Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) strike-force


strike-force
őstag

tovább gyorsult, de minek?
teszteredmények anandtól:
800 vs 1066
[L]http://anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2261&p=3[/L]

illetve
Athlon 64 3800+ vs. Pentium 4 560
[L]http://anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2261&p=16[/L]

[Szerkesztve]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#2) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Hülye Intej hagyo' mmá a hülyeségeive' !!! :t

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#3) sirály12 válasza strike-force (#1) üzenetére


sirály12
őstag

Hát ez elég csúfos. És most nem azé mondom, mert amd-s vagyok. Szerintem nem a p4-et kellene nekik továbbra is nyomatni, henem a 64-es procijukat. Na mindegy eddig is tudtam, hogy az intel vezetősége nagyon hülye.

Bocs ha valakit megsértettem, nem akatram. Csak a megánvéleményem volt.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#4) pilóta válasza o0tomy0o (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Talán kényszerít rá valaki, hogy megvedd? Vagy miért fáj neked, hogy van ez a proci?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) Digital válasza sirály12 (#3) üzenetére


Digital
addikt

Nem tartom kizártnak,hogy a 64 bites procijukat sutyiban fejlesztgetik,és ha megjelenik akkor nagy bumm lessz (remélem nem robban fel:D) !

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#6) Gorneck válasza Digital (#5) üzenetére


Gorneck
titán

Ha bevezetik a mobil technológiát akkor biztos, amúgy kétlem!:(

Gorneck#1239

(#7) marcee válasza Digital (#5) üzenetére


marcee
addikt

Legujabb Xeon-okban már _engedélyezve_van_ a 64 bites kiterjesztés, de szvsz az összes Prescottban is benne van már.

\m/

(#8) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Az Intel lassan tényleg elfelejthetné a P4-et.
Az A64-ek ellen ez már bizony édeskevés :C


[Szerkesztve]

(#9) viharhozo


viharhozo
addikt

999 dollarert van ettol jobb valasztas.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#10) faster válasza strike-force (#1) üzenetére


faster
nagyúr

Tovább gyorsult? Átlag 2%-kal? Hát az nem sok.

(#11) ebx


ebx
aktív tag

Azt látom, hogy egyre kisebb lépésekkel gyorsulnak a procik, nem tudom, hogy ennek örüljünk-e (ritkábban kell cserélni) vagy szomorkodjunk

Aki meg lecseréli az aktuális EE prociját ilyenre, az megérdemli.

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#12) polika


polika
senior tag

nem vagyok intel párti de teljesen ésszerű volt nekik kifejleszteni egy olyan chipsetet ami támogatja az 1066 fsb-t már most kitesztelni hogy hogy megy, mert ez a lapka ez most ma még nem kihasználható de amikor bejön majd a dual cores proci annak ez az 1066fsb lesz olyan mint a régi 533-as azaz ha max ki van használva akkor is fsb limitált lesz majd a dual coros proci (ill. épp elég lesz neki ha picit lejjeb veszik majd ezeken a frekit ahogy az várható is).
Szerintem az intel a jövőre készül ezzel a lapka készlettel és igazából nem is verte nagydobra és nem is kérkedett azzal hogy az 1066fsb bármi pluszt adna a mostani prociknak de persze a fikázó tömeg lecsapott rá.

(mondom ezt úgy hogy igazából amd párti vagyok a pénztárcám miatt, és eddig az össze gépembe duron vagy athlon xp proci volt, és a következő is az lesz ha minden jól megy már a64 3000+-os a 90 nmesből)

(#13) LordX válasza polika (#12) üzenetére


LordX
veterán

Olvasd el az Anandtech cikkjét. A dualcore procik 800-as FSB-t fognak haszálni egyenlőre. Még egy évig nem lesz 1033-as FSB-t használó proci, csak egy +133MHz-el gyorsabb változata ennek.

(#14) marcee válasza polika (#12) üzenetére


marcee
addikt

''...teljesen ésszerű volt nekik kifejleszteni egy olyan...''
Tuningolni-t akartál mondani, nem? :D
Intel részről még nem tudjuk, hogy milyen foglalat/chipset fog tartozni a dualcore procikhoz. Szerintem valami új, nem hinném, hogy menne bármelyik jelenlegivel.
Ellentétben Opteron/940-nel.

\m/

(#15) nap


nap
addikt

''Az új lapka mellé új lapkakészlet.''
Kell ennel tobb??? ;]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#16) Adi


Adi
senior tag

Nézzétek meg a tesztjét a Hexus.net-en, egy Opteron FX-55-tel mérték össze. Hogy úgy
mondjam érdekes, és nem az Intel örömére szolgál az eredmény. :DDD

ldm start-reconf primary

(#17) Loretto


Loretto
veterán

hát ez már lassan csak a mhz buziknak, ill. gyűjtőknek lesz jó.
vmi olyannal kéne előállni ami monjuk 30%-al gyorsabb és nem mondjuk 5-el. :DDD

Soirée...

(#18) Gorneck válasza Loretto (#17) üzenetére


Gorneck
titán

Való igaz és a fatalitybe is menjen jól!;]

Gorneck#1239

(#19) Loretto válasza Gorneck (#18) üzenetére


Loretto
veterán

na puff.
gyűjtő vagy, vagy... :DDD
elegem van a mai napból, hol a meló vége (22:00)

[Szerkesztve]

Soirée...

(#20) Gorneck válasza Loretto (#19) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem is akkor szól a harang!:(

Gorneck#1239

(#21) Sanya


Sanya
nagyúr

ami a cikkből kimaradt:


'' és a processzorhűtő elhagyásával egy teljesértékű rezsót kap a tisztelt vásárló, amin a reggelijét, ebédjét, vacsoráját, vagy akrármijét felmelegítheti, gyorsan, egyszerűen, praktikusan!

Konyhások előnyben!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22) erdoke válasza Adi (#16) üzenetére


erdoke
titán

Az FX-55 már nem egy enyhe Opteron módosítás, egy kicsivel többet variáltak rajta. :P
Van, amiben jobb az Intel (nem néztem, de gondolom pl. CCE-vel nem tesztelték), de a végső következtetésem az, hogy idióta, aki bármelyiket megveszi 1000 $ (és kb. ugyanennyi €) körüli áron.

A legjobb aláírás a héten

(#23) Loretto válasza Gorneck (#20) üzenetére


Loretto
veterán

sorstárs?
Sanya: várható volt.

Soirée...

(#24) anulu


anulu
félisten

lassan kezdek besokallni ettől az egész Prescott dologtól. az ok, hogy az Intel vissza akarja legalább a belefeccölt $-t hozni, de ezt miért úgy akarja, hogy a felhasználókat hülyének nézi??

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) Gorneck válasza Loretto (#23) üzenetére


Gorneck
titán

Yeap!

Gorneck#1239

(#26) Gorneck válasza anulu (#24) üzenetére


Gorneck
titán

Mert nem nehéz!

Gorneck#1239

(#27) erdoke válasza Sanya (#21) üzenetére


erdoke
titán

Ez nagyon komoly hozzászólás volt.;] A ma eladott desktop procik 99,9 %-a olyan, hogy hűtő nélkül rántottá(cská)t lehet rajta sütni.
Ilyen erővel azt is írhattad volna, hogy kimaradt a hírből az is, hogy 15 év múlva egyik se fog sz@rt se érni.
Mindig csak az értelmetlen fikázás. :((

A legjobb aláírás a héten

(#28) Loretto válasza erdoke (#27) üzenetére


Loretto
veterán

ilyenkor mérges vagy a moncsi előtt? :D

Soirée...

(#29) erdoke válasza anulu (#24) üzenetére


erdoke
titán

Most hogyan is jött ide a Prescott? :F

A legjobb aláírás a héten

(#30) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Új videokártyákat használunk az újabb procitesztekhez, és újra kell mérnem az összes platform összes prociját, így minden progiból a legújabb verziót használom, és a prescott sok progiban elég durván ráver a northwoodra. :U
Amúgy a P4EE Gallatin magos, ami = a Northwood mag+ 2 MB L3 cache. Semmi köze nincs a Prescotthoz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) erdoke válasza Loretto (#28) üzenetére


erdoke
titán

Én legalább átgondoltam 2x, mielőtt leírtam, és nem az a késztetés vezérelt, hogy beszóljak a nagy csúnya Intel bácsinak, mert az jól esik, és ragacsos lesz tőle az alsógatyám. :))

A legjobb aláírás a héten

(#32) erdoke válasza fLeSs (#30) üzenetére


erdoke
titán

Én is olvasgatok teszteket, illetve bizonyos általam is használt progiknál nagy összehasonlító adatbázisokat. A mindennapi használat során nem hiszem, hogy lényeges különbség lenne. Játékok alatt teljesen lényegtelen, hogy a proci tol még a 80-on 2 fps-t, viszont egy fél napos videókódolást lerövidíteni 2 órával, az már valami.

A legjobb aláírás a héten

(#33) Gorneck válasza fLeSs (#30) üzenetére


Gorneck
titán

Lesz ebből szerinted intel feltámadás valaha is?!

Gorneck#1239

(#34) fLeSs válasza erdoke (#32) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Videotömörítésekben és renderprogikban veri a Prescott a NW-ot (3ds max 7, LW 8, Maya).
Játékokban a NW a jobb (kivéve a D3-at), de csak minimálisan, és csak CPU-limites felbontásban.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) Loretto válasza erdoke (#31) üzenetére


Loretto
veterán

'' mert az jól esik, és ragacsos lesz tőle az alsógatyám.''
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ EZ KÉÉÉÉÉÉÉÉÉSZ.
bocs. :))

Soirée...

(#36) fLeSs válasza Gorneck (#33) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Lesz. De csak a dualcore procikkal. Ez a chipset csak és kizárólag a P4EE miatt jött ki, még az elkövetkezendő Prescott procik is csak 800-asak lesznek.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) Loretto válasza fLeSs (#36) üzenetére


Loretto
veterán

arra kiváncsi leszek hogy milyen számok röpködnek (mind sebességben, mind árban) majd amikor nem a mhz növeléssel akaják a teljesítményt növelni.

Soirée...

(#38) Overlocker válasza fLeSs (#30) üzenetére


Overlocker
veterán

Az újabb már Prescott,nem? Vhol ezt olvastam, és a köv. év több procija is prescott magos lesz.De lehet hogy még vmi régebbi útitervet olvastam. Hát igen ezeket követni...

(#39) fLeSs válasza Loretto (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az egymagos procik 3,8 GHz-ig fognak elmenni, 800/2 MB/EIST/HT/XD.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#40) fLeSs válasza Overlocker (#38) üzenetére


fLeSs
nagyúr

P4EE csak Gallatin magos van, Prescott magos nincs.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#41) Gorneck válasza fLeSs (#36) üzenetére


Gorneck
titán

Hát igen! A dualcore meg egy újabb chipset (925xe lehet nem is fogja támogatni?!) meg lehet a tokozás is változik!

Gorneck#1239

(#42) Overlocker


Overlocker
veterán

Amúgy meg röhelyes a különbség a kettő között, teljesítményben.:DDD
Annál inkább borzasztó a kettő közti ár.Biztos van vagy 150$,habár ezt most nem tudom.

[Szerkesztve]

(#43) Overlocker válasza fLeSs (#40) üzenetére


Overlocker
veterán

Mindjárt utánanézek..Nem mintha nem hinnék neked:)

(#44) fLeSs válasza Gorneck (#41) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Új chipsetek lesznek, sztem a mostaniak is fogják támogatni a dualcore procikat.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) Gorneck válasza fLeSs (#44) üzenetére


Gorneck
titán

Remélem, mert nagyon baba az abit xe-s deszkája! Bár egy picit tólzűsba vitték azt a sok ventit!

Gorneck#1239

(#46) Feeling


Feeling
tag

azért van ahol gyorsabb, bár komolyan nem éri meg...ettől függetlenül tényleg a biztosabb platform a jövőre nézve...
[L]http://www.tomshardware.com/cpu/20041101/index.html[/L]

-; Life is a game in sudden death mode ;-

(#47) Overlocker válasza Overlocker (#43) üzenetére


Overlocker
veterán

Gallatin:))

(#48) fLeSs válasza Overlocker (#47) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Jéé. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#49) Overlocker válasza fLeSs (#48) üzenetére


Overlocker
veterán

:)

(#50) faster válasza Overlocker (#49) üzenetére


faster
nagyúr

Én is megnézzem? :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.