Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Kingston HyperX PC3500/512MB (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tocsa


tocsa
senior tag

Hi

2-3-3 vagy 2-4-4 (???) az CAS 2? Nem CAS 2.5 ?

Üdv.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#2) bazs


bazs
aktív tag

Lehet, hogy le vagyok maradva, de már a memórián is hűtőborda van???
Ez kész...

Pont most fogyott el...

(#3) MoonFace válasza tocsa (#1) üzenetére


MoonFace
csendes tag

Szinkron memóriáknál ha ilyen számhármast látsz (X/Y/Z, vagy X-Y-Z), akkor általában:
- X: CAS Latency,
- Y: RAS To CAS Delay,
- Z: Precharge Time.
Ha van egy negyedik szám is, akkor az tipikusan a Command Rate értéke (1T/2T szokott lenni).
Ez alapján pedig mindkét itt említett RAM CAS2-es (persze ennek jelentöségét is eltúlozzák, de valamiböl a memória-gyártóknak is be kell szedni az extraprofitot)... :P

''A felmerülö problémákra minden jelenlevönek van egy megoldási javaslata - ami nem müködik...''

(#4) Sikló


Sikló
tag

Nagyon impozáns darab! Különösen a borda tetszik! :DD

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#5) Krix válasza bazs (#2) üzenetére


Krix
őstag

Le vagy. :)

Az rdramokon már évek óta van.

If it is not broken then don't fix it!

(#6) Surranó válasza MoonFace (#3) üzenetére


Surranó
aktív tag

A Corsair oldalán ([L]http://www.corsairmicro.com/main/tech.htm[/L]) nagyon szépen leírják, mi a CL lényege. Az, hogy eltúlozzák, az kérdéses. Ha jól értettem, a CL akkor számít leginkább, ha nagyon gyakran kell adatért fordulni, tipikusan pl egy játékban.

Én inkább azt nem értem, h a registered modulok általában miért kisebb órajelen és nagyobb CL-en mennek, mint az unbuffered-ek (mint ezek is); ráadásul a fenti helyen arról is van egy apró cikk, hogy bizonyos esetekben (pl játék...) a registered többet árt (sebesség), mint használ (biztonság).

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Kingston HyperX PC3500/512MB (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.