Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

nahh..végre vmi info az árakról is...
ebből is tuti lesz princo márkájú ami fél év múlva már megfizethető lesz...kikiáltási áron nem is olyan drága..a DVD drágább volt..;)

Nos Omnes Una Manet

(#2) PPeter válasza ^Bundi^ (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Ha bármilyen kéklézeres adathordozót fog gyártani a Princo, az a HD DVD lesz, mert annak a gyártására át lehet állítani a mostani DVD-s üzemeket, a Blu-Ray gyártáshoz nem kapnak se gyártási jogot, se gyártástechnológiát általuk megfizethető áron.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) Stavi válasza ^Bundi^ (#1) üzenetére


Stavi
tag

nah...
végre vmi kézzelfogható...
ha azt nézem 150ft/gb... a dvd is vhogy így kezdte... egy év mulva jó lesz ez :)

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#4) BobChemistry


BobChemistry
őstag

5x kapacitás, 15x áron...

biztos megéri valakinek :DDD

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#5) csudri


csudri
őstag

Ezek ténylegesen 50gigásak lesznek vagy itt is úgy számolnak mint a dvd-nél, hogy ráírják, hogy 4.7, de közben csak 4.38?

(#6) Male válasza Stavi (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Tényleg egész tűrhető árak... főleg ha a jobbfajta kétrétegű DVD-k árához viszonyítjuk.
Már csak az írók ára kérdéses... meg a HD-DVD-ké... annak elvileg olcsóbbnak kéne lennie.

(#7) citkar


citkar
addikt

én is többre gondoltam árban eleinte,de persze csak jó
remélem fél év mulva már kezd érdemes lennie venni s egy év mulva meg kb mindenki ilyet vesz majd
és remélem h a tdk védőrétege tényleg nagyon jó lesz : o )

(#8) erdoke válasza BobChemistry (#4) üzenetére


erdoke
titán

A felezett írási sebességet kifelejtetted, ami az 5X kapacitás mellett 10X írási időt eredményez. :D
Lesz ez még jobb is, de nem az idén.
Hozzávetőlegesen: 25000 MB / 9 MB/s = 2778 s = 46,3 perc. Ennek a duplája a két rétegű.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#9) Petya25


Petya25
addikt

50-es újraírhatót ide, amennyit elbírok :D
Kár hogy arányaiban drágább mint egy vinyó, majd ha olcsóbb lesz. A bevezetés elején a kifejlesztését és még extra-extra profitot is kifizettetik.
3db 50GB-os RW lemez kb 33k, míg egy 160GB-os HDD 20k. :F
Persze a hordozhatóság vs sebesség nem összemérhető ennyire.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#10) erdoke válasza Petya25 (#9) üzenetére


erdoke
titán

Csakhogy egy vinyót bármelyik gépben le is tudsz olvasni, egy BD még jó ideig sehol nem olvasható az írodon kívül.

A legjobb aláírás a héten

(#11) Petya25 válasza erdoke (#10) üzenetére


Petya25
addikt

Szerintem combo megoldásokra nem kell már sokat várni, csak akkor megint mindenki vehet új eszközt ez benne a szomorú. (még jó hogy én csak a DVD-romig jutottam :B )

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#12) PPeter


PPeter
addikt

Csak szólok, hogy ez nem olyan egyszerű, mint a DVD-R és DVD+R esetén, ott ugyebár mind a két írható formátum a DVD szabványhoz igazodott: a meghajtók optikája azonos apertúrával dolgozott, a lemezeken a hordozóréteg távolsága a korong felszínétől és az alacsony szintű szignál kódolása megegyezett. A Blu-Ray és a HD DVD esetén az azonos tartományban üzemelő lézeren kívül minden más különbözik: a lemezek szerkezete (fókusztávolság), az optika apertúrája, az alacsony szintű kódolás teljesen más, hiszen két különböző formátum, tessék felfogni, mielőtt a ''jönnek majd a combo cuccok ezerrel'' szöveget nyomatni kezditek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) arty


arty
veterán

méghogy ugyanugy indult mint a dvd ... napersze... 10k alatt nem volt 3.9Gb os pio lemez az induló évben a dvd-nél...

ugy látom megszéditett egyeseket a sok százforintos lemez :)

a lényeg, hogy ez nagyon jó áron indul !

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14) KrAt


KrAt
veterán

Nemrossz. Bár nekem tuti kell 1 év, mire lehet egy ilyenem :O

(#15) nap válasza PPeter (#12) üzenetére


nap
addikt

Ha valamelyik formatumot nem dobjak surgosen felre, akkor bizony a gyartok megiscsak fognak kombo meghajtokat csinalni. Mert arra lesz piaci igeny.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#16) arpeen2 válasza PPeter (#12) üzenetére


arpeen2
senior tag

Lehet úgy lesz combo megoldás hogy raknak bele 2 optikát. Vagy ez sem kivitelezhető ? Az elektronika meg nem lehet kérdéses. Mondjuk sztem már ma megtudnák csinálni a combo meghajtókat csak akarni kéne. De ugye akkor nem lehetne 2x eladni ugyanazt. Pénz pénz pénz...

(#17) ArGab


ArGab
őstag

Aki még nem látta volna. Az LG kiszáll a kéklézeresek háborújából: [link]

Ha ez igaz, akkor legalább olvasó szinten várható combo meghajtó, ami mindenképpen pozitívum. Aztán hogy ki mire akar írni, ezután már magányügy lehet. :)

(#18) PPeter válasza arpeen2 (#16) üzenetére


PPeter
addikt

A dolog ennél azért byonyolultabb. Nemcsak a fizikai szinten különbözik a HD DVD és a Blu-Ray, hanem a High Definition videóanyag is más-más interaktív keretrendszerrel kerül rájuk: míg a Blu-Ray egy java-szerű platformot támogat - az AACS-en felül a ROM Mark kiegészítő védelemmel -, addig a HD DVD filmeken egy xhtml-szerű valami lesz, AACS védelemmel. Már amennyire az eddig publikus specifikációk ezt tudni engedik. Namármost akkor van értelme combo készüléket létrehozni, ha mind a két formátum logikai támogatása (védett anyagok lejátszása) is megvalósítható vele, ez pedig külön-külön is nagy falat a firmware-ben (nem véletlenül kerül két hónapba a végleges védelmi rendszer elfogadását követően, hogy a tesztpéldányok eljussanak a megfelelő bevizsgáló szervezetekhez), a dupla licensz horribilis ára miatt pedig nem is biztos, hogy kifizetődő. Nem véletlenül lépett visssza egy nagyot az LG a napokban: ők aztán valóban a kommersz piacra dolgoznak, és oda egyszerűen nem fér bele a magas hardverköltség és a magas licenszdíj, pláne nem dupla, legalábbis most nem. A combo cuccuk - ha megjelenik valaha - nem most kerül majd a boltokba.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) deicide válasza PPeter (#18) üzenetére


deicide
veterán

de ha én nem HDTV anyagot kívánok ráírni, és mondjuk visszaolvasni? vagy magát a védelmet a firmware-nek igyis-ugyis tartalmaznia kell?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20) PPeter válasza deicide (#19) üzenetére


PPeter
addikt

Ha csak adattárolásról lett volna szó, kiad(hat)ták volna már a kéklézeres eszközöket és lemezeket - de sikerre csak akkor számíthat egy új generációs optikai adattároló, ha minél több platformon használható (lásd DVD esete), tehát adattárolás, műsoros (védett) kiadás, multimédia stb.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#21) Zpepe


Zpepe
tag

Az a jó, hogy az alap Blu-ray discek is elbírják elvileg a nyolc réteget, azaz a 200GB-ot. Gondolom jövőre már ezeket is bevezetik, tehát az ár gyorsabban le fog menni mint régen a DVD-k esetében.


[Szerkesztve]

(#22) PPeter válasza Zpepe (#21) üzenetére


PPeter
addikt

Várhatsz a 8 rétegű lemezre. :D Alighanem megizmosodik a lábad, ha arra ácsingózol.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#23) LordX válasza csudri (#5) üzenetére


LordX
veterán

A DVD lemezek 4,7GB méretűek, nem 4,38 GB. 4,38GiB esetleg.

(#24) deicide válasza LordX (#23) üzenetére


deicide
veterán

akkor a GB megnevezés a lemezen mit jelent?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#25) arpeen2 válasza LordX (#23) üzenetére


arpeen2
senior tag

Ha úgy számolsz ahogy a gyártók akkor valóban 4,7GB, de ha 1024-el számolsz akkor csak 4.38GB fér egy lemezre. ~4483 (DVD+R/W) illetve ~4489 MB (DVD-R/W) ha jól emléxek.

(#26) PPeter válasza LordX (#23) üzenetére


PPeter
addikt

Hát nekem a gigabájt örökre 1024 megabájt marad :D , menjenek a gibibájttal a jó büdös :((( #!% :(( ! anyukájukba, akik kitalálták.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#27) #44630784 válasza PPeter (#18) üzenetére


#44630784
törölt tag

Anélkül, hogy az általad felsorolt megállapításokkal vitatkoznék, szerintem a technikai bonyolultság és a license díj ez esetben másodlagos.
Ha egy problémát meg akarnak oldani, akkor meg is fogják oldani. Ez teljesen piacipolitikai kérdés, nem technológiai.
A license díj is hasonló probléma. A dvd-+r kombók létrejöttét is akadályozhatták volna a magas license díjak, de nyilván a license tulajdonosok érdeke volt, hogy ne kérjenek sokat. És mivel a license díj kizárólag a tulajdonosokon múlik, nem pedig külső tényezőkön, a helyzet most is hasonlóan alakulhat.

(#28) arpeen2 válasza #44630784 (#27) üzenetére


arpeen2
senior tag

Egyetértek.....csak és kizárólag akarat/érdek kérdése. :R

(#29) LordX válasza PPeter (#26) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem inkább az menjen a :((( #!% :(( anyjába, aki még 20 évvel ezelőtt az 1024-es váltószámokra simán ráhúzta az SI prefixeket. Szerintem is szarul hangzik ez a gügyögés, én is inkább teljesen kimondom: ''giga binary'', meg csak akkor használom, amikor zavar van belőle. Pl itt.

Aki még nem tudná: 1024 byte (B) = 1 kilo binary byte (kiB); 1024 kiB = 1 mega binary byte (MiB), stb. Szóval a DVD 4,7 gigabyte = 4,38 giga binary byte méretű.

(#30) Zpepe válasza PPeter (#22) üzenetére


Zpepe
tag

Kiváncsi lennék a válaszod magyarázatára. Szerinted mikor lesz 8 rétegő lemez a boltok polcain?

(#31) Shabranigdo válasza PPeter (#18) üzenetére


Shabranigdo
tag

idézet a korábban belinkelt lg-s cikkből:
''HD DVD és Blu-ray korongokat egyaránt olvasó asztali lejátszó elkészítése, mely valamikor a nyáron, de legkésőbb ősszel kerülhetne a boltokba.''
szal tényleg nem most,hanem nyáron vagy ősszel kerül a boltokba :)
ahogy már mások is mondták,ha igény van rá megcsinálják.

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#32) PPeter válasza #44630784 (#27) üzenetére


PPeter
addikt

Abszolút nem másodlagos. Mit gondolsz miért volt egészen két terméksorozattal ezelőttig minden DVD+R/-R duálformátumú írónak külön csak DVD+R képes változata, vagy miért van a legtöbb modern íróból (ugyanazon hardveren, csak firmware különbséggel) DVD-RAM írásra képtelen, illetve DVD-RAM írásra képes válozat? Mert a licensz még ezeknél a relalítve már olcsó, kommersz formátumoknál is jelentős, a HD DVD és Blu-Ray esetén pedig még durvábban beleszól a dolgokba (olvasd végig, amiket korábban írtam a következő generációs cuccokról, van egy nagy cikkem is a PH!-n a védelmekkel kapcsolatban, nem csak a fizikai formátumnmak van licensz vonzata, hanem a multimédiás tartalomhoz kötődő logikai keretrendszernek is). Technológia kérdéskörben pedig nem vitatkozom én sem - én már láttam (papíron), hogy milyen összetettségű egy tervezett duálformátumú kéklézeres optikai fejegység - nem azt mondtam, hogy nem lehet megoldani, hanem azt, hogy a két - gyakorlatilag eltérő - formátum miatt nagyon bonyolult és igen drága mulatság egy ilyen kütyü.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#33) PPeter válasza Zpepe (#30) üzenetére


PPeter
addikt

Megkockáztatom, hogy nem lesz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#34) BRinyo válasza BobChemistry (#4) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Nyugodtan írj ki egy 25gb-s hd-filmet sima dvd-re...

(#35) deicide válasza BRinyo (#34) üzenetére


deicide
veterán

hehe, nekem is ezért pihennek a hd filmek a vinyón, várva a nagyobb kapacitást...:

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#36) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha ekkora az eltérés akkor ezek a meghajtók nem is lesznek visszafelé kompatibilisek a dvdvel és a cd-vel :F a terveim úgy szóltak,ha behal a DVDíróm áttérek valamelyikre :)) hát az olvasottak alapján ez nem is olyan biztos :U

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.