Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marso


marso
tag

ez jo

veszek egy GB alaplapot amit átneveztek, és az ECS gyárt :D

(#2) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Ha olyan minőségű lesz , mint az Asrock, akkor jó. De ez a Foxconn, meg ECS kapcsolat....:Y :(

(#3) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Nem csak az számít hol gyártják, hanem, hogy megpróbálják-e azt, hogy jó olcsó dzsunka alkatrészeket rakjanak a lapra, ahogy azt az ECS-esek teszik. Mondjuk lehetett volna a low-end brand Mega-Byte vagy Kilo-Byte. :))

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#4) gerlaip válasza TheVeryGuest (#3) üzenetére


gerlaip
addikt

Akkor az Asrock és a Matsonic mellé itt egy újabb induló.
hajrá low end :DDD

lámavakond

(#5) L3zl13


L3zl13
nagyúr

''... Asusteknek és az ECS-nek a nyomdokaiba lép. Amint az ismert, mindkét rivális gyártó már jó ideje kínál belépő szintű alaplapokat ASRock, illetve PC Chips márkanéven.''

Az ASRock rendben van, de az ECS szvsz belépő szintű lapokat gyárt saját márkaneve alatt is.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) ollie válasza L3zl13 (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja így van sajnos. Annál rosszabb minőség mint az ECS már senkinek sem kell.

***

(#7) simonzé válasza L3zl13 (#5) üzenetére


simonzé
addikt

Pont ezt akartam mondani. Ami az Asusnál az Asrock, az az ECS-nél az ECS. Ezen kívül van még a PCChips, amit főleg a WC-n a sz@r lenyomkodására lehet használni.
A Gigabyte árait nézve ideje volt ezt megléniük. Óccsóságról eddig nem nagyon volt náluk szó.

I don't fit in. I fit out.

(#8) simonzé válasza ollie (#6) üzenetére


simonzé
addikt

Nincs azzal baj. Az ECS a ''bulk'' kategória királya. Pofátlanul olcsón gyárt közepes minőséget. Mások (Pl. Ab.t) újabban ugyanezt borsos áron csinálják.

I don't fit in. I fit out.

(#9) gerlaip válasza simonzé (#7) üzenetére


gerlaip
addikt

:DDD
a WC-n a sz@r lenyomkodására lehet használni
ez qrvajó

lámavakond

(#10) PostMan válasza gerlaip (#4) üzenetére


PostMan
csendes tag

A Matsonic nem éppen most induló. Max. hazánkban.

megszűnt user: PostMan

(#11) Godfather válasza simonzé (#7) üzenetére


Godfather
aktív tag

Szerintem a gigabyte áraival semmi gáz nem volt. Normális ár, normális minőség...
Szóval árban nincsenek elszállva, nem mint asus, vagy msi pl.

[Szerkesztve]

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#12) kikka80


kikka80
tag

a matsonic már itthon is vagy 4 éve kapható. bátyámnak van/volt ilyen lapja, P4- hez, aztán 1 év után szétdurrantak rajta a kondik;] most vehet újat. asszem asrockot

''open your eyes!''

(#13) Zoz


Zoz
őstag

A Matsonic is ECS... meg az Amptron, Mercury, meg van még egy pár reinkarnációja :)

(#14) Loha válasza gerlaip (#4) üzenetére


Loha
veterán

Azért szerintem az Asrock és a Matsonic sem egy kategória... :)

MAtsonicnál már csak az a rosszabb aminek egyáltalán nincs neve... :))

(#15) BobMaster válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


BobMaster
senior tag

Adok a kezedbe egy Foxconn alaplapot, és utána mond még egyszer ugyanezt :(((

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#16) Obi-1


Obi-1
őstag

Az ECS párhuzam szerintem is sántít. Az Asrock saját tapasztalatom szerint nagyon jó, de mintha nem lenne jelen a piacon nagy tömegben (talán az OEM piacon igen?).

Only a Sith deals in absolutes.

(#17) Strottler


Strottler
tag

Nem értem miért nem elég az RZ széria, ill. az Asusnak az -X jelölésű lapok...

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#18) zsoltee10 válasza BobMaster (#15) üzenetére


zsoltee10
addikt

Jólvanna, Andorpapával beszélgettünk, és szóba került a Foxconn......de ebből ne legyen flame, biztos jók, csak én hallottam az ellenkezőjét. :(

(#19) igi


igi
aktív tag

Nem értem mi a bajotok az ECS-sel?
Mivel gyengébb az AsRocknál :F

this is the beginning of a beautiful friendship

(#20) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Nem szidni a LOW-end cuccost :)
Az aki meg azzal jön, hogy az ECS sz*r meg minden, az gondolkodjon, már el, hogy hol gyártanak néhány cuccost! Mert ha tudná, hogy az agyon favorizál brand-ját is az ECS gyártotta ua. az alkatrészből, akkor meg lehidalna:)
Nincsen sok gyár, ahol alaplapot lehet gyártani és a bérmunka is létezik a világon :D

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#21) L3zl13 válasza igi (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Félreérted.
Nem az ASRock vs ECS párhuzam rossz, hanem az ASUS vs ECS.

Ez sem feltétlenül azért mert rosszabbak az ECS lapok, hanem egyszerűen az ECS már eleve low-end kategória, míg ASUS-éknál az ASRock képviseli a kimondottan low-end-re szánt termékeket.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#22) igi válasza L3zl13 (#21) üzenetére


igi
aktív tag

Így már értve.

Nincs is egy árkategóriában a 2. (Asus, ECS).

Nem is tudom mennyibe kerülhet egy PCChips alaplap? 4000 Ft :F

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#23) marso


marso
tag

minőségben nincs semmi probléma az ecs asrock kal szolgáltatásban szegényesebb, ennyi.

(#24) simonzé válasza igi (#22) üzenetére


simonzé
addikt

Dehogy 4000/db! Kilónként öccáz! :DD
Jóvanna, neked négyötven! :D

I don't fit in. I fit out.

(#25) anulu válasza zsoltee10 (#18) üzenetére


anulu
félisten

legjobb tudomásom szerint a Foxconn alapvetően OEM lapokat gyárt, gépösszeszerelőknek (DTK, Dell,...).

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) anulu


anulu
félisten

amúgy meg anyámék gépében Matsonic alaplap van (KT133A chipset, nem egy mai darab :DDD), de hibátlanul megy. még a maga kategóriájában sem egy teljesítmény-bajnok, de mp3 hallgatásra és netezésre tökéletes (750MHz Duron, 160MB SDRAM)
semmi baj nincs vele, azt leszámítva, hogy ilyen sz@r hangzású alaplapi hangchipet még nem hallottam! :( vmi botrányos! lehet, hogy belerakok egy SB-128-at, mert még az is kristálytisztán, és gyönyörűen szól a mostanihoz képest!

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#27) BobMaster válasza zsoltee10 (#18) üzenetére


BobMaster
senior tag

Ott a Foxconn főlapon, nesze ;]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#28) bolondember válasza TheVeryGuest (#3) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ez jó...:D

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#29) gerlaip válasza PostMan (#10) üzenetére


gerlaip
addikt

Bocs Postman.
Én arra értettem, hogy az Asrock és a Matsonic (az Asustek és az Msi - ha jól tudom) low endjei mellé itt van a Gigabyte low endje is :D

lámavakond

(#30) Viktor77


Viktor77
titán

Erről csak annyit, hogy az én lapomat is az ECS gyártotta le.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#31) bolondember válasza gerlaip (#29) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Biztos vagy ebben az MSI-Matsonic kapcsolatban?
Csak kérdezem, nem kötekszek!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#32) TheVeryGuest válasza igi (#19) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Mondjuk, hogy a K7S5A, amit azóta az öcsém örökölt elfelejti a BIOS paramétereket valahányszor kikapcsolom a tápot. Típushiba. Helyette vettem egy K7S6A-t, amin az 1 év garancia lejárta után 1 hónappal szépen elfüstölte menet közben az egyik kis lapra ültetett elemét, hogy mit azt nem lehet látni, mert feketére égett a helye. Idén a cimborámnak szétégett ugyanilyen lapban ugyanez az alkatrész. Bevitte a PULSAR-ba, megmondták, hogy biztos szar volt a táp. End of story. :O

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.