Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) burgatshow


burgatshow
veterán

Ez nagy poén lesz! :))

(#2) shtml


shtml
őstag

Annyira azért nem lesz poén, a lényeget tekintve ugyanaz, mint a vonalkód, csak a leolvasás módja más. Épp ezért nem értem azt sem, miért csökkenne ettől 25%-kal a raktárkészlet. Már a vonalkódról is ezt mondták.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#3) Obi-1


Obi-1
őstag

Nekem erről az jut eszembe, hogy nem kell majd megállni a kasszánál, hanem a jelfogó levonja a kijáratnál az elektronikus pénztárcádból a megfelelő összeget. Nem kellene többet sorban állni.

Only a Sith deals in absolutes.

(#4) shtml válasza Obi-1 (#3) üzenetére


shtml
őstag

Vagy igen, vagy nem. Kimért áruknál nem biztos, hogy hamar alkalmazzák, mert ahhoz a mérés után a helyszínen kellene kódolni a chipet.

A kijárat megint egy más dolog. A címkék nyilván nem rendelkeznek saját áramforrással, praktikusan mágneses indukcióval kapnak energiát, ennél azonban nem lehet túl nagy a hatótávolság. A rádióadók hatótávolsága sem határozható meg pontosan. Vagy nagyon pontosan belövik a hatótávolságot, ami nem könnyű, vagy a jelenleginél messzebb lesznek egymástól a pénztárak.

Most épp azon gondolkodom, hogyan azonosíthatók az egyes chipek, ha teszem azt 100 árucikk van a kosaramban/kocsimban. Mert ugye mindegyik nem működhet egyszerre.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#5) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Aki meg mágnest visz a boltba azt a helyszínen tarkólövéssel kivégzik. :)) Hiába a klasszikusok varázsa.

Érdekes lesz. Ha meg tudják filmként valósítani a chipeket akkor viszonylag könnyű lesz a magyar szokás szerint kicserélni a a matricákat. Bár legalább nem lehet otthon másolni őket.

Az érdekes kérdés, hogy hogyan lehet egyenként kommunikálni velük. Lehet, hogy az egész rendszert tervezni kell, hogy ne interferáljanak egymással. Esetleg TDMA, CDMA vagy ezek nem mennének táp nélkül

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#6) Goose-T válasza TheVeryGuest (#5) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem csak a CDMA a megfelelô megoldás, még illeszkedik is hozzá. Minden chipnek egyedi kódja kell, hogy legyen, ez nyilvánvaló, legalábbis egy rendszerben. Ha ezzel a kóddal sugároz, akkor már nem keveredhetnek össze. A kérdés az, hogy mi van akkor, ha a pulóveremben lévô chip elkezd kommunikálni a bolt adatbázis-szerverével, az meg kiszámláz egy tök más dolgot, aminek ugyanaz a kódja. Kell több adatmezô is, hogy egyértelmü legyen a kommunikáció.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7) burgatshow válasza Goose-T (#6) üzenetére


burgatshow
veterán

Szeintrem a kifizetett áruról el fogják távolítani a chipet. :DDD

Mint ma azt a mágne bigyót.

(#8) e-biza válasza burgatshow (#7) üzenetére


e-biza
őstag

de akkor hogyan sipol a mosogépem hogy hoppá ez a fehér polo nem mehet a kékkel együtt...

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#9) dabadab válasza burgatshow (#7) üzenetére


dabadab
titán

''Szeintrem a kifizetett áruról el fogják távolítani a chipet.''

Szerintem meg nem, mert iszonyatos munka lenne mindenrol levakarni - marpedig foleg az ugymenet gyorsitasa miatt szeretnek bevezetni.

DRM is theft

(#10) dabadab válasza burgatshow (#7) üzenetére


dabadab
titán

''Szeintrem a kifizetett áruról el fogják távolítani a chipet.''

Szerintem meg nem, mert iszonyatos munka lenne mindenrol levakarni - marpedig foleg az ugymenet gyorsitasa miatt szeretnek bevezetni.

DRM is theft

(#11) Hun'reeth válasza e-biza (#8) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Ebből következik, hogy nem távolítják el.
De ha ez megvalósul bárkit, bármikor megtalálhatnak a hatóságok. Még alsógatyában is. :)):))

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#12) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Mi ebben a hír? Azt hittem ez már évek óta létezik.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) burgatshow válasza e-biza (#8) üzenetére


burgatshow
veterán

Akkor módosítják úgy hogy ne komunikáljon a kifeizetett áru chipje. Na...

(#14) WuDu


WuDu
tag

Szerintem ezen még egy kicsit gondolkozhatnának a tervezők, mert kétféleképpen lehet ezeket a chippeket alkalmazni:
1. egy chipkód = egy termékfajta
2. egy chipkód = egy db termék

Az első egy az egyben a mai vonalkód, csak annyi a különbség, hogy nem kell kirakni az árút és nem húzzák le az olvasóval, de egy a bibi, berakok ugyanabból 1000 db-ot, akkor honnan tudja majd megszámolni a masinéria???

A másikkal meg az a probléma, hogy hát elég hamar kifutunk a 10^7 chipkódból, és ugye kétszer ugyanaz a kód nem szerepelhet sehol, mert abból nemcsak kétszer húznák le az árát tőlem (mondjuk ez nem zavarná a boltot :DD

Szerintem az lesz, hogy lekerül a vonalkódolvasó, de a futószalag megmarad. Neked fel kell ugyanúgy pakolni mindent a szalagra, csak nem lesz időhúzás, hogy nem olvassa be, ketté van szakadva a kód meg ilyenek...

(#15) nap


nap
addikt

En hiszek az arcedula es a keszpenz varazsaban.
En hiszek az elekrtoszmogban.
En hiszek az idiotozmus hatartalansagaban.
En nem hiszek az inteligens mosogepekben, melyek a csomagolassal kidobott cetli alapjan mossak a zoknimat.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#16) PrinczA


PrinczA
őstag

Mi van akkor, ha a mosogeo memoriajaban levo adatok elavulnak? Radugom a netre es frissiti a zokni adatbazisat?
Honnan tudjak, hogy azt az arut mar kifizettem, ha a tegnap vasarolt ingemben megyek be uabba a boltba?
Vajon lesznek regiokodok? a mosogep csak a 2es kodu ruhat mossa?
Mi van ha az anyukam kototte pulovert teszem be a mosogepbe?
...

Rendorsegi radio 2010-ben:
Diszpecser - Keresunk egy ilyen es ilyen radiokodos poloban menekulo akarkit.
-bip
Diszpecser - A kersett egyen most haladt el egy ujsagos bode melett es a bank levonta a szamlajarol ujra a polo (tevedesbol) arat...

:C

Lesznek kinaipiacos chip-ek (Puva, Pavasonic, ...)?

(#17) burgatshow válasza PrinczA (#16) üzenetére


burgatshow
veterán

Ez tetszik ... :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.