Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

[kaján vigyor] Hát igen, nem egy 3D Mark/Aida.:) [/kaján vigyor]
A bukta itt nem a VGA 1 pontja miatt volt? A teljesítményt méri (bencsmárkol), vagy valamilyen adatbázis alapján hasonlít össze?
Ha nem is egy diagnosztikai program színvonalán, de azért remélem, hogy a Vista hardver felismerő képessége jobb lesz, mint az XP-é volt.

egyéb állatfajták

(#2) X-COM válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


X-COM
nagyúr

jelenleg a leggyengébb komponens osztályzata adja a ''főosztályzatot''

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#3) Eperfa válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


Eperfa
tag

a bukta a grafikus alrendszer osztott memóriája miatt volt, amit a vista 0megának érzékelt

amúgy sztem adatbázis, nem mér

(#4) X-COM válasza Eperfa (#3) üzenetére


X-COM
nagyúr

de mér

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#5) kamikaze boci válasza X-COM (#4) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ez szöget ütött a fejemben.. Ha mér, akkor hogy a fenébe tudott ez a konfig nullára futni. Akármilyen béna is az a vga vagy memória, ha elég, a gép képes kell hogy legyen legalább x műveletet végrehajtani másodpercenként abból a tesztből.


[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#6) KrAt


KrAt
veterán

Magát az osztályzóprogit csak úgy külön nem lehet letölteni vhonnan? :B

(#7) ponti_ak válasza KrAt (#6) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ez engem is érdekelne.. majd, ha már kicsit pontosabban mér.. :U

(#8) Biaggio válasza Eperfa (#3) üzenetére


Biaggio
őstag

Szerintem is adatbázis, ha meg nem találja benne, akkor mér.

Már várom a topikot, ahol a ''Performance Rating eredmények'' versenyeznek ;]

(#9) moonman válasza Biaggio (#8) üzenetére


moonman
titán

az mindegy, hogy szerinted mi van, mér és kész. és mivel beta, természetesen nem pontosan.

nemtom, miért várja el folyamatosan mindenki egy beta rendszertől, hogy tökéletes legyen, ha meg talál benne valamit, ami nem végleges, vagy hibás akkor anyázik, hogy deszar.

a második rész természetesen nem kifejezetten Neked szólt.

[Szerkesztve]

(#10) X-COM válasza kamikaze boci (#5) üzenetére


X-COM
nagyúr

mint mondtam a leggyengébb komponens osztályzatát kapja a gép (egyelőre legalábbis)

egyébként némi info:
[link]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#11) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag

Hát, nem tudom.
Nem hiszem, hogy nagyon okos ötlet az overall perf. ratingba belekeverni a ''gaming graphics''-ot.
Én simán különválasztottam volna, pl. egy System perf. rating-ra és egy Gaming perf. ratingra. Max ebből a kettőből lenne egy Overall a végén.
(System perf.-ben mérhetné attól még, hogy az új grafikus felületnek mennyire felel meg a vezérlő.)

Sokkal jobban látszana, hogy a rendszer mire képes alapból és mire lehet számítani a várható játékok szempontjából.

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#12) kamikaze boci válasza moonman (#9) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ha mondjuk az elsősorban szövegszerkesztő lenne, akkor valószínüleg nem várnánk el tőle, de ez a feladata. Meg akkor sem, ha kisebb hatással lenne a későbbiekre, mint a Vista.

Rendszeres olvasója vagyok a Windows Portálnak, meg a fórum-beli hozzászólásaidnak, a portál tetszik, de nem lehetne kevésbé elfogultan? Ha valami szar, az nem lehet szar, még akkor is, ha maga a jóisten csinálta? (szar=bugos, nem a feladatának megfelelően működik) Ez megélhetési ''seggnyalás'', vagyis fizetnek érte a Microsoftnál, vagy magánszorgalom? Megértem a paranoiádat, az MS-t csipőből szokás fikázni mások hibáiért is, de érdemes átesni a másik oldalra? Az ismereteiddel kapcsolatban nincsenek kétségeim, de a véleményedet sokkal könnyebben elfogadnám, ha kevésbé lennél elfogult. Ez így elég hiteltelen.

Ezért most biztosan megkapom a magamét, de már nagyon régen meg akartam kérdezni. ;)

egyéb állatfajták

(#13) zLegolas


zLegolas
őstag

Tessék megvárni, amíg boltban kapható lészen, oszt' meg még fél évet a tapasztalatokra. És ha akkor az jön ki komoly százalékban, hogy sz@r, lehet bátran anyázni.

Addig meg minek a nagy buborákolás?

[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#14) moonman válasza kamikaze boci (#12) üzenetére


moonman
titán

lehet, hogy elkerülte a figyelmed a ''beta'' szó. a beta attól beta, hogy nem végleges, vagyis még alakítanak rajta, főleg a felhasználói visszajelzések alapján, így csak annyit kértem, hogy ne kezdjük el nevetségesnek, szarnak, fölöslegesnek, sőt hazug, a felhasználókat átverő dolognak beállítani. ha az rtm is szar lesz, lehet anyázni, pontosan.

amúgy egy korábbi felvetésre: nincs olyan, hogy gaming performance, mert a gépnek egy darab performance-a van, aztán hogy mire használod az egy dolog. az osztályzatnál világosan kitűnik (az al-osztályzatok alapján) hogy melyik komponens húzza le az egészet. ha a vga, akkor nyilván nem kell vele foglalkozni, hisz' én csak teszemazt szövegszerkesztésre használom. remélem így akkor érthető.

seggnyalásról: elfogult lennék, mert a portálon nyilvánosan nem anyázok mindenért? azt hiszem, aki olvasta a Vista összeállítást, annak lejött, hogy egyáltalán nem vagyok elfogult, tisztában vagyok a hibákkal. csak sokakkal ellentétben nem az az első reakcióm - főleg egy beta szoftvernél - hogy ez szarfos és már rakom is fel az agyonhype-olt - gyakran mégszarabb - programokat, hanem fogom magam és feedback-elek, hogy történjen is valami, vagy egyszerűen kiokoskodom magamnak, hogyan oldjam meg a problémákat.

(#15) BlackWoOd válasza moonman (#14) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Gaming performance témára: Érthető volt eddig is, hogy a részpontszámból látszik, viszont _roppant bután néz ki_, hogy egy tulajdonképpen erős gépet leránt az értékelés 1-esre.

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#16) Ottoka


Ottoka
őstag

Hali. Felraktam az új bétát. Kaptam egy 3-ast. Dual magos proci, 2gb ram, 7900GTX. Marha ez a Microsoft. :O :F

Mezőhegyes

(#17) Biaggio válasza Ottoka (#16) üzenetére


Biaggio
őstag

Mik a részpontszámaid? Mint már az előbb néhányan említettek, a legszűkebb keresztmetszet elvén osztályoz a program, tehát ha pl. 5-ös a procid, de 3-as a RAM, 3-ast fogsz kapni.

(#18) Ottoka válasza Biaggio (#17) üzenetére


Ottoka
őstag

5.1 a proci, 5.9 a ram, 3.8 a hdd (csak egy kölcsön 80-as -ra raktam fel, de látja a raid-et is fent a driver), 5.9 a vga, 5.9 a gaming graphics. Valszeg akkor a 80-as pata winyó rántja le. Nem volt kedvem a raptorokra telepíteni, elbarmolni az jól belőtt xp-t.

Mezőhegyes

(#19) moonman válasza Ottoka (#18) üzenetére


moonman
titán

a pontszámtól függetlenül látatlanban megmondom, hogy ezen a gépen kiválóan fut.

(#20) Biaggio válasza Ottoka (#18) üzenetére


Biaggio
őstag

Mint a cikk írja, a pontszám osztályozza a hardvert aszerint, hogy mennyire erős és mennyire képes kihasználni a Vista képességeit. Nem egy 3DMark vagy ilyesmi :B A HDD-t leszámítva szerintem maximálisan menni fog a Vista a gépeden, sokan ennél jóval szerényebb komfigon fogják nyomni...

(#21) chikasszo


chikasszo
csendes tag

Elnézést, hogy ZÖLDFÜLÜ-ként zavarok!
Egy kérdésem lenne:
Nem azért kapott a VGA osztályzat 2-est, mert hardveresen nem támogatja az aktuális megjelenítő a Directx 9-et? :F
Eddig én úgy gondoltam, hardveres Directx 9 nélkül egyáltalán nem fog működni a Vista. :F



[Szerkesztve]

(#22) X-COM válasza chikasszo (#21) üzenetére


X-COM
nagyúr

azért kapott 1est, mert se dx9, se saját memória, sesemmi (bár valószínű, hogy a dx9 hiánya már önmagában 1es, janem dx9 hiányában még lehet 2es).

Egyébként rosszul gondoltad futni fog a vista ''bármilyen'' videókártyával.

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#23) orbano


orbano
félisten

Szerintem teljesen jó ez a kezdeményezés. Nyilván nem a magunk fajátnak lesz ez a progi jó, hanem annak, aki bemegy a tecsóba és össze akarja hasonlítani a szomszéd józsi húdafain gépét az ottanival, amit meg szeretne venni. Kisebb javításokkal erre szerintem teljesen korrekt, és az illető bármiféle háttértudás nélkül látni fogja, ha egy hangzatos paraméterlista mögé bújtatott gagyival akarják kiszúrni a szemét (nagyon gyenge vga, vagy épp nevetségesen kevés ram/hdd, stb).

A vér nem válik VAZZE!™

(#24) parandroid válasza moonman (#19) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt még én is meg tudnám mondani, pedig még nem is láttam a bétát sem. :D

Ez a pontozási rendszer egyébként nem rossz, hirtelenjében a Heroes 3 System Information panelje ugrott be - telepítésnél az is megvizsgálja a hardverösszetevőket, és bepipálja, vagy kiikszeli, aszerint, hogy passed vagy failed értéket kapott.

És készít egy ilyen összegzést:

Operating System Windows XP
DirectX Version DirectX
CPU Model/Name Intel Pentium III Processor with MMX(TM) Technology
CPU Speed 800MHz
# of Processors 1
Total Physical Memory 504MB
% Memory Used 81%
Resolution 1024 x 768
Color Depth 32-Bit
Free Disk Space C:\ 2.70GB
Free Disk Space D:\ 12.61GB
Free Disk Space Z:\ 4.36GB
Max Swap File Size 1.20GB
Available Swap File 859.97MB
TCP/IP Protocol Installed
3DO Title Heroes of Might and Magic® III

Mondjuk kicsit ez is bugos, P3-nak látja a Dothan-emet, és miután ez még DX7-re van belőve, ezért bizonyos hardverösszetevők esetében a DX9-re kiírja, hogy nem felel meg neki... :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25) raszputyin válasza orbano (#23) üzenetére


raszputyin
senior tag

Szerintem azért több baj van az ötlettel.

Az első az, hogy így még egy eszköze van a Microsoftnak a hardverpiacon ''rendet csinálni'' (hisz' itt a jó alkalom, hogy feltűnés nélkül picit tologathatják egy gyártó termékeinek a mérőszámait a -- ''természetesen'' zárt forrású -- értékelőkód finomhangolásával). Szinte biztos vagyok, hogy nem azért van ebből is -- tagadhatatlanul gyengén teljesítő -- bétaverzió, mert olyan bénák a fejlesztők Redmondban (kizárt, hogy ne gondolta volna alaposan át ezt legalább 4-5 ember, szakértő és piacelemző vegyesen), hanem így is eggyel többször lehet taktikázni és előnyös megállapodásokat kicsikarni a hardvercégektől. Lehet, hogy nagy ötlet, de szerintem ízléstelen, nem mellékesen talán törvénytelen is.

A másik az, hogy azért 5-nél lényegesen több jellemzője van egy gépnek, és ahány alkalmazás, annyiféle összetételben merül fel a hardverigény. Egyetértek, hogy a teljesen kezdőknek támpont lehet (pl. végre elhintheti a gondolatot, hogy a leggyengébb láncszem szokott számítani), de lehet, hogy kb. ugyanannyi zűrzavart fog okozni a majdnem-kezdők körében (pl. még inkább a teljesítményt fogják nézni a minőséggel szemben).

Meg arról se feledkezzünk meg, hogy a végleges változat kiadásakor mértékegységet definiálnak, amit nemigen lehet felüldefiniálni az oprendszer életciklusa alatt; kérdés, mennyire tudják előrelátni a jövőbeli alkalmazások szempontjait az értékelésnél, nem lesz-e a skála torz 1-2 év múlv. Ráadásul a többi hardvernél is megindulhat az a folyamat, ami a videókártyáknál divat, t.i. hogy tesztpontszámra fejlesztik, és nem használati értékre.

Persze a Microsoft-nak igazából egyik se baj (ha az emberek nem tudják, mi kell nekik, még jobban pörög a PC-piac :) ), szóval megértem, ha az ''igazságos'' emberek, akik a Windows ''ész nélküli fikázása'' ellen küzdenek, értetlenül merednek most rám :P

(#26) raszputyin válasza moonman (#19) üzenetére


raszputyin
senior tag

Mindig is tudtam, ki az, aki ilyen emésztő dilemmákban a kérdező segítségére siethet :R

(#27) parandroid válasza raszputyin (#25) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Látom magam előtt a hardveres apróhirdetéseket:

''Vista által 5,2-re osztályozott processzor eladó.''

;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28) Biaggio válasza parandroid (#24) üzenetére


Biaggio
őstag

Jellemző, ki mire asszociál ;] ;)

Szerintem ez a rendszer úgy lehetne még hasznosabb, ha pl. minden játékhoz külön lefuttatná a tesztet. Például az Unreal Tournament 2009 c. játékban lenne egy plusz info fájl, amit ha betöltesz, megmondja, hány pontszámot kaptál, azaz egyáltalán érdemes e elindítani, vagy látod, hogy mit kéne fejleszteni...

(#29) parandroid válasza Biaggio (#28) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosan ezt említettem én is (#24): ez az, amit a 3DO már 1998-ban megcsinált. Bár ők csak digitális értékkel dolgoztak: megfelel - nem felel meg. Azért manapság ennél árnyaltabb a kép egy-egy játék esetében.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30) S.Feri válasza parandroid (#27) üzenetére


S.Feri
őstag

:DDD

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#31) Temple-Anzan


Temple-Anzan
tag

az én procim 4.2 őt kapott.... :D
vidkártya 5.9

itt a kép:
[link]


[Szerkesztve]

cracked

(#32) csutkaa


csutkaa
senior tag

[link]

én 5.1 kaptam a gépre!!

Nem tudjátok mennyit lehet elérni maximálisan???

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.