Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Nem ezt a Ferrarit demóztatták az R300-as megjelenésekor? :))

#tarcsad

(#2) zsiga667


zsiga667
addikt

Egy kérdés:
Mi köze a CAD-nek a grafikusokhoz? :F
Vagy csak én vagyok ennyire lamer hogy nem tudom? :F:F

(#3) _Volkovy_ válasza Yutani (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Amennyiben ez F50(márpedig úgy látom az),akkor igen..:)

(#4) Ra3 válasza Yutani (#1) üzenetére


Ra3
őstag

nekem is ez ugrott be elsőre :DDD
Bővebben: link

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#5) rudi válasza zsiga667 (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Valami kicsi azért talán van. Archi CAD virtual épületbejárója asszem már egy ideje használ 3D gyorsítást, de hogy DX9-et és SM3.0 nem az szinte biztos. Inkább DCC-hez kell az ilyen, animokhoz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) marcee válasza rudi (#5) üzenetére


marcee
addikt

Az ArchiCAD legújabb, R9-es változatában jelent meg az OpenGl támogatás, korábban csak szoftveres rendering volt.
Megasztán, ha kész az épületmodell, akkor irány a 3dsmax és a látványterv gyártás, oda meg nagyon elkél a grafkártya. És az ki is hasnálja kegyetlenül. A 3dsmax 7 már a dx9-es, sőt nemcsakhogy meg tudja jeleníteni a materialokat dx9-cel, de shaderkódot is tud menteni!

Zsiga: Nyilván egy ''3D'' hiányzik a hír címéből :D

\m/

(#7) rudi válasza marcee (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor Archiban van, de abban nem vagyok biztos, hogy a sépci gépészes cuccokban meg Catiaban meg ilyenekben van-e valami 3D gyorsítás. Gondolom azért van, bár ezeknek elsősorban nem a látvány a lényegük.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) gerlaip


gerlaip
addikt

Na. Hát akkor a Rivatuneresek kezdhetik is előkészíteni a softquadro modot 6800-hoz. Remélem sikerül. Egy próbát megérne.
(Jó volt, amikor Ti4200 helyett Quadro mittoménmennyit látott a gépem)

De mi ez a baljós hangzású FX elöljárószó?????? :((

OFF:
Nem ide tartozik, de az FX-ről jut eszembe
A buszon láttam egy 30-as pasast egy hatalmas Asus Fx5600Xt vga dobozt szorongatni. Jól bevásárolt a fickó:))))
ON

lámavakond

(#9) Manitou válasza gerlaip (#8) üzenetére


Manitou
addikt

Az én voltam:(((







csak vicc volt:D

(#10) gerlaip válasza Manitou (#9) üzenetére


gerlaip
addikt

:DDD

[Szerkesztve]

lámavakond

(#11) marcee válasza rudi (#7) üzenetére


marcee
addikt

Tévedés. Szemléletváltás van folyamatban éppen a CAD piacon. Eddig szinte csak ''elektronikus rajztáblaként'' használták a gépet. Jó példa erre a sima AutoCAD. Az ilyen programokat nem is szabadna CAD (Computer Aided Design - számítógéppel segített tervezés) max. CAd-nek (Computer Aided draw - számítógéppel segített rajzolás) nevezni.
Az ArchiCAD-nek is már az új felfogás a fő lényege: virtuális épület. (bár a megvalósítás nem tökéletes).
Egy Nemetschek Allplan-ban például beállíthatod, hogy egy lebegő nézetablakban pörgesse az épületed 3d-ben miközben te dolgozol a többi nézeten. A alaprajzon esetleg nem, vagy nehezebben vennéd észre ha magassági értelemben nem stimmel valami, így azonnal látod a modellen, hogy rendben van-e.
Gépészeknél is abban az irányban fejlődnek a programok, hogy 3d-ben dolgozol és a modellből veszed a metszeteket, nézeteket. Épületgépésznél a csőhálózatok, vezetékrtendszerek kialakítási is nagyságrendekkel egyszerűbb 3d-ben.

\m/

(#12) ciao


ciao
senior tag

az autodesk inventorban 3 éve is volt 3d gyorsítás

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#13) Manitou válasza marcee (#11) üzenetére


Manitou
addikt

Te építész vagy?

(#14) Goose-T válasza marcee (#6) üzenetére


Goose-T
veterán

Sógorom építészmérnök, az OpenGL-t már 5 éve is támogatta az ArchiCAD. Tudom, mert én állítottam be neki az S3 Savage4-et, hogy használja a renderinghez. ArchiCAD-hez egész jó kártya volt az a Savage, pár hónapja cserélte csak le az egész gépet.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15) marcee válasza Manitou (#13) üzenetére


marcee
addikt

Építő hallgató.

Goose-T: Rendering enginek között volt OpenGl. Táhát állókép, animáció számításához, de a real-time 3d megjelenítéshez csak az R9-től.

[Szerkesztve]

\m/

(#16) Manitou válasza marcee (#15) üzenetére


Manitou
addikt

Hej én is:) BME?

De az építősöknek minek az ArchiCAD, meg Alplan Nemetschek, meg egyéb építész progik?

(#17) Manitou válasza Goose-T (#14) üzenetére


Manitou
addikt

Viszont ha 3D-be akarod forgatni a házikót, akkor azt pl egy 7.0-ásnél csak a belső motort használva végzi, míg pl 8.1-ben ki lehet választani menüben hogy belső motor vagy OpenGL-es motor. És a külömbséget zongorázni lehet , természetesen az OpenGL-es cucc javára.

(#18) marcee válasza Manitou (#16) üzenetére


marcee
addikt

Aha, BME.
Nem kedvelem igazán a szakmát. Magasépítési szerkezeti szakirányon vagyok, de kevéssé valószínű, hogy statikusként helyezkedjek el. Építész barátaim révén korábban is inkább építészeti műszaki rajzokat, látványterveket gyártogattam. A 3d-s grafika, a fotorealisztikus vizualizáció a hobbim.

\m/

(#19) Manitou válasza marcee (#18) üzenetére


Manitou
addikt

Én is arra a szakra járok levelezőn,és kb uezt tudom elmondani én is magamról.:DDD Mivel az első diplomám építész.

(#20) Rapid


Rapid
aktív tag

Tisztelt mérnökök! Én egy nem mérnök főleg fotoshop és társai használó vagyok. Kérdésem: gyakran mondják, hogy az intel jobb a tervező programokban mint az amd. Ti mit mondanátok erről? Illetve milyen vga-t javasoltok olyan személynek, aki 3D-s tervezést is csinál?
Köszi!

(#21) bcs válasza Rapid (#20) üzenetére


bcs
aktív tag

3D-hez SGI
Bővebben: link

(#22) Raymond


Raymond
félisten

GF6800GT -> QuadroFX4000 mod
Bővebben: link

Nem en leszek aki kiprobalja az biztos...:)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23) Raymond válasza bcs (#21) üzenetére


Raymond
félisten

Szemelyesen meg mindig nagy rajongoja vagyok az SGI-nek, de azok az idok mar reg elmultak amikor a 3D egynlo volt az SGI-vel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24) Csigapa válasza Rapid (#20) üzenetére


Csigapa
tag

Ez már nagyon régen nem így van. Stabil, megbízható gép kell, sok-sok memóriával. Ezt meg amd-ből is lehet. Kérjél csak itt tanácsot majd meglátod...
3D-s tervezéshez olyan videokártya kell amin jól fut a windows :D És ez komoly!
Az a kis openGl támogatás nem sokat jelent a használat során, illetve ha mégis arra egy 10E Ft-os használt videokártya is bőven alkalmas. Mondjuk egy GF3 vagy R 8500LE.
A 3dmax és más 3d-s programok kihasználják az erre alkalmas kártyák tudását, de csak nagyon komoly feladatokhoz érdemes ilyesmiben gondolkozni. Már csak azért is mert marha drága.
fotosop és társai az meg 2D-s. GF2 is tökéletesen megfelel. Esetleg egy matrox ha jáccani nem akarsz.

UI:Esetleg érdemes olyat nézni ami támogatja a kétképernyős használatot, persze ha van pénzed két képernyőre :).
Manapság szinte minden kártya ilyen.

[Szerkesztve]

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#25) Rapid válasza Csigapa (#24) üzenetére


Rapid
aktív tag

Köszi. Megnyugtató, hogy nem kell túlköltekeznem VGA-ra. Ami inkább érdekes, tényleg igaz-e, hogy a tervező programok általában Intelre vannak optimalizálva és így jobban futnak azon?

(#26) marcee válasza Rapid (#25) üzenetére


marcee
addikt

Sajnos igaz. Nézd meg fLeSs proci tesztjeit. Renderelésben legjobb esetben is beérni tudja maximum az amd az intelt, de inkább az intel vezet. (program függő)

Itt egy photoshopteszt Bővebben: link. Ezekszerint egálban van a northwood és az amd 64!

Az a nagy kérdés mennyire fognak ráállni a gyártók a 64bit támogatására.
(egyébként amd párti vagyok, de ha most vennék gépet lehet, hogy egy tuning northwood-ra voksolnék)

Stabilitás, problémamentes használat mindkét gyártóra igaz régóta, a teljesítménykülönbség sem jelentős, ha limitált a pénzmag, akkor számolj ár/teljesítmény arányt és az alapján dönts!

Szerk: Sztoj! Most látom, hogy 3.6 gigás nw-d van! Akkó' mirő' beszélünk? :F

[Szerkesztve]

\m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.