Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lars


Lars
őstag

''mindehhez hozzájárul a nyersanyagok árai közti különbség is, amely még mindig a CD-k irányába billenti a mérleget.''
Igen. 1 lemez, valőban olcsóbb még most is, de ha huf/kbyte-ban számolunk, akkor más sehol sincs a CD.
Amúgy várható volt, én már kb 2 éve mondom mindenkinek hogy nem kell már CD-olvasót venni, inkább legyen DVD.
A cd-írónak sem látom már nagy értelmét. A DVD olvasók olyan árok vannak, hogy már csak aztérdemes venni.

(#2) fanatic


fanatic
aktív tag

''a vállalati szektor ugyanis továbbra sem igényli a DVD-k által a CD-hez képest nyújtott megtöbbszörözött adattárolási kapacitást, mindehhez hozzájárul a nyersanyagok árai közti különbség is, amely még mindig a CD-k irányába billenti a mérleget''

A DVD íróban is lehet CD-t pörkölni!

Most lehet, hogy nincs szükség akkora kapacitásra, de mondjuk 2 év múlva?!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#3) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintem ez már így 2005 derekán már talán egy kicsit természetes. Annyiba kerül már egy DVD olvasó sőt egy ''profi'', hogy szinte bárki megveheti. Egy TDK DVD-t olcsobban megtudok szerezni mint ha boltba vennék egy TDK CD-t! Ezek után kinek kell Ennyiért CD nem?:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4) rocket


rocket
nagyúr

''mindehhez hozzájárul a nyersanyagok árai közti különbség is, amely még mindig a CD-k irányába billenti a mérleget.''

Nem ertem ezt a reszt, egy dvd-nek kozel 6.5x nagyobb kapacitasa van mint egy 80 perces cd-nek, ezen felul nem kerul 3x annyiba se, akkor hogy billenetheti ez a cd iranyaba a merleget?:)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5) dabadab válasza rocket (#4) üzenetére


dabadab
titán

Ha csak 200 MB-ot kell elmenteni, akkor nem sokat jelent a nagyobb kapacitas...
Egyebkent en se ertem a dolgot, de a vallalati szektor mindig is idiota dolgokat csinalt :)

DRM is theft

(#6) L3zl13 válasza dabadab (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Cégnél sok helyen a fogukhoz verik a garast is, és minden fityinget megpróbálnak lefaragni. Nem számít, hogy nem kerül sokkal többe, ha az adott funkcióra nincs feltétlenül szükség.
+ Olyan indoklást is hallottam, hogy nem kell DVD író a gépbe, mert akkor csak DVD másolgatás lenne belőle... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#7) Renwick válasza L3zl13 (#6) üzenetére


Renwick
őstag

...Illetve DVD-filmeket néznének a kollégák munkaidőben.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#8) Scream007


Scream007
őstag

meg az is itt van hogy a DVD adatbiztonsága 1 rakat sz@r.
míg a cd-ké sokkal biztonságosabb.
ezt kéne a dvdnél megoldani, nem még gyorsítani, mikor még a mostani se stabil.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#9) erdoke válasza Scream007 (#8) üzenetére


erdoke
titán

Ezt kifejtenéd bővebben, mert nem értem. :F
A fejlettebb hibajavítás pont az ellenkezőjére engedne következtetni.

A legjobb aláírás a héten

(#10) fanatic válasza Scream007 (#8) üzenetére


fanatic
aktív tag

''adatbiztonsága 1 rakat sz@r'' :F :F :F

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#11) Lars válasza Scream007 (#8) üzenetére


Lars
őstag

A Princo lemeznek lehet, de azt én nem sorolnám a DVD-lemezekhez, inkább valami hígabb ürülék kategóriájába :D
A verbatim, TDK, Fuji, lemezekkel pl semmi probléma nincs.

(#12) Scream007


Scream007
őstag

arita ritek 05ös rétegűre írtam adatot és 2 hét után nem bírja beolvasni.
na ez mi???
jó lehet az arita 1 szar ez meglehet, mert noname, legközelebb nekem is verbátyím, vagy TDK lesz azt kiderül az milyen.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#13) Lars válasza Scream007 (#12) üzenetére


Lars
őstag

A Ritek g05-ös lemezek is jók szoktak lenni, csak nem mindegy hogy mivel írod meg.
Abbol én ridatát meg Traxdatát írtam meg kb 250 db-ot, és egyikkel sincs probléma.
Az az egy gond van vele, hogy pl az én egyik íróm nem szereti. A másikkal írt lemezek tökéletesek 2 év után is.

(#14) Scream007


Scream007
őstag

nec 3500
szerintem egyik legjobb.
8xosan. winyoról.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#15) Lars válasza Scream007 (#14) üzenetére


Lars
őstag

Igen, valószinű hogy nem az íróval van a probléma.
Lehet hogy rossz lemezt fogtál ki.

(#16) BosX


BosX
aktív tag

olyan cégnél, ahol meg stabil hálózat van, szvsz egyáltalán nincs szükség minden kliensben optikai drive:)

mentality, tradition, history. these things never change.

(#17) Pentax válasza dabadab (#5) üzenetére


Pentax
tag

NA de Cd-t is lehet már elfogadható árban kapni,szvsz cégeknél sem az az első,milyen csillivilli tokban adják,hanem az ár/tartósság arány...
BAckupra a tablettás cd is jó,az a lényeg sokáig visszaolvasható legye.
Akkor meg megéri 200Mb-t is kiírni,főleg a alkalmasint pótolhatatlan dologról van szó.

Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

(#18) orbano


orbano
félisten

Cégeknél legfontosabb inkább a prezentáció, ha a CD-DVDket nézzük. Egy osztogatható cégbemutató, kiadvány nem több pár száz megánál. Egyelőre még mindig ez a biztosabb, mert tényleg olcsóbb darabra, ráadásul még azért nincs mindenhol DVD olvasó, ezért az ügyfél is nagyobb valószínűséggel képes olvasni a CDt.
Vagy a másik, ha futárral akarsz küldeni valami adatot valahova. Lehet hogy egy 100kbyteos azonosítót nem akarsz egy DVDre kiírni :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#19) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Talán kellene vennem egyet. Ezek mégis jobban írnak cd-t, mint a dvd írók.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) orbano válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


orbano
félisten

jobban? miért?

A vér nem válik VAZZE!™

(#21) Jim Tonic válasza orbano (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Eddig két DVD íróval voltak negatív tapasztalataim. Az autómagnók elég érzékenyek, főleg a régebbiek. 8/16x-osann szoktam írni CD-ket autóimba, gond nélkül olvassák. Mióta DVD írókkal írok cd-ket, szinte egy-kettőt tudok velük elolvastatni csak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) ciao


ciao
senior tag

én az első DVD-met kb. másfél éve írtam a haveromnál nem emlékszem milyen íróval és princo volt mert az volt olcsó, játék imidzs fájlok vannak rajta és most a hétvégén telepítettem róla minden hiba nélkül! de én sem kísértem a sorsot nincs több princo lemezem :D

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#23) Jim Tonic válasza ciao (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én sem tudtam valamiért venni most. Elfogyott. Kár érte. Szuper ár/teljesítmény arányú lemez.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.