Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Comdex: AMD Barton meglepetések (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18) Adi


Adi
senior tag

Érdekesek ezek a 400 és 800 megás buszfrekik, nekem a procijaim 400 megásak. :)

Amúgy nem csak 2 csatornás memóriavezérlő létezik: ott vannak a ServerWorks Grand Champion chipsetjei. Az oké, hogy ezeket szerverbe szánják, de a GC-HE pl. 4 csatornás, 4-esével kell belepakolni a - ha jól emlékszem - DDR200-as modulokat.

Valahol ezt az elvet jobbnak tartom, hogy több, lassabb memóriát használ, mint az egy-egy gyorsabbat. Az már kipróbált technológia és megbízhatóan műxik, valószínűleg nem véletlen, hogy az Intel a P4/Xeonoknál csak most vezeti be az 533-as rendszerbuszt a 400-as helyett.

Sőt: a 4- és többutas Xeonok (P4-ből van ugye Celeron, P4, P4/Xeon-DP és P4/Xeon-MP) csak most kezdik órajelben elérni a 2GHz-et, a többi már régen túl van rajta.

Persze ez a többcsatornás dolog megdrágítja az alaplapokat (a több drót miatt bonyolultabb lesz tervezni és gyártani), de ha elég sokan áttérnek rá, akkor valószínűleg olcsóbb lesz a gyártástechnológia.

Az AMD-nek a Barton alá bepakolni pl. egy duál DDR200-as memóriainterfészt talán nem lesz nehéz - már ha foglalkoznak még vele a Hammer előtt. De az nForce2 és a KT400 (A?) otthoni/munkaállomás célokra tutira jó lesz.

Én arra az Intel-féle 800 megára vagyok inkább kíváncsi! :)

ldm start-reconf primary

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Comdex: AMD Barton meglepetések (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.