Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) polika


polika
senior tag

150 ill 200 dolcsi, azaz kb 45rugo a kisebb és 55e a nagyobb mire elér hozzánk...ez lenne a mainstream belépő karesz? 128bites interfésszel nem tom mit fognak hozni de egyenlőre nekem nem túl szimpatikus...

(#2) Esmein


Esmein
nagyúr

'' Ebbül se lesz énekes halott .''

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) arpi6k


arpi6k
addikt

Nem lesz belőlük AGP-s??? Ez komoly???:Y

Intel & ATI

(#4) b@ndi válasza polika (#1) üzenetére


b@ndi
tag

A 150 dolcsi az csak olyan 35ezret jelent. Mire eler hozzank biztos lesz olyan kedves ember, aki Becsbol vagy hasonlo helyekrol ilyen aron hozza nekunk. :U

Azonkivul ne feledd, hogy a GF4 mx440 es az FX5200 is 30ezer korull indult, es azok is belepo szintu kartyak.

(#5) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nekem tetszik a pro változat csak ez a fránya PCI Express ne lenn remélem AGP verzióban is kilyön.
Láttam rolla teszteket és elég brutális

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7) ciao


ciao
senior tag

még mindíg tégla RAM-ok mainstream kártyán?? ilyeneket már csak lowend kártyákra kéne tenni!! :(

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#8) mszilveszter


mszilveszter
tag

lesz ezekből agp-s is! :D
(a HIS segítségégével)

csak már jönnének azok a kártyák a magyar hon felé:U

(#9) Atlantis


Atlantis
veterán

Érdekes, hogy a sima 6600-on van egy floppy tápcsatlakozó, míg a GT-n nincs. Nem fordítva kéne lennie?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10) GEIL


GEIL
addikt

Hát ilyeneket se fogok venni az már tuti !!!

most GeForce 4 TI 4200 128MB DDR-em van 250/440 @ 310/605...., de a következő kártyám biztos hopgy ATI RADEON lesz !!! ( Legalább X800pro..)
:C

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#11) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Sziasztok

Nekem az első képen láthatő kártya nagyon Gef 3 Ti200 benyomást kelt látszatra de valszeg teljesitményben azért jobb valamivel :F

DE ez a kamu duma hogy 2-2.5x gyorsabb mint a versenytárs x600-s az erős szvsz :Y

''Üdvözlet a győzőnek''

(#12) gézu válasza GEIL (#10) üzenetére


gézu
őstag

Akkor se veszel ha ennyit fog tudni?
[L]http://www.hardwareoc.hu/upload/news/6011_nv436.jpg[/L]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#13) Atlantis válasza gézu (#12) üzenetére


Atlantis
veterán

Szép, de ez tuti, hogy csak két GT műve lehet, SLI-ként. Egy 128 bites kártya nem tudhat ilyet.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#14) fLeSs válasza csucsu_17 (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az X600-at pedig biztos, hogy simán veri.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) fLeSs válasza Atlantis (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az nem egy floppycsatlakozó, hanem egy FET.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) Goose-T válasza Atlantis (#9) üzenetére


Goose-T
veterán

Jó megfigyelő lehetsz. Akárhogy meresztettem a szemem, nem láttam semmiféle tápcsatit egyik kártyán sem. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17) Atlantis válasza fLeSs (#15) üzenetére


Atlantis
veterán

Vazze, hogy elnéztem. Pirulok...:)

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#18) Christoph


Christoph
aktív tag

Szép dolog az mpeg2 hardveres enc/decode, de hol van a beígért mpeg4 hardveres encode, már alig várom.... :))

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#19) Atlantis válasza Goose-T (#16) üzenetére


Atlantis
veterán

Jól van, na, nem kell mindjárt gúnyolódni. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#20) faster


faster
nagyúr

Nekem egyedül a 128 bit nem szimpatikus, egyébként egész jó kártyának tűnik, főleg a GT.

(#21) F-ECT$ válasza fLeSs (#14) üzenetére


F-ECT$
titán

X600 128 v. 256 bites?

Dive ever, work never.

(#22) fLeSs válasza F-ECT$ (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A különbségek
ATI Radeon 9600 XT - 500/300 MHz - AGP csatoló
ATI Radeon X600 XT - 500/370 MHz - PCI Express csatoló
ennyi.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) Yutani válasza F-ECT$ (#21) üzenetére


Yutani
nagyúr

Tehát 128 bites, mint a elődje.

#tarcsad

(#24) F-ECT$ válasza fLeSs (#22) üzenetére


F-ECT$
titán

szerk: Yutani gyorsabb volt.

[Szerkesztve]

Dive ever, work never.

(#25) F-ECT$ válasza csucsu_17 (#11) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem biztos, hogy nem lesz meg a 2x. Az X600-ban csak 4 pipe lesz.

Dive ever, work never.

(#26) divot


divot
veterán

Egy ilyen 6600-as és egy 9800pro közötti csatára lennék igazán kíváncsi.

(#27) fLeSs válasza divot (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az sztem elég egyértelmű, hogy 9800 Próról 6600 GT-re váltani felesleges.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) divot válasza fLeSs (#27) üzenetére


divot
veterán

Váltani :F

(#29) fLeSs válasza divot (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Váltani. Úgyértem biztos lesz néhány ember, akik kíváncsiságból/unalomból/szórakozásból/megszokásból (a piacon nézz körül, hány ilyen ember van :D) fognak 9800 Próról 6600 GT-re váltani. Semmi értelme.

9500/9600/5600/5700-ről már van értelme.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) faster válasza divot (#26) üzenetére


faster
nagyúr

Én is. Kiderülne belőle, mennyire számít a 256 bites busz. Nagyobb felbontásokban, különféle képminőségjavító dolgoknál már valószínűleg nagy lesz a különbség.

(#31) Legolas válasza gézu (#12) üzenetére


Legolas
senior tag

Ez egy kártyától elég soknak tűnik, ha azt vesszük, hogy a 9800 pro 256 bites. Ezt szerintem is egy 6600 SLI duo produkálta!

Ja a másik az, hogy bekapcsolt szűrőkkel már tényleg nagyon kevés a 128bit és akkor durván visszaeshet a teljesítmény 4AA-val!

[Szerkesztve]

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#32) fLeSs válasza faster (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha megnézed a megatesztünket, és összehasonlítod a Radeon 9700-et és a Radeon 9500 Prót, akkor kiderül, hogy mennyit számít.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) faster válasza Legolas (#31) üzenetére


faster
nagyúr

Nem biztos, hogy SLI eredmény. Az alap beállításoknál (1024*768, no AA, no AF) talán annyira nem a ram sávszélesség számít, hanem a GPU teljesítménye, ami a 9800Pro-hoz képest nagyobb már csak az órajelkülönbség miatt is.

(#34) faster válasza fLeSs (#32) üzenetére


faster
nagyúr

Mindjárt megnézem azt is, kíváncsi vagyok.

(#35) erdoke válasza faster (#30) üzenetére


erdoke
titán

500 MHz-es, de azonos órajelen is erősebb GPU vs. 380 MHz-es GPU.
500 MHz-es 128 bites RAM vs. 340 MHz-es 256 bites RAM.

Szerintem valamivel gyorsabb a 6600GT, de annyival biztosan nem, hogy megérje a 9800Pro-t erre cserélni. Hacsak a tuningolóknak nem lesz meglepi, mert a 110 nm-es 8 pipe akár jóval 500 MHz felett is mehet, illetve kerülhet még rá 1,2 ns-os RAM chip is.:P

A legjobb aláírás a héten

(#36) divot válasza fLeSs (#29) üzenetére


divot
veterán

Értem. Viszont aki most vesz majd kártyát, annak a 150dollár körüli ár nagyon kedvező ajánlatot jelenthet.

(#37) Legolas válasza erdoke (#35) üzenetére


Legolas
senior tag

Milyen eredményt tippelnél egy 6600GT vs. 9800 pro csatában, ha max-ra rakjuk az AA és az AF-et, amiknek azért kell bőven memsávszél?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#38) faster válasza erdoke (#35) üzenetére


faster
nagyúr

Ismerem az adatokat, de ebből nem derül ki, mik azok a határértékek, ahol a 256 bites busz előnyei mutatkoznak, kíváncsi lennék egy tesztre. Egy 8 pipeos GPU-nak eléggé szűk keresztmetszet lehet a 128 bites busz, hiába gyors, többek közt ez volt az 5800 Ultra problémája is, sok más mellett.

(#39) Legolas


Legolas
senior tag

+ a Doom 3 most igen nagy sláger és abban nagyon elverheti a 9800 pro-t. Én egy jobb géppel akár 1280*1024 ultra quality, no AA-t 50 fps-t is kinézek belőle. Az pedig nem rossz!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#40) delta9


delta9
senior tag

én több helyen is azt olvastam, hogy biztos, hogy lesz agp változat.

mellesleg ok, hogy 128bit, de 500MHz GDDR3 ramok lesznek a GT-n. csak a 'sima' 6600-on lesznek GDDR1 ramok (3.6-os, ha jól emléxem). és ez a 8 pipe az nem uaz, mint az atiban a 8pipe.

(#41) fLeSs válasza Legolas (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem kb. egál lesz. A 9800 Pro egy kicsit talán gyorsabb.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#42) Legolas válasza faster (#38) üzenetére


Legolas
senior tag

De mondjuk ha abból indulsz ki, hogy fogsz egy 9500 pro-t és megduplázod az órajeleit, az is elég durva eredményt hozni, plussz ez a GPU órajelenként is gyorsabb annál!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#43) faster válasza Legolas (#39) üzenetére


faster
nagyúr

A doom3 más tészta, ott egy 5900XT is jobb, mint egy 9800Pro, legalábbis fej-fej mellett vannak, de alapvetően egy 9800Pro eddig igencsak jobb volt mindenféle Nvidia karesznál (ne számítsuk most ide a 6800 szériát), és ez a helyzet most megváltozhat a 6600 GT megjelenésével.

(#44) becso13


becso13
aktív tag

Jó kártyák ezek, de hogy fogok én így olcsón 6800-at venni???:)

(#45) faster válasza Legolas (#42) üzenetére


faster
nagyúr

De ha megnégyszerezed a GPU teljesítményét, akkor is hamar a szűk RAM sávszélesség korlátjába ütközöl, ha nem így lett volna akkor a 9800 sem kapott volna 256 bites buszt.

(#46) Legolas válasza faster (#45) üzenetére


Legolas
senior tag

De valószínűleg a 256bites membusz drágább teljesítménynövelő, mint az órajelemelés és valszeg 110nm csíkszélességgel ez nem volt gond, így elég neki a 128bit, hogy verje a 9800 pro-t. A 9800 pro még 150nm-es és ott nem tudták jobban növelni az órajelet, ezért voltak kénytelenek 256 bites meminterfészt belerakni cuccba. És valljuk be itt a valódi cél a GT esetén a 9800 pro elhupálása!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#47) divot


divot
veterán

Na ugye, hogy érdekes lenne egy 6600/9800pro teszt.

(#48) faster válasza Legolas (#46) üzenetére


faster
nagyúr

Ez nem ilyen egyszerű, egy ponton túl hiába növeled a GPU teljesítményét, ha a GPU nem tudja elég gyorsan olvasni/írni az adatokat a RAM-ból. Ez főként (mint azt már írtam) nagy felbontásokban, bekapcsolt élsimítás/textúraszűrés esetén jöhet elő, nem az alap 3dmark tesztbeállításoknál.

(#49) erdoke válasza faster (#38) üzenetére


erdoke
titán

Ott azért nem volt gyárilag 500 MHz-es GDDR3 mellépakolva. Vagy csak rosszul emlékszek?
Természetesen nagyban függ majd a játéktól és a szűrőktöl az fps, de 1024x768 és 1280x1024 (TFT) + gyenge AA/AF mellett gyorsabb lehet. Aki az új játékokat is erős szűrőkkel akarja futtatni, annak úgyis X800 vagy 6800 szériára kell beruháznia.
Egyébként is a fő kérdés az az X600-zal való viszonya, az pedig teljesen egyértelmű (kb. 9800(Pro) vs. 9600XT).

A legjobb aláírás a héten

(#50) faster válasza divot (#47) üzenetére


faster
nagyúr

Érdekes lenne bizony. Remélem, idővel lesz is ilyen. fLeSs, bízom benned. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.