Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) delta9


delta9
senior tag

Side of the performances of the 6600 GT, nVidia announces an average of 42 fps under Doom III in 1024x768 AA 4x and Aniso 8x, and this with the adjustment in High Quality 10x7, or also 42 fps in 1024x768 with the adjustment in High Quality 16x12.

(#52) faster válasza erdoke (#49) üzenetére


faster
nagyúr

5800Ultrán 500MHz-es DDR-II ram volt, 128 biten. Ezt aztán az 5900-nél lecserélték 256 bit DDR ramra, 425MHz-re, majd az NV38-nál 475MHz-re.

(#53) Legolas


Legolas
senior tag

Mikortól lesz kapható és tuti nem lesz AGP-s, mert tegnap még azt lehetett hallani, hogy lesz AGP változat csak PCIE-AGP híddal!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#54) faster válasza Legolas (#53) üzenetére


faster
nagyúr

Szerintem leghamarabb szept. vége, de inkább október.

(#55) fLeSs válasza faster (#50) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem tőlem függ, a nagykerekben bízzál, hogy lehessen minél hamarabb kapni. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#56) erdoke válasza faster (#52) üzenetére


erdoke
titán

Valóban. Viszont ott eleve rosszabb volt a GPU-n belüli párhuzamosítás (virtuális 8 pipe :D), ami miatt azok a kártyák valószínűleg többet fordulnak a RAM-hoz.
Ha egy kicsivel (10-20%) jobb lesz a teljesítménye mint az 5800U-nak, akkor azért nem gyenge mainstream kártya lesz ez. X800SE kell hasonló áron, de gyorsan, ha az ATi nem akarja egy részét elveszteni annak, amit az elmúlt bő másfél évben építgetett.

A legjobb aláírás a héten

(#57) faster válasza Legolas (#46) üzenetére


faster
nagyúr

Na ezt érdemes megnézni:

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=340&p=7[/L]

COD teszt 9500Pro vs. 9700

1280*1024, no AA, no AF, semmi különbség
ugyanez a felbontás, 4xAA,8xAF, és a 9700 elhúz. Hát ennyit számít a 256 bites busz. Lehet, hogy a 6600 GT vs 9800Pro-nál csak 1600*1200-ban jön elő, de szerintem látszani fog.

(#58) faster válasza erdoke (#56) üzenetére


faster
nagyúr

Hát igen, az 4*2 -es chip volt, ez meg elméletileg 8*1-es, több ALU-val. És a mai játékok inkább a GPU-t terhelik meg. De valahogy akkor is furcsa egy bika GPU alatt látni a 128 bites buszt. Majd biztos lesz sok teszt erről. Meglátjuk, jó lóra tett-e az Nvidia ezzel. Az X800SE-ről sajnos nem sok jót hallani, pedig jöhetne már, a mainstream az utóbbi hónapokban nagyon el lett hanyagolva, örülök, hogy az Nvidia kicsit felrázta a GPU piacot ezzel a chippel.

(#59) faster válasza fLeSs (#55) üzenetére


faster
nagyúr

Akkor bennük bízok. :)

(#60) delta9 válasza Legolas (#53) üzenetére


delta9
senior tag

akkor agp8x csak a 6800-asokból lesz(van)?

(#61) faster válasza delta9 (#60) üzenetére


faster
nagyúr

Állítólag lesz ezekből is HSI chip-pel.

(#62) engusz


engusz
veterán

[L]http://www.guru3d.com/article/Videocards/146/[/L] - Némi infó és képek.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#63) F-ECT$ válasza engusz (#62) üzenetére


F-ECT$
titán

Persze ezek is csak 3d03-mal játszanak :(((

Dive ever, work never.

(#64) faster válasza F-ECT$ (#63) üzenetére


faster
nagyúr

Szerintem nem is tesztelték a kártyát, csak átfogalmazták az Nvidia bejentést + hozzáraktak egy kis 6800 infót.

(#65) csucsu_17 válasza fLeSs (#22) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

Jaaaa levagyok maradva a GPU technologiákat illetően :(
Az x600 csak egy 9600xt turbózás lesz PCI-E -vel ?

Szééépp

X800xt rullzz

''Üdvözlet a győzőnek''

(#66) faster válasza csucsu_17 (#65) üzenetére


faster
nagyúr

Bizony az X600 csak ennyi, most már szinte low-end kategória, főleg az X600Pro 64 bites változata. Az ATI 8 pipeos kártyája még csak ezután jön. Remélem, a 6600 megjelenése felgyorsítja a folyamatot.

(#67) csucsu_17 válasza faster (#66) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

Kösszz

Esetleg valaki betud linkelni egy olyan oldalt ahol átfogóan le van írva mi, micsoda ATI-nál x600, x800 témában ?

Ha lehet magyarul de angolul is bőven jó :)

''Üdvözlet a győzőnek''

(#68) engusz válasza F-ECT$ (#63) üzenetére


engusz
veterán

Nem szeretem a ''Technology Preview'' cikkeket.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#69) F-ECT$ válasza faster (#64) üzenetére


F-ECT$
titán

Már csak azt nem tudom, hogy hogyan fog megférni egymás mellet a 6600GT és a 6800LE árban/teljesítményben, mert olyan nagy különbség nem lesz a 2 kártya között szvsz.

Dive ever, work never.

(#70) F-ECT$ válasza engusz (#68) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát én sem. Különösen az érdekes/idegesítő, hogy állítólag a screenshotok 6600-tal készültek, de a játékokat nem mégsem tesztelték vele.

Dive ever, work never.

(#71) engusz


engusz
veterán

A bit-tech.net jóvoltálból is itt egy ''preview''. [L]http://www.bit-tech.net/feature/52/[/L].
A Hothardware.com sem marad ki a sorból, [L]http://www.hothardware.com/viewarticle.cfm?articleid=566&cid=2[/L].

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#72) faster válasza F-ECT$ (#69) üzenetére


faster
nagyúr

Hát, gyanús, hogy ebből a 6800LE-ből nem lesz semmi, esetleg csak OEM piacra jut belőle nem túl nagy darabszámban. Az ATI-tól is inkább várható egy 8 pipe-os új chip, mint a meglevő R420 butított változata.

(#73) faster válasza csucsu_17 (#67) üzenetére


faster
nagyúr

Itt a PH!-n is van jónéhány X800 cikk, teszt, X600-ról viszont nem nagyon van sehol.

(#74) faster


faster
nagyúr

Most néztem csak meg a cikket jobban, és már megint ez a süketelés megy az Ultrashadow-val persze az Nvidia részéről, pedig Carmack megmondta hogy a Doom3 jelenleg nem használja, és egyébként sem vár tőle nagy fejlődést.

(#75) Surranó válasza faster (#74) üzenetére


Surranó
aktív tag

Jah. Láttátok (tán Anandon?) a FarCry-os árnyékösszehasonlítást? Még ha driverhiba volt, akkor is csúúúúnya.

Egyébként meg tuti, hogy AA/AF mellett nem fog 2xannyit menni, mint egy ugyanannyiba kerülő ATi-kártya, sőt. Aki meg nem ragaszkodik az AA-hoz, az minek vesz GF3-tól fölfelé bármit is? (nekem még az sincs, de ha lenne, biztos csak AA-n hajtanám. Nagyon idegesítenek a cakkos élek, még menet közben is.)

(#76) faster válasza Surranó (#75) üzenetére


faster
nagyúr

Az Ultrashadownak a Far Cry-os hibához sincsen köze. Nem is tudom, van-e olyan játék, ami használja.

(#77) DonLeo válasza engusz (#62) üzenetére


DonLeo
senior tag

Neked bejön ez a link? Vagy másnak?

Mostmár bejön, de jobb egér megnyitás új ablakban-nal nem jött be.

[Szerkesztve]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#78) Keitaro


Keitaro
addikt

X600 ellenfele :F
Ez megeszi az X600-at reggelire, csak kidob már valamit Ati is mainstreamre és lenyomja a 4 pipe-os cuccokat a low-endbe

(#79) F-ECT$ válasza Keitaro (#78) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát igen. Nagyon kellene egy X800SE...

Dive ever, work never.

(#80) becso13 válasza F-ECT$ (#79) üzenetére


becso13
aktív tag

Szerintem meg egy X700-as SM 3.0-val, 256 bittel, pipával, 256 MB Rammal. Álmodozás rulez.:)

(#81) becso13 válasza becso13 (#80) üzenetére


becso13
aktív tag

Hú de megvenném 50-60 k körül.

(#82) becso13 válasza becso13 (#80) üzenetére


becso13
aktív tag

8 pipa akart lenni az a pipa. :B

(#83) max-pain


max-pain
senior tag

A gyártó természetesen nem felejti el hangsúlyozni a bonyolult fény-árnyék hatásokat alkalmazó játékok, például a Doom 3 esetében jobb teljesítményt eredményező UltraShadow II technológia meglétét sem.

A Doom 3 jelen pillanatban nem hasznalja az UltraShadow-t, szoval igy jobb teljesitmeny se jelentkezik emiatt.

[L]http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.php?t=14716[/L]

[L]http://www.firingsquad.com/hardware/doom3_perf/page11.asp[/L]

(#84) Goose-T válasza max-pain (#83) üzenetére


Goose-T
veterán

Hidd el, amint a nagyközönség számára elérhető lesz a 6600, az ID az nVidia csettintésére ki fog adni egy patch-et. Én legalábbis 90%-ig biztos vagyok ebben.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#85) max-pain


max-pain
senior tag

likely in October we will see AGP versions.

[L]http://guru3d.com/article/Videocards/146/[/L]

(#86) divot


divot
veterán

Egyébként az mind szép és jó, hogy sorra jelennek meg a különböző új szériás kártyák, csak ha például ma reggel nyakadba veszed Budapestet, mert szeretnél valamilyen vga-t, akkor max (és már ez is jó eset) egy 5900-as, vagy 9800-as kártyával térhetsz haza. :(

(#87) F-ECT$ válasza becso13 (#80) üzenetére


F-ECT$
titán

SM 3.0 csak ar R520-ban lesz...

Dive ever, work never.

(#88) F-ECT$ válasza divot (#86) üzenetére


F-ECT$
titán

Rendelésre azért hoznak már újabbakat is.

Dive ever, work never.

(#89) divot válasza F-ECT$ (#88) üzenetére


divot
veterán

Azt nem csípem. Azt szeretem, amikor a helyszínen odaadják, és már hazafelé lehet csócsálni a dobozt, no meg a tartalmát. :DDD

(#90) F-ECT$ válasza divot (#89) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha rendelsz, akkor azt is előbb-utóbb kézbe veheted, és ''csócsálhatod'' :DDD

Dive ever, work never.

(#91) arpi6k


arpi6k
addikt

Itt is van egy leirás (lehet hogy már volt belinkelve):
[L]http://graphics.tomshardware.com/graphic/20040812/index.html[/L]

Intel & ATI

(#92) becso13 válasza F-ECT$ (#87) üzenetére


becso13
aktív tag

Álmodozás rulez.

(#93) rudi válasza Keitaro (#78) üzenetére


rudi
nagyúr

ATIéknál lazán kavar van! Az X600-at szerintem még a jól meghúzott 9550 is befoghatja, mert szinte ugyanaz a 4 futószalagos RV350 származvány van rajtuk. Jó hogy végre előmásztak a 200 dolláros 8 futószalagosok :D remélhetőleg már az ATI sem pöcsöl tovább, hiszen mobilban már meglépték a nyolcast.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#94) Cobain


Cobain
tag

Most akkor tulajdonképpen melyik éri majd meg jobban? A 9800pro, vagy a 6600GT (persze ha lesz belőle agp-s változat)? És tulajdonképpen mikor fognak Magyarországon megjelenni a 6600-asok?

(#95) F-ECT$ válasza Cobain (#94) üzenetére


F-ECT$
titán

Amíg teszt és ár nincs, addig nehéz dönteni. Szerintem a 6600 lesz a befutó, ha lesz belőle agp. (De az rémlik, hogy nem lesz.)

Dive ever, work never.

(#96) Docci válasza F-ECT$ (#95) üzenetére


Docci
senior tag

#85

Erőt s erényt!

(#97) F-ECT$ válasza Docci (#96) üzenetére


F-ECT$
titán

Tévedtem :B
Viszont a guru3d-t nem nagyon szeretem...

Dive ever, work never.

(#98) Docci válasza Cobain (#94) üzenetére


Docci
senior tag

Tuti lesz rola vagy 1000 cikk.
''És tulajdonképpen mikor fognak Magyarországon megjelenni a 6600-asok?''

Ebben az évben. :)

Erőt s erényt!

(#99) Docci válasza F-ECT$ (#97) üzenetére


Docci
senior tag

OK :P

Erőt s erényt!

(#100) divot válasza Docci (#96) üzenetére


divot
veterán

Nekem ezt a tesztet sehogy sem sikerül megtekintenem, mert nyivákol az explorer, hogy nem tudja megnyitni az oldalt :F

(#101) Docci válasza divot (#100) üzenetére


Docci
senior tag

Nálam jo.

Erőt s erényt!

(#102) divot válasza Docci (#101) üzenetére


divot
veterán

Mi a pöcs nincs már megint letöltve :F :Y

(#103) Docci válasza divot (#102) üzenetére


Docci
senior tag

:C

Egyébként én is most olvasom.

Erőt s erényt!

(#104) divot válasza Docci (#103) üzenetére


divot
veterán

Ezt úgy sem hiszem el! :( Most megy. Pedig reggel óta vagy ötször ránéztem, és mindig ugyanaz a hiba. Na mindegy, ez legyen Bill titka. :P

(#105) Docci válasza divot (#104) üzenetére


Docci
senior tag

Ok

Erőt s erényt!

(#106) divot válasza Docci (#105) üzenetére


divot
veterán

Na ezt nevezzük korai örömnek: az ötödik oldalon a művelet megszakadt hibaüzenettel elszállt az egész. :((

(#107) Docci válasza divot (#106) üzenetére


Docci
senior tag

LOL :D

Egyébként semmi olyan dolog nincs az írásban,amit ne tudnánk.
Bár fontos info az,hogy lesz agp-s karesz.
Másrészt már vértam ,hogy a középkategoriában is 8 pipe-os kártyák legyenek.
Végre meglépte ezt az nvidia.Télen remélem már lesz hazánkban is(agp). :)

Erőt s erényt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.