Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Előzetes Prescott-eredmények (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) csibra


csibra
tag

Hát ez rém gyönge. Ennek alapján minek vennék egy olyan procit ami kb ugyanazt tudja, kétszeres disszipációval...

(#2) anaqer válasza csibra (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Milyen kétszeres disszipációról beszélsz...? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) joghurt válasza anaqer (#2) üzenetére


joghurt
addikt

Hát, egyelőre tényleg sokkal jobban fűt. Bár én még arra is emlékszem, hogy eggyel korábban is épp a P4-ek miatt kellett kijönni az új verziójú ATX-es táppal.

A teszt amúgy harmatgyenge. Különösen az OpenGL (ami inkább a videokártya dolga) belekeverése a CPU teljesítményébe. Magam részéről várok valami mérvadó társaság tesztjére.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) anaqer válasza joghurt (#3) üzenetére


anaqer
veterán

''Hát, egyelőre tényleg sokkal jobban fűt.''

Mennyivel is...? :U
Szeretnék kérni egy TDP-t 3.2-es Northwoodra és 3.2-es Prescottra.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#5) Versus válasza anaqer (#4) üzenetére


Versus
senior tag

Ugyan hagyd ! A hírforrás is annyira mérvadó hogy felesleges komolyan venni bármit ami ott megjelenik. Ha nincs hír akkor csinálnak egyet. Szerinted így nézne ki egy teszt ha valóban rászántak volna fél órát ? És szerinted ők lesznek az első hw oldal akik kapnak tesztelésre Prescottot ? Az ilyen hír arra jó hogy a szokásos pár flame-bajnok megtolja a nézettséget az oldalon.

Premium Vintage

(#6) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Bocs de valamit nagyon benézett a kedves cikkíró.

Nem csak a számokat kéne nézni.
A Cinebench ugyanis időt mér, és így az alacsonyabb érték a jobb.
Mint azt az eredeti cikkben írták is. (The Cinebench CPU test shows Prescott ends up a little slower.)

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#7) User64476


User64476
őstag

Én el tudom képzelni, hogy kaptak egyet. Miért ne? Sokkal inkább, minthogy egy lokális ukrán vagy litván hw lap kapott volna 1et... Amúgy ebből tényleg harmatgyenge, kezdem elásni magamban a prescott celeronokat is...

(#8) User64476 válasza L3zl13 (#6) üzenetére


User64476
őstag

Ez akkor most az adott oldal mérései szerint azt jelenti, hogy _mindenben_ lassabb a prescott?! Ez azért kissé hihetetlenül hangzik, a dupla l2 cache azért már csak nem rontja a teljesítményt!

(#9) L3zl13 válasza User64476 (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Egyedül a PC Mark 2004-ben volt hajszálnyival gyorsabb.

Azt ők is írták, hogy Professzionális OpenGL alkalmazásokban gyorsabb, de azt nem tudom ezt melyik tesztből szűrték le... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#10) L3zl13 válasza L3zl13 (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hozzá kell tenni, hogy:
1. A hosszabb pipeline miatt az új architektúrák általában lassabbak azonos órajelen mint a korábbiak. Viszont ez általában magasabb órajeleket tesz lehetővé a későbbiekben.
2. A dupla cache ezt úgy látszik ezt épp csak ellensúlyozni tudja.
3. SSE3-at semmi nem használta ki szerintem ebben a tesztben. Kérdés ez mennyit dob majd a teljesítményen.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) Erasmus válasza L3zl13 (#9) üzenetére


Erasmus
őstag

Ja, igazatok van. Mivel teljesen ellentmondásos a hír, kivettem az OpenGL-teljesítményre utaló tagmondatot.

Engem egyébként az lep meg, hogy NDA nélkül kaptak az Inteltől procit tesztelésre. Más kérdés, hogy ha már ezt elég gátlástalanul ki akarják használni, normálisan is letesztelhették volna a cuccot.

izé,

(#12) User64476 válasza L3zl13 (#10) üzenetére


User64476
őstag

Akkor lehet hogy ezt bőven 5giga fölé lehet majd skálázni? Mondjuk azért a hűtése sem lesz semmi :) Intel apánk elterjeszti a vízhűtést, mint egyetlen működő megoldást :)

(#13) anaqer válasza Erasmus (#11) üzenetére


anaqer
veterán

Szerintem NEM az Inteltől kapták...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) Slan


Slan
csendes tag

Szerintem valamelyik unatkozott, összedobott egy táblázatot és kinyomta a netre így egy héttel a megjelenés előtt. :DD Procit még csak nem is láttak. Ha lenne náluk, talán még ők is képesek lettek volna valami teszt kinézetű használhatóbb irományt összehozni. :(

(#15) Cefa


Cefa
senior tag

végülis nem meglepő.

a szagemberek mondták hogy lassabb lesz és láss csodát lassabb is lett.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#16) Erasmus válasza anaqer (#13) üzenetére


Erasmus
őstag

Igaz, írják is.

izé,

(#17) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Ez a egész nevetséges. :(( Várjuk meg a rendes teszteket addig nem érdemes spekulálni.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#19) erdoke


erdoke
titán

Elképzelhető, és az árazást látva valószínűsíthető is, hogy a S478 Prescott+i875P páros csak néhány százalékot ver, vagy akár átlagosan ugyanannyit hoz, mint az azonos órajelen futó Northwood. Talán a jövőbeli PNI optimalizálások, illetve az új chipsetes lapok (esetleg minimálisan az új tokozás a javuló kihozatallal együtt) hoznak még némi pluszt, de a tervezésnek megfelelően a Prscottnak elsősorban az elérhető magasabb órajellel kell maga mögé utasítania a Northwoodot és az A64-et egyaránt. Azt, hogy ez a terveknek megfelelően működik-e majd a gyakorlatban, rövidesen meglátjuk.

Mellesleg nevetséges, hogy amikor már csak egy hetet kell várnunk a legfürgébb oldalak tesztjeire, még mindig ilyen színvonalú találgatások látnak napvilágot, ráadásul sokan még készpénznek is veszik, és totál beizgulnak...:(

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#20) anaqer válasza erdoke (#19) üzenetére


anaqer
veterán

Ez az évek óta tartó ''MHz-mizéria'' nem kevésbé nevetséges - és ennek felismeréséhez ( jó esetben ) semmiféle ''álteszt'' nem kell. Látjuk, micsoda szenvedés az órajelet felküzdeni, de amíg a piac ilyen idióta ( már elnézést ), addig sajnos nem várhatunk igazi javulást. :(

Starta növeljükazIPCt kurs nu!!!

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#21) Peat;)


Peat;)
veterán

Ajjaj ha ez igaz akkor az amd nem fogja levinni a procik árát az biztos, hiszen jelenleg nagyon ott vannak a toppon a 32 bitben ,a p4EE-t meg hagyjuk mert nem nekünk van tervezve az ára na meg a hőleadása(és mi lesz a 64bittel?! ).

(#22) hungeek


hungeek
senior tag

emlékeztek a willamette-kre? azt is túl korán adták ki, mert muszály volt, és milyen lett??
prescott-al sztem ugyan ez lesz....
northwoodot nagyon összerakták, majd talán a késöbbi prescottok, újabb steppinggel.... nem kell temetni még a prescottot

(#23) erdoke válasza anaqer (#20) üzenetére


erdoke
titán

Az adott piacon ''játszadozó'' vállalatok számára a piac sosem ''idióta''. A piaci igényeken változtatni sokkal nehezebb (nem mellesleg sokkal többe is kerül), mint alkalmazkodni hozzá. Talán az adott szituációban az Intelnek ez nem is érdeke, mégha a változtatást bírná is dolcsival.

A legjobb aláírás a héten

(#24) zsiga667


zsiga667
addikt

Gerekek, hát senki nem emléxik mi volt, amikor kijött a P4? A P3 gyorsabb volt, eleinte...

(#25) Erasmus válasza erdoke (#23) üzenetére


Erasmus
őstag

Kicsit messzire vinne ugyan, de én úgy látom, hogy az Intelhez és az AMD-hez hasonló óriásvállalatok sokkal inkább alakítják (értsd ráderőltetik) a piaci igényeket (azaz hogy mire is van szükséged tulajdonképpen), mint alkalmazkodnak azokhoz.

Egyébként meg kamu ide, kamu oda, mitől lenne gyorsabb a Prescott, mint a Northwood?

izé,

(#27) anaqer válasza erdoke (#23) üzenetére


anaqer
veterán

Az adott szituációban...? LoL 4 real!

Az adott szituáció az, hogy a Prescott azért késett, mert az Intel nem bírta tartani a saját maga által diktált MHz-növelési iramot. Akkor most kinek mi az érdeke...?

Szerk:
Ja, és Erasmusnál a pont :
Az Intel tudatosan vállalta ezt az utat, nem a piac erőltette rá.

[Szerkesztve]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#28) erdoke válasza Erasmus (#25) üzenetére


erdoke
titán

A piac nem egy statikus képződmény, sőt nem csak térben, hanem időben is dinamikus. Az első bekezdésedben leírtakkal egyetértek, nincs ellentmondás az általam mondottakkal sem. Az Intel nem most választotta ezt az utat, hanem jóval korábban, és most az azóta kialakult (vagy ha így jobban tetszik: kialakított) helyzethez kénytelen alkalmazkodni. Szerintem egyelőre nem is fog ráfaragni, és ahogy a Pentium-M sorozat mutatja, van a tarsolyában más megközelítés is, ha szükségessé válik.

A mondandód második felét pedig nem értem, nyilvánvaló, hogy mitől lehet gyorsabb a Prescott (legalábbis nekem annak tűnik :D). A hosszabb pipeline mellett a dupla L1 és L2 cache, illetve a fejlesztett elágazásbecslés talán hozza a döntetlent, viszont remélhetőleg ott a jobb skálázhatóság, ahogy javul a 90 nm-es kihozatal.

A legjobb aláírás a héten

(#29) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Függetlenül attól hogy kamu-e vagy sem:

A prescott nem lehet érezhetően gyorsabb a northwoodnál, mert akkor PR ratingezni kellene (merugye: ezis 3.2 GHz, az is, minek venném a drágábbat).

Majd jól felpumpálják az órajelet, oszt eladható lesz. SZVSZ kicsit korán jött, nem biztos hogy a piacnak, inkább az Intelnek. SSE3 sem egy utolsó szempont marketing-ügyileg.

(#30) erdoke válasza anaqer (#27) üzenetére


erdoke
titán

Első bekezdésedhez:
Az AMD sokkal többet késett a K8-cal, akkor most kinek mi az érdeke...?
Nyilván vannak olyan technológiai akadályok, amiket nem lehet egy kézmozdulattal áthidalni.

Második bekezdésedhez: #26

A legjobb aláírás a héten

(#31) JulWCZar válasza erdoke (#30) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Ahogy fentebb is írtam:

Az AMD késett a K8-cal a várakozásaihoz képest, de még így is korán jött a piac igényeihez viszonyítva.

(#32) tomcs válasza erdoke (#28) üzenetére


tomcs
őstag

kicsit_utana_kene_jarni_ennek_a_temanak_bar_ketlem_hogy_kozkezen_
forognanak_olyan_informaciok_amikre_hivatkozok,_mindenesetre_majd_
vi_utan_belenezek_csak_lenne_mar_vege_:)

szal._tfh_prescott_pipeline-ja_kb_negyedevel_lett_hosszabb_mint_a_nw_
(kb._20_vs._majdnem_30,_also_becslesnek_jo_lesz)_ezexerint_ha_volt_n_
veszteseg_a_hibas_elagazasok_miatt_akkor_most_van_1.25*n._tisztan_
ennek_a_kompenzalasara_annyit_kene_javitani_az_elagazasbecslesen_
hogy_csak_80%ban_tevedjen_ott_ahol_a_nw_teved._szvsz_ez_itt_nagyon_
sok,_meg_merem_kockaztatni_hogy_kivitelezhetetlen,_szerintem_a_
tenyleges_javulas_par%_max._persze_vannak_kulonfele_forditoprogi_
optimalizaciok_meg_utana_kene_neznem_annak_is_hogy_a_ht_mit_
csinal_gondolom_ha_van_mivel_akkor_kitolti_vhogy_az_elagazas_utani_
reszeket_vmi_massal_amig_ki_nem_ertekelodik_hogy_kel-el_ugrani_
de_ezt_most_csak_en_gondolom._kerdeztem_1_masik_topiban_hogy_
tudja-e_vki_konkretan_hogy_muxik_1_elagazasbecsles_de_ugy_nez_ki_
nem_:)

(#33) anaqer válasza tomcs (#32) üzenetére


anaqer
veterán

OFF
Figy, meg lehet azt oldani, hogy a HSZ-aidat puffereled egy szöveges fileban, és amikor kész, akkor egy editorral minden ''_'' karaktert kicserélsz ALT+32 karakterre?
ON

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#35) anaqer válasza erdoke (#30) üzenetére


anaqer
veterán

Alkalmasint a 64bit előrébb mutató technológia, mint a MHz, nem...?
Szerinted mi a fontosabb, hosszú távon mivel éri meg többet szöszmötölni - bitduplázással, vagy órajelnöveléssel?

Kicsit leegyszerűsítve : 20MHz-es 386-ost kérsz, vagy 50MHz-es 286-ost?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#36) erdoke válasza tomcs (#32) üzenetére


erdoke
titán

Becsületemre legyen mondva, végigrágtam ezt a szösszenetet...:)

Én se remélem a kb. azonos teljesítményt (nem feltétlenül induláskor, hosszú távon), csak jósolom.:P
Személy szerint Tejas/ 90 nm-es A64 koráig nem tervezek váltani, hacsak megint be nem esik vmi célzott pénzmag.

A legjobb aláírás a héten

(#37) erdoke válasza anaqer (#35) üzenetére


erdoke
titán

Ez teljesen rendben van, de hogy jön most ide (Prescott vs. Northwood)?

A legjobb aláírás a héten

(#38) anaqer válasza erdoke (#37) üzenetére


anaqer
veterán

Jajistenem... én mondom, hogy a MHz miatt késik a Prescott - erre jösz, hogy ja, de a Hammer is késett - erre írom, hogy de a Hammer késése INDOKOLTABB.
Northwoodról most szó sem volt.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#39) karib válasza tomcs (#32) üzenetére


karib
addikt

OFF:

tomcs, tényleg próbálj meg normális formátumban hozzászólni, mert ez így nem jó, olvashatatlanná teszi a hozzászólásod a sok alulvonás. Fáradt gőzben még elmegy, de szakmai témában nem tudjuk elfogadni. Új billentyűzet kb. egy ezres, de volt már számtalan javaslat a space karakter alternatív előcsalogatására is. Viccnek pedig rossz. Oké?

ON

Department of Redundancy Department

(#40) erdoke válasza anaqer (#38) üzenetére


erdoke
titán

Én csak a ''kinek mi az érdeke'' mondathoz fűztem a K8-at, az AMD-nek most a NW vs. Prescott teljesítményhez kevés köze van, felejtsük el.

A legjobb aláírás a héten

(#41) faster


faster
nagyúr

Na ez az Inquirer teszt sem ér egy kalap szamócát sem. Az Inquirer mindig alul tudja múlni önmagát.

(#42) MoonFace válasza erdoke (#28) üzenetére


MoonFace
csendes tag

''A hosszabb pipeline mellett a dupla L1 és L2 cache, illetve a fejlesztett elágazásbecslés talán hozza a döntetlent, viszont remélhetőleg ott a jobb skálázhatóság, ahogy javul a 90 nm-es kihozatal.''

A cache-sel kapcsolatban azt felejti el mindenki, hogy dupla méretű, de sokkal lassabb cache-ről kell beszélnünk! A végleges verzióról nem tudok (talán majd holnap), de az eng. sample-k esetén az L1-cache késleltetése a duplájára (!) nőtt, és az L2 is bőven lassult.
A dupla méret meg mekkora gyorsulást okoz azzal, hogy mondjuk az átlagos hit-rate-et 97%-ról megemeli 98%-ra?

''A felmerülö problémákra minden jelenlevönek van egy megoldási javaslata - ami nem müködik...''

(#43) erdoke válasza MoonFace (#42) üzenetére


erdoke
titán

Nem sokat olvastam a cache késleltetésének változásáról, ha dobnál egy-két linket, megköszönném.
Egyébként nyilván nem kinyilatkoztatásnak szánom a véleményem, és ezt próbálom is a ''talán'', ''remélhetőleg'' és hasonló szavakkal hangsúlyozni. Biztosat majd csak akkor tudunk, ha az utolsó Prescott generáció is kipottyant az ostyákból.:)

A legjobb aláírás a héten

(#44) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Véletlenül épp Cinema 4D-t használok, tehát engem meglepett a Cinebench eredmény. Az Intel 25%-al gyorsabb volt itt, mint az AMD. Erre most elkúrják...

Egyébként meg tilos a Cinebench adatokat idö formájában megadni, ez benne van a Maxon által kiadott licenszben. Ezt itt a Prohardveren is eljátszottátok, légyszíves ezentúl ne tegyétek. Mivel mindenhol máshol a CB-CPU pontok szerepelnek, ezáltal nem tudom összehasonlítani az eredményeteket a különféle adatbázisokkal. Legalábbis számolás nélkül.

100 CB-CPU pont egyébként is egy 1 Ghz-es normál P4 teljesítményét fejezi ki. Sokkal többet mond így a teszt, mintha csak egy nyamvadt másodperc-összehasonlítás szerepelne.

"Még visszatérek!"

(#45) joysefke válasza MoonFace (#42) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ki van csukva, hogy 98% os hitráta legyen cache ben....
jó lesz az 80-nak is...
98% az lapozófájlnál van....
az meg más

(#46) MoonFace válasza erdoke (#43) üzenetére


MoonFace
csendes tag

''Nem sokat olvastam a cache késleltetésének változásáról, ha dobnál egy-két linket, megköszönném''

Én sem olvastam, mértem. Azért irtam, hogy az eng. sample-k eredményei alapján, mert eddig csak ilyet értem el, de ez hamarosan változni fog. Mondjuk - megvallva az őszintét - relative valószinűtlennek tarom, hogy az L1-cache késleltetése szintjén változnának a stepping-ek.

...szóval linket nem tudok küldeni, max. mérési eredményt...

''A felmerülö problémákra minden jelenlevönek van egy megoldási javaslata - ami nem müködik...''

(#47) MoonFace


MoonFace
csendes tag

...na megnéztem egy véglegesnek tűnő változatot is (ennek már van értelmes tipusjele a sorszámozot ''intel confidential'' helyett: 2800/1M/533) - semmi különbség cache oldalon, viszont némi aprócska változás látszik az ugráselőrejelzési algoritmusban (bizonyos elágazási sorozatokra másképp reagál mint az eng. sample tette), de semmi komoly...

''A felmerülö problémákra minden jelenlevönek van egy megoldási javaslata - ami nem müködik...''

(#48) anaqer válasza MoonFace (#47) üzenetére


anaqer
veterán

OFF
Azt ugye tudod, hogy most néhányan egy picit irigyelnek? :D
ON

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#49) MoonFace válasza anaqer (#48) üzenetére


MoonFace
csendes tag

OFF

Miért, egyik sem az enyém...

...amúgy sem lennék hajlandó venni egy olyan procit, ami többet fogyaszt mint a monitorom, és cserébe még csak be sem világitja a szobát. Nesze neked csúcstechnológia, szánalmas! Akkora áramot vesz föl, amekkorával én beinditom az autómat...

(a végén már lehet, hogy túloztam, de még szakmabeli létemre is hányok a tendenciától...)

ON

''A felmerülö problémákra minden jelenlevönek van egy megoldási javaslata - ami nem müködik...''

(#50) anaqer válasza MoonFace (#49) üzenetére


anaqer
veterán

OFF
Nem maga a CPU miatt, hanem mert hozzáférsz - amíg mi csak talágatunk, próbáljuk kihámozni, hogy melyik site mennyit hazudik, addig Neked ott van a kezedben a cucc, és csak le kell tesztelned, máris látszik, hogy mi mennyi.
Érted. :)
ON

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Előzetes Prescott-eredmények (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.