Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hát, érdekes dolog. 2MB cache figyel majd a magon, és nem tudsz vele mit kezdeni.
Mennek majd a spekulálások, hogy mely hidakat kell átkötni a 2MB aktiválásához. :)
Bár nem hiszem, hogy ilyen módon tiltaná le az Intel a cache-t.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) t72killer válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosabban ez MOST a helyzet. Tleg jó kérdés, hogy lehetne aktiválni az alvó 2 mb-ot... Ráadásul van 1 sejtésem, h elég jó százalékkal sikeres is lenne az aktiválás. :))

Ha jól rémlik anno volt vmi ilyesmi AMD-éknél is, a duronoknál...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Goose-T válasza t72killer (#2) üzenetére


Goose-T
veterán

Intel processzoroknál nem emlékszem olyan esetre, hogy valaha is sikerült volna bármilyen letiltott dolgot aktiválni a processzoron. Annyira nem amatőrök. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A tesztek szerint elég a 2 Mb-os L2 cache, legalábbis a 4 Mb-os cache-el szerelt C2D-hoz viszonyítva nem sokkal lassabb...
Remélem az árcsökkenés drasztikus lesz ;]

<< Heimdal >>

(#5) t72killer válasza Retekegér (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó lenne. Meg elvileg az a +2mega cache elég nagy, valszleg visszafogja a tuningot is - ergo az ujakat lehet h mégjobban lehet majd huzni :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) BobChemistry


BobChemistry
őstag

azt nem értem, hogy miért nem ezzel kezdték?
legyártják a 4 MB L2 cash-t, letiltják a felét, és eladják olcsóbban? :F

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#7) simonzé válasza BobChemistry (#6) üzenetére


simonzé
addikt

cache, nem cash, de egyébként pontsoan ezt akartam mondani. Nem hinném, hogy nagyon nehéz 2MB Rammal kevesebbet venni procinként, és a gépet átprogramozni, hogy a plusz 2MB helyét hagyja békén, ne tegyen rá semmit. Hmm. Nem baj, majd a piac kifizeti a pluszköltséget.
Mintha a VW csak Golfot gyártana, de a végén egy nagy préssel összenyomná, és Poloként árulná.

I don't fit in. I fit out.

(#8) t72killer válasza simonzé (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, több cache ért kevesebb cash:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) simonzé válasza Goose-T (#3) üzenetére


simonzé
addikt

és a PII 333@450 és a 366@550 az nem ilyen volt? Azok 99%-ban bírták az 50%-os túlhajtást. Ha úgy nézzük, az egy alvó feature volt egy intel procin.

Szerk.: Nem lehet, hogy ezt a 4MB-2-t az indokolta, hogy rossz kihozatallal tudtak 4MB-t integrálni a lapkára, és a hibásakat letiltották, a procit meg kiadták ''Core2Celeronként''? Esetleg ennek lehetne értelme.

[Szerkesztve]

I don't fit in. I fit out.

(#10) BobChemistry válasza simonzé (#7) üzenetére


BobChemistry
őstag

ja, tényleg :W

de a lényeget érted :DDD

lehet hogy tesztelésre jó volt
és mi van azokkal a procikkal, amikben nem megy a 4 MB cache?
mennyi lehet a selejt %-osan?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#11) Detonator válasza BobChemistry (#10) üzenetére


Detonator
aktív tag

A tuninggal mi lesz a magmódosítás után? :U

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#12) Goose-T válasza simonzé (#9) üzenetére


Goose-T
veterán

Az nem volt letiltva. Cache-aktiválásról, szorzózár-feloldásról, feature-bekapcsolásról (pl. a HyperThreading benne volt már a B-s P4-ekben) viszont nincsenek sikersztorik.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13) t72killer válasza Goose-T (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jaja... :((( még örüljünk, hogy a c2D-k FSB-jét ennyire lehet húzni... még a végén kitalálnak vmi FSB lockot...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) BobChemistry válasza Detonator (#11) üzenetére


BobChemistry
őstag

passz :F
intelhez nem értek, csak AMD-m volt eddig, jelenleg is az van
de sztem a mostani C2D procik is elég jól húzhatóak, de csak ezért nem cserélek :DDD

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#15) westlake válasza simonzé (#7) üzenetére


westlake
félisten

es mennyire mellelottel.. pontosan az a koltsegeg, amikor at kell allitani a gyartosorokat..
(probald elkepzelni, hogy egy-egy ilyen atallitgatas alkalmaval milyen termelsi kieses kepzodik..) nem veletlenul jatszotta ezt az amd is.. (''san diego'' proci, ami valojaban egy herelt toledo mag volt..)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#16) westlake válasza westlake (#15) üzenetére


westlake
félisten

*koltseges*

Play nice!

(#17) slayer006 válasza t72killer (#13) üzenetére


slayer006
addikt

az FSB lock -ról évek óta terjengenek a rémhírek, hogy maj most ...
de hál istennek az intel majmost nem jáccik :DDD :D

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#18) dragonfx


dragonfx
veterán

van 1 olyna sejtésme ez az árat max. 5%ban fogja befolyásolni :(

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19) t72killer válasza dragonfx (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

attól tartok én is... valakinek meg kell fizetni az új gyártósorok árát :(
Meg intel bácsi nem hüje, ő szeretne többet profitálni a változtatáson, a user meg örüljön, h 10$-ral olcsóbban kapja ugyanazt a procit - ami esetleg még jobban is húzható (esetleg...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Overlocker


Overlocker
veterán

''Az új belépőszintű CPU-k így már csupán 2 MB másodszintű gyorsítótárat tartalmaznak majd a szilíciumlapkán – ez becslések szerint a jelenleg gyártásban lévő példányokhoz képest körülbelül 30 százalékkal kisebb magméretet, valamint több tízmillióval kevesebb tranzisztort eredményez az adott típusoknál.''

Ez teljesen ellentmondása az előző bekezdésnek.. Hogy lehetne kisebb a magméret, mikor ottvan még mellette a letiltott L2 2MB...Sztem nem lesznek jobban húzhatóak, pont a feleslegesen ott lévő L2 miatt..

mod:Max a kevesebb tranyó miatt lehet kisebb..

[Szerkesztve]

(#21) Muton válasza Overlocker (#20) üzenetére


Muton
addikt

az eddigi 2 megások olyan felépítésűek, h gyárilag 4 mega van bennük, amiből 2 le van tiltva.
az új gyártósoron meg eredetileg is csak 2 megások fognak készülni. ezétr lesz kisebb a magméret, stb

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#22) detroitrw válasza Overlocker (#20) üzenetére


detroitrw
addikt

szerintem helyén van az hogy 30%-al kesebb lesz
mert ugyea mostani core 2 dou-nak a fele a 4 MB /2*2/, ami a 2 MB-s változatnál a fele inaktív.
szal a 4MB-os rés most a CPU 50%-át teszi ki amit ha megfelezel akkor az 25% méret csökkentést okoz kapásból, az a kb. 5% meg a tranyók feleslegessége az a pár 10 milla /gondolom ami a másik 2MB-hez kellene, de mivel nem lesz az se kell bele :) /

(#23) Overlocker válasza Muton (#21) üzenetére


Overlocker
veterán

Előttem lévő hsz-ek megkavartak.. :W

Így viszont jó lehet :)

(#24) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Egyszóval downgrade-elik a C2D procikat... Tán a fejlesztőknek ki van adva, hogy minden két hétben csináljanak valamit és most csak erre futotta? Szánalmas, mire jó ez?

Persze csak akkor ér ez a hsz, ha lényegesen olcsóbb lesz így... :B

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25) detroitrw válasza macilaci78 (#24) üzenetére


detroitrw
addikt

szerintem épp ellenkezőleg
a mostani helyzetre érvényes hogy mire jó ez meg hasonló /jó gondolom nem olyan olcsó egy olyan gyártósor .../
de gondolj bele veszel egy kocsit amibe két motor van s az egyik motor le van tiltva
nos ez azt eredményezi mintha lenne egy sima 1 motoros kocsid de mindig tennél bele 2 zsár krumplit :D /esetleg annyi hogy jól néz ki a kocsi ha le van ültetve :DDD /
szal ez minden szempontból jobb lesz mivel kevesebb benne a cucc kevesebb a gyártási költség

ui: ha nincs benne az inaktív rész elképzelhető hogy valamivel kesebb W kellesz? ehez nem értek hogy miként is vannak ezek letiltva meg hasonló
mert akkor a tuning potenciál is nőne :U

(#26) FireGL válasza Overlocker (#20) üzenetére


FireGL
aktív tag

''Ez teljesen ellentmondása az előző bekezdésnek.. Hogy lehetne kisebb a magméret, mikor ottvan még mellette a letiltott L2 2MB...''

Pontosan. És a gyártási költség sem csökken a letiltott 2MB cache-el, mert ugyanúgy le kell gyártani. Szóval nem értem ezt a cikket, eléggé félrevezető a tartalma. :U

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#27) detroitrw válasza FireGL (#26) üzenetére


detroitrw
addikt

:W
szerintem olvasd el mégegyszer a cikket ...

(#28) Overlocker válasza FireGL (#26) üzenetére


Overlocker
veterán

Öö, te is félreértetted mint én :)

A jelenleg kaphatóaknál van tiltva 2MB! Az újak már valóban csak 2MB-vel vannak, és nincs mellettük 2MB letiltott, nameg kevesebb tranyó..

1-3hsz kicsit kavaró..

[Szerkesztve]

(#29) t72killer válasza Overlocker (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan. az ujaknál már csak az alap 2mega lesz a csipen.

Kérdés: tud-esetleg valaki arról nyilatkozni h a letiltott cache léte-nem léte hat-e a tuningra?
Nekem az a sejtésem, h bár le van tiltva, akkor is melegszik valamennyire, ergo akadályozza a tuningot. Bár c2D-nál az a furi helyzet áll fenn, h nem a melegedés a tuning korlátja...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Ejnye! Meg kéne tanulni úgy olvasni, hogy értitek is amit írnak. ;):DDD Bocs! :R Nem hagyhattam ki.
Részemről egyáltalán nem olyan rossz hír ez ha tényleg jelentősen olcsóbbak lesznek az új procik. A tuningot sem hiszem, hogy befolyásolná. :U



[Szerkesztve]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#31) t-shirt


t-shirt
veterán

Biztos azt hitte az intel hogy rosszabb lesz a kihozatal, ha hibás ez egyik 2MB-os rész akkor azt letiltjuk és már kész is vagyunk. De szegény intel elszámolta magát és csupa tökéletes procit gyárt és nem tűrhetik tovább ezt a pazarlást :)

(#32) BobChemistry válasza t-shirt (#31) üzenetére


BobChemistry
őstag

De szegény intel elszámolta magát és csupa tökéletes procit gyárt és nem tűrhetik tovább ezt a pazarlást

és milyen procikkal számolta el magát?! :D :DD :C

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#33) detroitrw válasza t-shirt (#31) üzenetére


detroitrw
addikt

ácsi
a 4/2*2/ MB-ból 2/2*1/ MB van most tiltva
amit meg Te mondasz az meg 1*2 ami közel se ugyan az :U
mert a Te elméleted szerint az egyik core-nak nem jut semmi a másiknak meg 2 :D

(#34) t72killer válasza detroitrw (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

rossz vicc lenne, mag L2 nélkül... asszem lennének gondok a memóriasebességgel :C

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) orbano válasza detroitrw (#33) üzenetére


orbano
félisten

intelnél osztott l2 cache van, azaz közös. gyakorlatilag teljesen mindegy melyik blokkokat tiltják le...

A vér nem válik VAZZE!™

(#36) Goose-T válasza detroitrw (#33) üzenetére


Goose-T
veterán

Core 2 Duo prociknál közös az L2 cache. :U Miről beszélsz?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37) detroitrw válasza orbano (#35) üzenetére


detroitrw
addikt

hmmm ott a pont
mindig tanul az ember :F :R
mivel a D-nél úgy volt hogy külön külön azt hittem itt is iyen :(((


én kérek elnézést
már csak a szimetrikus elrendezés miatt is gondoltam hogy biztos külön is használják teljesen :W

(#38) #95904256


#95904256
törölt tag

Újabb tuningbarát processzor a láthatáron! ;]

(#39) #65675776 válasza t72killer (#2) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Duronokban valóban nem volt több 64KB L2 cache-nél. Ezért is tudott jóval olcsóbb lenni a cerkáknál, amikben csak letiltották az L2 cache felét (Coppermine-128).

(#40) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Ezt most nem igazán értem. Mostmár az összes procit egyféléből csinálják, a jobbak lesznek a nagyobb órajelűek, és a ''rosszabikakban'' letiltják a cache egy részét?

"Csak úgy mondom"

(#41) atuci


atuci
senior tag

váááá, egy kicsit kezdek megőrülni az első hozzászólások miatt, ti nem olvastátok el a hírt?

A procik mag méretét fizikailag nagyban befolyásolja a cache mérete, 4 MB cache szerintem 60 százalékot tesz ki a teljes proci méretéből. Ha ennek a felét nem letiltják, vagyis eleve nem teszik rá a procira, akkor a fizikai méret csökkenése mellett a hőtermelés is csökken, valamint egy 300 mm-es szeleten több proci fog elférni, jobb lesz a jó prcik aránya ( kevesebb lesz a selejt). Mindezek olcsóbb gyártást eredményeznek, ami mindenkinek jó, mivel ebből a procikból veszik a legtöbbet, ergo ebből fog többet gyártani az Intel.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#42) Ribi válasza atuci (#41) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azt viszont nemertem miert jobb a fogyasztas. Ha letiltjak akkor csak nem termel hőt.

(#43) atuci válasza Ribi (#42) üzenetére


atuci
senior tag

hoppla, ezt jól elírtam, a hőtermelés nem csökken, bocsi

az akkor csökkenne, ha ténylegesen 4ről 2re csökkenne a működő cache mérete, de itt ez nem áll fent.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#44) Muton válasza Csapi007 (#40) üzenetére


Muton
addikt

kb erről van szó. nagyságrendekel olcsóbb lehet (mondjuk most pont nem :D) az, h egy félét gyátranak. persze ez vonatkozik az élet minden területére, nem csak a hw-ekre

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#45) #95904256 válasza atuci (#43) üzenetére


#95904256
törölt tag

Pedig a hőtermelés is csökkenni fog ( egy rakás ok van rá ), igaz közel sem olyan mértékben mint elsőre gondolná az ember. :)

(#46) Flashy válasza Csapi007 (#40) üzenetére


Flashy
veterán

ez elég rég óta így megy de nem csak a kifejezetten számítógépbe való processzorok gyártásában

(#47) atuci válasza #95904256 (#45) üzenetére


atuci
senior tag

Igen, ez az a mérték, amelyet elég nehéz meghatározni.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.