Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dbius


dbius
veterán

A Mushkin mindig jó memóriákat készített, pl: ott van a nagysikerű REDLINE sorozata :R

Az egyetlen negatívuma viszont a meglehetősen magas ár volt, sztem nem lesz ez alól ez a ram sem kivétel.

(#2) Konflikt


Konflikt
addikt

2,2-2,4 v alapban.. a 2,4 nemkevés

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3) Foglalt név válasza Konflikt (#2) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az a vicces, hogy ddr2ben elvileg az a jó, hogy magasabb órajelet bír, ellenben ehhez nagyobb késleltetés jár. Tehát amit nyerünk a vámon... Tovább nézve, alacsonyabb a fogyasztása, de ahhoz, hogy ddr1 feletti teljesítményt érjünk el, feszt kell emelni, amivel megint agyoncsaptunk valamit.
Hát nem tudom :U

(#4) S.Feri


S.Feri
őstag

Most is a Musuk a legjobb memok a 800-as mezőnyben is, igaz megkérik az árát, de eddig minden esetben a legjobb vételnek bizonyultak számomra. Amennyiben memot kellene vennem, tuti,hogy musut vennék.

2.2-2.4v hm akkor mit lehet rajta tuningolni? :D

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#5) macilaci78 válasza S.Feri (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megkínálod egy kis Amperrel és a két modul között pirítóst készíthetsz... :DDD
Én is majd lehidaltam, mikor megláttam, hogy a notimban eredeti Muskin ram dolgozik!


Valami hiányzik... nyújtó ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) #gab_ válasza Foglalt név (#3) üzenetére


#gab_
őstag

ez most mi?! :F

a DDR2 és a DDR1 ég és föld..

nem is lehet összehasonlítani...

[Szerkesztve]

(#7) Konflikt válasza S.Feri (#4) üzenetére


Konflikt
addikt

Hát mire való a voltmod? :U

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#8) Konflikt válasza Foglalt név (#3) üzenetére


Konflikt
addikt

ezt h hoztad össze? :U

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#9) #gab_ válasza Konflikt (#8) üzenetére


#gab_
őstag

jó kérdés..
gondolom DDR1et használ :D

(#10) LSL1337 válasza #gab_ (#9) üzenetére


LSL1337
őstag

miért mi a baj a ddr1-el? van olyan jo mint a ddr2

mivel am2 vs 939-ben lehet összehasonlítani a cuccot, ott pedig semmi előnye sincs a ddr2-nek, de biztos igazatok van, a kisebb fesz, igen melette szól, de tuningnál emelhetsz feszt

hiába 2x akkora az órajele nem gyorsabb, de biztos igazatok van...

tudom teljesen más a felépítésük, de teljesítményben nagyon nem ég és föld...

[Szerkesztve]

(#11) #gab_ válasza LSL1337 (#10) üzenetére


#gab_
őstag

''hiába 2x akkora az órajele nem gyorsabb''
lol.. már hogyne lenne gyorsabb?

aham most látom DDR1et használsz :DD
ez mindent +magyaráz

''de tuningnál emelhetsz feszt''


ha már a tuningot felhoztad :DDD ;]

egy jó DDR1 3.2-3.3vn megy max 700mhzet 2Tben

egy jó DDR2 900mhzet CL3-3-3-4n megy kb 2.6-2.7vn
és kb 2.5vn megy CL4 1200+t is...

[Szerkesztve]

(#12) pschio válasza #gab_ (#11) üzenetére


pschio
őstag

sebessegben eg es fold? :F olvasd mar el a ddr1 es ddr2 osszehasonlito tesztet itt a ph-n. a vegen az jon ki hogy a ddr1 400 gyorsabb mint a ddr2 800.

hiaba dobaloztok itt a mhz-ekkel. ha egyszer nem gyorsabb.

[Szerkesztve]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#13) #gab_ válasza pschio (#12) üzenetére


#gab_
őstag

jah elhiszem, hogy egy CL 2-es DDR1 gyorsabb mint egy 800as CL5ös DDR2 ;]



[Szerkesztve]

(#14) #gab_ válasza pschio (#12) üzenetére


#gab_
őstag

''hiaba dobaloztok itt a mhz-ekkel. ha egyszer nem gyorsabb.''

jolvan.. biztos te is sok DDR2es konfigot használtál már az életedben... ;]


[Szerkesztve]

(#15) Foglalt név válasza #gab_ (#14) üzenetére


Foglalt név
addikt

Engem nagyon nem érint meg, hogy 8800ad van. Egyébként a kérdésre válaszolva 2Gb ddr2-m van, de nem 3dmark-ra használom...
Egyébként örülök, hogy mindenkinél okosabb vagy és ehhez hasonló hsz-ekkel alá is támasztod, de akkor talán megkímélheted magad. Mi úgysem tudunk neked újat mondani, részemről pedig szintén nem vagyok kiváncsi az agyatlan vagdalkozásodra, de gondolom ezzel nem leszek egyedül. Köszönöm.

[link] Ez is biztos baromság...

[Szerkesztve]

(#16) #gab_ válasza Foglalt név (#15) üzenetére


#gab_
őstag

''Engem nagyon nem érint meg, hogy 8800ad van''

:F és ez kit érdekel?!!! :F hogy jön ez ide?!!! :U


''2Gb ddr2-m van, de nem 3dmark-ra használom...''
egészségedre ;)

''Ez is biztos baromság...''
a K8 nem vmi jól kezeli a DDR2-t.. és? :F :U


[Szerkesztve]

(#17) Foglalt név válasza #gab_ (#16) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ismét egy tartalmas post. Linkelhettél volna cikket, tesztet, ami rácáfol erre:

''A tesztek rámutattak arra, amit már korábban is sejthettünk, hogy a DDR2-re váltás az AMD esetében sem okozott sebességbeli gyorsulást.''

vagy mondjuk olyan ddr1-es modulról, ami vízhűtéssel került tömeggyártásba, hogy versenyképes legyen. [link]

esetleg fogyasztási adatokat, tuningeredményeket, bármit ezzel ellentétben megint csak egy frappánsnak hitt visszaszólásra futotta...

u.i.: a cikkben is külön döntve van a ''sem'' szó. Gondolom nem véletlenül.

[Szerkesztve]

(#18) #gab_ válasza Foglalt név (#15) üzenetére


#gab_
őstag

''zintén nem vagyok kiváncsi az agyatlan vagdalkozásodra''

én se az ilyen hozzá nem értő szánalmas hszeidre

''Az a vicces, hogy ddr2ben elvileg az a jó, hogy magasabb órajelet bír, ellenben ehhez nagyobb késleltetés jár. Tehát amit nyerünk a vámon... Tovább nézve, alacsonyabb a fogyasztása, de ahhoz, hogy ddr1 feletti teljesítményt érjünk el, feszt kell emelni, amivel megint agyoncsaptunk valamit.
Hát nem tudom''

a válasz jöhet privibe ;)

(#19) Foglalt név válasza #gab_ (#18) üzenetére


Foglalt név
addikt

Szerintem addig állj féllábon, amig Te fogod eldönteni, hogy értek-e hozzá :P

[Szerkesztve]

(#20) #gab_ válasza Foglalt név (#17) üzenetére


#gab_
őstag

''az AMD esetében sem okozott sebességbeli gyorsulást'' !!!
az AMD esetében...
vagyis ahogy írtam a K8 nem vmi jól kezeli a DDR2-t




[Szerkesztve]

(#21) Foglalt név válasza #gab_ (#20) üzenetére


Foglalt név
addikt

De ezt most nem gondoltad Te sem komolyan, ugye? :)

(#22) #gab_ válasza Foglalt név (#21) üzenetére


#gab_
őstag

de. képzeld komolyan gondoltam :U

(#23) Foglalt név válasza #gab_ (#22) üzenetére


Foglalt név
addikt

Kész :)
Ennek mintájára:
''az AMD esetében sem okozott sebességbeli gyorsulást'' !!!
'az AMD esetében okozott sebességbeli gyorsulást

tehát a k8 jól kezeli :P

Különben nem igazán értem, hogy nyerő helyzetből, hogy tudod ilyenbe hozni magad, simán találnál s478 s775 összehasonlító tesztet, amit tetéz, hogy a netburst igen memóriaéhes architektúra, ehelyett...
Na várj segítek, mert így megvered magad.

[link] Upsz ez core2 lett :)

(#24) #gab_ válasza Foglalt név (#23) üzenetére


#gab_
őstag

:DDD mind1...

[Szerkesztve]

(#25) ddekany válasza #gab_ (#14) üzenetére


ddekany
veterán

''jolvan.. biztos te is sok DDR2es konfigot használtál már az életedben''

Na, üljél le... azért is több itt a nem-lamer mint a lamer. Soha a büdös életbe nem éreznéd meg, ha két amúgy hasnoló gép lenne, azzal az eltéréssel, hogy az egyikben DDR 400 a másikban meg DDR2 800 van... Persze a gyártók szerencséjére az átlag ember olyan, mint te, azaz ha sokkal nagyobb számot írnak vmire, akkor máris érzi hogy sokkal gyorsabb (aztán közbe van hogy még lassabb is), és aztán még aszisztál is az ipar marketing trükkjeihez (aminek egyébként ő is csak áldozata), azzal, hogy terjeszti az igét... Szóval, max. az van, hogy a DDR2-vel idővel olyan magas órajeleket tudnak majd elérni, aminél már tényleg jelentősen gyorsabb a régi DDR-nél, amely technológia azt az órajelet esetleg már tényleg nem bírta volna.

[Szerkesztve]

(#26) #gab_ válasza ddekany (#25) üzenetére


#gab_
őstag

'' Soha a büdös életbe nem éreznéd meg, ha két amúgy hasnoló gép lenne, azzal az eltéréssel, hogy az egyikben DDR 400 a másikban meg DDR2 800 van...''

igazad van.. csak tesztprogikkal lehet mérni a kulmb.és egy ''átlag user'' nem érezné a DDR400 - DDR'' 800 között kulmb.. és leszarja, hogy milyen gyors pl a tömörités stb..

''Persze a gyártók szerencséjére az átlag ember olyan, mint te, azaz ha sokkal nagyobb számot írnak vmire, akkor máris érzi hogy sokkal gyorsabb''

én leszarom, hogy mit ír a gyártó pl egy ramra ;)
pl soha nem adnék ki pénzt arra a vízhutéses ocz ramra ;)

inkább veszek vmi ''olcsobb'' jól tuningolható ramot amivel simán el lehet érni az emlitett
horror áru ram sebességét.. ;)


[Szerkesztve]

(#27) ddekany válasza #gab_ (#26) üzenetére


ddekany
veterán

Nem csak az átlag usernek nem számít a fent említett különbség, hanem senkinek sem. OK, kivéve azt, aki vmi tesztben pont rekordokat akar dönteni, mert ez a hobbija. Bár akkor illető negatívan irányban meglepődhet DDR2-vel, mint egyesek említették már itt... Ez egész igazából a pszichológia játék. Sokan nehezen bírják, hogy mondjuk 400-as ramot vegyenek, mikor van 800-as is, még akkor is, ha recionálisan tudják, hogy gyakorlatban semmit nem nyernek vele. Mert azért mégis... belül idegesíti őket, hogy akkor ez most nem töte.

(#28) #gab_ válasza ddekany (#27) üzenetére


#gab_
őstag

igen... pl aki 300k huffos AMD FX procit vett... ott volt a sokkal olcsobb ua. olyan sandi magos 3700+-is.... simán ment FX-57 orajelein..

(#29) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Micsoda flamewar :DDD DDR2 tényleg nem nagy előrelépés :U

All Black...

(#30) t72killer válasza Stalker-2572 (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Easyrider, ne tessék gyilkolni egymást kérem:DDD

Én azt nem értem igazából, hogy a gyártók nem igazából tudnak technológiailag továbblépni a DDR1 4-500-as és DDR2 800-1066MHz-es frekin. DDR2/1066-on is már feszt kell emelni, stb, ugyanúgy mint DDR500-on :(
Vajon a DDR3 hoz megváltást?

Érdekes, hogy a VGA ramoknál viszont tényleg érezhető a fejlődés. Hasonlíts csak össze egy DDR3-as és DDR4-es VGA-t (ok, DDR4 egyelőre csak 1 van, de elég szépen muzsikált a tesztekben :C )

[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#31) t72killer válasza ddekany (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem csak a ''nehezen bírom hogy nem 800-as a ramom dolog'' van benne - bár legyek őszinte: elsőre nekem is megfordul ez a fejemben.
Hanem hogy mostmár szinte minden platform átállt DDR2-re + egy időben olcsóbb is volt, és lehetett jól tuningolható 667MHz-es példányokat kifogni.

Különben egy fél vagyon ha az embernek vmi ok miatt 4GB ram kell (szerencsére nem nekem :R ) és ott belejátszik, hogy mozgósít az ember nagykeres ismerőst, h nézzen má' 4db jól húzható 667-est...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32) #gab_ válasza t72killer (#31) üzenetére


#gab_
őstag

4db 1gigás A-DATA 667 kb 4*20k huf és simán megy 850mhzn persze CL 5ben :D

(#33) dbius válasza t72killer (#30) üzenetére


dbius
veterán

intel és ddr3: [link]

én nem sok jót nézek ki 1066-on cas 7-ből...:Y igaz, ezek még nagyon-nagyon korai eredmények, értékek, de azért sejtet valamit.... :(

(#34) #gab_ válasza dbius (#33) üzenetére


#gab_
őstag

uhh...
CAS 7töl minimum 1400at várnék... ;]

(#35) t72killer válasza #gab_ (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1333-ast láttam valahol CAS 7-tel, szval még nincs minden veszve :))

#32: pontosan erre gondoltam. 80ból kijön a 4 giga normális sebességgel. Míg ha feltételezzük, hogy a DDR400 egyenértékű kb a DDR2-800-zal, akkor uez a parti kb 100kHUF-ba kerül ha 4db normálisabb DDR400-as ramot veszek. Illetve olyan proci+lap is kell hozzá. Nem tomm egyáltalán Conroe alá van-e DDR1-es lap?

Mert akinek memória krafft kell, annak proci kraft is kell...
Ok, mondhatnánk, hogy ott az AMD X2 - de ott is az s939 kihalóban van/esetenként drágább, mint az AM2...

Tehát lehet, h nem ez a legjobb út, és jobban jártunk volna ha a gyártók maradnak a DDR1-nél és most CL2-es 600MHz-es DDR1-es ramokkal szaladgálnánk, de nem tehetjük :(

[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Az a 2.2-2.4 volt az elég húzos.

"Csak úgy mondom"

(#37) Ősember


Ősember
őstag

örülök, hogy sokan felhozták a mi értelme ddr2 témát :C én cask arra gondoltam, hogy nem érdemes a kört amd platformokra leszükiteni... intelnél igenis van értelme 800-on menö ramoknak. amd-nél meg tényleg nem olyan nagy a változás, viszont meg kell emliteni hogy 800-at már 2v-on el lehet érni! :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#38) Allien válasza dbius (#1) üzenetére


Allien
veterán

Nem vagyok szakértő. Egyszerü júzer. De, az elmult időszakban 2 garnitúra Mushkin 2x1 giga ramom volt (az most hóttmindegy, hogy ddr1). A jelenlegi XP4000-s (tehát 500-on kettyen gyárilag, de 536 a vége), a Redline alatti, fekete bordás cucc. Nem rossz, bár elvileg többet vártam volna tőle, ahoz képest, hogy másnak a hasonló kicsit gyorsabban kavar (már elvileg, mert DFI-nél voltak érdekes dolgok, tehát lehet, nem is ment másnak sem gyorsabban).
Viszont, az előző, ami szintén 2x1 giga volt, 3200s volt, tehát 400on szaladgált gyárilag, és ment majdnem 480-on, olyan 478 volt a vége nálam (zöld bordás). Ennek az ára viszont szinte majdnem annyi volt, mint a ''kommersz'' többi ''márkás'' termékek ára, mint A-data, és társaik.:DDD Tehát, az áraik NEM jelentőssen magasabbak, mint a hasonló, konkures termékei, mert ugye, NEM az A-data, és hasonlóak a Mushkin ''ellenfelei''! :DDD A többi tényleges konkurenciánál viszont szinte egy árban van, bár tény, lehet, hogy egy kicsivel azért magasabb, de egy majdnem 100E hufos terméknél mondjuk 5-10E nem akkora külömbség, főleg, mert (elvileg) több is kihozható belőle, mint a konkurens termékeiből, egy hajszálnyival. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#39) t72killer válasza Allien (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, memófronton is az a tanulság, hogy nem érdemes a gyárilag húzott modelleket venni, hanem tuningolható szabványmodellt és házilag húzni. Ld proci és VGA piac...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40) Ste


Ste
addikt

ha mindezt a késleltetést 1066 mellett tudja, akkor egész szép.
de több mint magas az a fesz

(#41) t72killer válasza Ste (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hja, lassan a gáz mellé be kell vezetni a folyékony nitrogént is a lakásba :(((

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42) Allien válasza t72killer (#39) üzenetére


Allien
veterán

Azért ezzel vitába szálnék. Mivel, hiába vettem alap 3200-s modelt, amit ugye azért nagyon fel lehetett húzni, relative, de ettől még a gyárilag 500-s model mégis csak gyorsabb, és ha utánna néz az ember, akkor tud csak igazán belenyúlni. Persze, itt is azért man sumákság, mert ugye az 1 gigás szett (2x512) azért mindig is jobban húzható volt, de sajnos, az már egy ideje nagyon kevés.:B 2 gigás cumóból pedig (DDR1-nél) a 600-s kuriózum, már úgy, hogy hosszutávon működik is!;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#43) Allien válasza Allien (#42) üzenetére


Allien
veterán

Sorry:
''man'' = van :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#44) attika80 válasza S.Feri (#4) üzenetére


attika80
aktív tag

Hat egy picit vitatkoznek en ezen:) Nem lattam meg mushkin 800-as ramokat 3-3-3-8 idozitessel:) Ellenben a teamgroupnak van. Szerintem most a team a favorit:) Bar szvsz:)

(#45) Geli válasza dbius (#33) üzenetére


Geli
senior tag

ugyanakkora xar, parasztvakítás lesz mint a ddr2...de nem baj,hisz parasztból van bőven,elég csak 10el nagyobb számot a főcímre írni,máris kapkodják a ''hozzáértő'' zsenik ;] :DDD

(#46) ddekany válasza t72killer (#30) üzenetére


ddekany
veterán

Annyira azért nem titokzatos ez. Te mit tennél a helyükben, ha DDR1 400 környékén technikai okokból elakadsz, azaz már nem nagyon tudsz frekvenciát emelni? Ki fogja kidobni a még működő memória moduljait (és alaplapját), ha nincs olyan, aminek (lényegesen) nagyobb a száma? Lecsökkene a forgalom. Ilyenkor a logikus lépés, hogy kitalálsz egy másik szabványt, ami arra fekszik rá, hogy még nagyobb frekvencián mennyen minden áron, annak az árán is, hogy az egy órajelre eső teljesítményéből túl sokat veszít. Lényeg hogy nagyobb frekvenciát lehessen ráírni. A valós teljesítmény nem olyan fontos, bár persze sokkal lassabbat nem lehet kihozni, mert az már nagyon visszaüthet. (A Pentium 4 is ilyen eset volt... nem csak a technikai racionlatás számított, hanem hogy minél nagyob MHz-t lehessen ráírni. Ezt ott is az egy órajelre eső teljesítmény feláldozásával érték el. Persze végül rájöttek, hogy ez így üzletileg mégsem nyerő, miután az AMD szerencsére elterjesztette a valós freki nélküli termékjelölést... úgyhogy most van Core.)

(#47) ddekany válasza Geli (#45) üzenetére


ddekany
veterán

Nem csak a Zsenik... Arra is gondolj, hogyha az új alaplapok DDR3-at követelnek, akkor nem tudod átpakolnia a régebbi gépekből a DDR2-t. Esetleg ez is fontos lehet üzletileg. És, akár gyorsabb a DDR3 akár nem, lépéskényszer van... minél sűrübben újat kell kihozni, különben csökken a kereslet. Nem lehet megállni, csak azért, mert jelenlegi techniaki szinten még nincs lényegesen jobb.

(#48) S.Feri válasza attika80 (#44) üzenetére


S.Feri
őstag

Hát némi tuninggal láthatnál, neked még könnyen is menne. ;)

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.