Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Örvendetes hírek:)) Jövő tavaszra már tuti lesz a piacon olyan, ami mind2 kék formátumot tudja írni 8x-osan + 60-80kFt-ba kerül majd. Remélhetőleg a jövőévi fa alatt már a hétköznapi userek otthonában is BLU-írós konfik fognak +bújni az ajándékos dobozokban:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2) hétalvó válasza t72killer (#1) üzenetére


hétalvó
addikt

Jajj, de jó elkezdődött. :D
Szokásos marketing beindult. 20k-körül beszállok.
Mégiscsak PS3-at kell, hogy vegyek!

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#3) t72killer válasza hétalvó (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

de azzal írni nem tudsz sajna:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4) Ste válasza t72killer (#3) üzenetére


Ste
addikt

viszont amit megír, azt olvasni fogja tudni :DDD

50giga 50 perc alatt az 17Mbyte/s olvasási tempót igényel, ami nem is kivitelezhetetlen

(#5) t72killer válasza Ste (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

csati és wincsi téren még van kb 3x ennyi tartalék a rendszerben, a kérdés, h meg tudják-e pörgetni megfelelő stabilitással a lemezeket...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6) Kriza válasza t72killer (#1) üzenetére


Kriza
őstag

Nem is lenne rossz, ha emberi áron lehetne már kapni a nextgen optikai írókat. DVDktől már lépni nem tudok lassan... :((( :DDD

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#7) PPeter válasza t72killer (#5) üzenetére


PPeter
addikt

Várhatóan a 8x-os (CAV) tempó lesz, amit megpróbálnak elérni a gyártók három-négy éven belül, ennél sokkal gyorsabb (főleg a több réteggel rendelkező lemezeknél) nem lesz az írás belátható időn belül. Az egyrétegű korongoknál - ha minden összejön tecnikailag - a 12x-es CAV tempó talán megvalósítható. Egyelőre a Philips mérnökei csak laboratóriumi szinten tudták a 8x-os sebességet megközelíteni - és már ehhez is kompletten le kellett cserélni a kék lézeres lemezekben jelenleg használatos adathordozó réteget.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#8) t72killer válasza PPeter (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, a 8x-os írás (36MB/s) már egy modern wincsi erőforrásait is kb 50%-ban leterheli, sztem a jelenlegi hardware-környezettel nem is érdemes sokat kínlódni és feljebb menni

(a DVD-nél is már cs kínlódásnak látom a 18-20x-os sebességet, bár ott igaz, h időben gyak.lag mindegy, h 16x-an v 20x-osan írod meg, BLU-nál most még nagy előrelépés egy 4x->6x v 2x->4x)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9) TeeJay válasza t72killer (#8) üzenetére


TeeJay
félisten

de azt ugye láttad hogy BD-t 8x sebességgel csak CAV módban lehet majd írni
vagyis csak a lemez legvégén fogja elérni a 8x sebességet(vagy még ottse)
gondolom az elején csak ilyen 2-3x fog menni ami elég harmatos :U
az lenne a jó ha lehetne mondjuk 4-6x írást majd CLV módban és akkor elejétől végéig olyan sebességen nyomatná a meghajtó

kíváncsi leszek hol fog kifulladni a sebesség :D
attól meg nem félek hogy a vinyók nem fogják bírni mert mire mindenkinél ilyen írók lesznek a gépben addigra 3-4TB-os vinyóknál fogunk járni azok meg bőven 100MB/sec fölött fognak írni/olvasni :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10) PPeter


PPeter
addikt

Nagyon egyszerű: a BD és a HD DVD lemezeket se lehet majd jelentősen nagyobb fordulatszámmal használni, mint a DVD-ket, mert ennek ugye a gyártástechnológiából fakadó anyagminőség, az ebből fakadó fizikai jellemzők szabnak gátat. Levezettem már ezt szépen egyszer, valamikor két éve: [link]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) t72killer válasza PPeter (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

logikus. az átviteli sebesség kb egyenesen arányos az adatsűrűséggel.

Azigen, nem is tudtam, h 10kRPM-re felpörgetik szegény CD/DVD-ket :Y . Ez HDD-knél is egész szép szám, pedig ott elég fixen vannak a tányérok...

Amúgy olyan CD-beégést, amit leírtál a volt szobatásram tapasztalt. Hibás volt az írója, és hüjére pörgette szegény lemezt, ami aztán persze elég rövid idő után túlmelegedett:(

[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12) waverider válasza PPeter (#10) üzenetére


waverider
senior tag

ha még 1/10 -jére lemegy az áruk, 'há lé öröm é'bódottá' :DDD
(hát lesz öröm és boldogság)

naszóval lemaradt:
én ettől a hőmérsékleti dologtól mindig is paráztam.
emléxem, anno - mikor még a leggyorsabb írás a 4x volt :D - ha megírtam 1x sebességgel a jó kis plextorral a CD-t, alig volt langyos...
...manapság meg majdnem hogy forróak lesznek, akárcsak egy lejátszásnál is pl.: duplarétegű DVD esetében a lemezek...

[Szerkesztve]

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#13) t72killer válasza waverider (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ezért hívják DVD-BURNER-nek az írót:DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.