Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) erdoke válasza hobizoli (#50) üzenetére


erdoke
titán

Én arra a cégre gondoltam, aki eladja, hogy nagy tételben igenis számíthat a darabonkénti 2e Ft. Vásárlóknál pedig ne csak a nagy multikat és állami vállalatokat vedd számításba, és ne csak a honi viszonyokat.
Fölösleges ezen most és itt vitáznunk, a piac majd eldönti, mi pedig meglátjuk. Téged se és engem se érint a dolog személyesen, ha jól tudom, bár még meggondolhatod magad.;]

A legjobb aláírás a héten

(#52) hobizoli válasza erdoke (#51) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mindegy majd meg latjuk, mi lesz belole...de az tuti, hogy nelkulem...



hobizoli

több drón kell ;P

(#53) hobizoli válasza Den (#48) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Persze, de csak egeszen addig, amig el nem kezd pl jaccani...akkor kiderul, hogy keves loero, feljeszteni kell(ene), es akkor kis utanajaras utan rajon, hogy ez a lap nem annyira fejlesztheto, es nem lesz kelloen kiegyensulyozott egy ujabb, 800MHz FSB-s P4 CPU-val sem a rendszere, mint az anno alig dragabb tesojaval lenne/lett volna...


:C



hobizoli

több drón kell ;P

(#54) Fr4G válasza hobizoli (#9) üzenetére


Fr4G
aktív tag

Amdsek is gizdultak anno a via kt 600 meg nforce2re.

(#55) Fr4G válasza hobizoli (#53) üzenetére


Fr4G
aktív tag

Ez igaz, ilyen lapot szerintem sem kell venni.

(#56) Den válasza hobizoli (#53) üzenetére


Den
veterán

ilyen kevés van. gamer nem vesz ilyen gépet, a pc piac viszont nem csak gamerekből áll, sőtt jellermzően nem belőlük.

www.simson4t.hu

(#57) rog válasza Den (#56) üzenetére


rog
addikt

azt tartom furcsanak hogy ha kiadnak egy csokkentett kepessegu cuccost, akkor egybol mindenki parasztvakitasozik.
okos emberek ulnek ott kiszamoljak, hogy mire van igeny es mennyiert, ezert gyartanak ilyet is, hogy noveljek a bevetelt.

eloszor mindig a power dolgok jonnek ki egy uj szeriabol, aztan szepen lepegetnek vissza, lehet ez gyartasi koltsegek esszerusitese, vagy a piaci igeny miatt is.
pii->celeron, r8500->r9000, gef2->gef2mx.
senki nem mondta, hogy ez most itt a high power ultimate killer game edidtion.
egyszeruen egy uj alaplapi chipkeszlet sorozat leggyengebb tagjat koszontjuk.

(#58) -Devil- válasza Fr4G (#54) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Arra lehetett is, mert a kt600 és az nforce2 nem egy ''hülyített'' chipset, mint a szóban forgó 848P.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#59) Fr4G válasza -Devil- (#58) üzenetére


Fr4G
aktív tag

de szerintem hobizoli (sot biztos vagyok benne) a 875Pre sem mondta azt, hogy ez igen, ez szep volt. /attol fuggetlenul, hogy akkor amd reszrol teljesitmenyben, meg csak megkozelito konfig sem volt/

(#60) -Devil- válasza rog (#57) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Látod ez az. Az intel mit ki nem talál, hogy a szemetet is jó áron el tudja adni. ;]

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#61) rog válasza -Devil- (#60) üzenetére


rog
addikt

eh.

(#62) Den válasza rog (#57) üzenetére


Den
veterán

igen csak vannak akik, hm hogy mondjam finoman... ''szűken'' látják a világot.

www.simson4t.hu

(#63) Fr4G válasza -Devil- (#60) üzenetére


Fr4G
aktív tag

Ez most valasz volt? Nem ertem, mire valaszoltal?

(#64) Den válasza -Devil- (#60) üzenetére


Den
veterán

ezaz jól mondod, a sok szemét autógyár is gyártja a szemét középkategóriás kocsikat, ahelyett hogy mind csak sportkocsit gyártana. A sok hülye ember meg meg is veszi, ahelyett hogy mindenki ferrarit vagy porsét venne... mekkora parasztvakítás már

www.simson4t.hu

(#65) -Devil- válasza Fr4G (#59) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Lehet, hogy nem mondta, végülis félig-meddig meg lehet érteni. Egyrészt én is undorítónak tartom, ha valaki egy olyan cégnek drukkol, amelyik amúgy is monopol helyzetben van és lazán eltiporhatná a konkurenciát, ha olyan kedve lenne. (ezt nehogy sértésnek vedd, nem akartam ezzel senkit megsérteni). De nem teszi, mert ''lophat'' még pár hasznos dolgot tőlük. (pl. a Dual-DDR előbb létezett AMD-s platformon). Visszatérve: A 875P és az Nforce2 között azért nem tátong akkora szakadék, tény hogy gyorsabb, de vess egy pillantást az árra is. Érdemes majdnem 2x annyit kiadni ezért a sebességtöbbletért? :F

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#66) -Devil- válasza Fr4G (#63) üzenetére


-Devil-
aktív tag

''eloszor mindig a power dolgok jonnek ki egy uj szeriabol, aztan szepen lepegetnek vissza, lehet ez gyartasi koltsegek esszerusitese, vagy a piaci igeny miatt is.''

Erre gondoltam. Bocsi, néha picit nehezen tudom kifejezni magam. :P

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#67) -Devil- válasza Den (#64) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Azért az autógyártás más tészta. ;]

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#68) hobizoli válasza Fr4G (#59) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen, valoban nem mondtam, mert ott (es itt is) a NB<>SB kozott fenneallo, fenomenalis, kokemeny 266MB/sec-s adatatvitel hat az...:C...amugy egy jo cucc, teker rendesen, am ez az uvegnyak nem igen illene ide...de akkor is 865 a legjobb vetel...szerintem

Egyebkent miert is nem volt...? Az nForce2 meg tavaj(!) jott ki novemberben, azota jobb SZVSZ ugyanugy nincs...a KT600 is inkabb csak megkozeliti.

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#69) Fr4G válasza -Devil- (#65) üzenetére


Fr4G
aktív tag

Jajj ne viccelj, nem ide tartozik, de jo pelda : Sumachernek (remelem rosszul irtam le a nevet) akkor minek drukkolnak? Tavaly mas versenyzonek eselye sem volt:)

(#70) Fr4G válasza hobizoli (#68) üzenetére


Fr4G
aktív tag

Igen, szerintem sem volt jo lepes az a nb es sb kozotti kis adatatvitel... nem ertek nagyon az elektronikahoz, de nem lehet, hogy azert mert csak 4 retegbol all az alaplap? PATos 865 pedig tenyleg jobb mint a 875, foleg ha van rajta Gigabit.

(#71) Fr4G válasza -Devil- (#66) üzenetére


Fr4G
aktív tag

Ja, ok azt nem irtam:)

(#72) -Devil- válasza Fr4G (#69) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Gondolom azért, hogy a Mercedes-eseknek ne legyenek olyan nagyképűek. :D
Engem annyira nem vonz a Forma-1, de ez tényleg más tészta. 1x 2x már előfordult, hogy több gyártó úgy táncolt, ahogy az Intel tapsolt.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#73) Fr4G válasza -Devil- (#72) üzenetére


Fr4G
aktív tag

Nem akarom az alaplaprol szolo hir hozzaszolas reszet forma 1es dolgokkal offolni, de nem tudom milyen ''nagykepusegrol'' beszelnek. Nekem sumesz pont azert nem lett szimpatikus mert nagykepu volt.

(#74) DcsabaS válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Éppenséggel az nVIDIA-nak is van single RAM channel chipset-je (pl. az nForce2 400). Az Intel nyilván azért hozakodott elő ezzel a chipsettel, hogy minél kisebb teret hagyjon a VIA és a SiS számára az olcsóbb kategóriában (ha már a licensz hiányára többé nem hivatkozhat).

(#75) GigabyteFan válasza DcsabaS (#74) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

pont ezt akartam írni most .. :)

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#76) erdoke válasza hobizoli (#68) üzenetére


erdoke
titán

Még jó, hogy semmi nincs a PCI slotjaimban meg az on-chip SATA-aljzataimon, mert végem lenne. VOlt nekem gigabájtos NB<->SB kapcsolatom, hatalmas különbséget érzek. Gondolod Intel nem fejlesztené, ha kemény szükségét látná? Egyelőre a SiS féle Mutiol inkább parasztvakítás, mert nem használod ki.
Ha a Grantsdale-en is ennyi marad a sávszél, akkor kezdjünk anyázni.

A legjobb aláírás a héten

(#77) erdoke válasza Fr4G (#70) üzenetére


erdoke
titán

Ez némi ellentmondás, ugyanis a 875-nél (legalábbis az igényesebbeknél) az északin van a Gigabit LAN, a 865-ösnél pedig a délin, azaz pont az általad is soványnak tartott sávszélt eszi...

:DD:DD:DD:DD:DD:DD

A legjobb aláírás a héten

(#78) hobizoli válasza erdoke (#76) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Allitolag az ICH6(R) mar 533MB/sec-t fog tudni:DD


hobizoli

több drón kell ;P

(#79) hobizoli válasza erdoke (#76) üzenetére


hobizoli
nagyúr

SZVSZ meg mindig jobb, ha vmi tulmertezett, es ezert nem fog vissza, mintha alulmeretezett es ezert visszafog...

Mar a VIA is 1GB/sec-t tud VT8237-s SB-el:C.




hobizoli

több drón kell ;P

(#80) erdoke válasza hobizoli (#78) üzenetére


erdoke
titán

Különösebben nem izgat a dolog, akkor se volt vesszőparipám, amikor gigabájtos volt, most se szégyankezem, amikor 266 MB-os.:) Nincs többre szükségem, ezért valószínűnek tartom, hogy az 533 is elég lesz, ha ki nem marad az a generáció nálam.

Csak neked:

A legjobb aláírás a héten

(#81) cyberdoom


cyberdoom
tag

ha már az F1ről beszélünk feltűnt valakinek hogy AMD logo van a ferrari hátsó terelőszárnya oldalán ?! És az intel hol van ??!!! Nincs rá zséje???? :)
Amúgy Intel fan vagyok de azért ez érdekes, legalább is engem meglep.
vagy csak én nem vettem észre az intel logót valamelyik kocsin ??

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#82) Grafman válasza engusz (#12) üzenetére


Grafman
aktív tag

Na te talán tudsz valamit erről, ha már úgy is megemlítetted ez a ''rev1 -rev2 stb...'' problémát!
Szóval nekem van egy P4P800-am amin ASUS-feliratú chipsethűtő van, az alaplap vonalával szímetrikausan. De sok helyen láttam olyan képeket, amiken ez a hűtőborda átlósan van felhelyezve (tehát úgy mint a chip) , illetve olyan átlósan felhelyezett bordákat is amelyek teljesen máshogy néznek ki.
Tudom, hogy egy alaplap adott kiadásánál nem lényegi különmbség, hogy hogy állnak a hűtőbordák, de ez felvet bennem néhány kérdést...
Szerinted van különbség a rev1 -es vagy rev.akárhanyas P4P800-asok között valamiben, mert én halottam valami hasonlóról ,de nem tudom pontosan minek a kapcsán (talán a PAT-lehetett).

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#83) Grafman válasza Grafman (#82) üzenetére


Grafman
aktív tag

Szal nem az a lényeg, hogy máshogy állnak a hűtőbordák, hanem hogy ebből kikövetkeztethető, hogy már ez az alaplap is túl van az X-edik verzíószámon, ami elég furcsa ahhoz képest, hogy még csak nem rég jelent meg. És mivel az ASUS-környékéről már hallottam olyan alaplapról, ahol hibás volt egy bizonyos rev. és később javították, parázni keztem, hogy lehet az én lapomnál is van valami hasonló!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.