egy szabad kivezetés, meg alatta is, elvégre az első PCI eszköz osztott. Nem tudom, hogy ki és honnét veszi ezt mindig, de nekem még nem volt olyan gépem, melyben az első PCI-os kártyát ne lehetett volna használni az AGP-vel együtt! Legtöbbször hálózati kártya van ott, és érdekes módon Counter Strike LAN közben sem fagyott még ki semmi....

Na szóval tegyük fel, hogy van milliónyi szabad helyünk, és kivezethetjük. Ez alapvetően okos ötlet. Viszont felmerül a kérdés: mit vezetsz ki? A csöveket? És? Mivel fogod a csövekről levenni a hőt? A heatpipe által szállított hő legegyszerűbb átadása nagy felület esetében jön létre. Viszont a házon kívül nem lehet nagy hőleadó felületet létrehozni, csak nagy áldozatok árán, márpedig ez nem egy ''szedd szét az egész házat, majd próbáld beletuszkolni a cuccot'' típusú termék. Az elgondolásod nem feltétlenül rossz, csak a kivitelezése bonyolulttá és kellemetlenül nagy kiterjedésűvé tenné az egészet.

7. Szerinted kula. Oké. Viszont a teszterek szerint nem az. Ha kapunk majd belőle, mi is meg tudjuk majd mondani az igazságot. Viszont addig érdemes elhinni a profi kollégák állításait. Ha azt mondják, hogy az átlagos coolereknél 10 fokkal jobb, akkor az azt jelenti, hogy megéri. Halkabb és jobb. Végülis mit vársz még? Egyedül a költségeket és a szerelési nehézségeket kell mérlegelni, amúgy a jelek szerint jó termék.

No lám, ez kicsit hosszú lett, ha valaki mégis végigolvasta, annak boldog karácsonyt! :)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#19) Ahhoj válasza andorpapa (#18) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Huhh..
És melyik év karácsonyára gondoltál? :))

(#20) guess.who válasza andorpapa (#18) üzenetére


guess.who
senior tag

Köszi Andorpapa a korrekt és részletes leírást! :)

(#21) esteban


esteban
senior tag

En mar varom az uj, ATX-et lealto formatumot, ahol jelentos szerepet kap a hoelvezetes is. Ezen a teren nagyon meg vagyunk akadva!!!



OFF

Miert leptet ki a rendszer folyamatosan, mire belepek elfelejtem mit akartam irni. Tessek tamogatni az amneziasokat!!!! :)

ON

iBook + RedBull :)

(#22) esteban


esteban
senior tag

OFF sec.

je mar tag vagyok, mikor leszek reszvenyes ?????


ON


sorry :))

iBook + RedBull :)

(#23) vally


vally
tag

Ez nekem teccik. Hol tudnék beszerválni egyet?

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#24) [amne] válasza esteban (#21) üzenetére


[amne]
senior tag

OFF

''Tessek tamogatni az amneziasokat!!!!'' - Jól szólsz a bankszámla számom 365441 - 54645135 -6453651 :))

ON

(#25) LordX válasza RiddleR (#16) üzenetére


LordX
veterán

Hmmm...

Akkor megvan, hogy milyen Zalmannt veszek legközelebb náluk :)

De ql lenne, tisztára Via Epia feelingje lenne, kicsit nagyobb póverrel :D

(#26) _George


_George
senior tag

sorry hogy most felhozom a topicot, de ezért az egy kérdésemért nem nyitok újat!
Nekem is ilyen hűtőm van és elgondolkoztam azon, hogy mi lenne ha a felső bordát kiraknám a ház hátuljára...
csak nem tudomhol találok valakit aki a heatpipe csövet meghajlitaná nekem 90 fokosra... mert tényleg pont a proci alá termeli be a levegőt ami nem a legjobb :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#27) atus válasza _George (#26) üzenetére


atus
senior tag

Érdekes ötlet. Ismerős valahonnan. ;) Mint már a találkozón említettem, biztos lehet heatpipe-ot hajlítani, de én eddig senki olyannal nem találkoztam aki ezt jó szívvel megtenné. Ha lenne egy ilyen hűtőm, lehet, hogy házilag megpróbálnám meghajlítani, de ez már csak elvetemültség kérdése. Mondjuk nem is akut a kérdés, mert nincs ilyen hűtőm, sőt valószínűleg egy ideig még nem is lesz. Sok szerencsét! ;]

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#28) _George válasza atus (#27) üzenetére


_George
senior tag

igen a találkozón beszéltünk róla! a cső aluminiumbol van, attol félek, ha hajlítom elreped, szoval szerinted nem érdemes...??? na mind1 jo ez igy is, akkor ha csak a levegőt fujatom ki róla a házból az is már egy megoldás, nem?

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#29) atus válasza _George (#28) üzenetére


atus
senior tag

A cső több, mint valószínű, hogy vörösrézől van. Elvileg meg lehet hajlítani, gyakorlatban nem próbáltam. Az is elég ha kifújatod a meleg levegőt a házból, bár ennek kicsit kompromisszum jellege van. Persze ettől még működhet jól.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#30) _George válasza atus (#29) üzenetére


_George
senior tag

nem tudom! ?:) mert sokat számit ha nem melegszik ott a proci alatt! kösz! George

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#31) Male


Male
nagyúr

Valaki nem próbált meg egy ilyet felrakni egy ASUS V9560 VS-re? Ilyen kártyám van, és elég hangos (SmartDoctor le tudja halkítani, de az elég megbízhatatlan program). Nem tudom, hogy elég e neki ez a hűtő (sima FX5600, nincsen húzva), és hogy rámegy-e -> elsősorban a memórián levő borda miatt gondolom, hogy nem fér rá (meg lehet, hogy akondik is rossz helyen vanak rajta).

(#32) Male válasza _George (#30) üzenetére


Male
nagyúr

Nem tudsz egy terelőlapot fölérakni? Pl a ház oldallapjára rögzítesz egy lapot, ami a táp végéhez irányítja a légáramlást, a táp meg kiszívja (már ha a táp elég erősen szív). (érthető, hogy mire gondolok? -> kéne ehhez egy kis rajz, de azt ide nem tudok csinálni)

(#33) _George válasza Male (#32) üzenetére


_George
senior tag

a tápom nem sziv elég erősen mert lekötöttem a venitjét 5 V-ra és a terelős dolog meg nem tetszik, mert nem szép, és én adok a kinézetre... :)
de azért köszi

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#34) engusz


engusz
veterán

Éppen ilyen űtőt tervezek venni.

Inno3D GeForce 4 Ti 4200-őm van. Nézegettem és szerencsére eléf rajta. A memóriákon a Thermaltake féle hűtő részeként felragasztott bordák vannak.
Szerencsére ezek sem lesznek útan és elférnek majd a nagy bordák alatt.

Viszont félek, hogyha a chipszet hűtőt is lecserélem egy arany Zalman stuff-ra, akkor esetleg útba lesznek egymásnak. :(
Egy Abit AT7-MAX2-ről lenne szó.

Szerintetek?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#35) hahaha


hahaha
tag


www.pixel.hu
Nekik van a honlapjukon 5290+afa aron.
A multkor lattam naluk az emlitett socketA-s procihutot is.

Csak gonoszak, mert mozillaval nem megy a honlapjuk. :((

hahaha

''Dehát kezetfogtunk!!!''

(#36) _George válasza engusz (#34) üzenetére


_George
senior tag

a karesz tetején nem fog elférni a ramhűtő a ramon, mert kb max. 2cmre van a hűtő a kártyától... a ram hűtők meg magas profiluak gondolom.
nekem is ti4200esen van, a chipset hűtő meg tuti hogy el fog férni... :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#37) zrubi válasza hahaha (#35) üzenetére


zrubi
senior tag

''Varázspálcáék'' olcsóbbak, és még házhoz is viszik neked...

''Csak gonoszak , mert mozillaval nem megy a honlapjuk''
Inkább bénák vagy igénytelenek :(((

zrubi.hu

(#38) _George válasza zrubi (#37) üzenetére


_George
senior tag

ezt egy kicsit nyiltabban, ha lehetne mert én nem értem ezt a szlenget... :(

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#39) engusz válasza _George (#36) üzenetére


engusz
veterán

El fog férni, mert a tetején (ami a proci felé néz), azon kisebbek a bordák!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#40) kalcika


kalcika
tag

CHS-ben is láttam már Zalmant, múlt hét óta van nekik!

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#41) erdoke válasza engusz (#34) üzenetére


erdoke
titán

Ha tudod, a J nélküli feketére cseréld a chipset hűtőjét, annak jobb a hőleadása.

A legjobb aláírás a héten

(#42) engusz válasza erdoke (#41) üzenetére


engusz
veterán

Nem láttam még olyat. De az arany színű szimpatikusabb. Mivel ilyen színű lesz a VGA hűtő és a táp rácsa is. Plexi mögött meg jól fog mutatni. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#43) erdoke válasza engusz (#42) üzenetére


erdoke
titán

Nekem van egy olyanom, csak 1200 volt. Jobb a J nélküli fekete, csak nem győztem rá várni. :(

A legjobb aláírás a héten

(#44) engusz válasza erdoke (#43) üzenetére


engusz
veterán

Hmm... Elméletileg ugyanúgy néznek ki. Miért gondolod jobbnak?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#45) erdoke válasza engusz (#44) üzenetére


erdoke
titán

Mert fekete.

A legjobb aláírás a héten

(#46) -=Flatline=-


-=Flatline=-
tag

Most nem azért srácok, de amíg ki sem próbáltátok, addig miért bezséltek a levegőbe butaságokat?

Én megvettem majdnem mindne létező Zalman terméket, kivéve az új házukat, de erősen gondolkodom abban is.

Egy 9700pro radeont hűtök a VGA heatpipeal, az ABIT NF7-S chipsethűtője is a Zalman chipset hűtő, melegszik is rendesen mindkettő, de az a dolga köNYÖRGÖM! (220AS fsb-NÉL). A proci is melegszik, ALCU6000-es van rajta, silent módban valóban alig hallani a ventillátort, sőt, csak azt hallani a gépben. Nagyon meleg a levegő körülöttük, de pont azért van a 2 volton alig mozgó venti, hogy azt a meleg levegőt kihúzza hátul, a szokásos házhűtő helyen. A Zalman táp pedig gyönyörűen viszi az amúgy előlről szintén 2 voltos 8centis ventivel beáramoltatott levegőt.

Majd elfelejtettem, a proci 1.85 ön megy, 1700+os XP, és 2200 mhz, tehát termel ez is rendesen. (Speedfan szerint, és alaplap szerint is 60 fok full load alatt ((15 napja megy a gép reboot nélkül, volt ideje bemelegedni)), tehát melegszik rendesen.)
Írtó meleg van bent a házban, de ha a nyarat kibírta, az már nem semmi. Rá van csukva a ház oldala, és a táp még így sem kapcsol gyorsabb fokozatba, pedig már-már azt mondanám, hog yideje lenne.

Nem kell megijedni tehát, ha melegszik minden, mint a pokol, az a dolga, ezért használod.

A halkság nagy előny, nem mindegy, hogy amint a síri csendben várakozó lakásodba belépsz, elgondolkodsz, hoyg megy-e egyáltalán a gép. Csak a ledeken látszik, aki ismeri az érzést, tudja, hogy megéri halkítani.

A winchestereket is okosan kell válogatni, még a 10ezer fordulatos WD Raptor is nagyon közel van a Seagate Barracuda IV 120g-s hangszintjéhez, így tényleg csak a WD seekelésekor hallani valamit. (Seagatet amúgy sem)

Ennyi, bocs, ha hektikus, én csak javasolni tudom nektek, bátran vegyétek a Zalman termékeket!

Calm Sea Doesn't Breed Skilled Sailors

(#47) erdoke válasza -=Flatline=- (#46) üzenetére


erdoke
titán

Mivel nem vkinek válaszoltál, ezért nem egyértelmű, ki is beszéli azokat a butaságokat.:F

A legjobb aláírás a héten

(#48) Male válasza _George (#33) üzenetére


Male
nagyúr

Nem tudtam, hogy kívülről látszana a terelőlap, így már tényleg nem jó ötlet (persze megcsinálhatod plexiből is a lapot).

(#49) Male válasza _George (#36) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt a két centit megmérnéd nekem pontosan? Mind a két oldalon érdekelne, ettől függ, hogy elférnek e a memaóriahűtők tőle (gyári, ugyhogy elég nehéz lenne leszedni, meg gondolom szükség is van rá).

(#50) -=Flatline=- válasza erdoke (#47) üzenetére


-=Flatline=-
tag

Csak végigolvastam a topicot, és olyanon vitatkoztak arcok, amit ismeretlenül ítéltek meg. Az ilyet nem szeretem, bosszantó :)

Nem gondoltam személyesen senkire, ezért is nem írtam célszemélynek.

Bye all!


Calm Sea Doesn't Breed Skilled Sailors

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.