Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

kép 2011-ből:

A Creative válaszolt a terratech 2.456.123 csatornás hangkártyájára, és kiadta a saját megabrutál 2.456.124 csatornás hangkártyáját.


Zenehallgatásra amúgy a legjobb a stereo. bárki bármit is mond.

Filmre lehet jó az 5.1

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


''távirányító érintkezője''

w0w!

Milyen plusszt tud az a Phono bemenet? Zajszűrés?

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#4) Vertic


Vertic
aktív tag

63000-ben ha egyszer van space, akkor legyen már non-breakable, mert így irtó hülyén néz ki

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#5) Sanya válasza Kalandor (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem is 2.1 van, és élvezem a filmeket. Milyet vettél? enyém tdk

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) Sanya válasza Vertic (#4) üzenetére


Sanya
nagyúr

:DD

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) Terminátor 4. válasza Warlock_42 (#3) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Semmit, a régi lemezjátszóknak ilyen szabványú bemenete volt.


Egyébként ez a kártya még a gagyi kategória a Terratecnél. Árban is az SB Audigy platinumhoz passzolták, tudásban is kábé annyit tud, bár persze picit többet, mert terratec. Ha nem lenne a csicsa előpanel a sok bemenettel, akkor egy mezei játékoskártya lenne, mint ahogy valójában az is.

"Még visszatérek!"

(#8) dabadab válasza Warlock_42 (#3) üzenetére


dabadab
titán

Nem, a phono bemenet azert van, mert a lemezjatszobol kijovo hangot atkell kuldeni egy jo durva equaliseren mielott hasznalhato lenne (RIAA gorbenek hivjak ezt a gorbet, amelyik megmutatja, hogy melyik frekvenciat mennyivel kell erositeni/halkitani (ebbol is latszik, hogy volt olyan ido, amikor a RIAA ertelmes dolgokat csinalt, es nem altalanos iskolas gyerekekbol perelte ki a csalad utolso fillereit...)). Erre azert van szukseg, mert a magas hangokat viszonylag gyengen viszi at a bakelit, ezert ezeket felerositik felvetel elott, a mely hangokat meg le kell halkitani, mert ezek eredeti formajukban ugy megdobnak a tut, hogy az kiesne a barazdabol.
Na, errol szol a dolog.
Hogy a kazettas felvetelek hogyan keverednek ide, azt nem tudom :)

DRM is theft

(#9) dabadab válasza Terminátor 4. (#7) üzenetére


dabadab
titán

Meg maga a chipset sem uj, az Aureon 5.1 Sky meg az Aureon 7.1 Space is erre alapult - viszont legalabb van linuxos drivere.

DRM is theft

(#10) tomas válasza dabadab (#8) üzenetére


tomas
tag

:DD ''Hogy a kazettas felvetelek hogyan keverednek ide, azt nem tudom'' :DD

(#11) fanatic


fanatic
aktív tag

A 6. és 7. hangszórót hová teszem? A padlóra és a plafonra?
Mert ha igen, akkor az írtó hülyén néz ki, hogy kerülgetem a földön a hangszórót, illetve, hogy világít a fönti! ;]

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#12) Fisha válasza dabadab (#8) üzenetére


Fisha
őstag

A kazettas felvetelt en sem ertem, hogy jon a temahoz :), viszont a magyarazatodba is csuszott nemi targyi tevedes. Ugyanis a riaa korrektor nem azert szuletett, mert barmit is gyengen ''vinne at'' a bakelit (vinil). Ugyebar ha lejatszasnal pont forditottan szurunk, mint felvetelnel, akkor nem is nyerhetnenk ilyen teren tul sokat.
Roviden osszefoglalva a RIAA korrektorra azert van szukseg, mivel nelkule a barazdak konnyen egymasba, sot meg inkabb onmagukba szakadnanak a lemez feluleten.

u.i.: ha te is igy ertetted, csak en ertettem felre a mondandodat, akkor sry.

(#13) Fisha válasza fanatic (#11) üzenetére


Fisha
őstag

Sracok szerintem a kimenetek szamanak novelese itt mar nem a player/filmnezo vasarlokor igenyeit hivatott kielegiteni, hanem keveresi munkalatok megkonnyitesere szolgal. (Az mas kerdes, hogy ez a kartya a kvazi profi zenekeszito kartyak kozott hol helyezkedik el, bar szerintem ennyi penzert egyaltalan nem rossz vetel, ha valakinek nincs dsp-re szuksege csak sok kimenetre egy keverohoz)

(#14) eper-fa


eper-fa
aktív tag

lehet off kérdésem?
hogyan lehetne rendesen bedigitalizálni bakelitlemezeket, mindennemű spéci cucc nélkül? (=lejátszó+seismic edge...)
on

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#15) Fisha válasza eper-fa (#14) üzenetére


Fisha
őstag

Ha van egy erositod, amin van phono bemenet, valamint van lehetoseg tape monitorozasra, akkor szerintem megoldhato a dolog. Na, hogy egy ilyen erosito a speci kategoriaba esik-e, azt mar neked kell eldontened :).

(#16) dabadab válasza Fisha (#13) üzenetére


dabadab
titán

''Sracok szerintem a kimenetek szamanak novelese itt mar nem a player/filmnezo vasarlokor igenyeit hivatott kielegiteni, hanem keveresi munkalatok megkonnyitesere szolgal.''

Ebben _egyaltalan_ nem vagyok biztos, pl nekem a Hercules 7.1-es hangkartyajat nagyon nem sikerult 8x1 csatornaskent hasznalnom, DirectSound alatt csak 4 csatornasnak latszott (es mondjuk a chipset gyartoja is azt gondolta, hogy az egy 4 csatornas chipset :) )
Masreszt meg mixeleshez sok _bemenet_ kellene, ezen meg kb van egy db sztereo bemenet, a kimenetekkel tulzottan sokmindenre nem megy az ember.

DRM is theft

(#17) Erasmus válasza Fisha (#13) üzenetére


Erasmus
őstag

Az eredeti szöveg így szól:

A direct connection from the tape deck or record player is also possible – and classic audio treasures are converted to superb digital sound using the supplied power package consisting of phono amplifier (with hardware RIAA equalization) and professional software for converting old recordings!

üdv,

(#18) dabadab válasza Fisha (#12) üzenetére


dabadab
titán

''<I>a riaa korrektor nem azert szuletett, mert barmit is gyengen ''vinne at'' a bakelit (vinil).</I>''

Dehogynem, a magas hangok apro, suru mintazata nem tul szerencses dolog (mivel ha mas nem, eleg konnyen elkopnak), helyette sokkal jobban jon egy melyebb mintazat.

DRM is theft

(#19) tomas válasza dabadab (#16) üzenetére


tomas
tag

:DD ''mixeleshez sok _bemenet_ kellene, ezen meg kb van egy db sztereo bemenet, a kimenetekkel tulzottan sokmindenre nem megy az ember.'' :DD

(#20) dabadab válasza tomas (#19) üzenetére


dabadab
titán

Ize, ebben mi van ennyire vicces?...

DRM is theft

(#21) tomas válasza dabadab (#16) üzenetére


tomas
tag

Te vagy az én emberem !

(#22) dabadab válasza tomas (#21) üzenetére


dabadab
titán

?

DRM is theft

(#23) tomas válasza dabadab (#20) üzenetére


tomas
tag

Igazad van, pont ilyenekre gondoltam én is ! :P

(#24) pilóta


pilóta
nagyúr

8 csatorna?
Szerintem az összes paraszt megvakult már :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25) Fr4G válasza pilóta (#24) üzenetére


Fr4G
aktív tag

Na ez nagyon tetszett:)). Nem tom, azert ehhez szvsz kellene egy hangfal szett is, ami, ha igenyeset akar az ember, akkor ''picit'' megdobja a hangkartya arat...

(#26) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Az SDDS rendszerű hang 7.1-es, ahol a felvételi pontok úgy alakulnak, hogy középen 1, basszus 1, hátul 2, elöl 2, valamint kicsit középfelé elöl 2. Ez utóbbi kicsit beljebb is helyezkedik el, felelevenítve a spectral recording stereo hagyományait. Ezzel sokkal jobb a sima sztereo-kép, meg a hangok pozicionálása.
Aztán van a DDS-Ex 6.1, ahol elöl-hátul 3, plusz a basszus hangszóró van.
Van még a DTS high 7.1, ahol elöl 3, hátul 2, oldalt 2 + basszus. Ez ugyanaz, mint az EAX 7.1.
Van még SDDS - (THX) 9.1 - ebben van egyedül alul-felül is egy-egy hangszóró, ez az igazi minőségugrás.

Egyébként az csak driverfüggő, hogy lehet-e a kimeneteket sok sztereo kimenetként használni. A jobb Terratec kátyákban ez működik, meg az összes SoundBlasterben is - kX driverrel.

"Még visszatérek!"

(#27) HiperG


HiperG
addikt

Én megvagyok az én kis cuccommal :)
Zenehallgatásra is jó hisz lekeveri a stereot 6 hanxoróróa nomeg a subra :)

(#28) HiperG


HiperG
addikt

Én megvagyok az én kis cuccommal :)
Zenehallgatásra is jó hisz lekeveri a stereot 6 hanxoróróa nomeg a subra :)

(#29) benedekco válasza HiperG (#28) üzenetére


benedekco
addikt

kx driver? vász iszt?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#30) HiperG válasza benedekco (#29) üzenetére


HiperG
addikt

:F :F :F

(#31) vsz


vsz
tag

hoppá! pont ilyen távirányítóm van nekem is a Cinergy600-as tunerkártyámhoz

(#32) raven10011 válasza Terminátor 4. (#26) üzenetére


raven10011
senior tag

Engem is érdekelne, hogy mi is ez a kX driver, mert én direkt azért vettem 5.1-es live!-ot, hogy rá tudjam küldeni a hangot a szobában (kicsit távolabb lévő) a hifi-re és az itteni Genius hangfalaimra eccere. De ha esetleg a 3-ik kimenetet (center + subwoofer) is tudnám hasznosítani arra is lenne ötletem :))

financenewbie.com

(#33) Terminátor 4. válasza raven10011 (#32) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Egymillió topic és weboldal van róla, beírod a google-be, és kijön az eredmény. egyébként meg:

[L]http://kxprojec.lugosoft.com[/L]

"Még visszatérek!"

(#34) Terminátor 4. válasza raven10011 (#32) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Opsz

[L]http://kxproject.lugosoft.com[/L]

"Még visszatérek!"

(#35) shtml válasza dabadab (#18) üzenetére


shtml
őstag

Még mindig nem tökéletes a válasz.

A mikrobarázdás lemezeket eredetileg dinamikus vagy mágneses fejjel játszották le, mindkettő ún. sebességérzékeny eszköz, azaz a leadott feszültség a tű mozgásának sebességével arányos. Ez viszont a barázda amplitudója és a frekvencia szorzatától függ.

A mély hangokat felvételkor valóban azért csillapítják, mert ha megtartanák az eredeti feszültséget, akkor a kis frekvencia miatt akkor lenne a barázda amplitudója, hogy átszakadna a fala. Vagy túl nagy előtolást kellene alkalmazni (nagy távolság a barázdák között) és akkor csak pár perc férne egy lemezoldalra.

A magas hangokat viszont NEM azért erősítik fel, mert a vinyl (és nem bakelit) rosszul vinné át a magas frekvenciákat, hanem a zaj, pontosabban a jel/zaj viszony miatt. Lineáris karakterisztika esetén (kiemelés nélkül) a nagy frekvencia miatt igen kicsi amplitúdóra lenne szükség a kívánt jelszint eléréséhez, és ez az amplitudó közel esne a felület egyenetlenségeinek nagyságához. Vagyis romlana a jel/zaj viszony. A kiemeléssel távolítják egymástól a zaj és a hasznos jel nagyságát. Ennek persze megvan a maga korlátja, mert a barázda közel sem lehet merőleges az érintőre, hiszen ekkor kiugrik a tű a barázdából.

A mintázat mélysége versus szélessége itt nem játszik, mert a mikrobarázdás sztereó lemeznél a vízszintes és a függőleges irány 50-50%-ban tartalmazza a jobb és a bal csatornát. Vagyis ha csak az egyik csatornában van jel, akkor is mindkét irányban (vízsz. és függ.) mozog a tű.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#36) PrinczA


PrinczA
őstag

Tuti nincs Linuxos drivere :((

(#37) raven10011 válasza Terminátor 4. (#34) üzenetére


raven10011
senior tag

Ezek szerint ez a kX driver csak anyiban jobb, hogy mélyebben lehet konfigolni az adott hangkártyákat?
És ha igen mik ennek a lehetőségei? Milyen mélységig mennek el?

financenewbie.com

(#38) fanatic válasza HiperG (#30) üzenetére


fanatic
aktív tag

Gondolom ez vicc akart lenni: x-el írtad a hangszórót! :O

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#39) Fisha válasza shtml (#35) üzenetére


Fisha
őstag

Koszi, hogy nem kellett nekem leirnom reszletesen kifejtve a dolgot, Sporoltal nekem 10 perc gepelest :).

Erdekessegkeppen megemlitenem, hogy a magasfrekvencias kimeles hatarfrekvenciajat kizarolag komolyzenei muvek atlagos spektruma alpjan alapitottak meg (ugyebar akkoriban nem is nagyon volt mas, fontos hangzoanyag). Ez mindig eszembe jut, mikor valami uberDJ tolja a tisztan 16kHz-es generalt cineket vinilrol.

(#40) Fisha válasza dabadab (#16) üzenetére


Fisha
őstag

Ne keverjuk a felvetelt a mixelessel.

(#41) Fisha válasza Erasmus (#17) üzenetére


Fisha
őstag

Szereny angol tudasom szerint, ez nem jelenti azt, hogy a RIAA korrektor barmit is befolyasolna a kazettas felvetelen.
Nem kotozkodni (ez z vagy sz?) akarok, csak szeretnem ha tokeletes cikkek szuletnenek a ph-n :).

(#42) dabadab válasza PrinczA (#36) üzenetére


dabadab
titán

Tutira van :) (lsd vmelyik elozo hozzaszolasomat, az Envy24HT-t tamogatja az Alsa)

DRM is theft

(#43) shtml válasza Fisha (#39) üzenetére


shtml
őstag

OK, legközelebb várok rád:)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.