Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PEPE85


PEPE85
senior tag

Ilyet vesz majd valaki? Oké, hogy kicsit okosabb a 6680-nál, de hogy néz ki?

Watch 4k movies with Netflix :)

(#2) vscotina


vscotina
aktív tag

Szervusz!
Itt a lényeg a többit az alábbi linken megnézheted

Nokia 6280

A Nokia 6280 harmadik generációs mobiltelefon a nemrég bemutatott N-Series N91 stílusát viszi tovább, a lecsúsztatható billentyűzet alatt egy okostelefon található meg. A két megapixeles kamerával ellátott, videomegosztásra és videotelefonálásra is képes multimédiás készülék kifejezetten kedvező árúnak mondható 375 eurós, azaz durván 94 ezer forintos ajánlott végfelhasználói árával.



http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=29144&count5=1

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#3) Athos07


Athos07
senior tag

Figyelem: ezek NEM okostelefonok! Okosak ugyan, de külön operációs rendszer nélkül. A 6280 az első nem Series60-as 3G Nokia.

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#4) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Mivel az utóbbi napokban eléggé felpörgött a 6270 topik, gondoltam felhozom ezt is. Ez a telefon is megérdemel pár szót. Ugyan a másik topikban mindenki testvérpárról beszél, és a külön fotók alapján úgy is néz ki, mintha ugyanarról a telefonról lenne szó, csak tudásbeli különbséggel, mint a 6680/6681 vagy N70/N71 párosok esetében, itt azért többről van szó.
A tudásbeli különbségek közül a lényegesek a 3G, dupla kamera és a videófelvételek felbontása illetve frame rate-je, vagyis a 6270 QCIF (176x144) videot tud 15 fps-el, a 6280 pedig tud továbbá CIF-et (352x288) 30 fps-el vagy VGA-t (640x480) 15 fps-el.
A két telefon bár ránézésre tényleg hasonló, ha megnézzük a paramétereket vagy egymás mellé tesszük a két telefont kiderül, hogy nem ugyanaz a méret:
6270
Tömeg: 125 g (akkumulátorral)
Térfogat: 104 x 50 x 23 mm, 104 cm3
6280
Tömeg: 115 g
Méretek: 99.9 x 46 x 21 mm, 91 cm3

Tehát annak ellenére, hogy a 6280 az okosabb, még egy kicsivel kisebb is, ez jól látszik a következő képen is, ahol balról jobbra a következő telefonok vannak:
Nokia 6111, Nokia 6270, Nokia 6230i, Nokia 6280, SonyEricsson K750i
Bővebben: link

Továbbiakban pár kép a telefonról, innen-onnan összeollózva:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

A telefon hivatalos honlapja:
Bővebben: link

Személy szerint várom a telefon megjelenését, a képek és paraméterek alapján elnyerte a tetszésemet, lehet, hogy ez lesz az a telefon ami miatt lemondok az évek óta tartó Symbian függőségemről.




Feel Good Inc.

(#5) Athos07 válasza Pompi (#4) üzenetére


Athos07
senior tag

Arról, hogy VGA felbontású videót tud, még ne legyünk teljesen bizonyosak, mivel a magyyar oldalon, ha jobban megfigyeljük a vesszők állását, az is lehetséges, hogy az elülső kamera tud 15fps-t. Ne legyen igazam, és legyen ez az első Nokia, ami VGA videót tud, de úgy tűnik, hogy marad a CIF felbontás. :F

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#6) Digital


Digital
addikt

Nagyon pazaaaar:R:C Így képről szép,igényesen kidolgozott tellának tünik+tudásban is a toppon van! Szvsz befizetek majd egyre:))

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#7) Pompi válasza Athos07 (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ok, várjuk ki a végét. Engem legkevésbé a video funkció érdekel belőle.

Feel Good Inc.

(#8) GSM-Depo


GSM-Depo
csendes tag

Nekem legjobban az tetszik ahogy a szinét elnevezték: Carbon Black:C

Új mobilt szeretnél? Nézd meg a kinálatomat a www.gsmdepo.hu oldalon.

(#9) hétalvó


hétalvó
addikt

Mikor lesz kapható?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#10) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Egy UP a topicnak, hátha tud már valaki megjelenési dátumot.

Feel Good Inc.

(#11) Digital válasza Pompi (#10) üzenetére


Digital
addikt

Szvsz 2006 első felében:F Most hogy kaptam egy 6680-at nem hiszem hogy lecserélem a 6280-ra:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#12) Ricardo válasza Digital (#11) üzenetére


Ricardo
félisten

Mindíg jön egy újabb amire le lehetne cserélni, kérdés hogy érdemes e :F

(#13) Digital válasza Ricardo (#12) üzenetére


Digital
addikt

Erre szerintem pont nem éri meg lecserélni:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#14) Ricardo válasza Digital (#13) üzenetére


Ricardo
félisten

Legalább nincs min gondolkodni.

(#15) koxkids


koxkids
őstag

[kép]

Na ehhez mit szóltok ?

[Szerkesztve]

(#16) Pompi válasza Digital (#11) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem is egy kategória a kettő. Mármint a 6680 és a 6280.

Feel Good Inc.

(#17) Pompi válasza koxkids (#15) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hogy mit szólok hozzá? Én nuygtáztam ;) hisz a 640x480-as videofelvételt már leírtam korábban :DDD lásd a 4-es hozzászólást.

Feel Good Inc.

(#18) koxkids


koxkids
őstag

[link]
Ezt a videót a teloval készitették,csak sajna rányomtak egy efektett de jó
Ja és teszt olvaható itt oroszul: [link]

[Szerkesztve]

(#19) Digital válasza koxkids (#15) üzenetére


Digital
addikt

upsz

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#20) Digital válasza Pompi (#16) üzenetére


Digital
addikt

Tudom-tudom! Nekem valahogya 6680 jobban bejön a symbian miatt! Te melyiket választanád?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#21) Original


Original
csendes tag

tuti hogy tud a 6280 VGA videot felvenni!!! már csak az a kérdés hogy milyen formátumban... remélem mpeg4-ben....erröl ti mit tudtok?

(#22) Pompi válasza Digital (#20) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jó kérdés ;)
Egy ideje Symbianos telefonokat használok, jelenleg egy 6260-at, vártam a N90-et, aztán arról letettem, aztán az N70-et, sajnos abban is van ami nem tetszik.
Kiváncsi vagyok nagyon erre a 6280-ra élőben, ahogy a 6270 tesztben láttam eléggé felturbózták az S40-es oprendszert, sokminden belekerült szvsz a Symbianos rendszerből, kivéve persze a nagyfoku bővithetőséget. Ez az egy ami hiányozna talán, bár jelenleg csak egy Agile Messenger-t használok meg egy Opera böngészőt ami nem alap. Viszont a 6280 méretei meg úgy az egész nagyon tetszetős. Meg közben jön majd az N80 is ;) Majd meglátjuk :DDD

Feel Good Inc.

(#23) Pompi válasza Original (#21) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

3gp-ben rögzít videót a mobile-review tesztje szerint.
Ja és a 640x480-at csak 15fps-sel tudja.

Feel Good Inc.

(#24) Original válasza Pompi (#23) üzenetére


Original
csendes tag

az kár.... és akkor ez azt jelenti hogy a Cifet is 3gp-be nyomja... :/

(#25) lajo válasza Original (#21) üzenetére


lajo
senior tag

Nézd meg a videót amit valaki előtted belinkelt----->3gp ;)

(#26) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Másik fórumon olvastam, hogy kezd a készülék beszivárogni az országba (bár aproneten nem láttam még). BP-n az Árkádban az egyik boltban 100e, Miskolcon a Coraban levő mobilos boltban pedig 80e.

Feel Good Inc.

(#27) s1ru2


s1ru2
senior tag

Na. Nem hiszem el h még senkinek sincs ilyenje...érdekelnének a benyomások. Mert ha Misin télleg csak 80k? Itt Pesten 6270 van 77ért legolcsóbban (tudomásom szerint: ha tudtok jobbat szóljatok! ) Ugyanis nem tudok dönteni a két telcsi között...mert hallottam olyat h 6280nak sokkal jobb a kamerája, gyorsabb a menüje és így tovább és így tovább... na valaki :)

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#28) jani0625 válasza s1ru2 (#27) üzenetére


jani0625
aktív tag

én azt olvastam hogy nokiánál 95 lesz és a jövő 7en jelenik meg.
amúgy én is a 6280ra hajtok

(#29) AirBooms


AirBooms
addikt

Hali!

6270-et használók közül találkozott valaki az alábbi problémával?
Ha sms érkezik a telefonra, azt a rendszeridőhöz képest 10 órával (pontosabban GMT-9 órával) visszadátumozza. Vagyis, ha valójában éjfélkor jön az sms, akkor ő azt írja ki, hogy 15 órakor érkezett.
Bosszantó apróság. Szoftverhiba lehet?
:(

(#30) AirBooms válasza AirBooms (#29) üzenetére


AirBooms
addikt

Bocs, ezt 6270-es topicba szántam, bár talán itt sem annyira off.

(#31) róland válasza Pompi (#23) üzenetére


róland
veterán

És a letölthető videók milyen formátumúak lehetnek? Erről semmi infót nem találtam. 6680 tudja a H.264 (vagy mpeg4?) videó+AAC hang párost, remélem ez a telefon is hajlandó az íg tömörített videókat kezelni. Akkor a Nero recode2-vel nagyon jó kis mobil videókat lehetne rá készíteni.

A lényeg, hogy a Nero Recode2-vel készült videókat le lehetne-e játszani ezen a telón?

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#32) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

A #4-es hozzászólásomban ([link]) levő összehasonlító kép linke időközben már rossz helyre mutat úgyhogy még 1x:

Nokia 6111, Nokia 6270, Nokia 6230i, Nokia 6280, SonyEricsson K750i
[link]

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#33) Rian_


Rian_
csendes tag

A 6280-as hivatalosan márciusban lesz nálunk. Addig nem is lesz nagyon magyar nyelv benne.

(#34) róland válasza róland (#31) üzenetére


róland
veterán

UPssza! Valakinek valamilyen infója? Tudom, hogy a 6680-as már Symbianos készülék, de az állítólag le tudja játszani a fenti formában készült filmeket. esetleg valakinek tapasztalata a 6680-as készülékkel?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#35) Rian_ válasza róland (#34) üzenetére


Rian_
csendes tag

Én egy 6680-as tulasdonos vagyok, és sajna nem játsza le alapból a 6280-assal készült videókat :(

(#36) róland válasza Rian_ (#35) üzenetére


róland
veterán

Nem a 6280-cal készült videókról szeretnék megtudni dolgokat, hanem a Nero Recode2-vel készített videókról.

Meg arról, hogy a 6280 milyen film és hangformátumokat tud lejátszani?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#37) Czumy válasza róland (#36) üzenetére


Czumy
csendes tag

1 percbe telt megtalálni a Nokia oldalán:

''Still image resolutions: 1600x1200 (2MP), 1024x768 (1MP), 640x480 (VGA)
Still images file format: .jpg
Still zoom: 8x digital zoom
Video resolutions: 640x480 (VGA), 352x288, 176x144, 128x96
Video clip length: up to one hour (depending on the amount of available memory).Videos are directly saved on the miniSD card or in the internal memory
Video file format: .3gp, .mp4
Capture modes: Night mode

(...)

# Integrated music player for MP3/AAC/eAAC+/M4A formats
# Integrated video player for download and playback or for streaming: 3GPP, H.263 video, MPEG-4, and AMR
# Use MP3/AAC/eACC+ tracks for ringing/game/alert tones, as well as MIDI/polyphonic tones''

(#38) róland válasza Czumy (#37) üzenetére


róland
veterán

Kösz a segítséget! Akkor úgy látom, hogy lehetséges a Nero Recode2-vel készült videók lejátszása. Az se lenne rossz, ha tudná az egész képernyős videót, mondjuk 320*240-es felbontást lejátszani. A linkelt leírás csak a felvételről szól.

Valakinek van már ilyen telefonja?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#39) róland válasza Czumy (#37) üzenetére


róland
veterán

A magyar honlapról pont ezek az információk hiányoznak.

Amúgy lehet már kapni? Vagy a 6233-at?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#40) Viktor0610 válasza róland (#39) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sz.tem nem.
Viszont a 6270 már igen.

Samsung Galaxy A54

(#41) róland válasza Viktor0610 (#40) üzenetére


róland
veterán

Valami olyan infó jelent meg múlt héten, hogy most februárban kezdik a forgalmazását.

Ezt a két telefont néztem ki magamnak. Sajnos a SE D750i már kifutóban lévő modell. Így inkább ezen Nokia-k közül lesz valamelyik a befutó.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#42) MVGSM


MVGSM
csendes tag

6280 Magyarországon, csak álunk kapható/kiprobálható!
www.mobilvilaggsm.hu

(#43) Viktor0610 válasza MVGSM (#42) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Még... :U

Samsung Galaxy A54

(#44) róland


róland
veterán

Németeknél márciusban lesz a T-nél.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#45) Viktor0610 válasza róland (#44) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nálunk sem kell nagyon sokat várni már rá -Pannon...

Samsung Galaxy A54

(#46) fmobil válasza PEPE85 (#1) üzenetére


fmobil
csendes tag

Magyaroszágon csak nálunk kapható! Magyar nyelvü, kártyafüggetlen. Mobil Világ GSM Székesfehérvár www.mobilvilaggsm.hu

(#47) parandroid válasza fmobil (#46) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

1. A #42-es és a #46-os hozzászólásban használt nickjeid közül kérlek válassz egyet, a másikat törlöm. Egy user egy névvel szerepelhet csak a fórumon.
2. Ahogyan az Alapelvekben is szerepel (amit elfogadtál a regisztráció során), a céges reklám nem megengedett a fórumon. Ha reklámozni szeretnéd a cégedet, akkor a Médiaajánlat szekció alapján vedd fel a kapcsolatot az oldal üzemeltetőjével.
3. Mindezek alapján szeretném kérni, hogy a megtartani kívánt nicked adataiból is távolítsd el a céges utalásokat.

Köszönöm a megértést, várom a választásod,

p

ps: ezt az üzenetet természetesen privátban is elküldöm neked.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48) Original


Original
csendes tag

A nokia szerint m aximum 2hét és hivatalosan lehet kapni a 6280-at kicsiny hazánkban. Néztem tesztet erröl a telorol hogy milyen videokat csinál.... a VGA video nagyon jó minöséget produkál szerintem, ezzel már van értelme videozni

(#49) orcee válasza Original (#48) üzenetére


orcee
csendes tag

Már jópár helyen lehet kapni, magyar nokia garival!

[Szerkesztve]

(#50) Original válasza orcee (#49) üzenetére


Original
csendes tag

aham, ma néztem meg a Média Marktban. Engem lenyűgözött... gyögyörü és hatalmas a kijelzöje, nagyon jó minöségü anyagokból van és jó a feltoló mechanikája... Mindenkinek nagyon tudom ajánlani hogy ha most telovétel elött áll és komolyabb telot akarna akkor feltétlen nézze meg a 6280-t. Én májusban veszek egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.