Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Pentium IV 1.6@2.4 GHz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) laja


laja
tag

Hogy honnan veszitek, hogy az RDRAM-mal nem lehet jól tuningolni, fogalmam sincs. A mindenhol kapható Samsung RDRAM általában simán megy 133 Mhz-es FSB-n, és az Abit TH7-II-es alaplapján különben is be lehet állitani az RDRAM sebességét. Mindemellett az új BIOS-sal működik a fix AGP/PCI sebesség is, ami az FSB-től függetlenül (!!!) a standard 66/33 Mhz-en tartja az AGP/PCI buszt. Ennek a tuning szempontjából óriási a jelentősége.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#2) asterx


asterx
csendes tag

Lehet, hogy láma a kérdés, de a CPU leégetés kapcsán láthattuk, hogy a P4 hűtés nélkül is eldöcög azzal a módszerrel, hogy visszaveszi az órajelet, ha túlmelegszik. Kérdésem tehát az, látszik-e ez kívülről? Azaz előfordulhat-e, hogy te beállítasz 2.x GHz-et, a proci meg valójában 1.6-on megy tovább?

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#3) laja válasza asterx (#2) üzenetére


laja
tag

Igen, lelassul a gép.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#4) haver


haver
tag

Kovezzetek meg, de en csak azt latom, hogy a P4 2.4GHz es Athlon XP1800+ (1.53GHz) kozott a szazalekos tobblet a 900HMz ellenere sorban 9%, 38%, 13%, 18%, 15%, 28%.
Nem esem hanyatt az amulattol.

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#5) Roly


Roly
csendes tag

Nem kövezünk Haver! Igazad van. De a 900 MHz a hozzáértőbbeket nem érdekli, a másik oldal meg nem tuningol.

Roly

640K ought to be enough for anybody. (Bill Gates, 1981)

(#6) guest


guest
veterán

a teljesitmeny a budos eletben nem nott egyenes aranyban a mhz-cel, szoval jo az a par % is

prohardver vendég

(#7) haver válasza guest (#6) üzenetére


haver
tag

[#6] ?????????????

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#8) guest


guest
veterán

A lényeg hogy akkor is gyorsabb! :P

prohardver vendég

(#9) guest


guest
veterán

Nem ! Megmondom, mi a megoldás ! Az, hogy a SiSoft Sandra egy trágya szar ! Nem tudom, hogy mi alapján rakták bele ezeket az összehasonlító-eredményeket, de mikor legutóbb teszteltem vele a gépem, akkor az 1200-ra húzott celeron-om gyorsabb volt mint egy 2 gigás p4, az SD ramom 2x gyorsabb volt mint az RD.......el kéne már felejteni ezt a progit, és a valóságos eredményekre/benchmark progikra koncentrálni.

prohardver vendég

(#10) karib válasza guest (#9) üzenetére


karib
addikt

Így van, biza.

Department of Redundancy Department

(#11) guest


guest
veterán

En is egyetertek. Az a progi mindent mer, csak nem hitelesen!

prohardver vendég

(#12) morbidangel válasza laja (#1) üzenetére


morbidangel
csendes tag

Ezek szerint neked sikerült 2 Ghz-re húzni a géped, 1,6- os procival?

hal

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Pentium IV 1.6@2.4 GHz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.