Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Februárban érkezik a Dothan (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

''A vállalat szintén az első negyedévben tervezi továbbá egy alacsony fogyasztású Pentium M piacra dobását. Az 1 GHz-en futó ULV Pentium M ára 262 dollár körül lesz.''

Ilyesmi most is van, gondolom ez már a hírhez kapcsolódóan a Dothan magra épül, tehát 2 MB L2 Cache, 90 nm, stb?

Egyébként az 1,8 GHz Dothan-ra kíváncsi vagyok teljesítmény/fogyasztás szempontból.

A legjobb aláírás a héten

(#2) anulu válasza erdoke (#1) üzenetére


anulu
félisten

Egyébként az 1,8 GHz Dothan-ra kíváncsi vagyok teljesítmény/fogyasztás szempontból.

Engem még a teljesítménye is érdekelne a mobil A64 3200+-hoz képest...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) fanatic válasza anulu (#2) üzenetére


fanatic
aktív tag

Nincsenek egy kategóriában, kár összemérni!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#4) Vikthor válasza fanatic (#3) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ez igaz, de mindent össze lehet mérni... :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5) fanatic válasza Vikthor (#4) üzenetére


fanatic
aktív tag

Jaja, pl.: Rotációs kapát és a sajtos kiflit! :DD

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#6) L3zl13 válasza fanatic (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miért nincsenek egy kategóriában?

Aki hülye, haljon meg!

(#7) karib válasza erdoke (#1) üzenetére


karib
addikt

Dothan ma még nincs, 90 nanós gyártósora még senkinek sem fut :)

Amúgy én majd az ULV Dothanokra leszek kíváncsi. Az 1 GHz azért kicsit kevés, de 1,5 körül már nagyon komoly lehet... Gondolj bele, egy mai bika Centrino teljesítménye kb. egy mai ULV Centrino fogyasztásával - ez kéne nekem :) Plusz valami R9600 Mobility :)

Department of Redundancy Department

(#8) erdoke válasza karib (#7) üzenetére


erdoke
titán

Intelnél már fut, csak valószínűleg 30% selejt, a maradék nagy része pedig Cerka lesz.:)

A legjobb aláírás a héten

(#9) Power válasza erdoke (#8) üzenetére


Power
senior tag

PentiumM-ből hogy lesz cerka? :)

Power

(#10) L3zl13 válasza Power (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Egyszerű. Ha 100w felett disszipál és gyenge a teljesítmény -> cerka :))

Aki hülye, haljon meg!

(#11) Power válasza L3zl13 (#10) üzenetére


Power
senior tag

Mert, mint nemrég megtudtuk 100W az teljesen normális egy processzornál.

Power

(#12) Power válasza Power (#11) üzenetére


Power
senior tag

:))

OFF:
Miért nem lehet szerkeszteni?

Power

(#13) fanatic válasza L3zl13 (#6) üzenetére


fanatic
aktív tag

Mert én AMD fun vagyok, csak nem akartam ecsetelni! :D

Komolyra: most úgy néz ki, hogy az Intel kullog az AMD nyomdokaiban, és ez eddig sohasem fordult elő! Én személy szerint örülök ennek!

A szerveres hírből egyértelmű, hogy toppon van az AMD, a desktopban is hasonló a helyzet, és a mobil szegmensben sem más!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#14) erdoke válasza Power (#9) üzenetére


erdoke
titán

?:F
A 90 nm-ről úgy általában mondtam, ami szerintem nyilvánvaló volt, ha azt is elolvastad, amire válaszoltam.

A legjobb aláírás a héten

(#15) Power válasza erdoke (#14) üzenetére


Power
senior tag

''ha azt is elolvastad, amire válaszoltam.''

:)

Power

(#16) L3zl13 válasza fanatic (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tudtommal az AMD mobil procijából még csak teszdarabok láttak napvilágot. (Nem a DTR-ből!)
Tehát nem tudni, hogy alacsony fogyasztás mellett milyen teljesítményt képesek majd felmutatni. Én bízom bennük, de azért előre még nem iszom a medve bőrére.

OFF:
Van valami haszna a Centrino mellett a DDR memóriának?
A centrino elvileg P3 ha jól tévedek, és akkor csak 133-as (nem DDR) FSB-je van.

Aki hülye, haljon meg!

(#17) erdoke válasza Power (#15) üzenetére


erdoke
titán

''Dothan ma még nincs, 90 nanós gyártósora még senkinek sem fut'' írta Karib.
Erre én azt válaszoltam, hogy fut 90 nm-es gyártósora az Intelnek, csak a rajta készülő Prescottok (a pletykák szerint) nagy részéből Celeron lesz, mert nem bírják a 200-as FSB mellett a magas órajelet.

Miért nincs ennek értelme?:F

A legjobb aláírás a héten

(#18) Elrood válasza L3zl13 (#16) üzenetére


Elrood
őstag

Pentium-M: P4 alapú a magja, és a NetBurst technológiát alkalmazza, tehát nem P3:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#19) Bash válasza fanatic (#13) üzenetére


Bash
őstag

Ahhoz képest, hogy ''az Intel kullog az AMD nyomdokaiban'', nem sok mobil AMD-s notebook-ról hallottam mostanában, és az eladások terén is jócskán vezet a Centrino. El sem tudom képzelni, hogy mi lenne akkor, ha az Intel esetleg csak megközelítené az AMD-t. Persze az emberek mindig a rosszabbat veszik, ez már csak így van. :)

http://bashtravel.com/

(#20) karib válasza erdoke (#17) üzenetére


karib
addikt

Erre a hírre gondolsz?

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=4557[/L]

A Celeron helyett a Willamette talán szerencsésebb asszociáció lett volna.

Amúgy ott van a végén: ''(megjegyezzük, hogy szerkesztőségünk némileg szkeptikus a hírrel kapcsolatban, nem látja ugyanis a feltétlen - problémás - összefüggést az FSB és a processzor-architektúra változása között)''

A Banias-Dothan párost meg nem dugod P4 alaplapba, tehát nem lesz belőle Celeron :) A Mobil Celeronok továbbra is P4 alapúak - a jövőjükkel nem vagyok tisztában.

Department of Redundancy Department

(#21) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

A Centrino, azaz P4-M nem azonos a Mobile P4-el. Alapjában a PIII Tualatin magra épül, azaz két FPU-ja van a P4 1 FPU-jával szemben, viszont ugyanúgy van SSE2 utasítűskészlete, mint a P4-nek, sőt pont ugyanannyi, azaz 2 db SSE végrehajtóegységgel rendelkezik, mint a P4. Ezenkíül megkapta a Quad Pumped Bust is, tehát 400 Mhz-es az FSB-je, de lehet, hogy már van belőle 533-as is. Emelett 1 Mb Cache van benne. A teljesítményről annyit, hogy egy 1,6-os P4-M egy 2,4 - es P4 tejesítményét hozza, ez mondjuk a fentiek tükrében nem meglepő. Egy 1,8-as, 2 Mega Cache-es P4-M szerintem egy 2,6-2,8-as P4 teljesítményét hozza majd, így már bőven összevethető lesz a 3200+-os Mobile Athlonnal, ami kábé szintén ennyit hoz.

"Még visszatérek!"

(#22) erdoke válasza karib (#20) üzenetére


erdoke
titán

Nem, én általánosságban beszéltem a 90 nm-es gyártásról, ami (állítólag) már fut az Intelnél, csak a procik nagy része Celeron lesz (Prescott Celeron).

Természetesen a Banias-Dothan vonalból nem lesz S478 Celeron, ilyet nem is mondtam.

Egyébként szerintem lehet összefüggés az architektúra változása és az FSB között, talán pont azért nem skálázható jól magas frekin 200-as FSB-vel a Prescott. Logikusabb mint a 90 nm-re fogni, az inkább a magasabb frekit indokolná.

A legjobb aláírás a héten

(#23) Power válasza erdoke (#17) üzenetére


Power
senior tag

Ne vitatkozz már ilyen hülyeségeken! :)

Idézni meg pontosan kellene:

Erre: ''Dothan ma még nincs, 90 nanós gyártósora még senkinek sem fut''

Ezt írtad: ''Intelnél már fut, csak valószínűleg 30% selejt, a maradék nagy része pedig Cerka lesz.''

Ebben én semmi ''csak a rajta készülő Prescottok'' szöveget nem olvastam.
Senki nem beszélt semmiféle prescott gyártásáról Dothan gyártásról volt szó.

Power

(#24) HiperG


HiperG
addikt

Na remélem az AMD is mutat fel majd valamit....
Addig is a centrino a notik királya :)

(#25) erdoke válasza Power (#23) üzenetére


erdoke
titán

Karibot pontosan idéztem, mást pedig nem idéztem, csak magyaráztam a félreértést.:)

Talán én is félreértettem a ''Dothan ma még nincs, 90 nanós gyártósora még senkinek sem fut'' mondat második felét, mert azt gondoltam, általánosságban értette.

A legjobb aláírás a héten

(#26) Power válasza erdoke (#25) üzenetére


Power
senior tag

Ok.

Power

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Februárban érkezik a Dothan (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.