Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Radnix


Radnix
senior tag

Hát.. el lehet képzelni mit érnek majd dx10-ben.. :) sztem nincs túl nagy létjogosultsága ennek a jószágnak :)

[Szerkesztve]

(#2) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Vistaba be lehet majd kapcsolni az Aerot :DDD

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#3) Retekegér válasza Radnix (#1) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Iroda + Vista + ez a VGA + egy titkárnő. Hol itt a gond?

<< Heimdal >>

(#4) N1


N1
tag

64 bit :O

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#5) DonK válasza JohnnyX (#2) üzenetére


DonK
aktív tag

Azt egy integrált xpress200m-el is, vagy egy gma950es is lehet. Ami dx10es játék lesz most, az jobban fog futni egy x600on vagy gf6600on, esetleg gf7400-7600-on, mert nem erölteti rá a dx10es shadereket stb... Na ez aztán szakmai hsz volt a javából :)

(#6) Armando_19 válasza Retekegér (#3) üzenetére


Armando_19
őstag

Ott a pont.
De örülnék mellesleg, hogy ha az irodai gépembe ilyen csücsülne integrált izébizé helyet...Vagy asszonynál a 6150Go helyet..LASR simán elfut rajta highon. CS 1.6 is bőven.

(#7) shteer válasza Radnix (#1) üzenetére


shteer
titán

ha elég olcsó, akkor lehet jogosultságuk. HT-PC-be simán jó a low profile-os nyák miatt is - nem is igazán a dx10 a lényeg, hanem a generációváltás miatti ''űr''

..szerintem jónak tűnik

(#8) Armando_19 válasza shteer (#7) üzenetére


Armando_19
őstag

Hát meg HTPC-be simán jó silenten is. Valami egyszerűbb passzív hűtő is simán elviszi.

(#9) Retekegér válasza N1 (#4) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Belépőknél ez mindig is így volt.


A nagy hír az lenne, ha kihoznának már valamit 8600GTS-8800GTS közé, mondjuk 64 stream proccal, 256 biten... :U

<< Heimdal >>

(#10) kozmate


kozmate
tag

Miért kell erre ventilátor?

(#11) keIdor válasza Retekegér (#9) üzenetére


keIdor
titán

Én se értem miért nincs oda VGA... 8700 név is szabad mi itt a gond kedves Nvidia? :( :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12) Retekegér válasza keIdor (#11) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

8700 név is szabad [link]

<< Heimdal >>

(#13) Abu85 válasza Retekegér (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 8600 sorozat futószalagjaiból 4 darab 256bit-en legalább olyan gyors lenne, mint a 8800GTS, vagy még jobb. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Kriza válasza kozmate (#10) üzenetére


Kriza
őstag

Hát igen, nekem is ez jutott eszembe. Egy ilyen minimálkártyánál rakhattak volna passzív hűtést.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#15) Probiker válasza keIdor (#11) üzenetére


Probiker
aktív tag

mire vár NVidia? pl arra, hogy ATI kihozza a közép kategóriás kártyáit. és ha netántán gyorsabb lenne náluk akkor kijönnek a 8700as sorral.... há nem? háde!

[Szerkesztve]

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#16) Retro11


Retro11
senior tag

Egyértelmű.Mivel lesznek gondok a későbbiekben a teljesítménnyel (Gondolok itt Radeon fölényre) így ha teljesítménybe nem lesznek elől,akkor majd addig is jól megszedik magukat,a piaci fölényüket így növelve amivel ezt az időszakot hátradőlve ''átvészelik''.Lesz erre a kártyákra is igény,jól megszedik magukat,ennyi.

(No Offensive NV párti vagyok jómagam is,de kezdem úgyérezni mostanában nem a vásárlók igényeit tartják szemelőtt,hanem a minél nagyobb profit érdekében adják ki a kártyákat.Mikor lesz már 1igazi népgamerkártya:O :O)?

[Szerkesztve]

(#17) Armando_19 válasza Probiker (#15) üzenetére


Armando_19
őstag

Tuti valami ilyen van a dologban.
Vagy az, hogy raktárról ki akarják még szórni azt ami megvan, meg minél nagyobbat szakítani a kintlévőkön. Ha kidobnak egy 8700-es kártyát pl ''normális'' teljesítménnyel az árához képest, senki nem venne 8600GTS-t..

(#18) Armando_19 válasza Retro11 (#16) üzenetére


Armando_19
őstag

Régen volt már 6600GT meg 7600GT az biztos. ár/teljesítményben valami hasonló nyomvonalat kellett volna követni... Na mind1, maradnak a jó kis DX9 karik addig is.

(#19) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Az adatokat elnézve, ez a cucc jobb mint az én fél éve eladott Radeon 9600pro-m (400/400/128bit).
Itt a magas órajel kompenzálja a 64bit-es busz korlátait így a sávszél 6,4 GB/s, ami pont ua. amennyi a Radeonomnál volt.
Tehát ezzel is el lehet játszogatni a FarCry-al maxon, vagy ugyanígy a Doom 3-al is, de nehogy dx10-el, vagy dx9.0c-vel bántsuk egy ilyen kari lelkét. :D

[Szerkesztve]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Filmnézegetésre még csak elmegy ez a kártya, de játékra...? Arra még a 8500GT is igencsak gyengécske. :(

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#21) ddekany válasza Retekegér (#3) üzenetére


ddekany
veterán

''Iroda + Vista + ez a VGA + egy titkárnő. Hol itt a gond?''

Ott, hogy:
- Franc akar egy irodai gépbe ventillátoros VGA-t
- Nem elég arra egy mai integrált VGA? (Remélem elég... de nem próbáltam.)

(#22) t72killer válasza Kriza (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én már középkarinál (pl HD2600, nv8600) is passzív párti vagyok... Egyrészt halk, másrészt a venti talán a leggyakoribb meghibásodási pont a VGA-knál (főleg az olcsóbbaknál :((( )

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23) Ősember


Ősember
őstag

xfx-nél ugye itt sem birták ki hogy ezt se tuningolják :DDD

[Szerkesztve]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#24) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

Ez belépőszint? Nem inkább láma, vagy lelépőszint? ;]
Ugyanmár ki vesz ilyet? Akkor már inkább integrált VGA.

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#25) LordX válasza Radnix (#1) üzenetére


LordX
veterán

Minden generáció-váltásnál előkerül.

Nem azért vannak ezek a kártyák, hogy majd jól odab@sz minden eddiginek teljesítményre, és majd jó lesz a vevőnek. (Persze valamivel jobb, mint a 7x00 kártyák, de még mindig nem játékoskártya..)

Ezek a kártyák gyártási okok miatt születnek. Ugyanis olcsóbb nekik gyártani ezt, mint a régi chipeket (főleg a kisebb csíkszélesség miatt)

Felhasználói szempontból a lowend kártyáknak nincs sok létjogosultsága. De a másik oldalon, ha 1 centet spórolnak minden egyes kártyán, akkor dollármilliárdokkal több pénzük marad..

(#26) Probiker válasza ddekany (#21) üzenetére


Probiker
aktív tag

én az ATI legújabb integrált videocsodáját használom (690G). Mulitmédiában semmi kifogásom nincs, de játékot futtatni? azt inkább neeeeem....

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#27) Retekegér válasza ddekany (#21) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Az már egyéni szociális probléma, hogy ki mit választ. Ez a VGA egy alternatíva és kész.

Ősember: jaja, én is azon mosolyogtam. Megpróbálnak a sz*rból is várat építeni. :D

<< Heimdal >>

(#28) Tuco Ramirez válasza Ősember (#23) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Úgy van, nem szabad ám sajnálni ettől a kártyától a folyékony nitrogént...! :DDD De most komolyan mi értelme egy ilyen kártyát tuningolni...?! :F

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#29) t72killer válasza Retekegér (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Titkárnő választásánál nagyon komoly kritériumok vannak azért:DDD

Én csak az utóbbi 1-2 hónapban gondolkodtam 1 kicsit. kedvenc régi gammáim relatíve jól mennek egy quadró 540-en, ami kb ezekkel egy kategória. vagy inkább még gyp-sebb.
Szóval az átlagusernek lehet, hogy elég egy HD2400PRO vagy 8400GS is, és máris 20-40k-val olcsóbb lett a konfi...

#28: mivel valszleg sem a GPU, sem a ramok nem vmi melegedősek, így komoly húzásnak lehet kitenni... És lehet, h épp így nem fog akardni rajt egy heroes5:))

[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#30) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

kicsit ''FX5200 és a DX9 esete''-szagú az egész...

vagy nem?

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#31) Tuco Ramirez válasza t72killer (#29) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Hát átlag gamernek tutira nem. :( Akkor már százszor inkább inkább egy 7300GT... már 20k alá esett az ára.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#32) venember83


venember83
nagyúr

PureVideo HD - ez vajon mit er? Ha tenylegesen es eleg nagy mertekben csokkenti a cpu terheltseget, akkor nem hulyeseg, de csak es kizarolag HTPC-kbe, mashova, pl irodaba sajnos nem er penzt, inkabb integralt. Ha meg tegyuk fel lofingnyit er ez a PureVideo HD, akkor mehetne az egesz sorozat 8500tol (akar 8600 is) lefele kukaba, szvsz.

nVidia direkt nem akar semmit 8800GTS s 8600GTS koze, ha ez nem tunt volna eddig fel a kerdezonek (mar nem tudom ki kerdezte), mivel ugy szamolnak, h igy majd tobbet 8800GTS-t adnak el, tobb lesz a bevetel mintha bejonnenek 1 40e ft koruli karival. Szerintem tevednek, de o dolguk, igaz, h mas szivja meg, de hosszutavon ok is ;]

(#33) Male


Male
nagyúr

Jó lenne ez, ha passzívan menne... bár amilyen gagyinak tűnik az a hűtő (húleadó felület kb 0), valószínüleg egy fél kártya máretű borda lehűtené...

(#34) D.Orion válasza bolondember (#30) üzenetére


D.Orion
veterán

Amikor megláttam a címet nekem is pont úgyanez jutott eszembe. Végigolvasván az adatokat pedig el is könyveltem. Belépőszint, ennyi :(

(#35) cousin333 válasza Dr. Romano (#19) üzenetére


cousin333
addikt

''Tehát ezzel is el lehet játszogatni a FarCry-al maxon, vagy ugyanígy a Doom 3-al''

Azt kétlem, nekem 9700 pro-val sem sikerült... (persze nem 640x480-ban próbáltam, hanem értelmesebb felbontással, viszont szűrők nélkül)

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#36) Bundás22 válasza Armando_19 (#18) üzenetére


Bundás22
őstag

6600GT 50-60K volt újkorában

a 6600osnál másfélszer erősebb 7600GT 50-60K volt fénykorában

a 7600osnál másfélszer erősebb 8600GT 28-35K újkorában

akkor milyen rossz ár/értékről beszélsz? :F

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#37) Radnix


Radnix
senior tag

Elég lenne rájuk egy jobbfajta chipset borda is :) kíváncsi vagyok h az xfx tuningja mekkora teljesítmény növekedéssel jár ;] :DDD
tesztet! tesztet! :DDD

[Szerkesztve]

(#38) #56573440


#56573440
törölt tag

nincs rajta sli... szépen vagyunk ;]
viccet félretéve htpc-be sem igazán ideális, low profile, low cost, videózni hd alatt lehet, hd meg szétizzasztaná szerintem.

(#39) rauschie válasza Radnix (#37) üzenetére


rauschie
senior tag

majd Winner_hun mester megtámadja egy Bat-tel:D ;] ;] ;]

(#40) azbest válasza #56573440 (#38) üzenetére


azbest
félisten

az újabb integráltak is tudnak HD-t (nvidia 6150, és az átkeresztelt változata, bár csak 720p -ig)

(#41) rauschie válasza Bundás22 (#36) üzenetére


rauschie
senior tag

arról van szó talán, hogy a 8600akat az x1950pro/7900gs szarráveri dx9 alatt azonos áron, aki pedig a dx10es játékokhoz vesz 8600at az meg is érdemli.

(#42) venember83 válasza rauschie (#41) üzenetére


venember83
nagyúr

Bundas22-vel sajnos nem erdemes vitazni :(. Sokan probaltak/tuk, semmi ertelme, de majd csak belejon a forumozasba s masok erveinek meghallgatasaba...

[Szerkesztve]

(#43) Bundás22 válasza rauschie (#41) üzenetére


Bundás22
őstag

hát neméppen azonos áron volt az 1950XT megjeleéskor, az sokkal drágább volt újonan :(
néha a prot sőt még volt hogy az XT-t megveri a 8600os, driveroptimalizálás után meginkább hiszen elméleti teljesítménye akkora a 8600GTSnek(10.8 billion/sec) mint a 1950XTnek, és jobban tunningolható

nincs olyan egetverő különbség[link]

aki pedig a dx10es játékokhoz vesz 8600at az meg is érdemliezt nem tudhatod

érdekes h a 7600ost mennyien dicsérték pedig az drága(volt) és gyenge a 8600oshoz képest

mondjuk ez a 8400-es sztem inkább tesco-s DX10-es gépekbe való lesz :)) celeronnal :R

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#44) t72killer válasza Tuco Ramirez (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jahh, nem komoly gammákra gondoltam. Aki FPS-t nyom, annak minimum középkat teteje...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45) athomi válasza Bundás22 (#43) üzenetére


athomi
veterán

Ezt már csak ezzel überelhetnéd: ''Ráadásul 3DMark05-ben még meg is veri az x1950XT-t!'' :DDD :DDD

[Szerkesztve]

(#46) Bundás22 válasza athomi (#45) üzenetére


Bundás22
őstag

hát végülis ;)
de lehet 1950XTm lenne azt dicsérném szal mindegy azért hiba lenne ezt fikázni

önmagában nem rossz az árához, de nem a 2X olyan erős 8800asokhoz kell hasonlítani mert akkor tényleg ''szar''
egy Ford Mondeo is ''szar'' egy Maybach mellett nem? Pedig önmagában jó...

de ez a 8400 se nem hús se nem hal, gamereknek kevés, irodába sok :(

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#47) Dr. Romano válasza bolondember (#30) üzenetére


Dr. Romano
veterán

röviden szólva: de :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48) Dr. Romano válasza cousin333 (#35) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem a mostani konfigom azzal a 9600pro-val simán elvitte 1024-ben az FC-t és a Doom-ot maxon (persze szűrők nélkül).
Egy 9700pro is képes kell legyen szerintem erre, sőt...
Szerintem valami gubanc volt driver téren nálad, mást nem tudok elképzelni.


És azért írtam, hogy szerintem futni fog ezen is így, mivel a gpu kb uo. erős és a sávsz. 6,4gb/s mint a 9600pro-n.


[Szerkesztve]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#49) Mark__o válasza Bundás22 (#43) üzenetére


Mark__o
csendes tag

Szerintem igaza van és nem kell teljesen lehordani a 8600-as szériát.
Mondjuk az igaz hogy a GTS nem éri meg az árát.
De a sima GT az nem rosz ár érték arányban.------Persze ez csak az én véleményem :U

Az élet olyan mint a sakk : sok a paraszt! XD

(#50) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Akinek van g8x és nézz hd video-t, az tudja mire jó. Aki nem, annak meg úgysincs rá szüksége. Szerintem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.