Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zull


Zull
senior tag

teccetos, htpcnek nagyon nagyon joo lesz :)

(#2) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Mit tud az a HDMR interfész?

"Csak úgy mondom"

(#3) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Jaja, szép kis lap lesz, rs600 teljesitménye engem annó meggyőzött, mikor az Abit F-i90HD lapot tesztelgettem pár hónapja.

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#4) Thomas1 válasza BlueAthlon (#3) üzenetére


Thomas1
őstag

Igen, az RS600 teljesítménye nekem is nagyon tetszik, örültem volna neki, ha AMD vonalon is elkészül, jobb lenne, mint a mostani int. 6150-em. :U

Mindent egybevéve egyre komolyabban kell venni az Asrock-ot az alsó szegmensben, semmivel sem lassabbak, vagy rosszabbak, mint a ''márkás'' lapok, max. a körítés szűkebb. :C

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#5) HERR Z válasza Thomas1 (#4) üzenetére


HERR Z
veterán

ottvan amd vonalon a 690g chipset
amúgy jah, asrock már lassan semmivel se roszabb mint a többi maxx hozzáadott cuccok

(#6) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Asrockot már egy ideje elég komolyan veszi az ember, jobbnál jobb kis belépő szintű lapokat csinálnak. Örülök is neki, hogy a szemétgyárosokat eltüntette kategórián belül... Matsonic, Procomp, Tomato és egyéb kuka helyett a méltatlanul dobozba került szennyekre gondolok :)

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#7) Raymond


Raymond
félisten

Nincs eleg szoveg a chipset es a memoria foglalatok kozott...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) próbakocka válasza Raymond (#7) üzenetére


próbakocka
senior tag

és sajnos nem is elég összevissza a feliratozás, lehetnének nemcsak egymásra merőleges feliratok, hanem pl 23,85°ban beállítottak is...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#9) thaler2 válasza Raymond (#7) üzenetére


thaler2
senior tag

Asrock mindig egyértelműen jelezte a nyákon, a legfontosabb paramétereket :)

(#10) Kriza


Kriza
őstag

AMD chipset INTEL processzorhoz. :U

Annak meg eltörném a kezét aki a floppy csatlakozót oda rakta. Inkább hagyták volta el a fenébe, senki nem használja már.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#11) Raymond válasza Kriza (#10) üzenetére


Raymond
félisten

Pontosan! Hogy jonnek ezek hozza? Az lesz a vege hogy kijon majd valami Nvidia chipset az AMD meg az Intel procik ala pedig az NV semmit nem tud a CPU gyartasrol :(((

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) Kriza válasza Raymond (#11) üzenetére


Kriza
őstag

Hát, én az nVidia chipsettől sem voltam elragatdatva. Nem is olyan régem még egy nForce 2-es alaplapom volt (Abit). Most P35-ös van (Gigabyte), és olyan fura, hogy nem recseg a hang, gyors a HDD-ről HDD-re másolás, és a SATA meghajtó meg nem lesz CRC hibás...

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#13) DojecSTAR válasza Kriza (#10) üzenetére


DojecSTAR
csendes tag

Hello! Szerintem jó helyen van az a floppy . Ugygondolom a Bios frisitésnél vagy Windows telepítéskor a SATA drivernek még jól jöhet.

(#14) Raymond válasza Kriza (#12) üzenetére


Raymond
félisten

Egyetertek! Szerintem is csak fajtiszta konfiguraciokat kene megengedni. Ezek a keverekek csak rontjak a piacot!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) Kriza válasza DojecSTAR (#13) üzenetére


Kriza
őstag

Na jó, van amikor elkel. Mondjuk XP alapban tudja kezelni ezeket a SATA portokat (legelábbis az Intel déli hídnál igen) BIOST meg már nem para Windows alatt frissíteni. Csak a floppymeghatjó velószinüsíthető helyétől elég messze került.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#16) Csyppa


Csyppa
senior tag

Néhány adat: [link]

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#17) JohnnyX válasza Raymond (#7) üzenetére


JohnnyX
senior tag

:DDD

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#18) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Jó kis lap. Vajon mikor lesz kapható itthon?
A RS600-ban meg a 690G-ben ugyanolyan igp van. Bár talán az inteles megoldásban nagyobb órajelen jár.

(#19) szab.tam


szab.tam
nagyúr

Ezt már rég óta meg szeretném kérdezni egy alaplap-gurutól: Miért van az, hogy az alaplapok gyártói videokártya foglalat alatti pci-t nem bírják 0,5-1 cm-rel lejjebb tenni. (vagy a vga-t fejjebb.) Így szerintem nincs ember a földön, aki azt ki tudná használni. Esetleg egy soványka hálókarit lehet berakni, ami talán nem fő meg a vga alatt. (Az meg ugye már minden lapon integráltan ott van...)

Közben rájöttem, hogy a hátlap...



[Szerkesztve]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#20) Ja no válasza szab.tam (#19) üzenetére


Ja no
aktív tag

guru ugyan nem vok, de ha az általad jelzett értékkel lejebb tennék, akkor nem menne bele a házakba

:D látom meglett

[Szerkesztve]

(#21) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Ez már viszi a 333-as fsb-t :) Jó lesz tuningra is elvileg :C

(#22) csibor


csibor
őstag

A végén még megveszem,ez helyet ALiveNF7G-HDready.Egyébként kb. menyi lehet a hdmi átalakitó?

(#23) lorcsi


lorcsi
veterán

nekem nagyon bejött az asrock. szeptember óta állanbdóan megy a gép és semmi bajom nincs is vele :) megbízhatóságból 5
telepakolja ezt is egy csomó finomsággal, amit más gyártók 10ezrekkel drágábban adnak
best buy lehet :)

(#24) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Tesztek:
[link]
[link]

(#25) atuci


atuci
senior tag

Tetszik, így már legalább 2 normális HTPC lap kapható itthon, lassan jönnek a többiek is, itt sem árt a verseny :)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#26) Foglalt név


Foglalt név
addikt

A végén még lesz egy normális gyártó is ezen a földön, aki nem csak magával, de a kuncsafttal is foglalkozik :R

(#27) BlueAthlon válasza Hakuoro (#18) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Sőt mig az AMD nél a HT linken keresztül megy a proci memvezérlőjéhez, itt közvetlen csatlakozik a chipsetben lévőhöz, ezért is gyorsabb vagy 1.5x... ( itt most előnyére válik a chipsetben maradt memvezérlő)

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#28) Ste


Ste
addikt

megvan az őszre tervezett mini pc alaplapom :)
bár addigra hátha meglesz ua Amd vonalon is :U

(#29) waverider válasza atuci (#25) üzenetére


waverider
senior tag

normális? :W

no offense, de szerintem ez egy újabb pofon a sz@rnak! :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#30) azbest


azbest
félisten

Azért vicces dolog, hogy egyesek mindent jobban ismernek mint azok akik valóban haszánlják is a termékeiket. Aki csak sz@rozni tud vajon használt asrock lapot az utóbbi 2 évben? Vagy csak azért szidják, mert ők 2x annyiért vettek hasonló tudású lapot és nem bírják elviselni hogy más olcsóbban is minőséget kap.
Van márka akinek reklámra megy el a legtöbb kiadása, más márkának meg a termékeik léte is elegendő reklám, mert eladja magát.

Korrekt lapokat gyárt az Asrock, korrekt a weblapjuk - driverek és frissítések rendben. Support is faja, multkor is írta valaki hogy pár napon belül válaszoltak a mailjére.

[Szerkesztve]

(#31) Hakuoro válasza azbest (#30) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Nekem eddig egy Asrock lapom volt (K7S8XE, SiS748 chipset), de az stabilan működött. Még egy kis tunningot is bírt. Ezen még jumperekkel lehetett a szórzót állítani amit persze kifelejtettek a dobozból :DDD Ha csak a lapjaikat nézzük korrekt gyártó. :R

(#32) waverider válasza azbest (#30) üzenetére


waverider
senior tag

semmi bajom a céggel, a nagytestvérével sem, kb. 7-8 éve! :C

de az a technológiai megoldás, ami ennél az alaplapnál van, szvsz. nem azt adja igazán, amit ígér! nem azért mondom, mert sz@rozni van kedvem, hanem azért mondom, mert tapasztalom, amikor rendszeresen próbálok jobb tudású htpc konfigot összehozni ismiknek, és igazán még egyikre sem tudtam azt mondani, hogy na ez igen, ezt én is elfogadnám! és természetesen nem az ár/tudás a kérdés! :R Bár azt mondhatnánk, hogy van egy olyan kártya/integrált lapka, amelyik fel van vértezve 1.3 HDMI-vel és tudja is azt hardware szinten kezelni (ld. PS3 :R ), mert anélkül semmi értelme sem a kép+hang egybe történetnek, sem HDCP meg mindenféle szabványtartalom dolgoknak, ugyanis pont az veszik el, amiért megszerzed a HD anyagot, vagyis a HD vizuális és HD hanghatás együttese... :U

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#33) atuci válasza waverider (#29) üzenetére


atuci
senior tag

izlések és pofonok

Nekem megfelelnek, arra amire, annyiból amennyi telik rá ;)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#34) ploteus


ploteus
aktív tag

Tud vki ajánlani vmi jó HTPC alaplapot?

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.