Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marcee


marcee
addikt

Szeretném azt hinni, hogy az Athlon 64-ek közelgő debütje ijesztette meg az intel-t.

\m/

(#2) Atlantis


Atlantis
veterán

Eddig nem is hallottam róla, hogy az Intel is fejleszt 64 bites procit. Én vagyok tudatlan, vagy megint sunyiban ügyködött nagy kék barátunk?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3) engusz válasza Atlantis (#2) üzenetére


engusz
veterán

Van náluk minden földi jó! Csak kérdés, hogy mikor gondolják úgy, hogy a piac megérett rá...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4) bzs válasza marcee (#1) üzenetére


bzs
tag

Hiheted. Bár a valósághoz egész csekély köze lenne.

(#5) hobizoli válasza Atlantis (#2) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A nagy kek az az IBM...

Ez az Itanium2-re epul.



hobizoli

több drón kell ;P

(#6) bzs válasza Atlantis (#2) üzenetére


bzs
tag

Úgy hat éve nem figyelsz...

(#7) marcee válasza Atlantis (#2) üzenetére


marcee
addikt

Elég ha annyit tudsz róla, hogy csak saját magával, és a rá írt rendszerekkel kompatibilis.

\m/

(#8) Atlantis válasza hobizoli (#5) üzenetére


Atlantis
veterán

Igazad van, elnézést.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9) Atlantis válasza bzs (#6) üzenetére


Atlantis
veterán

:)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10) bzs


bzs
tag

Még mielőtt valaki azt hinné, hogy ez egy váratlan dolog:


Mike Fister, SVP, GM, Intel Enterprise Platforms Group
Intel Developer Forum, Spring 2003 Feb. 20

We have later this year our Deerfield product. Deerfield is half the power of Itanium processor family so it's in the 60 ish watt range. It has about a one and a half megabyte cache runs about the same performance as an Itanium 2 does, as a McKinley does.

A nagy szavak előtt bitte tájékozódni.

(#11) marcee válasza bzs (#10) üzenetére


marcee
addikt

A nagy szavak előtt bitte tájékozódni.
Nem értem.

A hírnek, számomra az volt a lényege, hogy előre hozták a bemutatót.
(épppen azon gondolkoztam, hogy hány éve hallottam először a Deerfield-ről, kavarognak bennem mindig ezek a kódnevek, persze megjelenéskor megváltoztatják és utólag csak ritkán emléxem, hogy melyik volt melyik: erre spec azt hittem, hogy már régen meg kellett volna jelennie, min. 3-4 éve láttam először road map-ban)

\m/

(#12) bzs válasza marcee (#11) üzenetére


bzs
tag

Én meg azt nem értem, hogy mihez képest van előre hozva a bemutató.

Meg azt sem, hogy a cikk második bekezdésében lapuló ''eddig nem sokat lehetett tudni...'' szöveg miért került oda. Hiszen ami utána van írva, az többek között az általam idézett dokumentumban is szerepelt. Akit érdekelt, az már a tavaszi IDF-en is megtudhatta.

(#13) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Ize... most hova kopjek? :)
64 bites rendszerek ~10 eve leteznek, semmi kozuk az x86 architekturahoz, de azert leteznek. :)
Intel batyo ugy gondolta, hogy ideje levadaszni oket. :/
Digital->CPQ->HP fuzioval az Alphat latszolag sikeresen kinyirta (haha!), aki maradt az a Sun (UltraSparc III) es az SGi (MIPS R16000)... namost, ez a kettos meg mindig leiskolazza azert az ujfiut, merhogy a piac nem bizik meg az intelben, hiaba mossa le (papiron) a ket megmaradt oreget. :)
Ennyi, pont... Intel gyartson csak pC-be valo CPU-t, abbol megel jol, de ne akarjon szuperamitogepet csinalni, mert belebukik (ismeros sztori az i960 idejebol - akkor az volt az erv, hogy az intel mit akar a RISC piacon?! :DDD)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#14) Egon válasza rATdrAgOn (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem hagytad ki véletlenül az IBM-et?!? :P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Bocsika, pontositas... nem i960, hanem i860 :)
Sorry... :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#16) rATdrAgOn válasza Egon (#14) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Lehet, de IBM-et nem ismerem jelenleg annyira... idaig csak Sun-el is SGi-vel volt dolgom, bar power4 architektura is 64 bites ha jol tudom, bar asszem perpill meg nem tudjak egy tokban megvalositani :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#17) Alan válasza rATdrAgOn (#16) üzenetére


Alan
aktív tag

Már hogyne tudnák megvalósítani. Nézd csak:

(#18) Alan válasza Alan (#17) üzenetére


Alan
aktív tag

Na jó, ez nem megy neki. Akkor így:

[L]http://torpilla2002.freeweb.hu/POWER4.JPG[/L]

(#19) Alan válasza Alan (#18) üzenetére


Alan
aktív tag

Két processzormag is van belőle egy lapkán. Amire te gondolsz, az a Power4 MCM (multi-chip module) lehet, ami egy 4 ilyen lapkát tartalmazó 8 processzoros komponens - vagy más néven villanykályha :)

(#20) rATdrAgOn válasza Alan (#18) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ohh, ez aranyos :D

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#21) Power válasza rATdrAgOn (#13) üzenetére


Power
senior tag

A Mips is kihalt.
Pár területen még tovább élhet, de csak addig amíg az itanium sikeres nem lesz, úgyanis az SGI elkötelezett az Intel mellet.
Amúgy ugyanezen sorsra jutott a PA-RISC is, a HP felhagyott vele.

Power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.