Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Hm-hm.Csak én érzem úgy hogy ez visszalépés a nagybetűs Inteltől?Még a legszarabb NV chipsetben is ott dübörög a dual-channel :P

(#2) botye


botye
tag

Erősen kíváncsi leszek az új lapok árára... ;]
Mennyivel lesz olcsóbb, mint egy 865P/PE lap?

A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

(#3) Den válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


Den
veterán

low end gépekbe is rakni kell valamit.

www.simson4t.hu

(#4) Genialis válasza Den (#3) üzenetére


Genialis
aktív tag

Inkább mondjuk azt hogy a low-end szegmensben is kell ámítani a népet ilyen ''800 Mhz fsb'' jelszavakkal, hadd vagyék...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#5) Den válasza Genialis (#4) üzenetére


Den
veterán

jah, abban a reményben hogy majd ha lesz pénze akkor a cerka helyére dug egy p4-et. Aztán addigra változik a tokozás ;]

www.simson4t.hu

(#6) engusz


engusz
veterán

Az Intel úgy is befejezi az 533 MHz-es FSB ellátotta CPU-k gyártását.
Mindamellet nem nagyon értem, hogy miért kell ez a lap. Egy 865PE chipszetű is már elég olcsó ahhoz, hogy szűkös keretből is meg lehessen venni.

Eddig az volt az álláspont, hogy a CPU csak akkor ''érzi jól'' magát, ha mellette dualban vannak a ramok. Mert így szolgálja csak ki. Most akkor mi is van?

Ez olyan, mint a kezdetekkor P4 és SD? :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7) rog


rog
addikt

biztos majd jol kiderul, hogy vissza lehet kapcsolni a memoriavezerlot es akkor dual ez is, vagy ilyesmi :)
es ha visszakapcsoltak, akkor meg majd a pat is aktivalhato lesz..
:D

(#8) -Devil-


-Devil-
aktív tag

Valamivel rá kell venni a kispénzű i845-ös tulajokat arra, hogy új alaplapot vegyenek. :(((
Túl sok értelme nincs ebbe egy 800 FSB-s procit beletenni, nagyon fékezné. Amúgy meg pl. az Asus P4G8X-be (Granite Bay) is bele lehetett tenni a 800 FSB-s procikat, és lehetett benne 800-on hajtani őket (Ramok szinkronban, PCI/AGP lefixálva 33/66, aztán az FSB mehet az egekig).

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#9) hobizoli válasza rog (#7) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ja, es mindjart bilibe lo ga kezed...SZVSZ ''csak'' arrol, van szo, hogy van egy jo par raklapnyi sejletes RAM vezerlovel keszult i875-uk, amikben lehet a PAT ugyan muxik/mukodne rendesen, am igy meg i865-nek sem jo, azt' igy arasszak el vele a jo nepet, azok meg hujegyerek modra meg is veszik...mer' Intel, meg mer' ez uuuj csipszet...

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#10) erdoke


erdoke
titán

Két apróság:
- Az én számításaim szerint az egycsatornás DDR400 elméleti maximális sávszélessége 3,125 GB/s.
- Az ICH5R tudtommal nem támogatja a RAID 0+1 üzemmódot, hiszen csak két db SATA HDD köthető rá. A RAID 1-et is csak náhány hete.

A legjobb aláírás a héten

(#11) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Számolja még valaki hányféle chipset van?
Én úgy kb. egy talicskányi után már feladtam. :(((

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#12) engusz válasza TheVeryGuest (#11) üzenetére


engusz
veterán

Ez csak jó, mert van miből válogatni és megtalálhatod a Neked tetsző darabot.
Igazából inkább a különböző újított kiadások (rev1, rev2) jelentenek gondot. Na ott vigyázni kell!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) nap


nap
addikt

Ez most a 865 butitasa vagy a 845 tovabbfejlesztese?
Esetleg egy teljesen uj csipszet? :P

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#14) Sunzi válasza erdoke (#10) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Egy apróság:

3125 MB=3,051758 GB, már ha 1024-el osztunk minden esetben... persze ez sem annyi, mint a papíron :)

Üdv:
S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#15) Den válasza engusz (#6) üzenetére


Den
veterán

celeronnak elég, és azok még egy darabig kisebb fsb-vel mennek gondolom. szvsz, ez oem-eknek készül.

www.simson4t.hu

(#16) erdoke válasza nap (#13) üzenetére


erdoke
titán

AZ utsó verziót kizárnám.
Talán vhogy úgy, ahogy hobizoli írta, a selejtes 865, 875 chipsetek válnak 848-cá.

A legjobb aláírás a héten

(#17) -Devil- válasza erdoke (#16) üzenetére


-Devil-
aktív tag

A ''selejtet'' is el kell adni valahogy... :(

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#18) rog válasza hobizoli (#9) üzenetére


rog
addikt

persze hulyegyerek modjara mi. esetleg, ha annyival nem lesz rosszabb, mint amennyivel olcsobb. ivagy ha a tobbit kifuttatjak, es ez lesz a legalja.

ma is beszoltunk valakinek... pipalhato.

(#19) engusz válasza Den (#15) üzenetére


engusz
veterán

Erre nem is gondoltam. De van benne valami...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20) HEBI


HEBI
senior tag

Csak a párosítás nem igazi. Vesz valaki egy low-end lapot (mem. kezelés), meg egy 800 FSB-s High-ENd procit...
:F

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#21) engusz válasza HEBI (#20) üzenetére


engusz
veterán

Én is erre gondoltam először, hogy mekkora badarság.
Den kolléga világosított fel. Olvass vissza!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#22) sebela


sebela
aktív tag

És ha Celeroncsból kihozzág a 3GHz-t akkor is marad a 100-as FSB (tudom tudom 400 :DDD /vagy már most 533-al megy?)?

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#23) HEBI válasza engusz (#21) üzenetére


HEBI
senior tag

Persze és lesznek 800-as FSBvel HT-s celeronok? :DD

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#24) engusz válasza HEBI (#23) üzenetére


engusz
veterán

Az nem biztos, de fícsörök nélkül nem lehet alaplapot eladni a mai világban.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) bzs


bzs
tag

Celeronok januártól lesznek Prescott maggal 533FSB-vel, és Mid-Range P4-ek is vannak 800-as FSB-vel.

Ez egy Low-end soho chipset, ehhez mért képességekkel, és sis, illetve via közeli árral(csak egy kicsit szabványosabb működéssel).

(#26) HEBI válasza engusz (#24) üzenetére


HEBI
senior tag

Az igaz, de azért fennt kellene tartani valami egyensúly félét is.
Szerintem inkább a meglévő gyártástechnológiájukat kihasználva, olcsóbb chipsetet is készítenek, ugyanazon a gyártósoron.
Azt azért nem állítanám, hogy a kvázi ''selejtből'' készülenk ezek a lapkák.


A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#27) erdoke válasza HEBI (#20) üzenetére


erdoke
titán

Nem értitek a lényeget. A chipset támogatja a 800-as procikat IS. Ki mondta, hogy csak azokkal lehet párosítani. A 848 a 845 helyére készül, mégpedig nem a 200-as FSB miatt, hanem déli híd miatt. A 200-as FSB csak egy plusz szolgáltatás, amit néhány lapgyártó egyébként a 845-ből is kicsiholt. Most Celeroncshoz is tudsz SATA diszket párosítani 8 USB 2.0-val, stb. Vélhetőleg a 865-nél olcsóbban.

A legjobb aláírás a héten

(#28) hobizoli válasza rog (#18) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat, tudod, igencsak olcsonak kene lennie, hogy megerje ezt venni i865 helyett...nem igazan hiszem, hogy netto 18kHUF alatt lenne majd egy ilyennel szerelt lap, mert 19+buntiert mar i865-s lapot is lehet venni...es 17+bunti egy i845-s...bar ez utobbi igaz csak vmi rem gagyi 4xAGP-t tud :C, de hat mondd, az is mire nem eleg...ez 8xAGP mode ugyis csak parasztvakitas, semmi mas.


:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#29) hobizoli válasza HEBI (#23) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Persze, talan majd ugy 2006-ban :DD...


hobizoli

több drón kell ;P

(#30) erdoke válasza hobizoli (#28) üzenetére


erdoke
titán

Ja, csak 845 már nem lesz, mikor ebből dömpinglap lesz. Csak a te kedvedért nem veszik le a 8X AGP-t, még ha manapság nem is használja ki semmi.

A legjobb aláírás a héten

(#31) HEBI válasza erdoke (#27) üzenetére


HEBI
senior tag

OK ez a ''déli híd párosíthatóság'' már komolyabb indok, mint a 800 FSB, meg HT egy Celeroncs esetén.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#32) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Tenyleg kedves PH! juzer forumtarsak :C, van itt olyan, aki aktivan kihaszanlja az alaplapon talahato 4-6db, vagy akar a 8db (sot akar 10db: Abit MAX series) USB port mindegyiket? Egyatalan ismertek ilyen embert...?

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#33) rog válasza hobizoli (#28) üzenetére


rog
addikt

biztos jo fej vagy. az utobbi idoben valahogy rossz passzban vagyok, es mindig folkapom a vizet a hulyegyerekezesen. (vagy lehet hogy ezen mindig, most csak jobban)

(#34) rog válasza HEBI (#31) üzenetére


rog
addikt

ez lessz a low end a tobbit kifuttatjak valszeg. ez a komolyabb erv.

(#35) hobizoli válasza erdoke (#30) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Domping lap...hat igen...tudod, szivesen gratulalok majd minden olyannak, aki 1-2kHUF-l olcsobben inkabb ezt vette egy i865-s helyett, akar kezdeskent ''csak'' egy ugyanolyan Celeron-nal is (foleg, ha majd kesobb fejleszteni is akar). Az az 1-2kHUF ma mar nem egy olyan nagy osszeg, mint volt 10-15 eve, ennyi kulonbseg akar 2 bolt kozott is van/lehet...vagy ugyanaz a bolt ket kulonbozo heti arlistaja kozott is.

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#36) erdoke válasza hobizoli (#32) üzenetére


erdoke
titán

Nekem speciel van 6-7 USB-s eszközöm, ebből 2 nagysebességű (író), ezek folyamatosan rá vannak dugva a gépre, persze nem megy mind1ik állandóan.

Ne arra gondolj, hogy mi az okos lépés vásárlásügyben néhány fórumozó szerint, hanem arra, hogyan megy el világszerte a gépek 90%-a. Ráadásul egy képzeletbeli átlagjúzer nem félévente cseréli a konfigját, és elképzelhető, hogy 2 év múlva szükség lesz 8 USB portra, amilyen ütemben terjednek az ilyen eszközök. A különbség persze nem csak ez az ICH4 és 5(R) között, nem érdemes rajta lovagolni.

A piac meg úgyis eldönti, hogy életképes lesz ez a lapka a 865 mellett, vagy sem. Én az előbbire tippelek.

A legjobb aláírás a héten

(#37) erdoke válasza hobizoli (#35) üzenetére


erdoke
titán

Gyakorlatilag erre is válaszoltam az előzőben. Nem én, de talán nem is te vagy az, aki eldönti, mit fog venni az a néhány millió ember világszerte a közeljövőben. Azt hiszik egyenként, hogy ők döntenek, de íme a példa, hogy a gyártó hogyan irányítja az igényeket. Főleg egy ilyen piacon, ahol a vásárlók nagy része láma a cuccokhoz.

A legjobb aláírás a héten

(#38) hobizoli válasza erdoke (#36) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Szerintem nem lesz igazan eletkepes, ugyanugy, mint ahogy a SDR-s i845-sem lett az...



hobizoli

több drón kell ;P

(#39) erdoke válasza hobizoli (#38) üzenetére


erdoke
titán

Na, akkor már csak várnunk kell 1-1,5 évet, és máris megtudjuk, ki tippelt jobban. :))

A legjobb aláírás a héten

(#40) Den válasza hobizoli (#38) üzenetére


Den
veterán

oem piacon az lesz. nem önnáló alaplapként lesz sikeres, hanem komplett számtógépként. aki nem ért hozzá csak kell neki egy gép, megveszi, hazaviszi,
és örül neki. mit tudja ő hogy mi az a csipszet meg duálcsenel, meg hogy van i865...

www.simson4t.hu

(#41) -Devil- válasza hobizoli (#32) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Nekem spec. még az a 4db is sok, ami most van (2 a lapon, 2+ egy kiegészítő kártyával, ami az alaplaphoz csatlakozk). Egyetlen egy portra van szükségem a digitális fényképezőgép miatt, aztán kifújt.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#42) erdoke válasza Den (#40) üzenetére


erdoke
titán

Azt bezzeg fogja tudni, hogy ''állati gyors'', 2,8 GHz-es Intel proci lesz a gépicsben.:( Életében nem világosítják fel, hogy a Celeroncs mennyivel gyengébb egy 2,8 P4-nél, vagy akár egy 2800+-nál. Végülis magának köszönheti, miért nem jár egy kicsit utána, mielőtt kiad 2-300e Ft-ot.

A legjobb aláírás a héten

(#43) -Devil- válasza hobizoli (#35) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Ha csak 1-2 ezressel lesz olcsóbb, mint a 865, akkor tényleg hulla felesleges lesz ilyet venni. Ha celeron van mellette, akkor is. A Dual-DDR egy picit, ha nem is sokkal, de megdobja a celeron 3D-s teljesítményét is. Ez nem vicc, ez tapasztalat. :)

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#44) -Devil- válasza erdoke (#42) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Na ez az! :(

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#45) erdoke válasza -Devil- (#43) üzenetére


erdoke
titán

Az az 1-2 ezres gépenként nem kis pénz azoknak a cégeknek, akik ezerszámra ontják a celeroncsos kész konfigokat. ''Milliók, ember, kib@szott milliók''! :D

A legjobb aláírás a héten

(#46) -Devil- válasza erdoke (#45) üzenetére


-Devil-
aktív tag

:D
Ha most azt mondanám, hogy: ''Aki hülye haljon meg!'' :D , akkor a fél Föld elnéptelenedne! ;]

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#47) erdoke válasza -Devil- (#46) üzenetére


erdoke
titán

Ez bizony egy ilyen világ, ezért is mondom azt, hogy van létjogosultsága ennek a chipsetnek.

A legjobb aláírás a héten

(#48) Den válasza erdoke (#42) üzenetére


Den
veterán

wiszont az is tény hogy a felhasználók tbsége még az ilyen cerkás gépeket sem fogja kihasználni.

www.simson4t.hu

(#49) erdoke válasza Den (#48) üzenetére


erdoke
titán

Igaz, netezésre ófiszra, illegális CD- és DVD-másolásra:) tökéletesen megfelel az is.

A legjobb aláírás a héten

(#50) hobizoli válasza erdoke (#45) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Egy cegnek marhara szamithat az az 1-2k HUF, amikor amugyis majdnem dupla aron veszi a HP-tol -meg a tobbitol- a ''brand'' gepeket...meg aztan leirja a levesbe a adobol...ha 4-500k-t ki tod tolni egy-egy ilyen gepre, akkor SZVSZ nem igazan oszt vagy szoroz neki egy ekkora osszeg gepenkent. Ha viszont szamit, gratula, de akkor meg ne vegyen ilyen ''brand'' gepet...lehet kapni egy sarki kis boltban is fele annyiert, akar jobbat is. Nem kell most a hude szupport is van hozza szoveg, mert az annyit er, hogy semmennyit, inkabb a hajadra kenheted...ha egy nagyobb ceg vesz igy 100+ gepet, akkor mar ki lehet csikarni vmi jobb szupportot is. Ja, egyszer lefekudt a HDD-nk, hat mit mondjak volt is vagy 3-4 het amire kicsereltek...persze meg garis volt, de ez is egy ugyanolyan Quantum lct lett...addig meg egy regi gepbol kibontott 1.2GB-l toltuk...nesze neked brand gep szupporttal



hobizoli

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.