Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tildy


tildy
nagyúr

Lám , lám végre megmutatkozott, hogy az órajel önmagában még semmi:))

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2) Ra3


Ra3
őstag

bizonyos értelemben mindkét nagy procigyártónál megy a parasztvakitás, AMDnél pr jelölés, Intelnél meg pl. a 2 GHz-s celeron...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#3) esteban


esteban
senior tag

Na ez az amit birok (mind1 mirol legyen szo eljen a media= )

1.23 * 2 = 1.35 vagyis 1.35 kb a duplaja a 1.23-nak ... egy noi magazinban meg elmegy, de egy olyan oldalon, ami magat szakmai oldalnak tartja ... ???

:(((

iBook + RedBull :)

(#4) Jester


Jester
aktív tag

Rossz látni egy AMD tulajnak, hogy így elverik a 3000+ost a ebben a tesztben. (Nem tudom olvastátok-e a kép alján a szöveget: a kivesebb idő a jobb...:()

Mehr Licht!

(#5) McJames válasza esteban (#3) üzenetére


McJames
senior tag

Első látásra igen. De egy nem női magazin olvasója megnézi a vízszintes tengely (asszem az az X) értékeit is, mielőtt véleményt nyilvánít. Ettől függetlenül az arány-ábrázolás kétségtelenül gondolatébresztő. Mivel nem láttam az teljes tesztet és annak konklúzióját, ez tehát még akár véletlen is lehet.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#6) Tchoepi válasza esteban (#3) üzenetére


Tchoepi
tag

Akkor lenne igazad, ha nem lenne a vizszintes tengelyen skála. De van, így az is látható, hogy nem 0-val kezdődik, így a KÜLÖNBSÉG jobban érzékelhető. Ezt a módszert még mérnöki szakirodalomban is használják. Szóval előbb nézd meg figyelmesen, mielőtt lefikázod.

Peace

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#7) petakpa1


petakpa1
őstag

A második tesztből tisztán látszik, hogy a mozgóképtömörítés csak és kizárólag az órajeltől függ. Ennyi erővel akár el is hagyhatnák, hiszen úgysem mond semmi új információt.

Aki Dvdt rippel vegyen P4-t nincs mese...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#8) Tchoepi válasza petakpa1 (#7) üzenetére


Tchoepi
tag

Az is, aki transcodingra adja a fejét...

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#9) Xmas válasza Tchoepi (#6) üzenetére


Xmas
tag

Én egyetértek estebannal. Ha már oszlop diagramokat használunk, akkor a szerepük legyen meg, közvetítsék vizuálisan az arányokat. Egyébként teljesen feleslegesek, hisz akkor elég lenne kiírni a számadatokat. Szóval ne csak dekornak pakolják bele, hanem közvetítsen valós méretarányokat.

Ez egyszerűen korrektség kérdése.

(#10) Brekk válasza esteban (#3) üzenetére


Brekk
addikt

Hlika! :) Szoal a tesztnek nincs semmi baja, csak pont azert hogy ne tizedmilimeterben kulonbozo csikokat lassal kinagyitottak... Ha meg sosem lattal ilyet aza a te bajod. :) Tehat csatlakozom az elottem szolo velemenyehez. :P

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#11) Brekk válasza Brekk (#10) üzenetére


Brekk
addikt

Huhh ugylatom azota mar irtak elom szoval en Tchoepi-el ertek egyet!! :))) Na Byezz!

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#12) erdoke válasza petakpa1 (#7) üzenetére


erdoke
titán

Én rippelek DVD-t, és P4-et vettem. Végre vmi nekem is bejön... :DD

A legjobb aláírás a héten

(#13) nap


nap
addikt

Oke, tudomasul vettuk, hogy az intelt kell sztarolni.
A masodik diagram megtevesztesre alkalmas lehet. ;]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#14) Den válasza petakpa1 (#7) üzenetére


Den
veterán

tudtommal a p4 videotömörítésben nem az órajel, hanem az sse2 optimalizáció miatt domborít.

www.simson4t.hu

(#15) esteban


esteban
senior tag

''a dohanyzas karos az egeszsegre'' ... ez is ott van csak kisbetuvel, egyebkent megneztem a skalazast, s ezek utan kritizaltam :) ...

Egyebkent meg mar kezdem unni az ilyen jellegu teszteket ... nem hoz semmi uj informaciot, mar az emberek (akik ide latogatnak) tisztaban vannak a ket CPU felepitesebol adodo kulonbsegeknek ... most pl. sokkal jobban erdekel, hogyan tudok passziv hutessel kergetni egy procit, mikozben non-stop 35 fok van kinn ...

Valszeg XP1700+ lesz belole illetve @1300+ vagy ilyesmi ... :) de ez mar mas tema ... akinek meg eros munkagep kell vegyen Xeont, Opteront miegymast ...

iBook + RedBull :)

(#16) warmaster


warmaster
aktív tag

Azért az érdekes, hogy a XP3000+ ugyanazt teéjesítette mint a 2700, valamint a 3000+(200FSB) annyit, mint egy 2800+os(T-bred), szerintem itt valami nagyol el lett kutyulva.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#17) utax válasza Xmas (#9) üzenetére


utax
aktív tag

ok, akkor látsz 3 ugyanonyan hosszú diagramot, mert az egyik 12000, a másik 11800, aztán nézel, hogy ennek most mi értelme volt és akkor meg azért nyafogsz ... :)

Use the force, Dude !

(#18) gesuz válasza esteban (#15) üzenetére


gesuz
senior tag

Via C3

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#19) Den válasza warmaster (#16) üzenetére


Den
veterán

nem lett elkutyulva, egyszerűen ahol folyamatos adatfolyamot kell feldolgozni, nem érvényesül a nagyobb kes, csak a nyers számítási teljesítmény. Lásd vinyók, ahol random olvasás jóval nagyobb sebességértéket ad a kes miatt mint a folyamatos.

www.simson4t.hu

(#20) Protoss


Protoss
senior tag

Hali!

Nekem is az tünt fel, hogy az Amd-t előszeretettel fikázzák a jelölés miatt, de a celeronokon senki nem rágódik, pedig az az igazi vakítás.
Remélhetőleg a 64 bites fejlesztésből majd kap valamit az átlag felhasználó is, és fejlesztenek is rá progikat. Én már azt a pillanatot várom mikor otthon ez vár rám :DD
Szerintem, a ''ki a leggyorsabb'' versenyt meg tök fölösleges nézegetni, mert hol az Intel (általában gyakrabban csücsül ezen a poszton), hol az Amd kerekedik felül. Ár nélkül nem sok értelme van. Pláne, hogy a különbség gyakran 10% -on belül van.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#21) zsoltee10 válasza Protoss (#20) üzenetére


zsoltee10
addikt

Szerintem sem sok értelme van azon vitatkozni, hogy ''bebee a zIntel agyorsabb és nekem is az van! Nem is mert most a zAMd a leggyorsabb, meg különben is!!'' Szvsz a költséghatékony kategóriát kell nézni. Nagyon kevés ember teheti meg azt, hogy ''húúú öccsém megjelent a p4 3.0 megyek gyorsan veszek egyet, mert a 2.8 már tetű lassú'' Konkrétan csak egy ilyen embert ismerek, de ő sem a bunkó nagyképű fajtából, csak egysterűen megteheti. Aki már BMW-vel mászkál, annak kell is. Mert miért ne. Az átlag júzer nem vesz 150-ért procit. Csak az elvakultak, de ha megkérdezed, hogy mire kell 3 GHz, nem tud válaszolni. Szóval tényleg jó dolog, hogy mindig lesznek csúcs procik, legalább tudjuk, hogy mit kell venni 1,5 év múlva. :)

(#22) Yutani válasza Protoss (#20) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor alkossuk meg az új Celeron jelöléseket:

Intel Celeron 1.7 GHz -> 1200+
Intel Celeron 1.8 GHz -> 1300+
Intel Celeron 2.0 GHz -> 1400+
Intel Celeron 2.2 GHz -> 1500+


Ez így jó... :))

#tarcsad

(#23) Den


Den
veterán

szerintem, az athlon 64-el jön el a linux nagy pillanata. Én a linux fejlesaztők, és linux alá fejlesztők helyében most ezerrel dolgoznék az x64-ra optimalizált szoftverek fejlesztésén. Haz az athlon 64 megjelenésére lenne egy kész 64 bites szoftverkörnyezet én is váltanék windowsról

www.simson4t.hu

(#24) gesuz válasza Yutani (#22) üzenetére


gesuz
senior tag

Nem akarok megint beléd kötni, de ne felejtsük ki jelölget.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#25) utax válasza zsoltee10 (#21) üzenetére


utax
aktív tag

igazad van, hogy minek a versengés, de ez presztízskérdés.
ennyi erővel pl. a futóversenyek is tök feleslegesek, az a pár század igazán nem számít, mindkettő tök gyorsan elfut a boltba tejér', akkor meg mit számít
mégis rendeznek futóversenyeket meg mindenféle más versenyeket, mert van akit érdekel, ki a legesleggyorsabb.

Use the force, Dude !

(#26) zsoltee10 válasza utax (#25) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ezért nem nézek futóversenyeket. :D

(#27) zsoltee10 válasza Yutani (#22) üzenetére


zsoltee10
addikt

Majdnem jó. Csak mindegyiknél legalább 100+ -szal kevesebb. :)

(#28) Istar


Istar
csendes tag

Szvsz a meghatározó az kinek mire van szüksége, mire használja a gépét (kivéve sznobok és Rotschildok). :DD

''One ring to rule them all''

(#29) Den válasza Yutani (#22) üzenetére


Den
veterán

nem:


Intel Celeron 1.7 GHz -> 1200-
Intel Celeron 1.8 GHz -> 1300-
Intel Celeron 2.0 GHz -> 1400-
Intel Celeron 2.2 GHz -> 1500-

:)

www.simson4t.hu

(#30) zsoltee10 válasza Den (#29) üzenetére


zsoltee10
addikt

:DDD

(#31) hungeek válasza Den (#29) üzenetére


hungeek
senior tag

:))

(#32) Protoss


Protoss
senior tag

Legyen igazad Den!

Linuxot mindenkinek, remélem majd a játékok területén is betör, legalább a jó kis startégiáknál.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#33) Semi válasza Tchoepi (#6) üzenetére


Semi
csendes tag

Most már én se bírom tovább :-)

az összes embert (na jó, kivéve azokat, akiknek prociplakát van a szobájuk falán) a procik egymáshoz viszonyított ABSZOLÚT különbsége érdekli, a grafikonoknak akkor van értelmük, ha ehhez nyújtanak támpontot. pl: ha az egyik proci 500 dollárba kerül, a másik 700 dollárba és a kettőjük közötti teljesítménybeli különbség 1 % akkor melyiket vennéd? ugye, hogy az olcsóbbat? Ezért a különbségeknek is az abszolút értékeket kell tükrözniük és nem úgy hogy az 1%-kal gyorsabb procinak kétszer rövidebb a ... mije is?

Semi

(#34) Semi válasza Tchoepi (#6) üzenetére


Semi
csendes tag

Most már én se bírom tovább :-)

az összes embert (na jó, kivéve azokat, akiknek prociplakát van a szobájuk falán) a procik egymáshoz viszonyított ABSZOLÚT különbsége érdekli, a grafikonoknak akkor van értelmük, ha ehhez nyújtanak támpontot. pl: ha az egyik proci 500 dollárba kerül, a másik 700 dollárba és a kettőjük közötti teljesítménybeli különbség 1 % akkor melyiket vennéd? ugye, hogy az olcsóbbat? Ezért a különbségeknek is az abszolút értékeket kell tükrözniük és nem úgy hogy az 1%-kal gyorsabb procinak kétszer rövidebb a ... mije is?

Semi

(#35) goshawk


goshawk
tag

Na igen az AMD az AMD.
A teszt mindent elmond nincs több hozzáfűzni valóm.
AMD ISTEN!

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#36) Male válasza esteban (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem P4 2A internetezés közben simán elmegy passzív hűtéssel egy rosszul szellőző házban (igaz, hogy most csak 22-23 fok van a szobában, de a proci is csak 37 fokos), ha még a feszültséget is visszavenném, akkor lehet, hogy teljes terheléssel is bírná.

(#37) gesuz válasza Semi (#34) üzenetére


gesuz
senior tag

Ezt mindenhol így szokták csinálni, hogy a különbség érzékelhető legyen.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#38) marcee válasza gesuz (#37) üzenetére


marcee
addikt

És ha ránézel a diagramra, akkor úgy ''érzékeled'' a különbséget, hogy az csak 11%?????
Pont, hogy pecsapós az ilyen nem-nullától-induló diagram! Ha 11% a különbség, akkor én annyit akarok látni, ha 1% lenne, akkor azt akarom látni, hogy nem látok különbséget és az oszlop után biggyesztett számokat még azután is elolvashatom!

Higgyétek el olyan ez mint a reklám, megragad az emberben akkor is ha nem hiszi.

\m/

(#39) gesuz válasza marcee (#38) üzenetére


gesuz
senior tag

Na jó akkor megszületett az aláirásom

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#40) Panther válasza marcee (#38) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hát ja, ez a diagram így pont megtévesztésre jó. ''Kinagyítják hogy jobban lássad...'' mit lássál jobban? Hogy melyik a több? Arra van ott a szám. A diagram meg azért van hogy az arányokat lásd. Akkor kezdhetnék a diagramot -500-tól is, és akkor egy pixelnyi eltérés sem lenne.

Vagy egy olyan tesztnél, ahol a nagyobb érték a jobb, csinálhatnák azt hogy:
A pontok például:
AMD: 500
Intel: 600
kivonnának az értékekből 800-at, a tengelyen jobra csökkenne az érték, aztán jól ránagyítanának az egészre, hogy az Intel -200-a Lenne a diagram 5%-ánál, az AMD -300-a pedig a diagram 95%-ánál. Jól látható lenne a különbség, nem? Jól ki lenne nagyítva... :((

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#41) gesuz válasza Panther (#40) üzenetére


gesuz
senior tag

Milesz az szegény athlon64gyel annak megint plusz lesz az értéke:(

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#42) Panther válasza gesuz (#41) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hát, ha az Athlon64 is beszáll, akkor kénytelenek lesznek 10.000-et kivonni, hogy mindenki mínuszban legyen :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#43) Cefa


Cefa
senior tag

én végignéztem a teszteket de egyet kivéve én úgy láttam hogy mindig az amd veszít.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#44) Cefa válasza Panther (#40) üzenetére


Cefa
senior tag

Bakker ezen az új diagrammódszeren akkorát röhögtem de akkorát.

Egyébként teljesen igazad van. Én egyet értek.

De hogy tovább fűzzem az új módszereket.

Intel 1000
amd 990

a skála 991-1000 ig menne.

igy az amd rá sem kerülne az intel pedig 100 % -ban végig érne a diagrammon.

ez a legfüggetlenebb teszt amit lehet csinálni

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#45) Hooshee válasza Semi (#33) üzenetére


Hooshee
csendes tag

hát, megnézném még pl hogy melyiknek vannak kompatibilitási gondja, melyikhez mennyiért és milyen deszkát kapok, hogy tudom miné csendesebben hűteni... Azért ez nem ennyire szimpla szvsz

Az idő pénz, pénz beszél, kutya ugat, amelyik kutya ugat az nem harap, tehát az idő nem harap, de akkor minek van neki vasfoga?

(#46) Mr. Double B válasza Yutani (#22) üzenetére


Mr. Double B
tag

:DD Nekem ez a Celeron számozás-poén valami kegyetlenül tetszett :DD

Mr. Double B

(#47) arty


arty
veterán

na eztmár énse birom hozzászólás nélkül ;)

''hát, megnézném még pl hogy melyiknek vannak kompatibilitási gondja, melyikhez mennyiért és milyen deszkát kapok, hogy tudom miné csendesebben hűteni... Azért ez nem ennyire szimpla szvsz''

jelen esetben egyiknek sincs kompatibilitási problémája, mind2 platformon van olcsóbb/drágább alaplap (najo, a granit bayekkel AMD fronton nincs kihívó - ÁRBAN!) - szóval marad az ár/teljesitmény mutató, amit figyelmebe kell venni ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#48) qayxc


qayxc
csendes tag

Nem vagyok biztos benne, hogy az Intel a jobb! Kevés az, hogy néhány teszt mit mutat. Egyébként meg, ha tényleg gyorsabb, akkor is 2x-es áron. Akkor meg kinek kell???? :-)

Nem én voltam, ott szalad!

(#49) Fr4G


Fr4G
aktív tag

csak az a 2x ár szerintem már nem éppen 2szeres... [bocs hogy nem ''válasz''-olok]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.