Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akheron


Akheron
senior tag

Maradjanak már abba ezzel a Delete billentyűvel! :O

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#2) cucka


cucka
addikt

most komolyan, mi kerül ebben 130 euróba? egyszerű multimédiás billentyűzet elcseszett kiosztással (oké, értem én, játékosoknak készült, nem olyanoknak, akik esetleg gépelni szeretnének).

(#3) Lacix29


Lacix29
őstag

De randa/béna.

(#4) Face8814


Face8814
őstag

Az ára kissé túlméretezett! :( Annyiba kerül mint egy középkategóriás VGA kártya. :(

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#5) Agyasima


Agyasima
senior tag

35 ezres? Aztaqrv@... Ütős ár. :Y

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#6) Remington


Remington
őstag

Nekem tetszik csak szar helyen van a razer logó. A jobb felső sarkába jobb lenne.
A tetején az egy lcd?

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#7) killahdrums


killahdrums
senior tag

Nekem nagyon tetszik. :)

A tetején az a cucc nem tudom, hogy a Tarantula-n mi, de a Pro|Type™-on [link] az egy iPOD dokkoló.

[Szerkesztve]

There is no God, just Technology...

(#8) Csapi007


Csapi007
veterán

Jól néz ki, csak kicsit drága.

"Csak úgy mondom"

(#9) Loretto


Loretto
veterán

Logitech diNoVo ár :( , amúgy nem néz ki olyan rosszul, de tavalyi jobb lett külsőre szvsz.

Soirée...

(#10) cucka válasza Loretto (#9) üzenetére


cucka
addikt

igen, csak ez még a dinovo-nál is nagyobb parasztvakítás, ott legalább adnak néhány tartozékot a billentyűzethez.

(#11) killahdrums válasza cucka (#10) üzenetére


killahdrums
senior tag

Szvsz ez a cucc max a G15 billhez hasonlítható.
És mi ebben a parasztvakítás? Nem értem ezt sem, meg a ''felháborodásod'' sem, valószínű nem neked készítették ezt a billt... :)

There is no God, just Technology...

(#12) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Nekem nem jön be tuti nem állna kézre nomeg ennyit én nemadok egy billért az tuti!

(#13) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

az ár :Y

Resistencia eterna

(#14) cucka válasza killahdrums (#11) üzenetére


cucka
addikt

80 euróba kerül egy vinyó, amin 200 gigabyte-ot tudok tárolni és elvér a tenyeremben, mérnöki csúcsteljesítmény.
80 euróba kerül egy processzor, amiben ~100 millió tranzisztor található, átlagember számára felfoghatatlanul bonyolult, mérnöki csúcsteljesítmény.

na most ezek fényében hadd ne essek hasra, ha 130 euróért kínálnak némi dizájnosra tervezett fröccsöntött műanyagot.

(#15) Khm


Khm
csendes tag

(#16) REDeath válasza cucka (#14) üzenetére


REDeath
őstag

Te szoktál komolyabban játszani? mert például egyszerre több gomb lenyomás miatt elég sokszor megszívom, esetenként meghalok, stb... Persze én se veszem meg ennyiért, de ha lenne saját keresetem, nem csak 1-2 nyári munka akor befektetnék egy komolyabb egér-billentyűzet kombóra... Ezek az eltárolható profilok meg kifejezetten jól jönnek hidd el... Ezt főleg stratégiai játékoknál vennéd észre, FPS játékokban annyira nincs haszna belőle az embernek, persze azért a serverkomandokat be lehet bindelni, mert azokból sok van, és nem lehet mindet bindelni egy szokásos billre... És én pl. hasznát venném a csatlakozóknak is rajta.
De mindettől függetlenül tényleg drága picit.

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#17) ploteus


ploteus
aktív tag

Csak annyit mondok, jól fog mutatni a Razer Copperhead és Mantis Speed mellett.
Razer tulajdonosoknak kötelező darab. Igaz elég logitech szagú az egész, főleg a jobb és bal oldalon látható billenő gomok, programozható gomb és LCD ötlete.
De sebaj, ízlések és pofonok.

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#18) REDeath válasza Khm (#15) üzenetére


REDeath
őstag

Ezt mér linkelted be? vezeték nélküli cuccot egy komolyabb gamer se használ... Persze te lehetsz kivétel de...

Az oké hogy hasonlít rá eléggé, de a logitech akor is rossz lenen játékra a vezeték hiányában...

[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#19) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Hát nem sikerült túl szépre a tavalyi akkor már szebb volt. Az áráról nem beszélve.
Ehhez tényleg fanatizmus kell.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#20) Remington válasza Khm (#15) üzenetére


Remington
őstag

Hopp, egy kicsit nagyon hasonló.:DDD
No comment Razer :(

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#21) cucka válasza REDeath (#16) üzenetére


cucka
addikt

néha játszom, mondjuk nem nevezhető komolynak. van egy 2 ezer forintos billentyűzetem, aminél még nem fordult elő, hogy több gomb lenyomásánál megbolondult volna, emellett szabványos kiosztású, tehát gépelni is lehet rajta, rendesen össze van rakva, multimédiás gombok, miegymás.
eltárolható profilok biztos jó dolog, ugyanakkor nem indokolja szerintem a >10-szeres árkülönbséget. másrészt nem lehet szoftveresen megoldani ezt a profilos dolgot?

(#22) Translator válasza Akheron (#1) üzenetére


Translator
tag

Hát egyetértek, ez a fos mikorszopszos középső oszlop nem tudom, minek jó bele, nem titkárnőknek készült ez a billentyűzet. :(

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#23) whitezo88


whitezo88
nagyúr

nekem megfelel játékra a régi standard ps/2-es :DD semmi bajom nincs vele.

(#24) lorcsi


lorcsi
veterán

mekkora vacak, magában csak egy bill 35k :Y
a diNovom olcsóbb volt és ehhez nem semmi egér is van, nem egy csupasz bill (akármilyen is legyen jobb az nem lehet :D)

(#25) Ste


Ste
addikt

naon kocka lett, meg visszafogott
az ára télleg nagyon borsos

(#26) Kalwa


Kalwa
tag

Nekem Logitech S510 billentyűzetem [link]van egy Logitech MX518 -al párosítva és tökéletesen megvagyok velük elégedve. Ez a Razer billentyű egy az egyben az S510 pár gombbal megspékelve és kicsit dizájnolva, ami szerintem a hátránya is, mivel szerintem iszonyatosan ronda. Az S510 sokkal jobban néz ki és ez csak 15 ezer forint :)

(#27) L|zsidoboz válasza Khm (#15) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Nem is hasonlít a kettő... :DDD

Good to be good, but better to be lucky.

(#28) Kalwa


Kalwa
tag

Hasonlítsátok össze:

Logitech: [link]
Razer: [link]

(#29) ploteus válasza Kalwa (#26) üzenetére


ploteus
aktív tag

Még véletlenűl sem egyforma :DDD
°° REDeath : ebben nincs igazad, a Logitech-nek van kifejezetten gamer vezeték nélküli egere olyan 20k környékén, melynek nem az átviteli sebessége a gyengélye, hanem az aksik.. :( De erre is gondolva kettőt kapunk hozzá. Lásd: Logitech G7

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#30) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Azért ilyen drága, mert minden gomb átprogramozható, makrószható, stb, ráadásul régebben valami OLED kijelzőről is ment a pletyka ... ilyen billt szerettem volna venni .. de 130 ojró az kicsit sokk akkor is ... Ha van benne OLED akkor OK ... ha nincs akkor qrva sok ...

Mellesleg ha 18-20k egy egér meg 10k egy egérpad akkor miért ne lehetne 35k egy bill ?

Ettől függetlenül télleg qrva sok lett :(

Life is shor...

(#31) Digital válasza Loretto (#9) üzenetére


Digital
addikt

Azért inkább egy diNoVo,mint 100 ilyen razor...

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#32) LSL1337


LSL1337
őstag

pfff g15 sokkal szebb s feleennyi és ezeket mind tudja is

szvsz razer sztem ez nagyon xar lett

(#33) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Izlések és pofonok! Nekem naon teccik!

Ezekszerint nem ''Ti'' vagytok az a réteg akinek ezt szánták, de biztos vagyok benne, hogy megtalálja azokat akiknek szánták!

ui: Engem még érdekelhet is ha lesz magyar kiosztás! (És szem killah-t is :p)

Pihend ki magad a szabidon... :C

[Szerkesztve]

(#34) KriszBoy válasza Kalwa (#28) üzenetére


KriszBoy
senior tag

A Logiből van már magyar? Mármint ebből a távirányítós verziósból?

[Szerkesztve]

(#35) orbano válasza DummyBoy (#30) üzenetére


orbano
félisten

olvastál te a cikkben egy darabnyi oledet is? agyébként megsúgom neked, a játékokban is programozhatók a billentyűk, ez nem feature :) általában a settings-keyboard részlegen szokott lenni, ahol beállíthatod, milyen funkcióhoz milyen billentyűt rendelsz :) sőt, nomrális játékokban bindelni is lehet. sokan nyertek már versenyeket sztandard 105 gombos billentyűzettel, ez max annak jó, akinek túl sok a pénze...

diNovo rulez :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#36) opr válasza orbano (#35) üzenetére


opr
veterán

Ezek szerint nem én vagyok a hülye :D
mióta elolvastam a cikket folyamatosan azon agyalok h mióta fjúcsör a programozható billentyű...
(az a néhány plusz media-billentyű meg megvan az 1500ft-os geniusban is, és azt is arra lehet állítani amire akarom...)
egyszóval igazad van ;)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) orbano válasza opr (#36) üzenetére


orbano
félisten

mondjuk ezen van egy rakat egyforma gomb egymás mellett az oldalán. de ha abból indulok ki, hogy repszimulátort is teljesen jól lehet használni 105 gombossal, akkor nem tom minek kellenek :) valakinek bittos jó

A vér nem válik VAZZE!™

(#38) opr válasza orbano (#37) üzenetére


opr
veterán

repszimulátorhoz ugyan ennyi pénzből olyan joy-t lehet venni h helyettem mosogat, beállítja a rádiót meg az equalizert a hifin és elindítja a játékot amint belépek a szobába... szvsz :D

Esetleges focis játékhoz való gamepad-ot pedig már jóval ez alatt az ár alatt lehet nagyon fajintosat venni.
rts-hez meg fps-hez nemtom minek, rpg-hez , mmorpg-hez meg főleg nem.


gonosz on:
hülyegyereknek simshez talán jó lehet... de ott is csak annyiért h a szomszéd előtt villogjon, h nézd, ecsém... a billentyűzetem közepén világítós micsoda feszül, nameg gomb is annyi van rajta b.meg, h erre recsózok egy hónapja... nemtom elképzelni h más szituban ez jó lenne :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#39) Muton válasza ploteus (#17) üzenetére


Muton
addikt

miért kötelező darab Razer tulajdonosoknak? :F

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#40) csövi


csövi
tag

ez luxuseszköz csak sztem magyaro.-on nem lesz nagy sikere :DD

(#41) Hunner


Hunner
senior tag

Sok lelkes hozzászóló:
A programozható gomb mint olyan tényleg régi, de az szerintem új hogy egy billentyűre beállíthatsz makrókat. pl Cs-ben zoom,zoom,lövés,sec weapon,primweapon (ez pl egy awp makró) vagy photoshopban amit sokszor használsz pl 40xkell ugyanakkora területet kijelölni kitölteni és feliratozni akkor a gyorsbillentyűk alapján beállíthatsz egy gomra egy olyan makrót ami ezt megteszi,elég ha az egeret az adott terület fölé viszed.

Hogy honnan tudom én ezt? A Razer Copperheademtől, aminek van ugyanilyen funkciója.
S bár ezt a billentyűzetet ki**szott drágának tartom, de ha egy 10essel kevessebbe kerülne lehet hogy még vevő is lennék rá.

szerk:Helyesírási hibák javítása :P

[Szerkesztve]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#42) Face8814


Face8814
őstag

Szánalom amit itt egyesek művelnek! :(((
Azért fikáztok valamit, mert nem nektek készült, nem a ti pénztárcátokhoz szabták az árakat. Könyörgöm, ne abból induljatok ki, hogy nektek tetszik e, vagy megvennétek e!
Vannak olyan emberek, akiknek ez kell, erre van szüksége, ez okoz neki örömöt. Nem értem, hogy ez miért bántja egyes emberek önérzetét. :F
Tényleg piszok drága, de drága egy új intel Core 2 Duo proci is, egy Ati X1900XTX, .... stb stb stb! Akkor azokat is lehet fikázni, hogy minek egy VGA-ra kidobni 100k-t, mert már 50k-s darabbal is minden nagyon jól futtatható. Érdekes mégis sokan vasznek 100k-s VGA-kat és egyéb drága cuccot!
Az írígység magas foka benne van itt jó pár emberben! :(((

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#43) cucka válasza Face8814 (#42) üzenetére


cucka
addikt

szerintem inkább az szúrhatja az emberek szemét, hogy ennek az eszköznek a ~35k-s árából maga a billentyűzet összesen kb. 5 ezer forintot ér (szoftverrel, fröccsöntéssel, stb.), a maradék 30 ezer pedig csupán azért van ott, hogy ettől érezzék jobban magukat a gazdag pistikék, akik megvásárolják. (tehát pusztán az ára miatt luxustermék).
egyébként az ehhez hasonló ''luxus'' termékek vásárlóinak egy darab szart is el lehetne adni sok pénzért, megfelelő marketinggel.

most komolyan, hadd ne essek össze már attól, hogy ez gamer billentyűzet, mert sok gombot le lehet nyomni egyszerre. 10 éve is voltak billentyűzetek, amelyek tudták ezt, mortálkombatos időkben volt ez népszerű fícsör. természetesen ez akkor még nem számított luxusnak, főleg mert akkor nem adtak a népek vagyonokat egy billentyűzetre.

(#44) ploteus válasza cucka (#43) üzenetére


ploteus
aktív tag

A 35k ára, az induló, piacra vezető ára, amire várhatóan persze a Logitech azonnal kidob valamit. Max egy fél év, és 20k környékén már megvásárolható lessz. Remélem. :DDD
Nem vagyok gazdag, nap mint nap dolgzoni járok, keményen. Mégis, ha esni fog az ára, és magyar piacon magyar kiosztással jelenik meg, nem úgy mint a Logitech pofátlan G15-el, megvásárolnám,ha lessz akkor majd pénzem rá.
A diNOVO és egyéb készülékek is lusszusterméknek számítanak, még egy egér is, ami 10k felett van.
De gondolom te golyós egérrel játszol és régi IBM 101gombos billentyűzeten Tesco egéralátéttel, és minden cuccod olcsó változat. Mert ebből a megnyílvánulásodból ez derül ki.

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#45) opr válasza Face8814 (#42) üzenetére


opr
veterán

Ennek tudnék egy ellenpéldát mondani :)

Kapásból magamat... egy mx-518 boldog tulajdonosa vagyok... miért? Mert tényleg van értelme. Kb. 450%-kal javult a lövéspontosságom mióta ezzel az egérrel játszom. Szeretek játszani, főleg az ut2004-el és a q3-mal. És mivel ezekkel szeretek játszani, és egészen otthon vagyok a konzolban, ezért tökéletesen tudom,
h ez a billentyűzet nem csak ronda és drága, de egy nagy baromság is szvsz...

Nem irigykedem, elvégre ha úgy döntenék pikk-pakk meg tudnám venni én is... de minek?! Nincs értelme...

Amiket itt felsoroltál, pl. egy core 2 duo prci vagy egy r1900XTX vid.kari. Na azoknak van értelme. Van, kait zavar ha egy játékot nem úgy lát, ahogy azt a tervezői megálmodták, hát melózik egy-két hónapot, és megveszi mindíg az éppen aktuális csúcs-videokártyát.
A csúcs processzort pedig nem feltétlenül a játékosoknak szokták kiadni ;)

mod: fogalomzás, helyesírás...

[Szerkesztve]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#46) cucka válasza ploteus (#44) üzenetére


cucka
addikt

De gondolom te golyós egérrel játszol és régi IBM 101gombos billentyűzeten Tesco egéralátéttel, és minden cuccod olcsó változat. Mert ebből a megnyílvánulásodból ez derül ki.
tévedés, mert igyekszem elkerülni a gagyi termékeket.. ugyanakkor nem szeretek sokezer (tízezer) forintot fizetni a marketing bullshit-ért, szeretek úgy vásárolni, hogy egy termékért nem fizetek többet, mint amennyi a valódi értéke.

A diNOVO és egyéb készülékek is lusszusterméknek számítanak, még egy egér is, ami 10k felett van.
szerintem ezek csak jó dizájnnal rendelkező, erősen túlárazott termékek. luxustermék mondjuk egy svájci óra vagy egy egyedi, kézzel készített bőrcipő. amit robotok raknak össze nagy szériában fröccsöntött műanyagból, az nem luxustermék, legfeljebb azok szeretnék annak hinni, akik megvásárolják.

(#47) ploteus válasza cucka (#46) üzenetére


ploteus
aktív tag

Ebben eggyet értek, marketingért én sem szeretek fizetni, de az akkor is túlzás, hogy egy ilyen billentyűzetet csak marketing miatt veszel meg... :B
Nekem a design nagyon vonzó, és szeretem a Razer családot, hasonlóan kiváló termékeket állít elő mint a Logitech, kisebb nagyobb zökkenővel...Na jó, és Razer egerem van rézer egérpaddal, hogy nézne ki egy diNOVO :D, meg hát arra $ nincs.
Tehát marad a remény, lejebb megy az ára. :DD

A második bekezdéseddel teljesen eggyet értek.


˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#48) ploteus válasza opr (#45) üzenetére


ploteus
aktív tag

''h ez a billentyűzet nem csak ronda és drága, de egy nagy baromság is szvsz... ''

Miért van, hogy rögtön az undort kiváltó termék ellentétes szegmensében a Logitech-et jelölöd meg? Másoknak attól még tetszhet, mert nem a te ízlésed és gondolom te Logitechet vennél.
na meg hogy baromság e, azt még nem tudjuk, majd ha megjelenik, kipróbálom, elmondom :DDD

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#49) Face8814 válasza cucka (#43) üzenetére


Face8814
őstag

Lehet hogy megvan a billentyűzet 5k-ból, de erre ellenpéldaként pont a napokban olvastam hogy a Merci ''S'' osztályos csúcsmodelje kb 600-700k, ból kihozható. :Y A többi költség, a fejlesztés, munkabér, szállítás ... stb egyéb járulékos többlet, persze mindez a haszon mellet.
Ez egy ilyen világ! Ne azt nézd, mennyiből lenne meg, mert jelen állás szerint közel sem ez a mérvadó! :(

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#50) Face8814 válasza opr (#45) üzenetére


Face8814
őstag

De ha valaki úgy gondolja, hogy ettől a billentyűzettől ő jobb lesz, ráadásul még tetszik is neki, akkor miért ne vehetné meg. Attól az ember még nem lesz ''hülyébb'', mert vásárolt magának egy olyan terméket, ami mások számára haszontalan, viszont neki tetszik és szükségesnek érzi.
Hát például egy X1900XTX-nek aztán nagyon van értelme ( több ezer forint többlet mellett ), amikor szinte minden XT-t fel lehet húzni XTX szintre! ;) De tudod mit, aki nem tuningol, annak talán tényleg van értelme! ;)
Remélem azért érzed a két dolog közti különbséget!


PS. Mi baj volt a ''fogalomzásommal''? :F

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.