Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Most vagy én vagyok korlátolt, vagy tényleg ekkora szükség van erre?
Notin se a legjobb dolgozni, hát még egy ilyenen? :F
Vagy milyen célközönségnek szánják ezeket?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2) rumos14


rumos14
nagyúr

majd megtudjuk, hogy van-e rá igény, de az bizos hogy hurka drága.
ha megdobnának egy ilyennel, azért próbálnám elkapni :)

(#3) csudri válasza rumos14 (#2) üzenetére


csudri
őstag

ha megdobnának egy ilyennel, azért próbálnám elkapni

:C :C :C

(#4) orbano


orbano
félisten

Sony vazze, sony! Na ezért szeretem ezt a márkát nagyon. Jól néz ki, sokat tud, van benne újítás. De vennékegyet... de sajnos az ára is Sony :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#5) parandroid válasza orbano (#4) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is tetszik nagyon, mondjuk fogalmam sincs, hogy mire is használnám, amire nem jó a jelenlegi gépem.

Elsődleges felhasználási területként nekem is az autós használat ugrott be; nem csak GPS és navigáció, de kereskedelmi képviselők esetében a központi rendszerhez való teljes hozzáférést biztosító eszköz lehet - e-mail, készletek, komplex vállalatirányítási rendszer kliense, ilyesmik. Egy PDA-nál azért sokkal funkcionálisabb, ilyen esetekben pedig (amikor úgyis autóval jár a delikvens), ekkora méret rendben van, és mégsem egy nagy és nehéz (igen, bizonyos esetekben a 1,5kg is nehéz lehet, főleg tá
skával, töltővel, minden egyébbel) notebook.

Az ára más kérdés, de első körben ez úgyis csak egy jópofa gadget, és csak az veszi, aki megteheti, és nem az, akinek tényleg szüksége lenne rá. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#6) Kriza válasza kraftxld (#1) üzenetére


Kriza
őstag

Hát látod, nekem is pont ez jutott eszembe.
Szerintem a Sony abból indul ki, hogy a japók megvesznek minden kis ketyerét, főleg, ha Sony van ráírva.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#7) Shadowfax válasza parandroid (#5) üzenetére


Shadowfax
addikt

navigációs rendszerként alkalmazzák. Ehhez a Sony külön megvásárolható bluetoothos GPS-vevőegységet és ugyanezzel az interfésszel ellátott audioadaptert dob piacra

Na, ez aztán az üzlet... :))
Amúgy tényleg jópofa kis szerkentyű... de inkább újgazdagék fogják venni, szerintem. :))

[Szerkesztve]

(#8) X@b3e


X@b3e
addikt

A szaladgálós-területi képviselőknek biztos jó lenne, mert hozzá tud rakni egy nyomtatót, amin számlázhat és a régi dos-os számlaprogija is lefut rajta.
Amúgy tényleg nem vágom, hogy mi értelme van, a notikat nem tudja pótolni (belátható időn belül) és egyéb extrém kirivó eseteket eltekintve a PDA is nyújt olyan szolgáltatást, mint ezek a cumók (lásd navugálás)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#9) atosz


atosz
őstag

Kuuuva jo, kene egy ilyen. Persze nem a noti kivaltasara, de mar en is egyre ritkabban veszem elo, ez meg mindig keznel lehetne, es ezert kevesnek tunik nagyon az alapverzio altal nyujtott 3.5 ora. Bar a tomegehez kepest nem rossz. A kepe is szep eles lehet azt hiszem. Az arat sztem meg nem kell nezni ilyen esetekben, majd 1-2 ev mulval, amikor sok ilyen termek lesz a piacon es kezd elterjedni, majd akkor lesz erdekes. De mar latom elore, hogy jonni fognak a gagyibb occso, hosszutavra nem kifizetodo kutyuk az olcsosagukkal, mondvan az kell a nepnek.

(#10) erdoke válasza parandroid (#5) üzenetére


erdoke
titán

Háát, azért 1800 $ + a GPS egység elég húzós egy 4,5'' kijelzőért (bazi kicsi sokmindenre) és 3,5 óra működési időért. A 7 órás akksival jó eséllyel alulról súrolja az 1 kg-ot, ami már a subnotik tartománya. Egy 10-12'' kijelzős, 5 órát kibíró subnoti/tábla azért lényegesen több mindenre használható komoly kompromisszumok nélkül.
Remélem, adnak ehhez valami nagyítós fejdíszt is, hogy látni lehessen a bolhaszarnyi betűket. :))

A legjobb aláírás a héten

(#11) atosz válasza erdoke (#10) üzenetére


atosz
őstag

Az arba mint irtam is nem mennek bele. Viszont a kepernyomeretnel nem a meret szamit hanem a felbontas, ami itt igen impozans. Es azt is tartom, hogy aki nem latja az menjen szemeszhez. Raadasul ezeket a kijelzoket altalanosagban meg kozelebbrol szemleli az ember mint a notiekat. A tomeg pedig csak az erem egyik oldala, ott van meg a meret is, foleg ha a subot ki is nyitom. Nem gondolom hogy ez a notik, subok vetelytarsai lennenek, hanem inkabb uj szegmens. Nem tudja kivaltani azokat.

(#12) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Az eddig bemutatott UMPC-knél sokkal inkább használhatónak tartom ezt a kis ketyerét. Ahogy elnézem frankón kézbe vehető és a billentyűzet is jól kezelhetőnek tűnik (gondolom itt a két hüvelykújat kell használni gépelésre) . Tetszik nagyon.

Pár hete a 4-es villamoson láttam egy közel-keleti csávó kezében hasonló dolgot. Nézte is mindenki a villamoson. Nem sikerült viszont rájönnöm, hogy mi lehettet az, mert pda-nak nagy volt, subnotinak kicsi és az oprendszerét sem ismertem fel. Valószínű valami kommunikátor egyébként...

-

(#13) orbano válasza parandroid (#5) üzenetére


orbano
félisten

Szerintem is el fog terjedni az üzleti szférában. Főnökömnek is megmutattam, kíváncsi vagyok, mit mond majd rá.
Jó még ugye utazás közben esetleg netezésre egy külföldi városban a gps és szórakozás mellett. Rátöltheted nyaralás közben a képeket, videókat, stb. és mégsem kell egy egész laptopot cipelned.

az ára viszont valóban irreális elterjedtebb használatra. de azért ott vannak a ''sima'' umpc-k

A vér nem válik VAZZE!™

(#14) orbano válasza Terminus_ (#12) üzenetére


orbano
félisten

hüvelykúj? már bocs de hova jártál suliba? :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) Terminus_ válasza orbano (#14) üzenetére


Terminus_
aktív tag

és nem fogod elhinni mennyit szórakoztam vele, hogy hogyan írjam le! Még a yahooba is beírtam és mivel volt rá találat, elhittem. :) Miért hogyan kell írni? :F

mod: oké, word megmondta :DDD

Múltkor még én fikáztam másokat a helyesírás miatt... :U


[Szerkesztve]

-

(#16) Shadowfax válasza Terminus_ (#12) üzenetére


Shadowfax
addikt

billentyűzet is jól kezelhetőnek tűnik (gondolom itt a két hüvelykújat kell használni gépelésre)

Két hüvelykujjas gépelést nevezed Te könnyen kezelhetőnek? :Y Ó, anyám... Vagy csak az anatómiánk tér el, de nagyon. :D

Pont azt néztem, hogy elég gáz ez az apró billentyűzet, s bár közel fullgombos, totál kényelmetlen, hogy ennyire össze vannak zsúfolva egymás mellé a betűk - egy jó kis 100 oldalas Word doksit nem hiszem, hogy szívesen gépelne bárki rajta. :))

(#17) erdoke válasza atosz (#11) üzenetére


erdoke
titán

Márpedig a kis méretű kijelző nagy felbontással bolhaszarnyi betűket ad, amit átlagos szemű ember már nem láthat jól. Nem hiszem, hogy a sasok lennének az elsődleges célcsoport. :D
A méret és a súly igenis az elsők között van fontosságban, ha egy hordozható, sőt ez esetben hordozandó eszközről beszélünk. Van VAIO 10,4'' tábla PC is 1 kg körül, 5 óra akksiidővel, szóval érdemes elgondolkodni. Akárkinek is szánják, a felhasználó dönt az igényei szerint.

A legjobb aláírás a héten

(#18) Terminus_ válasza Shadowfax (#16) üzenetére


Terminus_
aktív tag

A méreteihez képest szerintem jó helyen vannak a gombok, jól meg lehet markolni a gépet, miközben írsz. És jó esetben nem ezen fogsz n*100 oldalas doksikat gépelni. Ez nem egy noti... A böngészőbe egy címet beírni szrintem jó az a billentyűzet. Még azt is megkockáztatom, hogy ha megszokod még csetelni is értelmesen lehet vele. (Csak gondolj bele abba, hogy van aki a telefonjáról msn-ezik...)

Csak a ''hüvelykújat'' ne idézzétek légyszi többet. Rohadt kínos. :DDD

[Szerkesztve]

-

(#19) macilaci78 válasza Terminus_ (#18) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csak a ''hüvelykújat'' ne idézzétek légyszi többet. Rohadt kínos. - Linkelem is rögtön a viccrovatba, meg a nap totyikjába is... ;]

Amúgy szvsz ebben a szegmensben az UMPC-k között viszi a prímet! USB: nesze neked küldő ODD, meg akármi, CF-karesszal lehet netezni bármely hazai mobilszolgáltatónál minden helyi megkötés nélkül, BT-on navigál, karattyol és hallgat, ha még SIM-kártyát is elfogadna, akkor Nokia 9999 Communicator néven is elmenne.. :))
A klaviatúra jó helyen van, a pöcökegér is szvsz kézreáll. Kezelhetőbb, mint egynéhán Ericson-é. Viszont az ujjlenyomat-leolvasót is elraktam volna vagy a kijelző másik oldalára, vagy a billentyűk közé... Mi van, ha kikapcsolt állapotban véletlenül megkarcolódik?
Üzemidőből is elkelne még pár óra, tán lesz tartalékakksi, vagy pótakku.
A bolhaszarnyi betűkről meg annyit, hogy az én WinXP-m képes felbontásállításra, az Office-om pedig a szövegszéllességnyi megjelenítésre és a nagyóításra... ;] Mondjuk egy Excel-tábla átláthatóságához kell felbontás, valamint az opcionálisan felcsatolható külső mincsi, projektor meg már eléggé határon hajthatja a GPU-t...
A 20-30GB is jó, de nincs az 1,8''-os merevlemezekből 60GB-os is már?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20) jippa


jippa
aktív tag

A neve sem véletlenül UX, a design egyes elemei miatt nagyon hasonlít a Clié UX 40-es PéDéÁmra. Kiváncsi vagyok, ennek is vinnyog-e a kijelzője!? ;]

[Szerkesztve]

(#21) User64476


User64476
őstag

Kell kell kell kell kell!

(#22) Hani


Hani
aktív tag

Sosem kedveltem az ennyire apró gépeket, de ez azért megfogott - gratula a Sony-nak. Az ára meg... hát, legalább van valami, ami megakadályozza, hogy az ember elhajítsa vagy belerúgjon mérgében, ha nagyon nem megy valami :)

(#23) rumos14


rumos14
nagyúr

az csak számomra nem egyértelmű hogy ezen milyen oprendszer lesz?

(#24) LordX válasza rumos14 (#23) üzenetére


LordX
veterán

Annak is lehet nem egyértelmű, aki ugyanúgy nem olvassa el a cikket, mint te. Operációs rendszerként Windows XP Home vagy Professional kerül a kis gépre

(#25) rumos14 válasza LordX (#24) üzenetére


rumos14
nagyúr

merszi bokú :B

(#26) orbano válasza Hani (#22) üzenetére


orbano
félisten

Ez max abban akadályoz meg, hogy ha megtörténik, akkor újat vegyél :)

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.