Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

Hát igen. Ha az órajel már nem emelhető, akkor a több chip lehet a fejlődés iránya.

I don't fit in. I fit out.

(#2) Pizzafutar válasza simonzé (#1) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Az a helyzet, hogy az órajel is emelhető lenne. Már vannak megoldások arra, hogy az áramkör a felhasznált energiát 'visszaforgassa', ne pedig hőként leadja. Csak még ipari méretekben nem használt.
A másik: miért csak a win64-el egyidőben aktivizálják a 64 bites végrehajtást? Nincs windozom és nem is lesz!

(#3) erdoke válasza Pizzafutar (#2) üzenetére


erdoke
titán

Azért, mert a felhasználók 85 %-ánmak viszont van.
Vagy szerinted a PC-s társadalom hány %-a használ(na) 64 bites nem-MS oprendszert?

Szerk: Én is szerzek heteken belül egy 64 bites 9.1 SuSe Linuxot a vasra, de ettől még a többséget ez nem érdekli.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#4) Zoz


Zoz
őstag

És ezzel a 64 bittel is úgy lesz mint a HT-al? Benne van a chipben, csak le van tiltva, de ha majd használni akarod, akkor vegyél új procit, amiben már engedélyezett?

(#5) LordX


LordX
veterán

Azt a szerencsétlen NX kiegészítést úgy kezelitek, mintha nagyobb fícsör lenne, mint az x86-64, mikor korántsem ''csodaszer'' simán szét lehet tőle hekkelni egy rendszert, a 64 bites kiegészítésre meg van párezer alkalmazás (minden, amiben 32 bitesnél hoszabb adatok vannak..), ami szárnyakat kaphatna..

(#6) erdoke válasza LordX (#5) üzenetére


erdoke
titán

Ezt az NX-es dolgot kinek írtad (kezelitek:F)?
Nekem tudja a procim az x86-64-et, de nincsenek nagy elvárásaim ezzel kapcsolatban. Majd ha komplett komoly tesztek mutatják ki a különbségeket, akkor elhiszem, hogy nagyrészt nem marketing a dolog.

A legjobb aláírás a héten

(#7) LordX válasza erdoke (#6) üzenetére


LordX
veterán

A cikkíróknak :)

64 bit: Csak ilyesmikre tudok hivatkozni: [L]http://www.anandtech.com/systems/showdoc.html?i=1961&p=4[/L] -> Media encoding. 32 bites XMpeg-et és DivX 5.1.1-et (sőt, 32 bitre optimalizált cuccok ezek..) és +15%.

Igazi tesztet persze csak akkor, ha végre kijön az a szerencsétlen XP 64 bit extended..

[Szerkesztve]

(#8) Nowhereman válasza erdoke (#6) üzenetére


Nowhereman
őstag

Valszeg el fogterjedni mint a huzat/x86-64bit/. Ugyanis kedvezötlen keresztmetszet volt az x86-ban a kevés regiszter, itt valamit javult a helyzet... csak amig az új szerkezete 1-2%-a szalad vele addig nem lesz sztenderd.

Utánam a kondenzcsik!

(#9) shtml válasza Zoz (#4) üzenetére


shtml
őstag

Undorító Intel-gusztustalanság.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#10) McJames válasza shtml (#9) üzenetére


McJames
senior tag

Intel? Ez nem Intel, hanem marketing. Mindenhol. Legfeljebb nem írják minden topik minden 3. hozzászólásába, de azért nem számíts sokkal jobbra egyik vállalatnál sem.

Gondolkodjunk már egy kicsit egy gyártó fejével: amig egy terméknek bejáratott, zökkenőmentes a termelése, a szállítása és jó elosztás áll mögötte és piacképes -- értsd: nincs vele gond, nyereséges a termelése: veszik! --, addig egy vállalalt sem lesz hülye piacra vinni egy friss terméket -- amivel még vannak/lehetnek gondok --, ha csak nem kényszeríti vmi, pl. a vásárlók, a konkurencia, jogszabály, stb.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#11) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Mostanában semmi újdonság nincs. Dettó ugyanaz a processzor már P1 óta. Nincs semmi forradlami változás. Mindig duplázzuk meg ezt, legyen nagyobb az, de semmi alapvető változás. Halál unalmas.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#12) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Mennyi meglepő dolgot közölt a fickó... :U

Egy hülye is ki tudta már találni mi van a háttérben.

De legalább elismerték, hogy bakot lőttek. :C

Aki hülye, haljon meg!

(#13) engusz


engusz
veterán

Én ezt jó hírnek könyvelem el. Elismerték, hogy hibáztak. Készítenek valami mást. Ami pedig már jó, az csiszolják tovább.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) hobizoli válasza Zoz (#4) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Persze, hat elobb atternek az 1066MHz-s QPFSB-re, aztan meg nahat tud ez 64bit-t is, es akkor megint vegyel ujat...:U

:O



hobizoli

több drón kell ;P

(#15) engusz válasza hobizoli (#14) üzenetére


engusz
veterán

És Athlon-ból nem kell majd újat venni, ha fejlesztgetik? (Socket 939 és gondolok a beígért fél éves fejlesztési ciklusokra.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16) kaktusztea


kaktusztea
tag

Otellini elmondta, hogy a 64 bites végrehajtás képessége az asztali processzorokban is aktiválva lesz, amint a Microsoft elkészül kompatibilis operációs rendszereivel.

Nem inkább fordítva? :DD

(#17) zsoltee10


zsoltee10
addikt

1066-os FSB-t is dual DDR400 vezérlővel eteteik, vagy már DDR2? 533?? :F

(#18) DonLeo válasza zsoltee10 (#17) üzenetére


DonLeo
senior tag

szerintem ha az az új foglalatos, akkor már DDR2 ha jól tudom, de hogy rögtön dual-ban fog-e menni azt nem tudom...

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#19) Obi-1


Obi-1
őstag

Szerintem nagy dolog, hogy ez így beismerték. (''Nem tehettük meg...'') Komoly változások tanúi vagyunk.

Only a Sith deals in absolutes.

(#20) L3zl13 válasza DonLeo (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha nem akkor szvsz nem teljesítmény növekedést, hanem csökkenést fog eredményezni.

De annyi 500MHz fölötti DDR-t kapni manapság, hogy még azzal is simán megoldható a dolog.

Aki hülye, haljon meg!

(#21) Sanya


Sanya
nagyúr

2 mega cache nem fog zabálni mi?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22) karyo


karyo
senior tag

Nehogy azt higgyétek hogy a dual-core Intel találmány. Amit az intel tervez, azt az IBM a Power 5 processzorban már meg is alkotta...

Enjoy the silence.

(#23) karyo válasza Obi-1 (#19) üzenetére


karyo
senior tag

Sztem nem szabad 30W fölé engedni egy processzort.(silentpc miatt)

Enjoy the silence.

(#24) DonLeo válasza L3zl13 (#20) üzenetére


DonLeo
senior tag

és a foglalata kompatibilis egymással a DDR1 és DDR2-nek?

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#25) hobizoli válasza DonLeo (#24) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem



hobizoli

több drón kell ;P

(#26) erdoke válasza zsoltee10 (#17) üzenetére


erdoke
titán

Dual DDR-2 533 MHz.

A legjobb aláírás a héten

(#27) erdoke válasza Sanya (#21) üzenetére


erdoke
titán

Nem a cache a fő zabáló, főleg ha ki se lesz használva rendesen.

A legjobb aláírás a héten

(#28) 7heaven


7heaven
csendes tag

Annak ellenére hogy intelem van, ez nagyon tetszik:

''A vállalat szerint a kétmagos chipekkel alacsonyabb órajelen is jelentősen növelhető a teljesítmény...''

Valószinüleg beszereztek egy pár Athlon64-et meg Opteront tesztelésre....
:DD

Már épp itt volt az ideje.

(#29) erdoke válasza 7heaven (#28) üzenetére


erdoke
titán

Valószinüleg beszereztek egy pár Athlon64-et meg Opteront tesztelésre...

Nem volt rá szükségük, nem olyan rég volt még a Tualatin P-III, illetve van nekik egy ideje Pentium-M procijuk, aminek a fejlesztésében ugyancsak benne voltak az elmúlt években.:P

A legjobb aláírás a héten

(#30) 7heaven válasza erdoke (#29) üzenetére


7heaven
csendes tag

Ok.

De ha az AMD nem csinája azt amit csinált, akkor az Intel nem jött volna
rá magától a ''fenti okoságra''.

off:
Bocs csak érdeklődés.
Neked már nem Athlon64-ed van? (valamikor olvastam)
Jól emlékszem?
on:

(#31) erdoke válasza 7heaven (#30) üzenetére


erdoke
titán

Opteronom van.

A legjobb aláírás a héten

(#32) Raymond válasza LordX (#7) üzenetére


Raymond
félisten

Hat az MS szerint eleg jo az NX bit ahoz, hogy leallitsa a Palladium-ot...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33) Loha válasza 7heaven (#28) üzenetére


Loha
veterán

Én úgy csinálnék dual core-os procit az intel helyében, hogy fognék 2db PIII-s 1400Mhz-es procit megemelném az fsb-jüket 200mhz-re kicsit optimalizálnám őket és beleintegrálnám egy magba.

A 2 proci miatt 2x200mhz lenne az FSB lenne benne 1Mb cache és 50-60W lenne a maximális teljesítményfelvétel. :))

A 1db PIII-nak simán elég lenne a 200Mhz-es FSB mivel 133mhz-re tervezték őket, így a 2db procit nem fogná vissza a 400mhz-es FSB mert a fele is elég egy procnak.

Mellesleg ezt meg lehetne csinálni most is dualprocos géppel csak az a gáz, hogy ilyenkor a 2db proci osztozik az összesen 133mhz-es FSB-n ami eleve sen sok, nem 2 procnak, mivel sem a via sem az intel nem csinált olyan lapkakészletet a PIII-hoz ami tudna dual FSB-t.

Milyen jó lett volna, ha lett volna egy normális dualos chipset DDR rammal, és akkor a franc se vett volna P4-et. :))

(#34) hobizoli válasza Loha (#33) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Iwill DVD266u-RN: [L]http://www.iwillusa.com/products/ProductDetail.asp?vID=5&CID=91[/L]

:C



hobizoli

több drón kell ;P

(#35) DonLeo válasza hobizoli (#25) üzenetére


DonLeo
senior tag

Sejtettem. Akkor viszont a mai 5xx mhz-es ddr ramok nem lesznek jók bele.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#36) hobizoli válasza DonLeo (#35) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat nemigen....de lesz majd DDR2-533 is, az majd igen

Ezeknek 240db erintkezoje lesz es, ha jol tevedek 1.8V-n muxik majd




hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#37) Loha válasza hobizoli (#34) üzenetére


Loha
veterán

Ismerem.

2 gond van ezzel a lappal, hogy a 2 CPU közösen használja a 133Mhz-es FSB-t szóval pazarlás bele a DDR, a másik meg, hogy stabilitásbeli problémák is vannak vele.

Jobb alternatíva talán az MSI Pro266TD Master-LR.
Ez a lap legalább stabil, és hallottam olyanokat is hogy van benne 5-ös osztó, szóval 166-os FSB-nél is le tudja osztani a PCI buszt 33Mhz-re de viszont nem lehet rajta vcore-temelni, szóval nem sok értelme van...

(#38) hobizoli válasza Loha (#37) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na, ez aztan a nagy problema....meg kell drotozni VID labakat...sokan csinaltak ezt TuSL2-C-nel, az inditasi Vcore megnovelesehez.



hobizoli

több drón kell ;P

(#39) Loha válasza hobizoli (#38) üzenetére


Loha
veterán

Persze meg lehet drótozni, olvastam is, hogy így oldották meg a problémát, de egyszerűen nem értem, hogy egy drága lapnál miért hagynak ki alapvető dolgokat, amikor ezt már minden gagyi lap tudja.

(#40) hobizoli válasza Loha (#39) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Tud az Vcore-t emelni BIOS-bol, csahogy amit beallitasz az hideg inditasnal csak az elso sikeres POST utan -amikor kiirja, hogy Windows inditasa- lep ervenybe, igy ha addig nem jut el, mert addig a CPU csak a CPU default Vcore-t kapja, igy lehetett atverni/segiteni rajta...



hobizoli

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.