Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) balco


balco
aktív tag

Arról valami, hogy mikor lesz kiadva az igazi (nem béta) 9.2?

[Szerkesztve]

(#2) rgranc


rgranc
aktív tag

Hú, ez nagyon jó ötletnek tűnik, alig várom hogy megjelenjen Firefox kiegészítőként... :DDD

(#3) #54715584 válasza rgranc (#2) üzenetére


#54715584
törölt tag

nem rossz otlet, de ennyi erovel pl a kedvenceket is kidobhatna ilyen formaban indulaskor :)

(#4) t72killer válasza rgranc (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hm, nekem a firefox kevésbbé jött be, maradtam az operánál:)) Sztem gyorsabb.

Eddig is volt lehetőség a kedvenc gyors előhívására: minden bookmarknak lehet nickname-et adni, ami lehet 1 betű és ezzel 1 gombnyomással előhozod az oldalt...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5) cousin333


cousin333
addikt

Tisztelt cikkíró!

Arra jutottunk, hogy a hivatalos magyar fordításban a Speed Dial magyar megfelelője Gyorshívó lesz. Írd át a cikkben, légy szíves, hadd szokják a népek...:)

Köszi!

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#6) VladimirR válasza rgranc (#2) üzenetére


VladimirR
nagyúr

minek? bugrokaban ott van a bookmark toolbar (vagy mi), amihez raadasul uj fulet sem kell nyitnod, barmikor elerheto

(#7) moma válasza VladimirR (#6) üzenetére


moma
őstag

Pontosan! Én nem cserélném le az üreslapot egy ilyenre így ebben a formban. Azon gondolkodtam viszont, hogy nem lenne e jó, ha a könyvjelzők, egy új tabon jelennének meg valahogy (vagy olyan tab is lehetne ami a fülek között meg sem jelenik, csak a bookmark gombal jön elő, de ugyan úgy mint egy tab). Akkor sem ebben a képes formában persze, hanem cím plusz ikon. Vagy csak ikon. Talán jobban el lehetne rendezni egy teljes lapnyi felületen, mint ebben a lenyílóban, nem tudom.

we all deserve a bit of luck.

(#8) VladimirR válasza moma (#7) üzenetére


VladimirR
nagyúr

muszaj volt ilyen kepes formaban, hisz az ie7-ben (s utobb a bugrokaban is) van ilyen rendszeru valtas a tab-ok kozott (bar ott egesz mas a funkcioja)

(#9) dabadab válasza VladimirR (#6) üzenetére


dabadab
titán

''bugrokaban ott van a bookmark toolbar''

Operaban is van, de az plusz helyet foglal, nincs elonezet, billentyurol nem megy.

DRM is theft

(#10) marcee


marcee
addikt

Nem rossz ötlet ez a speed dial, mondjuk nekem az FF sage rss sidebar-ral gyorsabb megoldásnak tűnik. Egyelőre maradok is ennél.

Felhívtam erre a hírre egy ''laikus'' cimborám figyelmét, ő azt mondta, hogy neki meg a könyvjelző eszköztár lát el hasonló feladatot, amihez ragaszkodik. :)

\m/

(#11) VladimirR válasza dabadab (#9) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igy viszont tovabb tart elohozni (foleg, ha az illusztracion lathato kepeket nem cache-eli)
nekem is szamit, hogy minel tobbet lassak a kepernyobol, de az, hogy gyorsan tudjam csinalni, amit akarok, meginkabb fontos
persze ez egyeni problemam
csak irtam, hogy ott is van hasonlo (ami egyeseknek meg jobb is lehet)

(#12) moma válasza dabadab (#9) üzenetére


moma
őstag

Nem foglal el több helyet. Szépen felteszed a felső menü mellé őket, csak ikon formában :P (vagy kvázi a helyett ha az egész menüt berakod egy ikonba mondjuk a personal menu-vel).

Egyébként közben azt hiszem még jobban tetszene, ha a bookmarks, nem ez a lenyíló egy soros majd kinyíló izé lenne, hanem egy tabot elfoglaló felület, ami úgy van belőve, hogy új tabon nyílnak róla a linkek és átveszik a fókuszt is. Egy ilyen kiegészítő kéne :DDD


Az operánál nem zavaró egyébként, hogy a tabok a címsor felett vannak? Vagy ez az első amit átállít az ember?

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#13) Erasmus válasza cousin333 (#5) üzenetére


Erasmus
őstag

ok, kösz, hogy szóltál!

te (is) fordítod az operát?

(#14) cousin333


cousin333
addikt

Na, akkor sorban :):

#7: Opera tud ilyet, bár elsőre nem triviális előhozni, de azután már egyszerű a dolog

#11: Próbáltad? Nagyon gyorsan bejön az új lap (gyak. azonnal). Cache-eli..

#12: Mint már írtam, tud ilyet az Opera (elég régóta)

#12: Miért lenne zavaró? Sőt, szerintem így logikus :P. Arról nem is beszélve, hogy kit érdekel, hol van, egyszerre látod az összes fület és egy URL sávot (az aktuális fülhöz tartozót), ezen nem változtat, hogy melyik van feljebb...

#13: Nem. Karaj fordítja, én csak segédkezem (a ''közös honlapon'' [link] ugyanez a helyzet). De ez az új szó is az ő ötlete volt, én először másnak fordítottam a bemutató cikkben... :B

#13: ui.: először Gyorstárcsázás volt, majd Gyorshívás, majd Gyorshívó. Utóbbi a véglegesnek szánt változat

A funkcióról: Ahogy csiszolták, egyre jobb lett, már kezdek hozzászokni és hasznosnak tartom. Amúgy teljesen ki is kapcsolható, ha valakinek böki a csőrét (4 ''állása'' van).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#15) VladimirR válasza cousin333 (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem, nem probaltam, nincs fent jelenleg semmilyen opera (a vista telepitese ota meg lusta voltam feltenni egyet) - eppen ezert irtam felteteles modba

viszont meg mindig lassabb megnyitni egy uj tabot es ott valasztani, mint egy kattintassal uj tabon megnyitni valamit a bookmarks toolbar-rol (de mondom, ez csak nekem szempont)

(#16) dabadab válasza VladimirR (#11) üzenetére


dabadab
titán

Hatterben tolti, vagyis azonnal kirakja, a Ctrl-N, Ctrl-<szam> kombinacio beirasanal meg nem trivialis gyorsabbnak lenni, foleg nem, ha egerrel kell matatni.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#17) cousin333 válasza VladimirR (#15) üzenetére


cousin333
addikt

Gondoltam, hogy még nem próbáltad, tájékoztatásként írtam a felvetésedre.

Többféle módszer létezik lapok megnyitására, és választhatsz közülük. Kinek a pap...
Nem is beszéltünk még pl. az azonosítókról...

dabadab: Nem kell Ctrl+N sem, elég csak a Ctrl + 0-9 és behozza új lapon (vagy az aktuálison, beállítás kérdése). Feltéve persze, hogy tudod, melyik számon melyik honlap van...:)

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#18) cousin333 válasza cousin333 (#17) üzenetére


cousin333
addikt

Ja, és a Ctrl + N az új ablakot nyit, egyszerűbb, ha csak új fület nyitsz, de azt Ctrl + T-val kell. De ez tulajdonképpen mellékes is...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#19) REDeath


REDeath
őstag

egész jó, bár én amit gyakran látogatok, azokat kirakom a személyes sávra :D ;) ;) ott is egy kattintás ;)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#20) moma válasza cousin333 (#14) üzenetére


moma
őstag

Igazából arra gondoltam csak, hogy legtöbbet a füleket váltogatja az ember, és hát ekkor ehhez át kell nyúlkálni a címsávon. Biztos nem túl strapás, de azért mégis.. :)

Ez a funkcióbillentyűs elérés akkor már szimpatikusabb, mint az a minden új lapon kirakott dolog, de így láttatlanban nem hiányzik, ha van is ilyen extention ff-hez nem érzek késztetést hogy kéne. Bár lehet ha webes felültet használnék levelezéshez, meg egyébb ilyen mindenféléhez, ami mostanság egyre jobban terjed, akkor jól jönne.

we all deserve a bit of luck.

(#21) cousin333 válasza moma (#20) üzenetére


cousin333
addikt

Én sem éreztem, hogy hiányozna, amíg nem használtam :).

Jajj, az a hatalmas távolság a címsor felett... :DDD. Egyébként meg 1, 2 jobbra balra lépked a fülek között. Vagy jobb egérgomb lenyom, görgő görget :).

REDeath: Az OK, de túl sok helyet foglal a személyes sáv. :D

"We spared no expense"

(#22) dabadab válasza cousin333 (#18) üzenetére


dabadab
titán

Nalam Ctrl+N az uj ful, mer talan 8.5-ig v 9.0-ig ez volt a default, es semmi kedvem nem volt atszokni a Ctrl+T-re - de tenyleg mellekes.

moma: es a Ctrl+Tab meg az Alt+PgDn/Up is valt a fulek kozott :)

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#23) REDeath válasza cousin333 (#21) üzenetére


REDeath
őstag

hát én a fősávot nem is használom, ki is van véve, így nem túl sok a személyes sáv.
kicsit szokatlan hogy nincs ott a sok nagy ikon:) de több látszik az oldalból és elvégre ezt akarom nézni a böngésző helyett :)

ja és opera 8.54-em van :D lehet frisítek 9.xx-re :D az lenne a jó ha 9ben ha a személyes sávra kattintok, akor azok új fülön jelenjenek meg alapból!!!!! ez így van? ha igen ez lesz az egyetlen ok amiért váltok :D torrentre nem operát használnám, levelezése nem olyan fejlett mint outlook, bár 9-es levelzését nem láttam, csak linuxon, de az nem változott. (ettől függetlenül egész jó!!!!!)
Ami kissé bugyuta operában az az IRC :D


nah szóval éljen a személyes sáv :D

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#24) REDeath


REDeath
őstag

ja és ha maximalista vagy, akkor F11 :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#25) cousin333 válasza REDeath (#23) üzenetére


cousin333
addikt

A fősávot sem használom :). Nálam az alábbiak szerint alakul a dolog: legfelül a menüsor :). Alatta a fül-sáv, jobb oldalon van a kuka (új fül gomb nincs, minek?). Ezek alatt az URL sáv, balról-jobbra: Vissza, Előre, Stop/Refresh, URL sáv, Nézet gomb. Ennyi. Semmi más nincs. Az ikonméret 60%-on van :).

Mindenképpen javaslom a váltást, szerintem ez az új béta már megfelelő.

Alapértelmezésben az aktuális fülön nyitja meg a linket, de ez persze átállítható (Ctrl+F12, Advanced, Tabs, Reuse current tab elől kell kivenni a pipát).

Torrentet ki lehet kapcsolni (szvsz nagyobb vicc, mint az IRC :) ). Levelezés: kinek mi tetszik, ha nincs különösebb extra igényed, akkor szerintem az M2 nagyon jó.

Plusz (és keveset használt) gomboknak ott van a Start Bar (Kezdősáv)...

"We spared no expense"

(#26) REDeath válasza cousin333 (#25) üzenetére


REDeath
őstag

nekem a könyvjelzőkön kívűl gyakorlatilag semmire nincs szükség, mármint gombra, ott vannak az egérgesztusok :) minden navigáció lehetséges velük :)
fülek menedzselése meg a legegyszerűbb az egér középső gombjával defaultban :D

[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#27) moma válasza dabadab (#22) üzenetére


moma
őstag

ok, hogy lehet másként is váltani, de ha az egérrel váltok (márpedig én sokat váltok vele. pláne sok nyitott tabnál), akkor nem látom miért jobb ha az van feljebb. Persze nem túl lényeges, de azon kívül, hogy másképp legyen, nem látom milyen előnye(!) van ha fent van...

we all deserve a bit of luck.

(#28) róland


róland
veterán

FF-ben több megoldás is van a gyakran látogatott kedvencek gyors betöltésére. Az egyiket már írtátok: a bookmark toolbar.

Másik kedvencem a Morning Coffee kiterjesztés. (Jól konfigurálható, s egyszerre az adott napra meghatározott- és az állandóra kiválasztott - oldalakat külön füleken megnyitja.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#29) cousin333 válasza moma (#27) üzenetére


cousin333
addikt

Bakker :DDD, mondjál nekem egy megrázó előnyt, arra az esetre, ha az URL sáv van felül. Mert így meg az URL sáv van messze, ha bele akarok kattintani :). Operában fordítva van és kész, elég régóta :D.

ui: nem tudom, mit rugóznak egyesek ezen a kérdésen... :D


REDeath: általában én is a gesture-öket használom. A rend kedvéért vannak ott a gombok...

ui2: MIért van az egész hsz-em OFF-ban?

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#30) dabadab válasza moma (#27) üzenetére


dabadab
titán

''de azon kívül, hogy másképp legyen''

Az Operaban joval regebb ota vannak tabok, mint szinte barhol mashol, szoval inkabb a tobbi van mashol :) Egyebkent meg az ez elonye, hogy igy logikus: ami az adott tabon van, az az adott tabhoz tartozik, a cimsor meg pont ilyen. Egyszeru usability kerdes.

DRM is theft

(#31) moma válasza cousin333 (#29) üzenetére


moma
őstag

Na ez egy korrekt válasz végre, bár elég meglepő: te a címsávba szeretsz jobban kattingatni ezért van így. Pedig már kezdett az az érzésem lenni, hogy nem állítható át, és bár senki sem érti miért van ott, de valahogy ki kell dumálni :D (egyébként nem fontos az egész, csak azért kérdeztem, mert ha átállítható, akkor nekem az lenne az első mozdulat, hogy átcserélem, és kiváncsi voltam, hogy ti miért nem...)

dabadab: Hát én továbbra sem értem, hogy miért logikusabb, ha alul van a címsáv abból amit írsz, hogy következik ez a tabokhoz tartozásból vagy mi :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#32) cousin333 válasza moma (#31) üzenetére


cousin333
addikt

Elvileg némi trükközéssel átállítható az Opera is, hogy alul legyenek a tabok. [link]

Az URL sávban nem más van, mint a tab címe. Nem akármelyiké, hanem azé, amelyikhez tartozik. Egy tab, egy URL. Mindig az aktív tab URL sávját látod. Ami, ugye, része a tabnak, tehát alatta kell, hogy legyen :). Amúgy meg nem csak URL mező van a címsávon, hanem pl. a ki/be kapcsolható nézet sáv is, például az oldal nagyításának beállításával. Ez is tabonként állogatható, logikus tehát, hogy a tab-sáv alatt legyen.:D

ui: még mindig várok a lefegyverző érveidre, hogy miért jó(bb) a tab-sáv fölötti URL mező... :P

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#33) moma válasza cousin333 (#32) üzenetére


moma
őstag

Nah megértettem végre amit modntok a logikusságról, de elég esetleges imo.
Egyébként egy kis érvem van csak, amit mondtam is már. Tök sokat kattingatok a tabokon, a címsávon ritkábban ezért legyen az közelebb amit többet használok. Ugyan ezért van az ami a menüből mardt és a bookmarkok legfölül, mert oda még ritkábban kattintok. A címsávot egyébként még nem próbáltam alul(simán a testreszabással úgy látom nem is lehet), de amikor a bookmarkok ott voltak az zavart kicsit (igazából addig nem is használtam őket, míg rá nem jöttem, hogy fel is lehet rakni.) Persze nüanszokról van szó, nem gondolom, hogy ez döntő szempont lenne.

Egyébként az alapján amiket olvastam szimpatikus az opera, ha nem érezném úgy, hogy most 97%ig testre van nekem szabva a róka, talán ki is próbálnám ;]

we all deserve a bit of luck.

(#34) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! nagyon szemetel az operám. legutóbb ,Ccleaner-en 3 giga szemetet töröltem le. mindennap takarítom a rendszert. [link] mi lehet a gond??? miért szemetel ennyire?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.