Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dabadab


dabadab
titán

Persze, mukodo masolasvedelem, foleg olyan, ami a nagyiparban masolok ellen ved?
Hiszem, ha latom.

DRM is theft

(#2) velizare válasza dabadab (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

ezt akartam kérdezni én is, hogy vajh milyen hamar fogják feltörni? :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3) PPeter


PPeter
addikt

A DVD-t sem egy-kettőre törték meg (voltaképp az egyik legsikeresebb védelmi eljárásnak tekinthető) és a DeCSS-hez kellett egy rosszul kódolt hivatalos lejátszó program is, amiből ki tudtak szedni egy general kulcsot, amiből aztán visszafejtette a srác a titkosítás elvét. A HD felbontású, következő generációs DVD-ken sokkal durvább lesz a védelem, most olvastam végig egy masszív 30 olfdalas technológiai ismertetőt. Szerintem években lesz mérhető, mire a műsoros Blu-Ray (vagy HD-DVD) lemezek tartalmát részben olyan könnyen tudjuk majd kinyerni, mint egy DVD-Video lemezt lemásoni. A védett DVD-Audio másolása sem megoldott még, szóval nem eszik olyan forrón a kását...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4) PPeter válasza velizare (#2) üzenetére


PPeter
addikt

Miért, a DVD-Audiot feltörték már? :U

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) ngabor2 válasza PPeter (#4) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nem is lehet lejátszani bármin...

(#6) dabadab válasza PPeter (#4) üzenetére


dabadab
titán

Miert, barki is fel akarta torni? ;)

Persze, obskurus formatumoknal eltart egy ideig, amig vmi elszant es hozzaerto ember odavetodik, aki megtori - a kovetkezo ''nagy'' videoformatumnal viszont nem ez lesz a helyzet.

A DVD-t meg a Xine nelkul is megtortek volna, az erre iranyulo munka mar eleg elorehaladott allapotban volt, ill. legjobb tudomasom szerint azota az osszes ervenyes kulcsot le lehet generalni: mellesleg a feltorese nagyjabol egybeesik a szamitogepes DVD meghajtok tomeges elterjedesevel - a BluRaynel meg ugy tunik, hogy a videolejatszok es a szamitogepes egysegek elterjedese kozott nem lesz ekkora res.

Aztan persze, majd meglatjuk, hogy mi is fog tortenni.



[Szerkesztve]

DRM is theft

(#7) PPeter válasza ngabor2 (#5) üzenetére


PPeter
addikt

Már szoftveres lejátszók is támogatják a lejátszást (megfelelő hangkeltő hardverhez kötve), de ettől még feltörhetnék (ha tudnák) a lemezen lévő védelmet....

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#8) Drótszamár válasza PPeter (#3) üzenetére


Drótszamár
őstag

Fellelhető valahol ez a technikai ismertető? Érdekelne kicsit részletesebben a dolog. (ha sikerül az angol szöveget megértenem)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#9) TommyGun


TommyGun
őstag

Mintha annak ideléyn valami olyasmit olvastam vólna tán '98-ban hogy vmi 16 éves kölök törte fel a DVD védelmet....mindenesetre én azt hiszem hogy mire úgy elterjed a BR mint mondjuk 2003-ra a dvd adigra rég fel lesz törve....ahogy eddig szinte minden....

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#10) PPeter válasza Drótszamár (#8) üzenetére


PPeter
addikt

Sajnos az az anyag, ami nálam van, egyelőre nem publikus, de innen Bővebben: link sok mindent megtudhatsz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) PPeter válasza TommyGun (#9) üzenetére


PPeter
addikt

De nem azért, mert zseniális programozó (amúgy az, de ehhez nem az kellett), hanem azért, mert a Xing lejátszóprogramban ott felejtettek a fejlesztők egy generic kulcsot, amiből visszafejthető volt a teljes titkosítás.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) PPeter válasza dabadab (#6) üzenetére


PPeter
addikt

Elég sokan ügyködnek rajta, de eddig nem sikerült.

Tudom, hogy dolgoztak rajta már sokan, de azért nem szabad elhanyagolni, mekkora előnyt jelentett a Xing programozóinak balféksége.

Hidd el, nagyon durva lesz a HD anyagokon a védelem.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) dabadab válasza TommyGun (#9) üzenetére


dabadab
titán

Jon Lech ''DVD'' Johansen az illeto kolyok neve, viszont neki tul sok koze nem volt az erdemi munkahoz (azt ket, maig a nevtelenseg homalyaba burkoloz srac csinalta), ha minden igaz, akkor o osszesen egy GUI-t csinalt VisualBasicben a cucc melle meg nyilvanosan elvitte a balhet, mostanaban meg az iTunest szokta hekkelni (mondjuk kriptografiai szempontbol nem tuljelentos, amit csinalt, inkabb ugyes hekkeles).

DRM is theft

(#14) Zenty


Zenty
őstag

Ezt is fel fogják törni lehet nem gyorsan ,de meglesz!
Anno a konzolokra is ,hogy mondták ,hogy lehetettlen lesz másolt gamekel játszani, mivel egyfajta hardveres védelem van! Erre kitalálták a mod chipeket ami már a super egyedi nintendo lemezes gamecubet is feltörik :D!

Ha az sp3 -nál warez lesz akkor blue ray védelmének is vége!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#15) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Szerintem csak pénzt pazarolnak az olyan emberek megfizetésére, akik digitális tartalmakra fejlesztenek másolásvédelmet.
Az biztos, hogy tudnak fejleszteni nehezen megkerülhető védelmet, de olyat nem, ami megkerülhetetlen.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#16) PPeter válasza Zenty (#14) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem olvass utána a cikk forrásának, ahelyett hogy közhelyeket dobálsz, lentebb beraktam egy linket. A HD tartalom védelmének semmi köze ahhoz, hogy az SP3 játékokatt feltörik vagy sem.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#17) Sanya


Sanya
nagyúr

segény filmstúdiók, de sajnálom őket, mindjárt megszakad a szívem! csináljanak rendes filmeket!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) worthless


worthless
tag

jelenleg masolhato mar a dvd audio ha jol ovlastam

es lehet, hogy a hd anyagokat egy ideig meg nem torik fel meg terjesztik, de mivel sok sok embernek van dvd lejatszoja, igy asszem DVD-n meg megjelennek majd egy ideig a filmek ha penzt akarnak csinalni (ugye manapsag is ott vannak videokazin).

http://browsehappy.com/

(#19) anulu válasza Sanya (#17) üzenetére


anulu
félisten

kicsit durvábban fogalmaztam meg magamban uezt... :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) anulu


anulu
félisten

DVD-Audio: szerezni kell egy ezer éves DVD-ROM-ot, és CloneDVD-vel át lehet írni. ennyi. 5éves a DVD-ROM-om (Hitachi GD-2500), és ez még nem is hallott a másolásvédelmek nagy részéről, így generic elolvassa, ami rajta van. mint anno a jó régi ITT videók :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) Tithian


Tithian
őstag

Kíváncsi vagyok, milyen áron lesznek nálunk forgalomba hozva a nagyfelbontású filmek. Lehet erről már tudni valamit? Gondolom, az alapanyag ára nem számít sokat, de lehet, hogy tévedek.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#22) TommyGun válasza anulu (#20) üzenetére


TommyGun
őstag

:D Akkor lehet hogy az én slot-in-es ősöreg Pioneerom is alkamas erre ? :D

PPeter......tom hogy nem ide tartozik dehamár itt olvasgatsz akkor esetleg van vmi ötleted hogy a Yamaha CD-írómnak miért világít folyamatosan rózsaszínben a ledje amikor nincs is benne lemez ? Ezt leszámítva hibátlan a cucc.....

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#23) dabadab válasza anulu (#20) üzenetére


dabadab
titán

Probaltad is, vagy csak elmelet?

DRM is theft

(#24) PPeter válasza anulu (#20) üzenetére


PPeter
addikt

És ez mennyiben segíti a leolvasott, de még titkosított állapotban lévő adat lejátszhatóságát vagy másolását?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#25) dabadab válasza PPeter (#24) üzenetére


dabadab
titán

Ha a titkositott cuccot ugyanugy vissza lehet irni DVD-re, akkor megoldodott a masolas problemaja - bar gondolom ez eppen ugy nem megy otthoni cuccokkal, mint a video DVD-k masolasa (ami viszont nem okoz gondot a tavol-keleti nagybani hamisitoknak).

DRM is theft

(#26) dabadab válasza worthless (#18) üzenetére


dabadab
titán

DVD-Audiora van hack (egy PC-s programot patchelnek), de:

1. Ez a harom vedelmi retegbol kettot tesz artalmatlanna, ami azt jelenti, hogy az eredmenyul kapott wav-ot le lehet jatszani szamitogepen, de a benne levo vizjel megmarad, ami azt eredmenyezi, hogy nem lehet belole DVD-A-t irni, mert a lejatszok kiszurjak, hogy itt vmi nem stimmel.

2. A hack nyilvanossagra kerulese utan valoszinuleg a szobanforgo program kulcsat visszavontak, igy aztan ez a konkret megoldas a jovoben megjeleno DVD-A-kkal nem fog mukodni.

DRM is theft

(#27) adalbert1


adalbert1
veterán

Mire tényleg elterjed annyira, mint most a dvd, addigra simán feltörik. Úgyis vannak olyanok, akiknek ez szórakozást, kihívást jelent.

(#28) PPeter válasza dabadab (#25) üzenetére


PPeter
addikt

Nem tudod visszaírni, mert ettől még nem tudod meg az adott Title keyt és ha tudod, akkor sem tudod azt írott lemezre felírni, hogy aztán a lejátszó azt felismerve dekódolja a lemezt tartalmát.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#29) PPeter válasza dabadab (#26) üzenetére


PPeter
addikt

A HD lemezekneknél minden fizikai lejátszónak külön kulcsa lesz és ha kikerül a netre egy film, akkor abból visszakereshető, hogy melyik lejátszó kulcsát használták a rippeléshez, és a jövőben megjelenő filmek azon a lejátszón már nem indulnak majd el. A lejátszó kulcsa még akkor is azonosítható lesz, ha a HD videót TV-n nézik és videókamerával veszik fel.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) Jazz válasza PPeter (#29) üzenetére


Jazz
veterán

PPéter.: Bocs az off-ért de nem tudok dönteni. Tudom, hogy jelen kínálat között nem vennél DVD-olvasót, de nekem szükségem van egyre a Nec íróm mellé. Tehát a sok sz*r közül még is melyik sz*rt választanád, ha muszáj lenne?Továbbra is két alternatívám van (jobbat nem tudok): Asus E616, Aopen 1648. Megjegyzés: Asus gyorsabb adatelérésben, viszont a használtabb lemezekehez 8-10mp idő kell, mielőtt felpörgetné, viszont abban van gyári régiókód kijátszás. Aopen-t még midnig nem ismerem. Köszi a segítséget, és mégegyszer bocs az OFF-ért. (e-mail-en keresztül sajna nem nagyon tudlak elérni...)

[Szerkesztve]

free your mind

(#31) Obi-1 válasza PPeter (#29) üzenetére


Obi-1
őstag

Ezt nem igazán értem. Akkor ha felkerül egy film a netre amelyet én rippeltem, akkor a HD-olvasómat letiltják a frissen kiadott filmekben, és nem tudom majd megnézni? Új lejátszót kell venni?

Only a Sith deals in absolutes.

(#32) Tithian válasza PPeter (#29) üzenetére


Tithian
őstag

Hogyan?
A TV-képernyön egyedi azonosítót fog megjeleníteni?

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#33) dabadab válasza Obi-1 (#31) üzenetére


dabadab
titán

Pontosan.

DRM is theft

(#34) dabadab válasza Tithian (#32) üzenetére


dabadab
titán

Nyilvan nem az lesz, hogy felmeteres karakterekkel kiir vmi sorozatszamot, hanem raknak a kepbe egy kis zajt, amit a lejatszo kulcsabol generalnak - bar persze kerdeses, hogy ha egy videokameras felvetel utan is hasznalhato marad, akkor mennyire fogja a kepminoseget befolyasolni.

DRM is theft

(#35) erdoke


erdoke
titán

A DVD másolatok puszta tömege és az ipari méreteket öltő kalózkodás nem ''csupán a filmstúdiókat hozza nehéz anyagi helyzetbe, de növeli a felhasználók költségeit és még lehetőségeiket is csorbítja''

Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy mint jó munkásember, a boltban vásárolt BRD HD filmemet olcsóbban fogom kapni, ha ilyen jó védelem van rajta.
Vagy rosszul értek valamit? ;]:))

A legjobb aláírás a héten

(#36) Tithian válasza dabadab (#34) üzenetére


Tithian
őstag

Hacsak nem HD-kamerával veszik majd fel az ilyen filmet HDTV-ről, s azt kiváló minőségben terjesztik, nem hinném, hogy azonosítható lenne. Én mondjuk nehezen elképzelhetőnek tartom, hogy a filmes scene ennyire profán módszerekre vetemedne. Ha a képen van az azonosító, utólag szerkesztve kitakarható. Ha az adatfolyamban van, az pedig úgy sem marad benne egy ilyen felvételben.

Egyébként mit számít a neten az, ha azon a lejátszón már nem megy a film? Illetve mennyi energiájába kerülne az iparnak minden egyes kalózmásolatot megnézni, beazonosítani, s az ügyben eljárni? Ha valaki azért veszi fel, hogy a terjessze, ennyi nemigen fogja visszatartani. Egy kínai ''iparos'' inkább vesz majd egy másik lejátszót, mint felhagyjon a kalózkodással.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#37) anulu válasza dabadab (#23) üzenetére


anulu
félisten

Iron Maiden - The Number of The Beast DVD-A-val műxik.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#38) PPeter válasza Obi-1 (#31) üzenetére


PPeter
addikt

Így van. A lejátszó kulcsa még egy többszörösen áttömörített, analóg módon átjátszott kópiából is visszanyerhető, és a rippelésre, lejátszásra használt készülék az újabb kiadású filmek lejátszására már nem lesz képes, mert feketelistára kerül az azonosítója.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#39) PPeter válasza Tithian (#36) üzenetére


PPeter
addikt

Az adatfolyamban van, de a képbe kódolva, ilyen kriptográfia már régóta megvalósítható és nem, ismétlem nem tudod belőle eltávolítani, még többgerenáriós, erős degradációval járó átjátszással sem. Korábban betettem egy linket, olvassátok már el, mielőtt nekiálltok mindenféle szakmai tudás nélkül kijelentéseket tenni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#40) dabadab válasza PPeter (#39) üzenetére


dabadab
titán

Kicsit tulbecsulod a watermarkingot, nem? A multkor volt egy rakat jelolt (konkretan negy, a ''Hack SDMI Challenge'' kereteben), es az osszeset jol megtortek.

DRM is theft

(#41) PPeter válasza dabadab (#40) üzenetére


PPeter
addikt

Az a baj, hogy nagyon csúnya dolgokat olvasok erről az új baromságról, és nem ez nem sok jót jósol. :(

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#42) dabadab válasza PPeter (#41) üzenetére


dabadab
titán

''Az a baj, hogy nagyon csúnya dolgokat olvasok erről az új baromságról''

Momentan egyelore leginkabb olyanok irnak rola, akiknek erdekuk meggyozni az olvasot, hogy ez vmi hihetetlen jo lesz. Majd meglatjuk, hogy amikor kikerulnek a valos vilagba, hogy teljesitenek.


Amugy persze ha rajtam mulna, fel perc alatt betiltanam az osszes ilyen baromsagot - de nem rajtam mulik.

DRM is theft

(#43) Tithian válasza PPeter (#39) üzenetére


Tithian
őstag

Megnéztem, arra gondolok, hogy ha nagy tételben akarnak szinte 100%-os jelölést illeszteni minden filmbe, akkor az valamilyen rendszer szerint lesz megvalósítva. Ha ezt kiismerik, akár lehet, hogy ki is védhető, de lehet olyan komplex (valamilyen bonyolult fényerő/színtelítettség/stb. alapú rendszer, hogy nem érné meg az erőfeszítést kijátszani.
Szerintem viszont az egész jelölőrendszer másodlagos fontosságú, ha már egyszer valaki lemásolta az adott lemezt, kicserélheti a lejátszót (amit letiltanak) és tovább kalózkodhat. Mai is általános, hogy egy filmből csak néhány verzió kering (leszámítva a maszek másolatokat), ha mondjuk kiadnak a kalózok 1-2 verziót egy filmől, s az elterjed, akkor csak 1-2 lejátszót fognak letiltani odafentről.

Nem biztos, hogy jól értem, de ekkor: a film le van másolva, ha a lejátszók nem kapnak valamilyen frissítést, hogy ne játsszák le a másolatot, akkor beveszik, illetve pl. PC-n nincs ilyen védelem, ha egyszer valaki bedigizte, szabadon nézhető (Pistike leszedi a netről a filmet, mondjuk MPEG-2 formájában és lejátssza).

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#44) PPeter válasza dabadab (#42) üzenetére


PPeter
addikt

Ez most kivételesen erős megoldásnak tűnik. Én nem dőlök be a marketing szövegeknek. Hónapok óta mélyebben foglalkozom a HD kiadványok jövőbeni másolásvédelmeinek témájával, mert egy nagy cikket írok majd a Chipbe róla. Folyamatosan kapom hivatalos, részben publikálható, részben még nem publikus információkat ez ügyben, és nem véletlenül vagyok szomorú: javarészt a másolásvédelmi eljárások szabványosítása miatt (is) húzódik a következő generációs DVD-Video rendszer alapjául szolgáló szabvány kijelölése, és most már kezdem érteni, mi tart(ott) ilyen sokáig. :(

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#45) PPeter válasza Tithian (#43) üzenetére


PPeter
addikt

Nyilván vannak lukak, de mivel itt a lemezeken egyedi programkód található majd, amely a lejátszókban található VM-en fog futni, tehát minden egyes újabb kiadvány akár teljesen új képességekkel bővítheti a másolásvédelmi eljárásokat a lejátszóban, ezért nagyon durvénak tűnik az új rendszer. Arról nem is beszélve, hogy az egész úgy lett kitalálva, hogy a lemezeken nem csupán egy key lesz, mint a DVD-Video és a DVD-Audio esetén, hanem a hozzá tartozó egyedi programkód is, tehát azokban az országokban, ahol a törvények szerint nem számított bűncselekménynek a Title key reprodukciója, visszafejtése, mivel az bizonyos értelemben nem ''kreatív'' anyag, addig ez az eljárás a kulcshoz tartozó programkód feltörését is igényli, ami viszont a liberálisabb törvényekkel bíró országokban is a szellemi tulajdon, azaz a kreatív tulajdon megsértésével egyenértékű, tehát törvénysértésként lesz üldözhető. :(

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#46) Tithian válasza PPeter (#45) üzenetére


Tithian
őstag

Értem, tehát a dolog értelmi szerzői kitettek magukért, hogy ne lehessen lemásolni a lemezeket.
Majd meglátjuk, mi lesz. Meglehetősen groteszk lenne, ha nagyfelbontású filmek kamerával átvett minőségű másolatai kezdenének majd el keringeni a nagyvilágban, de nem lehetetlen...

[Szerkesztve]

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#47) damon83


damon83
csendes tag

Nem tudom, egyáltalán mennyire van értelme feltörni ezeket a lemezeket?! Ugyanis ezek nem 4GB adatot tartalmaznak, hanem pl BR esetén 50GB. Na, ezt leszedni a netről nem épp pillanatok kérdése, valamint ez a mai ''korlátlan'' T-online esetén 4 filmet jelent, aztán bontják a szerződést (ez csupán irónia a részemről). Arról nem is beszélve, ha valaki egy másolt BR lemezt szeretne, akkor vagy vár 50-55 órát (2Mbit-es net esetén), vagy megrendeli valakitől, ami súlyos jogi problémákat vet fel. Megéri ezt az egészet? Na, majd az ídő megoldja...
(Csak hangosan gondolkodtam.)

(#48) #95590400


#95590400
törölt tag

nem teljesen értem ezt az általánosan szinte mindehol megjelent másolásvédelmes sajtóanyagot.
- lesz egyzser ez a ROM Mark, ami alapján az adott lejátszó azonosítja az anyagba égetett vízjel alapján, h legális forrrásból származik-e az anyag és ha nincs benne vízjel (illetve tiltólistán lévő vízjel van) akkor potty, már nem is indul?.
aztán:
>>>a legálisan vásárolt felvételeikről a másolatkészítés lehetőségének biztosítása érdekében a Blu-ray Disc Association (BDA) a valaha létezett legkiterjedtebb optikai lemez formátum tartalomkezelő rendszert vezeti be.<< vs: >>A felhasználók számára láthatatlan ROM Mark bélyeg kezelését csak jogosítvánnyal rendelkező BD-ROM gyártók tudják technikailag megoldani, ami gyakorlatilag megakadályozza a lemezek illetéktelen másolását.<<<
most akkor készíthetünk-e másolatot? ha igen, és ez kikerül, akkor egy ásik vízjel alapján (amit a lejátszó helyezett el másolás közben az anyagra) beazonosítják a lejátszót és a következőkben már ezen nem lehet többet lejátszani anyagot?
aztán pedig a kikerülő további diszkek frissítik a lejátszókat, miszerint ezzel a vízjellel készült anyagot ne játsszák le?
jól értelmezem? akkor ezek szerint talán egy firmware hack segíthet a lejátszókon (kérdés h lehetséges-e egyáltalán ezt ilyesmivel kiküszöbölni, illetve h érdemes vállalni a kockázatot)

[Szerkesztve]

(#49) PPeter válasza #95590400 (#48) üzenetére


PPeter
addikt

A sajtóanyag elég szellős és kicsit buta, nézd meg a linket amit korábban betettem, ott világosabban leírják, hogy miképp működik a vízjelezési technikai, és hogy milyen programkód(!) kerül az azononsító key mellé a lemezekre.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#50) #95590400 válasza PPeter (#49) üzenetére


#95590400
törölt tag

engem inkább csak az elv érdekel, amit még a sima mezei júzer (mint én) is fel tud dolgozni. szted ha már az alap metódust nem értettem, mennyire fogom érteni a techszöveget, ami ráadásul nem is az anyanyelvemen íródott? ;).
akkor csak annyit, h jó nyomon járok..... :D.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.