Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nem is baj értelme nem lett volna 4 VGA-t összekapcsolni.:U

(#2) keIdor válasza SzlobiG (#1) üzenetére


keIdor
titán

Egyetértek. Bár a technológia nem hülyeség, csak nem az otthonokba kell erőltetni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3) ftc


ftc
nagyúr

Ezt már akkor is mondtuk,hogy minek... évente ugye a felsőkatban megduplázódik a teljesítmlny felsőkatban

U.I

AMD RD790 meg Quad CF-t fog támogatni :)

[Szerkesztve]

(#4) Rover623 válasza SzlobiG (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Az ilyen hozzászólásokért szeretem a PH!-t...;]
Csodálatos, hogy a hazai vezető szakmai hírportálon ilyen erős a túltengés a technika- és fejlődésellenes elmékben...:P

Érdemes megnézni az összes különleges hardverről (drága, nagyteljesítményű, stb.) szóló topicot...javarészt ehhez hasonló hozzáállás tapasztalható a ''zöm'' részéről...:W

primus inter pares

(#5) #95904256


#95904256
törölt tag

Legalább szépen mutat...

... és megpróbálták. :)

(#6) xuldar


xuldar
őstag

Itt jön ki, hogy mennyit számít a marketingrizsa. Olyasmit reklámoztak (értsd: hazudtak), ami n em is létezett, de még ma sem létezik. Hihetetlen, hogy a marketing sokszor többet számít, mint egy-egy technológia. Pfuj.

TESCO: vajon hány századmásodperccel előztelek meg? :D

[Szerkesztve]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#7) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

:O :O :O :O :O

Pedig GYÖNYÖRÜ volt!!!

Túl szép, hogy igaz legyen...

Személy szerint nekem nem a két 7950GX2-ból felépített rendszer, hanem a képen is látható 7900GX2-páros tetszik legjobban! Egyszerűen sokkoló a két darab, összesen négy 32cm-es nyákot tartalmazó VGA szörny!

Múzeumba vele!

Az igazi 7900GX2 olyan legenda lessz, mint a VooDoo 5 6000...

Rest In Peace Quad-SLI

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8) VaniliásRönk válasza Rover623 (#4) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az ne zavarjon hogy ez egy működésképtelen zsákutca volt. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9) villamos


villamos
őstag

Az ötlet önnmagában pedig nem rossz. De lehetne úgy is, hogy többmagos GPU -kat kitalálni, a többmagos procik mintájára... Így egy kártyán ki lehet váltani az egész hóbelebancot... :))
Kérdés hogy egy árva PCI-E ki tud e vajon szolgálni mondjuk egyszerre négy GPU -t? :F
:DDD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10) Rover623 válasza VaniliásRönk (#8) üzenetére


Rover623
félisten

Aha...értem...szóval működésképtelen...
Akkor vázold nekem szépen az NVIDIA Quadro Plex 1000 Model II belső felépítését.
Segítek: két darab Quadro FX 4500 X2 van benne (gyk: 7950GX2), és működik...

primus inter pares

(#11) VaniliásRönk válasza villamos (#9) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hogy nem rossz? Ha eltekintünk attól hogy a software-es támogatást sem az nVidia sem a játékfejlesztők nem oldották meg (de Vista esetében a közelmúltig még a M$ sem), akkor is már maga az elgondolás hibás.
Amikor egy db. csúcskategóriás VGA is kiszolgál az életciklusa alatt (egy max. másfél év), kettő már bőven sok, akkor mi a fészkes fenének venne épeszű ember négyet? 3DMark pontokon kívül mire lehet jó? (grafikus munkaállomásba úgyis Quadro-t kell venni szóval munkával nem példálózni)

Rover623: Akkor ez neked is szól. ;) Itt GeForce-ról van szó nem pedig Quadro-ról, ami elvileg célhardware célsoftware-ek alá.

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#12) ftc válasza villamos (#9) üzenetére


ftc
nagyúr

Te most ilyene Gemini féleségre gondolsz?(sorry megint AMD-s példa)
[link]
inkább CPU oldalról félnék....
Quad CF-nél már PCI-e v2 lesz
AMD úgy képzelte el, hogy
4 VGA
ebből 3 szolgállná a megjelenítést és 1 a fizikát

Amúgy csak érdekesképpen nézném meg eme kártyák sellőzését mert ugye egymásst fűtik.

(#13) fnatic


fnatic
tag

Dedurva a kép :) (Quad SLI felépítmény)

(#14) bambano válasza villamos (#9) üzenetére


bambano
titán

Azután költözz a Duna mellé, hogy legyen mivel hűteni és szerezz olyan vastag tápkábeleket, mint régen a Ladakocsiban volt a testkábel :)

Ezt hívják vidéken rezsónak... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) TESCO-Zsömle válasza ftc (#12) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Barátunk arra godolt, hogy egy tokozásban kér vagy több GPU.

Hisz ha kétmagos procit veszel, akkor sem adnak a kezedbe két egymagosat...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16) TESCO-Zsömle válasza bambano (#14) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak nyáron xar, télen kiváltja a fűtést, és röhög a magas gázszámlátokon... :P

Ehez hozzá jön, hogy elmegy az ELMŰ-höz dolgozni, és mindjárt féláron kapja az áramot hozzá...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17) kisfurko válasza Rover623 (#10) üzenetére


kisfurko
senior tag

Attól még, hogy kiforgatod más szavait, nem változik a helyzet, hogy ez egy szar, életképtelen megoldás. Ha nem az lenne, akkor vennék az emberek, nem?
És ha nincs normál embereknek való driver hozzá, akkor működésképtelen, nem?

(#18) Cathfaern válasza TESCO-Zsömle (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Utolsó előtti sorban a lényeg...ha valakinek van egy kis felesleges befektetnivaló pénze, akkor most vesz egy ilyet, s 10-20 év múlva e-bay-en eladhatja borsos árért :D

(#19) VaniliásRönk válasza Cathfaern (#18) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Van benne valami, én is kerestem a Voodoo 5 5500-on. :D Igaz én átrendeztem az egyenletet, eBayről rendeltem és itthon adtam el. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) rudi


rudi
nagyúr

Kicsit más formában a hír így hangozhatna:

Mivel a konkurensek sem csinálnak négy VGA-t a gamerebandának ezért mi sem kínlódunk vele, mert eddig sem tudtuk rendesen megcsinálni a Vista drivert és fölösleges pénzkidobás. Azért aranyáron, pro felhasználásra továbbra is csinálunk dupla dupla GPU-s rendszereket, mert annyiért és arra a célra megéri és meg is lehet rendesen csinálni.

Egyébként tudjátok miért kellett anno a Quad-SLI? Azért mert a maga idejében az X1900 XTX CF megütötte a 7900 GTX SLI-t és az NV-nek megért annyi pénzt a ''king of the hill'' cím, amennyiért a quadot össze tudta hozni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) masterful87


masterful87
senior tag

Nagyon gonosz vagyok, de azért néha jó hallani az Nvidia portájáról is rosszat :DDD

(#22) ftc válasza TESCO-Zsömle (#15) üzenetére


ftc
nagyúr

ez nem fog menni

a GPU-ban minden tranzisztor dolgozik míg a CPU-ba a feel tranzisztorszmot a cache veszi el...lehetetlenség lenen megoldani a hűtést... egyenlőre az az egyetlen 1 járható út amit mutattam

(#23) LSL1337 válasza kisfurko (#17) üzenetére


LSL1337
őstag

csak mert kevés embernek van ferrarija, nem az jelenti hogy egy xar életképtelen roncs...

te is azért nem vettél magadnak mert nincs hozzá driver magyar utakra? :ASD:

(#24) kovy79 válasza Rover623 (#4) üzenetére


kovy79
őstag

Én pedig ezért szeretem Magyarországot, mert csak itt találhatóak ennyire kötözködő, pesszimista emberek, mint te. ;] Bár aki saját ''antitopikot'' kapott... ;]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#25) kovy79 válasza xuldar (#6) üzenetére


kovy79
őstag

Ja, a cikkben a legjobb rész: ''a gyártó szoftveres csapata máig nem tudott Quad SLI-kompatibilis videokártya-eszközillesztőt produkálni a több mint fél éve kapható Vistához (hovatovább a kétprocesszoros SLI-s megoldásokkal is meggyűlik még a bajuk)''
Azért ez elég lehangoló a mai világban.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#26) VaniliásRönk válasza LSL1337 (#23) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Ferrari nem lassabb vagy rondább mint pl. egy 7-es BMW, egy Phaeton vagy egy A8-as Audi, a Quad SLI ellenben nem egyszer még egy 7900GTX-től is kikapott, a kétkártyás SLI-től pedig rendszeresen, ezek után pusztán státuszszimbólumnak megvenni azért hogy még örömöd se legyen benne? Ilyet még a sznobok se nagyon csinálnak. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#27) LSL1337 válasza VaniliásRönk (#26) üzenetére


LSL1337
őstag

terepen egy 30 éves IFA is odaverne neki ;), a szépség meg szubjektív (bár ennyire azért nem:D:D)

(#28) venember83 válasza LSL1337 (#23) üzenetére


venember83
nagyúr

rossz hasonlat, Ferrari mukodik, ellenben a Quad SLI-vel :P

Terepen odaverne a Ferrarinak egy IFA? Igen, de a Quad SLI-nek is odaver sima PCI foglalatban ugye 1 S3 Virge :DDD Ha mar a hulye hasonlatoknal tartunk.

[Szerkesztve]

(#29) AMD Power


AMD Power
titán

4 VGA? Minek.... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30) Rover623 válasza VaniliásRönk (#11) üzenetére


Rover623
félisten

Itt GeForce-ról van szó nem pedig Quadro-ról, ami elvileg célhardware célsoftware-ek alá.
Egyre inkább az az érzésem hogy nem vágod teljesen a témát...:U
Nézz utána kicsit hogy mi a difi egy Quadro és ''sima'' GeForce kártya között...;)

primus inter pares

(#31) SzlobiG válasza Rover623 (#4) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem ez a véleményem a quad SLI-s rendszerről, ha tetszik neked ha nem. Mindenkinek megvan a saját véleménye azt, hogy msot neked nem tetszik az a saját dolgod.


Más: Én meg azt látom, hogy mindenki beleköt mindenkibe és teljesen elkanyarodnak a témától és csak a saját igazukat bizonygatják, most ezt nem csak rádértem.


OFF-ot befejeztem a fentiek leírása miatt.

(#32) keIdor válasza AMD Power (#29) üzenetére


keIdor
titán

#4... :DD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#33) VaniliásRönk válasza kovy79 (#24) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jók az összeköttetései, hamar zárták, pedig tuti nem kellett volna sok idő hogy elérje az 5000 hsz-t. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#34) VaniliásRönk válasza Rover623 (#30) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Inkább írd le te ha ennyire jóltájékozott vagy mester, mennyei mannaként isszuk majd a szavaid. :R

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#35) xuldar válasza LSL1337 (#27) üzenetére


xuldar
őstag

Szépség? Nekem inkább a másik nem jut róla eszembe ;]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#36) Rover623 válasza kovy79 (#24) üzenetére


Rover623
félisten

A ''kötözködő'' rendben van...de hogy pont én lennék ebben a topicban a ''pesszimista'', az nem kicsit LOL...:DDD
Tisztában vagy te a kifejezés jelentésével?

Én kifejezetten optimista ember vagyok...illusztrálom neked:

Mit mond a pesszimista?
- Olyan szar a helyzet, hogy ennél szarabb már nem is lehet... :O

Mit mond erre az optimista (vagyis én)?
- Dehogynem...;]

primus inter pares

(#37) t-shirt válasza Rover623 (#30) üzenetére


t-shirt
veterán

Nem az a lényeg hogy GeForce és a Quadro gyakorlatilag egyforma vas, hanem az hogy hányan renderelnek otthon. Egy átlag felhasználó (GeForce) számára sokszor még egy SLI kiépítése is kérdéses. Ha valaki munkára használja annak jól jöhet hogy GeForcból lehet olcsón Quadrot csinálni, de ez hír most nem róluk szól.

(#38) gbors válasza rudi (#20) üzenetére


gbors
nagyúr

Sőt, még eggyel továbblépve: a GX2-re is azért volt szükség, mert az nVidia tehetetlen volt az 1900XT-vonulattal szemben. Innentől már csak egy lépés volt hozzátenni a rendkívül hangzatos Quad-SLI elnevezést és úgy tenni, mintha kezdettől ez lett volna a cél ;]

Ellenben remekül szórakoztam tavasszal, amikor a pletykasite-ok szállították a 8950GX2-ről és a 2900XTX2-ről szóló híreket :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#39) macilaci78 válasza LSL1337 (#23) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Ferrari azért rossz példa, mert ahhoz van benzin. Miért nem a hidrogén-hajtású kocsival pedálózol? Az is annyira szar, életképtelen elgondolás, vagy csak a támogatottsága, elterjedését segítő körülmények nincsenek még felkészülve? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40) Loha válasza Rover623 (#36) üzenetére


Loha
veterán

Nagy szerencséd, hogy a Rover623-gyűlölet c. topicot bezárták... ;] ;] ;]

macilaci78: Hidrogénhajtású kocsi alatt, ugye az üzemanyagcellás autókra gondlsz?
Az közel sem életképtelen megoldás, sőt ellenkezőleg, de majd 10 év múlva visszatérünk rá :)

[Szerkesztve]

(#41) TESCO-Zsömle válasza macilaci78 (#39) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez a példa sem a legjobb, mert a hidrogénautó legalább olyan jó, mint a benzines, csak épp bizonyos nagy befolyással bíró embereknek nem áll érdekében, hogy ne kőolajból legyen az üzemanyag...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Hát, ez Engem nem érint. Még SLI-t sem akarok, nemhogy Quad SLI-t. :DDD
Bár igaz, hogy ezeket nem is Nekem találták ki.
Elég lesz majd a 9800GTX is, ha megjelenik... :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#43) Loha válasza Vistaboy (#42) üzenetére


Loha
veterán

9800GTX helyet tudok majdnem olyan jó 9800XT-t, csak sokkal olcsóbban :D :D :D

(#44) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#41) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Olyan ez, mint a 64mega X-RAM X-Fi kártyákon! Nem azért szar, mert semmire sem jó, hanem mert a játékkészítők b*sznak kihasználni!

Vista sem azért sz*z, mert nem működik, mégcsak nem is Microfos hibája, hogy a gyártók nem tudnak alá vezérlőprogit írni. (bár kétségtelenül sokat segítenének, ha nyílt/megvásárolható forráskódúvá tennék, de annak is megvannak a hátrányai...)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45) TESCO-Zsömle válasza Loha (#43) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

:C :C :C :C :C :C :C :C :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46) Egon válasza VaniliásRönk (#33) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát igen... ;]
Vannak emberek, akik azt hiszik, mindent tudnak. Velük még nem is szokott gond lenni, hanem akik azt hiszik, hogy mindent jobban tudnak... ;] ;] ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47) adm válasza t-shirt (#37) üzenetére


adm
őstag

mi köze annak, hogy hányan renderelnek otthon, ahhoz hogy van-e különbség geforce és quadro között. mégsem biztos, hogy tisztában vagy a quadro-k lényegével. quadro nem kell a rendereléshez (MÉG). csak addig kell amíg eljutnak odáig.

egy egyszerű példa: autodesk (discreet) 3d studio max. létezik (volt) hozzá egy maxtreme nevű quadro driver, amivel elérhető pár HASZNOS szolgáltatás. bár csak softquadrot használtam, de azzal a megoldással is érezhető javulás.(nv40 az utolsó gpu, amit át lehet alakítani) kis mértékben gyorsul, de ami ennél is fontosabb stabilabb és egyenletesebb teljesítményű lehet. ÉS bekapcsolható a maxtreme! lényegében a profi iparági programok tejles szintű támogatását kell megvenni. (ez a megoldás a szoftvereknél is így működik)

HA egy munkám díjazásából x quadro-t tudnék venni (és ki is használnám), akkor miért ne vennék 1-2-t, hogy használjam a következő munkáim alatt?! nem kell nagy dolgokra gondolni akár mérnöki vonalon se:
- szerszám tervezők (milliós tétel lehet már egy kicsit bonyolult sablon is)
- gépészek (jellemzően komplett rendszereket tervezők)

attól, hogy sokan nem tudják mire való, nem látják értelmét (eszik-e vagy isszák), attól lehet profi célhardver (és az is).

16core - 32thread - 64gb

(#48) Gyuri27 válasza Rover623 (#4) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mester! Persze, hogy lett volna értelme.
Csak két nagy baj van vele.
Egy: az ára. Lássuk be ez a világ jobbik felén is drága. Itt meg keleten egyenesen a súlyos testi sértéssel ér fel a ráirt ősszeg (ránézel és megvakulsz).
Kettő: mi támogatta volna ezt a csodát. Nv-nél a dx10-s meghajtó megirása is tiszta kaland volt (a kaland szó, helyettesíthető). A pistára most sikerült normális meghajtót írni ami támogatja a dual gpu-s karikat.

Kezeljük ezt annak ami: teszt, kisérlet, nagyzolás, nekünk van ilyen is.
Majd talán valami ebből eredő ujjítást ami megfizethető és használható szívesen fogad a nagyérdemű.


Egon: az nem baj. Ha viszont mégse tudja jobban kérjen bocsánatot. Mert az a valami.

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#49) TESCO-Zsömle válasza Gyuri27 (#48) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

:R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#50) Vistaboy válasza Loha (#43) üzenetére


Vistaboy
veterán

:DDD
Olyat Én is tudnék, de félek nem sokra mennék vele... :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.