Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CocooN-z


CocooN-z
őstag

van aki ezen hír hallatán megnyugszik :)

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#2) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[link]

És egyike az első teszteknek.

I am having fun staying poor.

(#3) Remington


Remington
őstag

:C :C :C várjuk a tesztet:C
remélem nyárra lemegy az ára 50k alá, ezt az egy kártyát tartom értelmes alternatívának a 7900gs-em leváltására

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#4) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Tesztet a népnek! Az elméleti sávszélesség a gyakorlatban is működik? :U

<< Heimdal >>

(#5) Franklin válasza CocooN-z (#1) üzenetére


Franklin
addikt

Van, aki ezen hír hallatán felhúzza magát és azt írja majd: ''Minek ez?? Kinek ez?? Nem kéneee!''

;-)

(#6) Retekegér válasza Drizzt (#2) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Változatos eredményt hoz...
A konklúzióban tetszett:Gamers who invest in a 30'' panel will likely also want a higher end graphics card--> 30 collos monitoron játszani szemfolyató élmény lehet.

<< Heimdal >>

(#7) Drizzt válasza Retekegér (#6) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az engem ebben a tesztben erősen zavar, hogy alapból nem teszteltek szinte egyáltalán 1920 alatt, nekem meg 1680 a natív felbontásom. Itt pedig már nem hinném, hogy gyakran jelentene előnyt egy gyengébb gpu-val a több ram. Mind1, máshol lesz biztos ilyen teszt.

I am having fun staying poor.

(#8) Ősember


Ősember
őstag

végre értelmes mozdulat :D ugye ezeket nem lehet majd 640mb-osra flashelni? :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#9) Remington válasza Drizzt (#2) üzenetére


Remington
őstag

az azért nevetséges h pár játékban a 7950gt megveri csak mert 512 mb ram van rajta :(

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#10) whitehand válasza Drizzt (#7) üzenetére


whitehand
senior tag

másik teszt: [link]
itt sok felbontással teszteltek

(#11) Thomas1


Thomas1
őstag

Akinek normál méretű TFT-je (19''-ig) van, és hajlandó kiadni ennyi pénzt kártyára, annak szerintem ez Best Buy lesz. 1600-as felbontásban mindent visz fullon, és a hasonló árú kártyákat veri.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#12) Drizzt válasza Thomas1 (#11) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem 20''-os van, csak az a bajom, hogy most ugyan tényleg mindent visz 1680*1050-ben, de aztán szerintem 1 éven belül már szinte semmit. Ezért nem jó ez a felbontás a monitoron..
Lehet maradni kéne a filmnézésnél. :)

I am having fun staying poor.

(#13) keIdor válasza whitehand (#10) üzenetére


keIdor
titán

Itt viszont figyelni kell, hogy két OC kártya van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) keszegduda


keszegduda
őstag

Én is erősen erre a karira gyúrok, nem bánnám meg ha hamar leesne az ára. Mivel már megvan hozzá a konfigom, -amit még megtoldok 2X512MB rammal-, ezért már csak ez hiányzik a protékából. :)
A tesztek alapján elég erősnek mondható, de aki TFT-vel nyomul a 17 és 19'' kategóriában, ettől erősebb kari talán feleslegessé is válthat, de mindig akad maximalista. ;]
Én így elsőre egy best buy-nak mondanám, de várjuk meg a végleges teszteket és persze hogy menjen le az áruk, ami várhatóan 1 hónapon belül be is fog teljesülni.
Bízok abban, hogy egyre több márka jelenik meg és ez csak nekünk kedvez. ;)

(#15) keszegduda


keszegduda
őstag

Egyébként PH!-s teszt mikorra várható? :U

(#16) venember83


venember83
nagyúr

:C nagy sohajtas... akkor is lesz 1x 1 ilyenem! (kb 2-3 ev mulva) :W Jol latom, h gyartok nagy tobbsege referenciahutest hasznal... Ennyire fontosabb a kis sporlas, mint a kreativitas, szomoru :(

(#17) whitehand válasza keszegduda (#14) üzenetére


whitehand
senior tag

már igy is rengeteg márka van és csak a xfx xxx az igazán oc a másik simán csak kicsit van huzva mondhatni átlagos tuningal

(#18) Gaboman


Gaboman
nagyúr

[link]
Itt egy másik nagyon jó teszt a 320MB-os kariról!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#19) Yutani válasza Drizzt (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én ezt az Anandtech-féle tesztet igencsak kételkedve fogadom. Nehogy már a 320 és 640 MB memória miatt olyan különbségek jöjjenek elő, mint amit a teszt kihozott! :U

Gondolok itt arra, hogy 1920*1200 felbontáson látványjavítók nélkül a Quake4 a 640MB verzión 111 FPS-t hoz, míg a 320MB csak 57,5 FPS-t... Ennyi nem lehet köztük, mert ha igen, akkor valaki nagyon elk*rt valamit... :C

#tarcsad

(#20) keIdor válasza Yutani (#19) üzenetére


keIdor
titán

Quake 4-et az Ultra módban tesztelték az meg nagyon eszi a memóriát! Néha-néha X1950XTX-el is meg-meg akadt egy pillanatra ultrában. :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) Drizzt válasza Yutani (#19) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egyszerűen csak beállították az Ultra quality-t, ami általában vagy 500 mega körüli memóriát használ csak textúrára. Korábban X1950pro 512 vs. 256-nál is jöttek itt ki ilyen eredmények.

I am having fun staying poor.

(#22) beneeto01


beneeto01
csendes tag

ez az év vétele (márciusig biztos)


aki FULL HD-ban játszik, az nem ezt fogja választani az árlistáról

[Szerkesztve]

(#23) Yutani válasza Drizzt (#21) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor ennyi. A programozók k*rták el. :DDD

#tarcsad

(#24) Drizzt válasza Yutani (#23) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Öööö... Részben. A high és az Ultra között annyi a különbség, hogy a high használ textúratömörítést, az ultra pedig egyáltalán nem tömörít be semmilyen adatot, de azért arra jó iránymutatást adhat ez a teszt, hogy amennyiben lesz olyan játék, ami betömörített textúrákkal(ide sorolva különféle mapeket is...) is ekkora memóriaigénnyel bír, ott bizony szintén meglehet ez a különbség. Szerencsére azért máshol nincsen ilyen nagy eltérés, úgyhogy lehet benne bízni, hogy nem szalad el túlságosan a ló a pályadesignerekkel. :)

I am having fun staying poor.

(#25) Remington válasza venember83 (#16) üzenetére


Remington
őstag

vagy esetleg olyan jól sikerült a refhűtés h kár szenvedni a cseréjével? :U

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#26) Boyfish


Boyfish
senior tag

sziasztok!

Én igazából nem egy felezett memes tesztre lennék kiváncsi, hanem egy 5-6 kártyás tesztre, mint 7950gx2 vs 8800gts(320/640) vs 1950xxx stb...

[Szerkesztve]

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#27) joshua7 válasza Boyfish (#26) üzenetére


joshua7
veterán

[link]

Semper Fi

(#28) #96302336 válasza joshua7 (#27) üzenetére


#96302336
törölt tag

a fablemark szerintem sántít. Nehogymár egy 7900gt lenyomja a 8800gts-t :Y

(#29) #96302336 válasza venember83 (#16) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az az igazság, hogy igencsak jó lett a ref. hűtés. hatékony, és hangtalan. Nehéz jobbat csinálni. Ráadásul az összes melegedő alkatrészt hűti. RAM, stabilizátor, RAMDAC, GPU.

(#30) Gaboman válasza #96302336 (#28) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem az az egész teszt nem tetszik igazán!
Mert van olyan játék ahol az 1950Pro ott van a 8800GTS 640 és 320 mellett és ezt nem nagyon akarom elhinni!
Inkább a Firingsquad-nak hiszek!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#31) #gab_


#gab_
őstag

Q4ben 50fps difi van a 640 és a 320mbos között? :F :Y
az ok, hogy a ultra nem használ textúratömörítést... de 50fps? :F

(#32) -FreaK- válasza #gab_ (#31) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, mivel mint az már írták ebben a módban a játék nem használ texturatömörítést ezért 500mb körüli memót eszik.Mivel itt nincs annyi, nagyon lerontja a teljesítményt.Mondjuk én úgy tudtam h csak min. 512mb memóval rendelkező karikon lehet bekapcsolni az ultra mdot, de ezekszerint mégsem.

Yutani: a programozók sem csesztek el semmit, direkt így lett megtervezve a játék, 512mb-al rendelkező kariknak rakták bele a játékba.Az h ennél kissebb memóval ilyen teljesítményt nyújt nem meglepő.

(#33) Gaboman válasza -FreaK- (#32) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát erre annyi a mondok hogy várjuk meg a következő tesztet is Pl Xbitlabs-tól mert szerintem nekik van a legjobb teszteik!
Nekem volt 1800XT 512 az is ugyanúgy belassúlt rajta mint az 1950XT 256MB-os kari,pedig azon meg volt hozzá a MEM mérete!
Vagy az 1950Pro 512-őt is simán megette!
Az az érdekes hogy a régebbi kártyák pl 1900XT 256 jobban teljesít rajta mint a 7950GT 512MB-os kari!
Lehet hogy inkább driver gond volt ott de majd kiderűl,főleg ha meglesz nekem!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#34) Wander01


Wander01
csendes tag

ezt a karit nagyon fogják vinni, az kétségtelen. meglátjuk mi lesz belöle, én leginkább arra vagyok kiváncsi hogy két ilyen sli-ben vajon veri-e a gtx-et :D :D

EVGA 680i Sli, C2D Q6600, 4x512 A-Data Extreme Vitesta 1066mhz, Gainward 8800 Gtx, Gigabyte Aurora, 2x300+400gb Samsung Sata II, 320 gb WD, NEC Labelflash

(#35) Gaboman válasza Wander01 (#34) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Egy kártya:
[link]

SLI:
[link]

Ha megnézed a tesztet szerintem igen megveri a kér DB 320MB-os a GTX-et!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#36) t72killer válasza joshua7 (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vmit elszúrtak a németek, nem hiszem, h az Obivionban 1600x1200 8xAA/16xAF mellett még a 8800GTX is teljesen elvérzik 15FPS-sel. Mérés közben kihúzták a gépet a konnektorból a srácok??? :F

(4xAA+16xAF 1600x1200-ra a PH-n egész tűrhető eredmények vannak, kb 3x annyi FPS, mint a computerbase-nek...: [link] vs [link])

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37) Gaboman válasza t72killer (#36) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem nagyon sántít az a teszt!
A Firingsquad teszt az jobban tetszik!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#38) Gaboman válasza t72killer (#36) üzenetére


Gaboman
nagyúr

[link]

Itt is szép az eredmény!
HDR+ 8xAF

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#39) Ribi válasza t72killer (#36) üzenetére


Ribi
nagyúr

Minden jateknal amikor bekapcsoltak valami AA/AF-et minimum a felere(vagy megkevesebbre) esett az fps ami mashol nem fordul elo.

(#40) t72killer válasza Ribi (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

esetleg vmi OS v directX hiba lehetett náluk :F

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41) t72killer válasza Gaboman (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem vok tul profi a témában, a HDR és az AA nem megy együtt Obivionnál? m HL2-ben nyomták...

[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42) Gaboman válasza Ribi (#39) üzenetére


Gaboman
nagyúr

De másik tesztnél nem így van!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#43) kneedeep


kneedeep
tag

ha esetleg szeretnétek, még ma sajátkezűleg megnézni, hogy mit tud az új kártya:)

[link]

(#44) Gaboman válasza t72killer (#41) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én rátettem AA AF és HDR-t is egyszerre!
Aztán hogy működött e az AA már nem tudom de nagyon levette az 1950XT teljesítményét az a beállítás!
Külön működött a AA az bizonyos.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#45) karmester


karmester
senior tag

Elképesztő a kártyák mérete, vastagsága, a sok venti.... én most is passzív hűtésű vga karit használok és eldöntöttem, hogy ezentúl sem fogok BigMac vastagságú, aktív hűtésű vga karit a gépembe tenni... ha majd lesz vékonyabb, passzív hűtéssel rendelkező (nem víz!) kártya, akkor esetleg elgondolkodok rajta... :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#46) Gaboman válasza kneedeep (#43) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Bocs de 80E-ért sok nekem!
Hétvégén 70E-ért hozzák.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#47) t72killer válasza karmester (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hehe:)) akkor ő sem a te eseted lesz:[link] :DDD

Mindig így van ez, ráadásul a két gyártó 1 húron pendül: amikor a 6800ultrát és az x800at bevezették mindkét oldalon elég rossz volt az FPs/melegedés arány.

Azután jöttek szépen a jóval karcsúbb 7600GT-k, akik kb hozták a 6800 teljesítményét, jóval kisebb fogyasztással, feleáron. G80 vs R600-zal is ez fog történni 1 éven belül. a duplabig macból sima zsírosdeszka lesz, ráadásul nagyobb krafttal:))

[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48) karmester válasza t72killer (#47) üzenetére


karmester
senior tag

Borzasztó az áltatalad belinkelt R600XTX! Csúnya, böszme, hosszú, vastag és valszeg baromi hangos. Egy pici józansággal és esztétikai érzékkel bíró ember ilyen otrombaságot nem tesz a gépébe! Habár, ha valaki sokallja a gáz árát, ezzel a szörnyeteggel télen kifűtheti az egész lakását! :DDD

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#49) troland26 válasza t72killer (#47) üzenetére


troland26
őstag

úgy néz ki mint egy fűrész pláne azzal a fogantyúszerűséggel a végén :D

(#50) t72killer válasza karmester (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD azért én elfogadnám, ha kapnék 1et ajándékba:)) - viszont ha hozzámvágnák, akkor valszleg a balesetin kötnék ki :DDD

Állítólag mind az AMD mind az nVidia házatájáról ezek az utolsó nagy monolit chipek, az r700 és a G90 már sok apró különálló könyebben hűthető 1ségből fog állni, ha hihetünk a híreszteléseknek... Aztán a végén kiderül h mégse.

#49, hja, mert súlyban és zajban partiban van a sthihl-fűrésszel:DDD hogy miért hagyták le róla a benzintankot.. :F

[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.