Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Comdex: AMD Barton meglepetések (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) emvy


emvy
nagyúr

Figyeljétek csak meg, hogy ez a proci fogja tartani a lépést a p4-ekkel, amíg a hammer kijön. Márha lehet majd kapni.
A cache az egyik kedvenc részem a gépben:)
szóval elfogult vagyok:)

while (!sleep) sheep++;

(#2) CsendPenge válasza emvy (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Elfoglut vagyok én is. Szerintem egészen is, ez fogja majd tartani a lépést a P4-el. Aztán meg a Hammer!

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) Turmoil válasza emvy (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

Az látszik, hogy a 333 mennyit dobott a teljesítményen, jó lesz a 400 MHz és az 512K cache. Főleg, ha azon is tudnának gyorsítani. Emlékeim szerint nagyon nagy a késleltetése (5 vs. 2 ciklus intellel szemben). Azzal együtt 2.5 GHz-en simán verné a 4 GHZ-es iP4HT-t.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#4) emvy válasza Turmoil (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem hiszem hogy a ciklus gyorsabb lesz, mert végül is ugyanaz a technológia, nem?

Turmoil, lécci magyarázd már el, hogy min függ a cache ciklus késleltetése, ha tudod! Meg esetleg azt, hogy az athlonban milyen a cache technológiája!
kösz.

while (!sleep) sheep++;

(#5) robekri


robekri
addikt

Okosan dolgozik az AMD: az FSB-vel fogja verni a P4-t.:)) :)) :)) :)) :))

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#6) Hacked_3891 válasza robekri (#5) üzenetére


Hacked_3891
tag

Azért ez inkább fordítva van. A régi architektúrát már nem lehetett lényegesen gyorsítani, ezért olyan architektúrát hoztak létre, amellyel jóval nagyobb órajelet lehet elérni, így a gyengébb architektúrát több mint kompenzálja az órajel. Ha elfogulatlanul nézed a dolgokat, akkor be kell látnod, hogy az Intel számítása bejött, mert a KAPHATÓ leggyorsabb P4 már jócskán veri a KAPHATÓ leggyorsabb Athlont. A lényeg nem a minél magasabb órajel (Intel), nem is az órajelenként végrehajtható legtöbb utasítás (AMD), hanem a minél gyorsabb processzor. Engem csak ez érdekel, nem az, vajon a két megközelítés melyikével érik ezt el.


Ami az FSB-t illeti, épp most lehet olvasni, hogy az Intel 800 MHz effektív FSB-re fog hamarosan áttérni, ami kicsit több lesz az AMD tervezett 400 MHZ-énél.

Az AMD tervei nagyon szépek PAPÍRON, de csak papíron létező processzorokból nem lesz bevétel, közben pedig az Intel sem áll le a fejlesztéssel.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#7) móricka


móricka
csendes tag

Nem akarok INTEL-AMD flame-t, de itt azt írják, h csak a nForce2 és a VIA KT400A fogja majd támogatni az új 400-as fsbjű bartonokat. Ezzel viszont elillant az AMD azon előnye hogy nem kell mindig lapot cserélni.
Mert eddig ezért szidták folyton az intelt...

-móric-

(#8) qud-5y válasza Hacked_3891 (#6) üzenetére


qud-5y
csendes tag

Nem hiszem, hogy az Intel ér valamit is a kis 800 Mhz-es FSB-jével, ha majd a Hammer állva hagyja... Na meg mellesleg, az Intel igy veszti el egyik ütőképességét, a hatékony tuningolhatóságot, amire eddig mindenki olyan büszke volt. Azonkívül pedig ha az a világhírű Intel arhitektura olyan jó, hogy már nem lehetett jelentősen gyorsitani rajta, akkor az AMD procik azonos órajelen miért hagyják ott őket, ahol találják?

Verés közben jön-megy a székláb.

(#9) qud-5y válasza móricka (#7) üzenetére


qud-5y
csendes tag

De hisz az Intel is újra FSB-t változtatott, lásd 800 MHz... És az AMD-nek már volt ilyen, hisz volt olyan procija, amelyik 200, és olyan amelyik 266 Mhhz FSB-vel rendelkezett, úgyhogy nem tudom mi ebben a nagy ujdonság... Máskülönben ott van még a SIS is, aki chipsetet fog késziteni az új AMD-nek, mert az Intel kihozta őt a sodrából... és amint hallottam nem is olyan rossz lesz az a chipset. Különben is nem elég ennyi? Ezek csak chipsetek, alaplapgyártók még nem szóltak hozzá...

Verés közben jön-megy a székláb.

(#10) emvy


emvy
nagyúr

Na várjunk egy picit, azért azt a 800 Mhz-s effektív órajelet nem eszik olyan forrón, az még mindig csak 200 Mhz a RAM felé ugyanúgy, mint az AMD-nél a 200 Mhz, nem?

while (!sleep) sheep++;

(#11) Parci válasza emvy (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Dual DDR400-as vezérlővel pont pariban van... úgyhogy elég forrón eszik, szerintem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) emvy válasza Parci (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, tényleg, most gondoltam át...:O igazad van.

while (!sleep) sheep++;

(#13) Clyde22_ válasza emvy (#4) üzenetére


Clyde22_
tag

A Memtest86 V3.0 méri az L1 és L2 cache sebességét is...
Érdekes lenne egy ilyen összehasonlítás.....

Ne egyél a sárga hóból!

(#14) McJames válasza Parci (#11) üzenetére


McJames
senior tag

Miért van olyan érzésem, hogy az Intel a fejlesztések tervezésével már vagy jó n+ évvel előrébb van, és gyártás meg a piac lépései szerint adagolja azokat?

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#15) McJames válasza Parci (#11) üzenetére


McJames
senior tag

Amúgy jobbulást - ez lemaradt. :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#16) Satan-Claus válasza McJames (#14) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Azért mert valszeg ez így van...:(

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#17) Hacked_3891 válasza qud-5y (#8) üzenetére


Hacked_3891
tag

1. Ha a Hammer állva hagyja: Ehhez kellene már megvásárolható Hammer is. Ehelyett egyre későbbre tolják a megjelenését, addig meg az Intel sem ül ölbetett kézzel. Nagyon az az érzésem, hogy mire megjelenik, már el is fog avulni.

2. Nem biztos, hogy 800 MHz FSB-nél nem lehet majd tuningolni. Amúgy meg sokra mégy egy feltuningolt, de alacsony FSB-jű processzorral, amely 3 GHz helyett 4.5 GHz-es belső órajelen vár arra, hogy a lassú buszon megkapja az adatot :D.

3. Ha a P3 architektúrára gondolsz, akkor azt azonos órajelen nem hagyja ott az Athlon. Összességében egy 1.6 GHz-re húzott Tualatin legalábbis állja a versenyt az 1.6 GHz-es valós órajelű Athlonnal.

4. Az AMD legutóbb azért emelte az FSB-t 333-ra, mert a processzor belső órajelét már nem tudta növelni, így a magasabb FSB-vel akart több teljesítményt kicsiholni egy mára már elavult architektúrából. Ez nem jó jel.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#18) Adi


Adi
senior tag

Érdekesek ezek a 400 és 800 megás buszfrekik, nekem a procijaim 400 megásak. :)

Amúgy nem csak 2 csatornás memóriavezérlő létezik: ott vannak a ServerWorks Grand Champion chipsetjei. Az oké, hogy ezeket szerverbe szánják, de a GC-HE pl. 4 csatornás, 4-esével kell belepakolni a - ha jól emlékszem - DDR200-as modulokat.

Valahol ezt az elvet jobbnak tartom, hogy több, lassabb memóriát használ, mint az egy-egy gyorsabbat. Az már kipróbált technológia és megbízhatóan műxik, valószínűleg nem véletlen, hogy az Intel a P4/Xeonoknál csak most vezeti be az 533-as rendszerbuszt a 400-as helyett.

Sőt: a 4- és többutas Xeonok (P4-ből van ugye Celeron, P4, P4/Xeon-DP és P4/Xeon-MP) csak most kezdik órajelben elérni a 2GHz-et, a többi már régen túl van rajta.

Persze ez a többcsatornás dolog megdrágítja az alaplapokat (a több drót miatt bonyolultabb lesz tervezni és gyártani), de ha elég sokan áttérnek rá, akkor valószínűleg olcsóbb lesz a gyártástechnológia.

Az AMD-nek a Barton alá bepakolni pl. egy duál DDR200-as memóriainterfészt talán nem lesz nehéz - már ha foglalkoznak még vele a Hammer előtt. De az nForce2 és a KT400 (A?) otthoni/munkaállomás célokra tutira jó lesz.

Én arra az Intel-féle 800 megára vagyok inkább kíváncsi! :)

ldm start-reconf primary

(#19) Parci válasza Adi (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az a 2 GHz a 2 MB L3-as cache miatt van :). Az 533-as FSB pedig azért, mert a szerver piacon nem lehet sietni, kiherélnek, ha 3000 dollárért megveteted a cuccost, és két hónappal később már felpeccseled. Konzervatív banda (helyesen).

Az a 800 MHz effektív RAM és FSB pont arra lesz jó, hogy amikor az AMD utolérné az Intelt (400 MHz), akkor megint megugorjon a különbség... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) Elrood


Elrood
őstag

Csak nehogy úgy járjunk a hammerral mint a Matrox P-512 -vel.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#21) Tsaba


Tsaba
csendes tag

Akkor ezek a procik nem is fognak futni a Kt333 chipset-el? Mert szvsz. akkor bukta lesz. Nem sokan fognak drága pénzért új lapot venni egy átmeneti megoldásért, aminek nincsnek távlati lehetőségei, hiszen a Hammer viszont nem fog menni a Kt400-ban sem a nForce2-ben. De lehet, hogy rosszul tudom...

(#22) Den válasza Tsaba (#21) üzenetére


Den
veterán

viszont aki olcsón akar bika új gépet venni, 2-3 évre, annak nagyon be fog jönni.

www.simson4t.hu

(#23) Thom! válasza Tsaba (#21) üzenetére


Thom!
veterán

Más a foglalata K8-nak mint a K7-nek.

(#24) Satan-Claus válasza Den (#22) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Olcsón??? Azért az új AMD procik sem a filléres árukról híresek. Arra pedig nem sok idejük lesz, hogy emberi árra süllyedjenek, ha a Barton és a Hammer időben jön. Persze ott az a ha...

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#25) Hacked_3891 válasza emvy (#10) üzenetére


Hacked_3891
tag

Arra ne is számíts, hogy a tényleges (nem az effektív) FSB egyhamar megközelíti a GHz-et. Sokkal olcsóbb quad-pumping meg a duál kontroller megoldásokkal gyorsítani, mint hangolt üreget építeni a memória és a processzor közé. Bár ki tuggya?
Jó, kicsit túloztam, de érted, mire gondolok.

Tényleg, miért nem integrálják egy tokba a processzort és a memóriát? Hibrid IC-re gondolok, nem on-die megoldásra.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#26) Genialis válasza Hacked_3891 (#25) üzenetére


Genialis
aktív tag

>Tényleg, miért nem integrálják egy tokba a processzort és a memóriát?

Integrálják. És elnevezik kásának. Aztán a gonosz lúzernek meg nem elég, és beletesz valami külső memóriát is...

A cikkhez hozzászolva: Igazából ebből a Bartonből kettő egy Dual channel DDR 400-as alaplapban lenne kellemetes játékszer... És mondjuk a dolgot elnevezhetnénk Hyper-Treading a'la AMD-nek... :DD

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#27) Ploszi válasza Genialis (#26) üzenetére


Ploszi
senior tag

nagyon jó ez a fogalom :))

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#28) launcser


launcser
senior tag

hát ez igy elég érdekes lesz..
támogassa sok alaplap
nekem sima kt400 van (ja az a még meg se jelent ugye :) )
és ebbe belemegy ddr400as ram amugy is meg minden csak még valami gubanc van vele elm.
és ha a barton csak 400-as fsb-vel jön ki az ugy gáz
gondolom kidobnak belőle lájtosabb, 333-as, vagy akár 266os verziókat is..
ugy szélesebb körben elterjedhetne :)

tütüü

(#29) Hacked_3891 válasza Genialis (#26) üzenetére


Hacked_3891
tag

Azt is odaírtam, hogy hibrid IC-s megoldásra gondolok, nem on-die-ra. (A cache-ről én is hallottam, bár nekem a cash jobban tetszik.) Elég drasztikusan csökkenne a kihozatal, ha minden RAM-ot on-die integrálnának.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#30) Hacked_4157


Hacked_4157
csendes tag

Sziasztok !

Szerintetek fogja bírni a KT4 a 400 Mhz-s FSB-jű Bartont, mert 400-as chipset van rajta, de a CPU foglalata csak 333-as

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#31) Don Vittorio válasza Hacked_3891 (#6) üzenetére


Don Vittorio
őstag

''A lényeg nem a minél magasabb órajel (Intel), nem is az órajelenként végrehajtható legtöbb utasítás (AMD), hanem a minél gyorsabb processzor. Engem csak ez érdekel, nem az, vajon a két megközelítés melyikével érik ezt el.''

Aranyos okfejtés, csak kihagyod belőle a vásárlók zsebét...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#32) Parci válasza Hacked_4157 (#30) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A chipset hivatalosan csak a 333 MHz-es FSB-t támogatja, de lehet, hogy tudod stabilan járatni 400 MHz-en (BIOS-ban beállítva 200 MHz, hiszen DDR az FSB) is. Majd elválik...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) Hacked_3921


Hacked_3921
csendes tag

Na tessék! Jó ez a 400 MHz, csak nem megy bele az alaplapomba! :)
Válasz azóta sem... mondjuk nem meglepő! :((

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#34) Turmoil válasza Hacked_3921 (#33) üzenetére


Turmoil
senior tag

Lehet járatni 333-on is magasabb szorzóval! :)
Állítólak mindkét verzió kapható lesz, azaz lesz eleve 333-asnak és 400-asnak kiadott Barton.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#35) khalox válasza Turmoil (#34) üzenetére


khalox
őstag

Ez jó lenne, de honnét gondolod, hogy lesz 333-as is? Engem nagyon érdekelne, mert mostanában szeretnék alaplapot váltani és az lenne az üdvözítő, ha abba a lapba belemenne az új AMD széria is.. (Chaintech 7VJL D A-t néztem ki vagy Abit KD7-est, 6000 ft köztük a különbség).

(#36) Turmoil válasza khalox (#35) üzenetére


Turmoil
senior tag

Valamelyik site-on olvastam. Meg nem mondom melyiken a 10 közül, ahol jártam, de ott úgy volt megfogalmazva, hogy lesz 400 MHz-es változat IS.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#37) MoonFace válasza emvy (#4) üzenetére


MoonFace
csendes tag

Én személy szerint az AMD helyében az 512kB L2-cache mellett már feladnám az exclusive cache architektúra eröltetését, az ebböl adódó sebességnövekedés valószinüleg böven kompenzálná a minimális cache-hitrate csökkenést (a 128kB + 512kB exclusive-hoz képest, a mostaninál mindenképpen jobb lenne).

A K7-nek egyébként tényleg gyengébb az L1-cache-se a P4-éhez képest (a Turmoil által említett értékek inkább erre vonatkoznak és nem az L2-re), mert míg utóbbi 2 órajeles késleltetése ugyancsak világbajnok ilyen GHz-eken (még a P!!!-énál is jobb), a K7 3-4 órajeles értékét (AGI nélkül illetve AGI-val) valószinüleg soha nem kompenzálja a nagyobb mérete.

L2 szinten már most sem túl nagy a difi a két rendszer között, a P4 itt is csak valamivel jobb, de ellene szól a dupla hosszú cacheline, így ha a Barton a Classic Athlon-hoz hasonlóan inclusive cache-rendszert kap, akkor mindenképpen jobb lesz ezen a téren...

''A felmerülö problémákra minden jelenlevönek van egy megoldási javaslata - ami nem müködik...''

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Comdex: AMD Barton meglepetések (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.