Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

ez a 32 PCI-E szál kimeríti a ''parasztvakítás'' körét. teljesen felesleges. mindegy, PR fogás, ennyi.

ehhhe, az nVidia egy határozott kanyarral ölhetné meg az ATi lapjait azzal, h nem szállít nekik déli hidat, mert az SB480 úgy trágya, ahogy van, így az ULi SB-jére kényszerülnek a kanadaiak.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) g4dg3t válasza anulu (#1) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Nagyon jo teljesitmeny, komoly tuningolhatosag es mindez PASSZIV! hutessel. Most mi is a bajod vele? Ja hogy nem nvidia :)

Egy normalis deli hiddal meg mindig ados az ATI (majd talan az SB600), de amig a gyartoknak van mas valasztasuk addig nem nagy gond. Egy bajom van vele, vszeg ezzel se epitenek fullos kiepitesu lapot egy db PCI-E kartyahellyel. RD480as lapok kozott se nagyon talaltam olyat ami mindenben megfelelne :( CrossFire meg kell a fenenek.

(#3) Integra


Integra
titán

de gáz, nem ciki ez az atinak amit csinálnak?
ennyire nem lehetnek szarban

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4) erdoke válasza anulu (#1) üzenetére


erdoke
titán

SB450-re gondoltál, nem? Egyébként nem trágya, csak lassú az USB-je, és kissé avítt már a fícsörlistája. Éppen ezért nem építettek rá csúcskategóriás lapot.
Az ULi-val semmi gond, még van egy fél évük, amíg az nV átveszi ott az irányítást. Addigra kész az SB600.

Viszont ha megnézed ennek a lapnak vagy egy nF4 32X-nek a hűtését, miközben tuningban ugyanazt tudják...
Kell nekem egy ilyen Asus, ezen már eSATA is van. :C

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#5) orbano


orbano
félisten

Én is bevállaltam volna egy ilyen lapot... de már beruháztam egy A8N-E-re :( Valahogy nekem nem jött be az nVidia csipszet ügyben (sem).

A vér nem válik VAZZE!™

(#6) HaDeSzKa


HaDeSzKa
csendes tag

Hali

Én azért remélem nyáron bevállalhatom ezt az ASUSt, és aszzem már nem is gondolkodom mire fejlesszek.
Egyébként nem tudom mi a baj az nVidia-s lapkával, most is azt használom, előtte is az volt, mióta megjelent az nForce, csak azt használom, és nem tudok rá panaszkodni, nagyon jó az IDE kezelése, majdnem fullon (55-60 MB/sec) az IDEs vinyó írása, meg hasonlók. Szóval szerintem senki ne szóljon be neki! :R :)

(#7) Horvee válasza anulu (#1) üzenetére


Horvee
tag

Én is pont iyen topicot nyitottam tegnap
akkor keresek egy moderátort aki átdobja ide
Köszönöm!

(#8) Reac^ válasza erdoke (#4) üzenetére


Reac^
őstag

eSATA jó ötlet, de hogy adsz neki tápot?

Nemtudom mi a baj az nvidiával, egyedül a hőtermelésével lehetne probléma. Nekem nf4es Gigabyte alaplapon és egy volt nf3as DFI lapon is kicsike passziv borda csücsült és soha nem volt velük semmi baj...

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#9) Male


Male
nagyúr

Vajon ki csinálja meg elsőnek (és mikor) azt, hogy 5 PCIe 16x csati egy lapon, amik között szabadon variálható mondjuk 48 PCIe sáv? Ez végre kellően rugalmas felépítés lenne... (a mostani lapok azért nem tetszenek többnyire, mert van 3 PCI és egy vagy két PCIe 16x, meg egy PCIe 1x vagy 4x.... ez így túl kötött)

(mondjuk elöbb még mindenféle kártyának ki kell jönnie PCIe változtaban is)

(#10) orbano válasza HaDeSzKa (#6) üzenetére


orbano
félisten

gondolom az NF4 tűzfalát nem használtad és egyszer sem szállt el tőle a géped kékhalállal, amin csak a hálózati adapter tiltása segített. a barátomnak még most is okozott rendszerösszeomlást a legfrisebb nforce telepítése... no comment

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) westlake


westlake
félisten

[link]

Play nice!

(#12) orbano válasza Male (#9) üzenetére


orbano
félisten

ha megtervezed és kivitelezed egy ilyen chipnek a működő változatát és még a marketinget is elintézed hozzá, hogy legyen épeszű ember aki megfizeti, akkor hajrá. amúgy meg mi az hogy túl kötött? hány PCI-E eszközöd van otthon, ami a jelenelgi kiosztással nem működik? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#13) erdoke válasza HaDeSzKa (#6) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is a harmadik fajta nF4 lapom van most, de volt gondom az IDE kezelésével (az nvata*.sys-re hivatkozó kékhalál talán jó eséllyel az...). Meg a CnQ A64 procihoz mérhető disszipációja se hiányzik egy halk gépbe. Előtte VIA K8T800-am volt, na azzal egyik gond se jelentkezett azonos felhasználás mellett, csak sajnos ott is fapadossá vált a déli híd.

A legjobb aláírás a héten

(#14) erdoke válasza Reac^ (#8) üzenetére


erdoke
titán

Az eSATA-ra kötött külső SATA vinyó tápellátása a kerettől függ. Vagy 230-ról adapterrel, vagy a gépből Molexen. Általában van Molex kivezetés is az ilyen lapokon (hátlapi panelen pl.).

A legjobb aláírás a héten

(#15) erdoke


erdoke
titán

Hehe:
According to ASUS, the RD580 chipset on this board consumes only 8 watts of power. Hence the passive heatsink over the chipset is more than sifficient to keep it cool. Indeed, throughout our prolonged periods of testing, the passive heatsink on the RD580 was only slightly warm. In fact, this is one of the coolest running chipsets we have come across in a long time.

A legjobb aláírás a héten

(#16) radírfej válasza orbano (#10) üzenetére


radírfej
senior tag

huh, ép tegnap szált el kék halállal vagy 5x az egyébbként betonstabil lapom... lehetséges hogy az nvidia tűzfala okozza? vagy maga a hálózati vezérlő (drivere) a probléma forrása? mindenesetre amig nem használtam, addig nem volt probléma...

mert ha igen az elég idegesítő lenne, és ezek az ''apró'' bosszúságok az ati malmára hajtahatják a vizet...


valahogy chipsetfronton le van maradva az ati... megoldásaik az északi híd esetében kitünőek, de valahogy a boltok polcain sokkal több nf3, nf4 es lap van, kedvezőbb áron. minth az nvidia letarolta volna a piacot, az ati pedig (karöltve a többiekkel) futna az eredmények után AMD fronton...

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#17) rocket


rocket
nagyúr

Reviewk:
Anandtech:[link]
Bit-Tech: [link]
Hardocp: [link]
Hothardware: [link]
Firingsquad: [link]
Extremetech: [link]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#18) Komplikato válasza rocket (#17) üzenetére


Komplikato
veterán

Hűha, nem is olyan sz*r ez a Crossfire .... [link] :R
Szerk.: Bár OpenGL alatt mint ha nem menne még.

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#19) westlake


westlake
félisten

hogy lehet ennyire orulni egy uj 939-es lapnak, amikor mindjart itt az am2? ;)
ha mar valaki ilyet megvesz (ugyebar ujonnan), akkor miert nem varja meg az am2-t? ;)

Play nice!

(#20) Komplikato válasza westlake (#19) üzenetére


Komplikato
veterán

Ez azért nekem is eszembe jutott. De valószínüleg lesz tök ugyanilyenalaplap AM2 foglalattal mondjuk A8R32-MVP helyett A9R32-MVP, vagy AM2R32-MVP vagy egyébb névvel ;)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#21) rocket válasza westlake (#19) üzenetére


rocket
nagyúr

Az meg legalabb 3 honapra van, ennyi ido alatt siman cserelnek alkatrszeket az enthusiast userek, ugyhogy megveszik akkor majd am2 foglalattal :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#22) westlake válasza Komplikato (#20) üzenetére


westlake
félisten

azok teljesen mashogy fognak kinezni.. ;)

Play nice!

(#23) erdoke válasza westlake (#19) üzenetére


erdoke
titán

Miért, milyen jelentős újítást, teljesítmény-növekedést hoz az AM2? A Conroe-ra és platformjára érdemes inkább várni, a S939 procik csak olcsóbbak lesznek egy ideig az AM2 megjelenése után. Most lesz jó vétel X2 procit venni azoknak, akik eddig nem engedhették meg maguknak. Hozzá egy jó CF képes lap lehet ez.

A legjobb aláírás a héten

(#24) LordX válasza westlake (#19) üzenetére


LordX
veterán

Nem tudom, milyen hírt olvastál, de én egy chipset bejelentését látom benne, ami teljesen jó lesz AM2-höz is. Meg bizonyítván, hogy nem csak pépörláuncs, itt egy lap, ami rá épül.

(#25) Male válasza orbano (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Adjál $2M, és egy éven belül átadom a terveket.... vagy nem, de addigra a pénz már eltűnik velem együtt :))

Ha a 16X felbontását 2x8X-re meg tudják már oldani a kis kártya nélkül, akkor nem hinném, hogy kivitelezhetetlen... nem azt mondom hogy holnap fogják kiadni, de szerintem ez jön majd...

Amúgy egy se, mivel nincs PCIe slot a lapomon... ellenben van 6 PCI.
3-nál több PCI kártya van a gépben (konkréten 5), és így nekem nem OK a mai elrendezés... (ez olyan mint a régi 1AGP + 3PCI + 3 ISA, amiből az idő múlásával már egy ISA-t sem használtál, de a PCI helym eg már kevés volt...) addig nem cserélek, amíg ez így van, legyen rendesen bővíthető az a lap.

(#26) westlake válasza LordX (#24) üzenetére


westlake
félisten

marmint hol van? :U

Play nice!

(#27) westlake


westlake
félisten

amerikabol 50k-ert hozhato az asus lapja..

Play nice!

(#28) LordX válasza westlake (#26) üzenetére


LordX
veterán

:U Olvasd el a hírt. Kommentáld azt.

(#29) lúzer


lúzer
veterán

Egy kérdés, nekem fontos:
Megbízhatónak minősíthető ez a chipset, és gyors?
Szóval nyugodtan meg lehet venni?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#30) lúzer


lúzer
veterán

up, csak ismeri valaki

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#31) erdoke válasza lúzer (#29) üzenetére


erdoke
titán

Tele van teljesítménytesztekkel a net, tartós nyúzással szerzett tapasztalatok pedig még nincsenek.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.