Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hory


Hory
aktív tag

Nekem nem a sebesseggel volt bajom, hanem azzal, hogy tele van buggal doom3 alatt. :(
itt-ott megjelenik egy fekete vagy osszevissza texturaju poligon, es nem lehet rajta atlatni. Meg hianyoznak texturak.
Szal ez igy eleg xar.

(#2) czollnerg


czollnerg
aktív tag

beta verziót nem is érdemes feltenni.... :(

(#3) e-biza


e-biza
őstag

ha ez egy nvidia eset lenne akkor már az alábbiakkal szembesülhettünk volna:az nvidia megint csalásra kényszerült, sporol a texturával hogy lenyomja az atit

vajon a hl2 alatt az nvidia driver fog kinlodni? :)

[Szerkesztve]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#4) engusz válasza e-biza (#3) üzenetére


engusz
veterán

Furcsállom, hogy az ATI ilyen lépésre szánta el magát. De igazat adok neked, szerintem is jöttek volna a rosszalló hozzászólások.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) gericooper


gericooper
aktív tag

az egészben az a jó hogy nem kell vele foglalkozni, mert se ati kártya sem erőmű masina se doom 3 nincs. :)

(#6) scart válasza e-biza (#3) üzenetére


scart
tag

Ebben igazad lehet,de nem alaptalanul tennek ezt az emberek.
Az NV adott alapot erre mar , hogy legyen ilyen eloitelet az emebrekben, nem egyszer optimalizalt mar a kepminoseg romalasara.
Mig az ATI nem saros ilyen szempontbol, igy nincs amiert az orrara vessek, mar az elejen.

Az ATI-nak nem volt lehetosege a jatekra optimalizalni, igy az elmult 1-2 hetben teszi ezt meg, es mivel ez egy popularis game, igy megeri most kiadni egy beta drivert aminek sokan orulnek, minthogy 2 honapig problemak legyenek a sebesseggel.
Ha egy nem ekkora nev lenne, biztos nem lenne ilyen, annak idejen a COD-nal volt hotfix meg.
A regebbi beta driverek meg kiszivarogtak, azzal nem tud mit kezdeni az ATI.

Mivel nincs lehetoseguk a jatek megjeleneseig optimalizalniuk, ezert akkor kell majd nekik amikor megjenelik, annyival elorebb vannak, hogy a kiszivargott beta verzio egy alapot biztosit nekik erre, ami meg 1 eves sincs, mig a doom3 alfa a masik oldalrol nezve mar 2 eves volt.
Meglatjuk majd, ha most kene tippelnem azt mondanam 1:1 lesz az allas a hl2 utan teljes mertekben :)

*/*

(#7) scart válasza scart (#6) üzenetére


scart
tag

Az 1:1 persze ''felidei'' eredmeny lesz, lesz lehetoseg forditani, a 4.9 beta driver 15-20%-os javulast hozzott a doom3 tesztekben x800 XTPE-n szurok bekapcsolasa mellett, igy mar kozel van a 6800 ultrahoz,es ez meg nem az uj ogl path driver, igy van meg esely, hogy megforduljon az eredmeny, es majd termeszetesen a hl2-nel is lehet igy forditani a masik oldalrol :)

[Szerkesztve]

*/*

(#8) Sn00k


Sn00k
veterán

Én maradok a 4.8 fullnál szerintem:)
Gondolom ezzel is megyeget a doom3:D

3njoy the Lif3

(#9) scart válasza Sn00k (#8) üzenetére


scart
tag

4.8 beta van csak.
Par napon belul (talan mar ma? ) jon el az ido a havi whql driver frissitesre, akkor fog megjelenni a 4.8 vegleges verzio :)

[Szerkesztve]

*/*

(#10) $JD$


$JD$
csendes tag

Hmm, akkor inkább nem teszem fel. Bár nem tudom, ez a teljesítménynövekedés csak az X800 szériára igaz? Az én jóöreg 9700-amnak sem ártana egy pár plusz fps. A Farcry-jal nem volt semmi gond, de ez a dúm, ez megfektette a konfigomat (high beállításoknál is be-be szaggat, ultrán meg a játszhatóság határát súrolja (1152x864)).

Abit KV8-Max3, Athlon 64 3000+, 2x512 Corsair TwinX-466, Club3D R9700, Enermax 460W, Thermaltake Xaser III (Al-series)

(#11) e-biza válasza scart (#6) üzenetére


e-biza
őstag

adott okot anno az ATi a Q(uack)3nál. A quake3ra gyúrt rá keményen igy az ATi is sáros de ne is folytassuk csak flame lesz belöle :)

Az új opengl-el lehetséges hogy elveszik az nvidia uralmát az ogl területén is? eddig miért nem irták újra ezt a részt?

#7: elvileg az nvidia is forditott a hl2-ben, a tavaly szeptemberi megjelenés utáni driverek állitolag gyorsulást hoztak a hl2-be. kiváncsian várom azt is :)

[Szerkesztve]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#12) zax válasza $JD$ (#10) üzenetére


zax
tag

Nálam hasonló konfiggal 1280x1024-ben high beállítással simán megy. Egyedüli különbség, hogy nekem 9800XT van :D

R.I.P. Pentium 4

(#13) Sn00k válasza scart (#9) üzenetére


Sn00k
veterán

Akkor nézd meg ezt http://download.guru3d.com/ati/

3njoy the Lif3

(#14) scart válasza e-biza (#11) üzenetére


scart
tag

Nem vagyok az ATI mernoke igy csak talalgatni lehet, talan azert nem irtak ujra mert nem volt szukseg ra, regebbi opengl gamek futnak normalisan, azon felul kevesen hasznaljak opengl-t, mindenki d3d fele mozog inkabb, vagy kicsit elaludtak, lehet nem gondoltak, hogy a doom3 iden megjenelik.
Az sem elkepzelhetetlen, hogy mar regota irjak, csak nem jutottak meg a vegere,mint ahogy mar a 4.9 betaval is sikerult kozelebb kerulni, szurok mellett mar kozel egal van doom3 alatt.
Meglatjuk majd a jovoben, egy biztos, nem kell felteni az ATI-t 1 jatek utan nem fognak panikolni, es kapkodni se :)

*/*

(#15) scart válasza Sn00k (#13) üzenetére


scart
tag

Megneztem, ATi Radeon Beta Catalyst 4.8 (full), azert hivjak fullnak mert a vga driver mellett benne van a control panel es capture drivers is :)

*/*

(#16) Sn00k válasza scart (#9) üzenetére


Sn00k
veterán

Jah bocs tényleg béta csak a (full) szöveg megtévesztett:DDD

3njoy the Lif3

(#17) X800XT


X800XT
csendes tag

Az ATi most rádöbbent hogy az OpenGLjük eddig egy xar volt, ezért nem kell meglepődni ha újraírják, és mostmár ott is azonos, sőt jobb teljesítményre számíthatunk, mint az Nvidiánál!

Erről meg hogy Beta drivert nem érdemes felrakni annyit, hogy ez az OpenGL meghajtó egyetlen egy fájl (atioglxx.dll), szóval elég ezt kiszedni a drivercsomagból, és nem baszunk el semmit sem, ha csak ezt kicseréljük, max. visszamásoljuk az előzőt, ha ez nem jött be... :)

(#18) $JD$ válasza zax (#12) üzenetére


$JD$
csendes tag

És ultrán?? Highon nálam is elviselhető, csak ajtónyitáskor szaggat egyet, akcióközben nem jellemző. Biztos kevés már a 128 mega videómemória.

Amúgy én is gondoltam már rá, hogy le kéne cserélni, de mivel még a Farcry is faszán futott, nem láttam értelmét. Na megvárom még az új nembétás catalystot aztán meglátjuk.

Abit KV8-Max3, Athlon 64 3000+, 2x512 Corsair TwinX-466, Club3D R9700, Enermax 460W, Thermaltake Xaser III (Al-series)

(#19) Sn00k válasza X800XT (#17) üzenetére


Sn00k
veterán

Egyébként mi a véleményed erről a driverről??
UNIAN Catalyst állítólag ez a legjobb drivere a catalystnak... mármint a leggyorsabb.
Vélemény?

3njoy the Lif3

(#20) X800XT válasza Sn00k (#19) üzenetére


X800XT
csendes tag

Én D3Dben Omega párti vagyok. Szóval megvárom majd az erre épülő Omegát.

Ez az új opengl viszon elég sokat dob a doom3on (nálam 9800pro-val +25%, ultra high beállítások mellett, ami azért nem rossz). A Q3 is +2%al gyorsult. Szóval nem tűnik rossznak az új OGL! :) (és ez még nem végleges tegyük hozzá)

(#21) Sn00k válasza X800XT (#20) üzenetére


Sn00k
veterán

Akkor azt mondd neked most melyik driver van fent...

3njoy the Lif3

(#22) benedekco válasza Hory (#1) üzenetére


benedekco
addikt

nekem nincsnek bugok...
és 1280*1024*32 +4*AA, ultrahigh... folyamatnak nem folyamat, de 20 alé nem esik az fps...
és a legujjabb omega van fent

[Szerkesztve]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#23) Sn00k


Sn00k
veterán

A VPU recovert engedélyezni kell??
openGL-nél és d3d-nél a függöleges szinkronizációt ki kell kapcsolni... úgye jól tudom??
A samart shader hatásnál a klasszikus, jó úgye??
(4.8 catalyst-nál)
Nem volt még Ati kártyám... azért kéne az infó:DD
Valaki HELP plizzzzzz...!!!
Thx!

3njoy the Lif3

(#24) Sn00k


Sn00k
veterán

Ja meg ilyen ,hogy TRUFORM.. ez mindig ki??

3njoy the Lif3

(#25) Sn00k


Sn00k
veterán

Ja bocs ez még lemaradt...
Vonalsimítás, anizotrop szűrés, ez alkalmazás szerint be legyen pipálva??

3njoy the Lif3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.